|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tete, gospe..
7.11.2007 12:06:00   
Anonimen
Ko smo bili mi majhni so bile vse tete. Teta na pošti, teta zdravnica, teta soseda. Zdaj me zanima kako naslavljate neznanke /neznance  pred otrokom? Npr. NA BLAGAJNI: počakaj mora gospa/blagajničarka/ teta zaračunat.  Ali sosed , ki mu ni v sorodstvu? Kar po imenu  ali gospod/ stric ta pa ta?

Hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 12:06:52   
Anonimen
Jaz vedno rečem gospod oz. gospa. Tako to zdaj govori tudi otrok. Meni je teta teta, stric pa stric, torej sorodniki.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 12:11:39   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz vedno rečem gospod oz. gospa. Tako to zdaj govori tudi otrok. Meni je teta teta, stric pa stric, torej sorodniki.


Ja, pri nas je isto.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 12:24:18   
Felicity
Točno ne vem user posted image

Tiste ki pozna kliče po imenu,  (soseda Marica, sosed Jože), tete in strica kliče po imenu, ...
blagajničarkauser posted image  - ma verjetno ji zares rečem da je teta user posted image

Je pa res da ima 2 letiuser posted image - nič sedaj jo moram naučit na ga. in g. - da ne bo prepozno

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 12:32:12   
šnucika
Naša ima skoraj dve leti in že nekaj časa kar sam pravi vsem tetam(beri ženskam) - teta....,če pa je bolj mladega videza,pa kar punčka.Jo bom kar pustila,da tako govori...zdravnici pa reče zdravnica...se mi zdi...user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 12:33:45   
Naty_ka
Ravno zadnjič sem doma omenila da bo verjetno počasi treba učit tudi g. in ga. Pa so me doma tako čudno gledali kot da se mi je do konca odpeljalo.
Bom verjetno še nekaj časa počakal z tem.  Bomo videli.

Aja, pa tudi mi bomo počasi stari 2 leti.

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 12:37:03   
Lenny
Midva sva od začetka tede in strice uporabljala samo za žlahto in zelo tesne družinske prijatelje, drugače gospod in gospa.

(odgovor članu Naty_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 12:37:05   
Nika v službi
Mi smo zaenkrat na "tetah" in "stricih", ji pa počasi vcepljam v glavo tudi gospe, gospode, fante, dekleta.... Tudi mi štejemo 2 leti.

(odgovor članu Naty_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 12:48:24   
Gordana-3
mi imamo pa že 3,5 let in so vse gospe v trgovinah, na poštah še vedno tete. tiste prave žlahta tete pa so teta + ime, npr. teta Marija, teta Vera, tete, ki so pa naše sosede, pa kliče kar po imenu.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 13:00:07   
Anonimen
Pri nas so zaenkrat še vsi tete in strici.

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 14:00:52   
nuala
V Grčiji uporabljamo izraze gospa / gospod ( Kiria / Kirio ); izraza teta in stric v te namene nikoli ne uporabljajo. Tudi v vrtcu je Kiria Katerina.

V Sloveniji smo imeli tete in strice, bomo pa sedaj na dopustu uporabljali besedi gospa in gospod.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 18:44:21   
kajalin*
Ne vem ampak alergična sem na tete in strice.Po imenu al pa gospa in gospod,tete in strici so mi pa čist mim čeprav je bla taka navada včasih,ja.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 19:38:24   
Marelica
Jaz sem pa bila od malega navajena na gospod in gospa in mi je zdaj ful noro, da so vsi tete in strici. Ampak tu v naši vasi (smo se preselili) je taka navada. Ko sem prvič naslovila eno sosedo z gospa so me vsi čudno gledali, otroci so pa skoraj popokali od smeha.user posted image  Ja, te pa naj bodo tete pa strici v končni fazi. Da ne bo moj otrok čudak izpadel. Pri zdravniku sem pa tudi doživela, da so medicinske sestre govorile "teta zdravnica" pa "glej strica"... tako da na vsakem koraku isto... Bi mi bilo pa ljubše gospod in gospa.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 19:39:40   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz vedno rečem gospod oz. gospa. Tako to zdaj govori tudi otrok. Meni je teta teta, stric pa stric, torej sorodniki.
[/quote

popolnoma enakouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 19:40:19   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz vedno rečem gospod oz. gospa. Tako to zdaj govori tudi otrok. Meni je teta teta, stric pa stric, torej sorodniki.


Enako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 21:29:41   
lenika
Naš 1,5 letnik reče teta vsem neznancem, tako tetam kot tudi stricem.user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: tete, gospe..
7.11.2007 22:30:33   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz vedno rečem gospod oz. gospa. Tako to zdaj govori tudi otrok. Meni je teta teta, stric pa stric, torej sorodniki.


tudi pri nas - v bistvu mali sploh ne vem, če je že slišal za teto in strica, kaj šele, da bi kdaj koga tako klical user posted image ...pravo teto/strica pa itak po imenu kliče...ko bo dovolj star, bo pa itak razumel, kdo in zakaj je teta/stric...tavelika ima to že od zdavnaj razčiščeno user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: tete, gospe..
9.11.2007 11:19:06   
sazi
zame so že od nekda vsi gospe in gospodje - že kot otrok niem razumela naslavljanja s teto in stricem - otroke učim isto: ima dve teti in enega strica in to je to

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?