|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je pomembno, koliko časa se doji na vsaki str...
12.11.2007 9:37:42   
*erika*
zivijo mene pa samo zanima to:imam 8 dni staro puncko ki jo samo dojim,vendar mi po vsakem dojenju isce z glavico.v porodnisnici so mi rekli da naj jo na vsako dojko dojim po 20 minut,ampak ona zaspi ze po desetih minutah na eni,potem ji pa podrem kupcek in dam na drugo kjer se zgodba ponovi.dojke paimam po dojenju tako polne da bolijo in lahko se 80ml napumpam.a je vano koliko casa se doji na eni in drugi dojki in a morajo biti dojke po vsakem dojenju mehke?     hvala in lp.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 12.11.2007 17:41:27 >


_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: je ali ne
12.11.2007 10:20:51   
lelaval
Normalno je,d a imaš po poodu naval mleka in vsega otrok še ne more pojest. Odvečno si spumpaj, da te dojke ne bodo bolele in, da slučajno ne dobiš mastitisa. Meni je najstarejša po 5 minutah zaspala tako trdno, da je ni bilo mogoče zbudit. So mi že v porodnišnici govorili, da jo moram zbujat, pa babica prav tako, ker se ni redila. Ampak po par neuspešnih dnevih sem jo pustila mirno spat, sama pa sem rekla, da jo zbujam. In se je redila.
Če ti lepo mirno spi in napreduje, ni potrebe, da se doji dlje, kot se sedaj. Lahko je sita tudi od podoja iz ene dojke (odvečno mleko si pač malo izstisneš, naslednji podoj pa začneš na drugi strani).
Čez čas pa boš itak spoznala svojega otroka in njegove potrebe. Pa uspešno dojenje še naprej.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: je ali ne
12.11.2007 11:49:32   
aluš
Če imaš po dojenju še veliko mleka v prvi dojki, jaz mislim, da je boljše da dojiš enkrat na eni (da jo bolj sprazni in pride tudi do bolj nasitnega mleka, tisto ta prvo je redkejše, bolj za žejo), naslednji podoj pa na drugi dojki. Če je ta druga preveč polna (ker iz nje ne bo jedla, stisni ven samo toliko, da  te ne boli. V reku enega tedna se morajo pa dojke vsa približno same poštimat na nov red ponudba-povpraševanje).

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: je ali ne
12.11.2007 12:24:51   
sandra85
js sem tudi imel naval mleka cel prvi mesec......ti NE  priporočam, da si sčrpaš ostalo ven, ker se čez čas proizvaja glih toliko mleka, kolikor tvoj user posted image potrebuje, če si boš pa črpala, pa se ti bo vedno toliko mleka naredilo, da bo spet preveč!!!
probaj jo dojit sede (meni je tudi hitro zaspal, ko sem dojila leže), čimveč jo zbujaj (božaj po ušesku, ki jo žgačka...) in če te po podoju še bolijo, jih zmasiraj pod toplo vodouser posted image ---tako sem delala js

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: je ali ne
12.11.2007 15:29:40   
Seven*
Mislim.. Kakšne majo.. Na vsaki strani 20 minut. user posted image user posted image  Če bi jaz mojega tako dojila, bi shiral, ker se je najedel šele po kakšni uri dojenja, ker je gospod vmes dremal. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: je ali ne
12.11.2007 17:23:30   
mehurčica
Jaz jo dojim samo na eni dojki. Poje pa v 5 min ali največ 10 in noče več, tud če je pol budna.

Jaz sem prvega nekaj časa dojila na obe, ker mi je od utrujenosti in sekiranja včasih "zmanjkalo", sploh ob večerih. Ti pa če imaš dovolj, je boljše, da ji daš samo eno, ker je baje prednje mleko bolj redko(za odžejat), potem pa bolj hranljivo.



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Je pomembno, koliko časa se doji na vsaki str...
12.11.2007 17:41:20   
sandra85
mehurčica, me zanima na koliko ur dojiš? ker se moj tudi v 5-10 minutah napapa, pa ga dojim po navadi na 2 uri, včasih je lačen že po 1, včasih pa po 3...ponoči pa spi do 5h
pa ga ne morem prisilit, da bi več pojedel-mogoče bi se pol dojil tudi na 3 ali 4 ure...mislim, da on popapa glih toliko da ni več lačen

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: je ali ne
12.11.2007 18:01:06   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Mislim.. Kakšne majo.. Na vsaki strani 20 minut. user posted image user posted image  Če bi jaz mojega tako dojila, bi shiral, ker se je najedel šele po kakšni uri dojenja, ker je gospod vmes dremal. user posted image


pod tole se podpišem user posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: je ali ne
12.11.2007 23:14:59   
skuštrana
Jah, no,mojo cimro v Postojnski porodnišnici so tudi sestre tako učile - 20 min tu, 20 min tam, pa3 ure presledka vmes, ker če otrok vmes ne spi vsaj 3 ure, potem mleka ni dovoljuser posted image Saj nisem vedela ali se naj jočem ali smejim. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: je ali ne
13.11.2007 9:05:43   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

ker če otrok vmes ne spi vsaj 3 ure, potem mleka ni dovoljuser posted image Saj nisem vedela ali se naj jočem ali smejim. 
WTF? Ma sej to ne moreš verjet, kake majo.user posted image In s tem nas filajo že v P?user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

mehurčica, me zanima na koliko ur dojiš? ker se moj tudi v 5-10 minutah napapa, pa ga dojim po navadi na 2 uri, včasih je lačen že po 1, včasih pa po 3...ponoči pa spi do 5h
pa ga ne morem prisilit, da bi več pojedel-mogoče bi se pol dojil tudi na 3 ali 4 ure...mislim, da on popapa glih toliko da ni več lačen
Doji se ponavadi na 2-3 ure, včasih pa je tudi lačna že po 1 uri. Ponoči je danes skupaj spala tudi 5 ur. Samo ene 3x je želela že po par minutah več, ampak je takoj malo polila - se je zgleda malo preveč najedla al kaj.
Ti si z Enejem že bila v posvetovalnici - koliko se je pa zredil? Menda bi se naj najmanj 450g na mesec. No, moja ima kar lepo pokakane in polulane pleničke in tud zelo zadovoljna jeuser posted image , kar pravijo, da je znak, da je otrok zdrav in sit.user posted image Prvo posvetovalnico pa imamo naslednjo sredo.


Sem ji pa enkrat štela požirke - 100 konkretnih in potem še ene 30! Sploh nisem mogla verjet. Čuj, če se pa od 130 požirkov ne naje, pol pa tud ne vem no...user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: je ali ne
13.11.2007 13:14:12   
sandra85
mehurčica pri nas je istouser posted image

mi bomo zaj imeli 3. posvetovalnico

1. se je zredil v točno enem mesecu 1490g user posted image
2. pri skoraj 2 mesecih še za 900g

previjam ga vsake 2ure (ponoči ga ne previjam) pa ma vedno fullll težko pleničko od lulanja user posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: je ali ne
13.11.2007 16:04:04   
*erika*
moja tamala je stara 9 dni in mi spi podnevi tud po 4 ure ,spala bi se dalj ce bi jo pustila,ponoc pa zna od 12 do 7 zjutrj spat,al pa na ene 5 ur ponoc.poje pa sam eno dojko in na njej je ene pol ure tko da sm jo tj zacela dajat en obrok na eno drug obrok na drugo dojko,ker ko je jedla predvcerajsnimna eni 20min. ko sm jo dala na drugto je pa 5 min.jedla pol  se je pa zacela zvijat in sm jo dvignila da bi podrla kupcek je pa zacela bruhat in to kr dost.tko da sm zaenkrat sm zadovoljna da je vsak obrok na drugi

_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: je ali ne
13.11.2007 18:12:17   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: *erika*

moja tamala je stara 9 dni in mi spi podnevi tud po 4 ure ,spala bi se dalj ce bi jo pustila


kaj jo zbujaš?user posted image
ko bo lačna, se bo že sama zbudila!


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: je ali ne
13.11.2007 18:29:53   
*erika*
prej sm jo zbujala zj je pa nebom vec



_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?