|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slabokrvnost in mleko
26.11.2007 11:03:14   
florecita
Lp!

Upam, da mi bo kdo znal odgovorit...

naš user posted image  je slabokrven - primanjkuje mu železa.
Zdravnica nam je odsvetovala mleko, ker baje kozarec mleka zniža absorbcijo železa za več kot polovico! O.K.

Me pa zanima kako je potem z mojim mlekom?user posted image
Našuser posted image  zvečer, ponoči kdaj in pa zjutraj še kr veselo malca. Naj tudi to ukinemo?
Ker ga kr precej spije.
( Ni pa zdravnica vedela da ga še vedno dojim...)user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Slabokrvnost in mleko
26.11.2007 11:11:48   
aluš
aLI JE MOŽNO, DA SI TUDI TI SLABOKRVNA?. kER NAŠ user posted image  je bil tudi pri devetih mesecih slabokrven (sva dobila sirup). Se je še kar nekaj dojil  (ponoči, zjutraj, zvečer, 1x čez dan), drugega mleka ni pil, jedel je sicer mlečne izdelke (skuto, jogurt). Sem bila kar jezna, ker mi ni "kapnilo", da bi sama že prej jemala tbl. za izboljšanje krvi. Ker jaz sem skoz slabokrvna oz. na meji. In najbrž je bil posledično tudi tamali.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Slabokrvnost in mleko
26.11.2007 11:16:49   
lelaval
Me pa zanima kako je potem z mojim mlekom

Po moji logiki je zdravnica mislila na dodano mleko. Materino mleko pa se ne odsvetuje, saj ima veliko koristnih sestavin. Pri moji najstarejši so odkrili alergijo na KM, pa so mi rekli, da naj kar dojim čim dlje. Pojdi raje še ti na pregled, kot ti je že Aluš napisala.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Slabokrvnost in mleko
26.11.2007 18:08:40   
aezzy
moja puncka je tudi slabokrvna in imamo zelezov sirup, pa tudi mleko pije alpsko zjutraj in zvecer (2dcl, vcasih 3), pa vcasih kaksen dcl za opoldanski pocitek. in gre vrednost zeleza navzgor (preverjamo na en mesec priblizno). res je, da zmanjsa absorbcijo, samo sirupi so mocni. nam ni rekla, da naj nehamo z mlekom.
ce pa dojis, ne nehaj, ker je to ni misljeno za mamino mleko, ta ima zelezo noter in ga otrok poje kolikor ga rabi, se vseeno absorbira.
za katero vrednost pa ste vi dobili sirup (nasa ima hmb 91)?

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Slabokrvnost in mleko
27.11.2007 9:49:45   
florecita
Se pravi, se dojiva še naprej.

Kolikšna je pa njegova vrednost sem pa pozabilauser posted image , je pa zelo nizka.
Recimo krepko pod najnižjo dovoljenouser posted image .

Je rekla zdravnica, če se mu naslednjič ne dvigne, da bo potrebno hodit na injekcijeuser posted image
Ampak jaz vem da se mu bo, ker pije sirup  (2x dnevno po 7,5ml) in pa uživa hrano  bogato z železom.

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Slabokrvnost in mleko
28.11.2007 12:23:40   
aezzy
upam, da bo res vse ok.
povem pa kako je bilo pri nas.
ze od zacetka je hrano bogato z zelezom, ogromno sadja in zelenjave, mesa, vse to ze od 4 meseca. pije redno svez sok iz pomaranc (ki je za zelezo idealen), je veliko zunaj......skratka vse to in evo, hmb 91!!!
bila sem kar mal sokirana, ker res ne vem od kje.je pa res, da od 6 meseca pije alpsko mleko (ki se je izkazalo, da se je hmb kljub temu dvignil, ker nismo prenehali). to je bil edini mozen razlog.
potem je 2 meseca jedla 2x 7,5 ml sirupa in je slo gor.sicer malo, ampka je hmb 93.
zdej jemo se vedno sirup in bomo pred novim letom spet dali kri.
hocem rect, da prehrana bogata z zelezom sploh ne vpliva, ker je vedno kaj takega zraven, ki ne absorbira zeleza. ali pa ima enostavno tako kri (dedovana slabokrvnost) in mu das lahko vsak dan peso in goveje meso, pa bo enako.
zanimivo je tudi to, da nasa nikoli ni bila utrujena, kar je znacilno za nizek hmb, obratno, spi zelooo malo.
kaj pa tvoja?

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Slabokrvnost in mleko
30.11.2007 11:17:26   
florecita
Pri našem ni kriva dedna slabokrvnost, ker imamo vsi super kri ( tudi smo redni krvodajalci)...
Našemu so krivi antibiotiki, tako je rekla zdravnica.
Tudi naš zelo malo spi, predvsem slabo user posted image , pa tudi pri miru ni nič

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Slabokrvnost in mleko
30.11.2007 22:27:46   
eya
Koliko je pa star?

Pri absorbciji železa v kri je pomemben tudi vitamin C...če tega primankuje, potem ti nič ne pomaga, če mali poje veliko hrane, ki vsebuje dosti železa, ker se le ta ne more prenest v kri.

Z dojenjem le nadaljujta. kar se pa tiče kravjega/adaptiranega mleka...kravje mleko vsebuje zelo malo železa in je adaptirano zaradi tega veliko boljša izbira.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?