|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stare pesmi in igrice
26.11.2007 18:54:58   
darinkan
Zdravo,

rabim pomoč. V vrtcu se pogovarjajo o kulturni dediščini - kaj so se igrali starši in stari starši ko so bili majhni. Zato zbirajo stare pesmice, igrice, izštevanke in šaljivke. Če katera kakšno ve naj mi jo prosim napiše (ali pa če ve za kakšen link kjer bi to našla). Moja hčerka bo zelo vesela, da bo tudi ona kaj prinesla, saj se jaz ne spomnim kaj dosti.

Že vnaprej hvala za pomoč.

LP, Darinka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stare pesmi in igrice
26.11.2007 18:59:33   
Anonimen
Zato zbirajo stare pesmice, igrice, izštevanke in šaljivke.


PLezali po drevesih, delali bunkerje v hosti, se ves dan podili z bicikli, sankali in smučali do noči, se igrali "zemljo krast", gumintvist, kavbojce in indijance ter nemce in partizane, skratka vse, kar se je dogajalo zunaj. Risanka je bila samo zvečr na TV, ker dugega ni bilo, računalnikov ni bilo, tako tudi igric ne...igrač bolj malo, vsaka eno punčko, puške so bile lesene, loki doma narejeni, itd...kaj v tem smislu mu jaz vedno pripovedujem in me posluša z odprtimi usti in mu moram vedno znova in znova pripovedovati, kako je bilo, ko sva bila z očijem majhna. Madon, bo revež mislil, da sva živela med neandertalci.,

(odgovor članu darinkan)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stare pesmi in igrice
26.11.2007 19:04:04   
Anonimen
Te igrice se ziher ne gredo zdajšnji otroci: LJUBLJANA- ZAGREB- BEOGRAD SARAJAVO- TITOGRAD

*pleše pleše lilija
*ali je kaj trden most
*Kraljica koliko je ura
*
*
*

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stare pesmi in igrice
27.11.2007 7:49:51   
AnBan
Moja tašča je moja dva naučila tole pesmico:

Janez in Micka gresta v Kranj po picka,
vzameta koreto, povabita še teto,
cincadri, cincadra, voz po cesti ropota.

Meni je tako luštna user posted image .

_____________________________

[



(odgovor članu darinkan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stare pesmi in igrice
27.11.2007 8:39:38   
poliloni
Moja tašča je ta malga naučila tole pesmico, ki jo govorita dva:
Ona: Muca Maca kje si bila?
On: Pri sosedu.
Ona: Kaj s'nardila?
On: Mleko zlila.
Ona: Kaj so rekli?
On: Pejd domu.

Sicer smo se pa igrali vse tiste igre z rokami - Đon MArion iz Londona, Andr d lejbi,....
gumitvist, med dvema ognjema, človek ne jezi se, domine, Črni Peter, pa tudi ZX Spectrume smo že imeli (začetek računalniških igric), pa tiste majhne prenosne igrice na baterije,...
Največ pa seveda zunaj - bunkerji vsepovsod, pa na drevesu kje kakšen, zemljo krast, pa cel kup iger, kjer si s kredo na tla narisal pismo, ristanc, pa ene kvadrate, kjer si potem našteval punce, fante, sadje, zelenjavo,... 

_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu AnBan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stare pesmi in igrice
27.11.2007 9:07:03   
hrchy
zbadljivka:
ljubcek in ljubica, to je lepi par
ona bo sivilja, on pa dimnikar
ona ga pa vprasa, ce se ljubita,
on pa odgovarja ja ja ja ja ja

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stare pesmi in igrice
27.11.2007 9:12:11   
hrchy
se tole igrico:
en kovac konja kuje
kolko zebljev potrebuje
en, dva, tri,
pa povej stevilo ti

koza klamf: se ne znam prav dobro, ampak vem, da se nekaj zbija in potem lovi... link

izstevanka:
ekate pekate cukate me
fibe fabe domine
ektum pektum kufer stuc
kvinte kvante ven ga fuc

kipe metat

slepe misi

potem je ena taka igra, ki se jo gre v druzbi, vsak si izbere eno barvo in se nekaj izsteva...pozoren moras biti, da ne preslisis svoje barve:
vodja: en kapucinar kapco zgubu, kdor jo najde naj jo da nazaj: taplav!
taplav: jaz ze ne!
vodja: kdo pa drugi?
taplav: tardec!
tardec: jaz ze ne!
taplav: kdo pa drugi?
tardec: tarumen...
tako se jo jaz spomnim, mozno pa da sem se kaj izpustila, ker jo poznam samo iz pripovedovanja. MIslim, da ce se kdo zmoti, mora "placat" eno frnikulo, kamencek...

kamenckat:
sedis na tleh, predse si naberes kupcek manjsih kamenckov. najprej vrzes v zrak enega in med tem, ko je v zraku, s tal poberes se enega. potem vrzes v zrak dva skupaj in poberes tretjega.... smisel je, kdo jih lahko vrze vec!

aja, ce se zeli res poglobiti v slovensko izrocilo otroskih pesmic, izstevank... naj si v knjiznici izposodi kaksno od knjig Enci benci na kamenci - mislim, da so tri! link

< Sporočilo je popravil hrchy -- 27.11.2007 9:27:07 >

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?