|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nekaj vprašanjc o hrani
3.1.2005 13:49:38   
bini
naša mala že 2 meseca papca različno zelenjavo in sadje, ampak sedaj se mi zdi da je zelo enolično ker se z nekatero hrano kar ne upam začeti... mam nekaj vprašanj če mi lahko pomagate.
ali pri 6,5 mesecih že lahko je testenine? kaj pa jogurt? fruchtzwerge obožuje, ampak so čist premajhni za cel obrok, tako da bi ji kar navadne jogurte al pa sadje dajala. a lahko?
kako naj jo navadim na manj zmiksano hrano? ker če ni vse total premiksano, se kar davit začne..
kakšno sadje dajete zdaj svojim sončkom? - meni se zdi, da kar naprej papca jabolko in banano, ker drugega sezonskega sadja zdaj ni - al ga pa jaz ne vidim 8)..raznih frutekov pa ji rajši ne dajem preveč.
velik vprašanj a ne?? bom zelo vesela nasvetov :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   nekaj vprašanjc o hrani
3.1.2005 14:09:05   
Gina
Naš ima 7 mes in pol in je jogurte, pa tisto drugo skuto s sadjem, riž, krompir, vso zelenjavo, razen stročnic, kus kus, gres v juhi, kruh v juhi.Testenin ne dajem, ker ne vem kako zmiksat, sicer jih lahko je. Začinim s soljo, včasih z maslom ali smetano. Sem in tja dam kuhan kos perutnine. Od sadja ne mara nič razen banane in kakija - je tudi sezonsko sadje zdaj.Lahko bi mu dala hruško. Pa saj je ok, če je zelenjavo. Punce so svetovale še suho skuhano sadje, samo moj ne mara - meni je pa ful dobro. Tvoj je lahko vse zgoraj našteto, pa zihr sem kaj še pozabila. Uživajta-
pa pa

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   nekaj vprašanjc o hrani
3.1.2005 14:22:24   
Anonimen
Si ji poskusila dat kaki?
Ga olupiš, zmeškaš z vilico, pa malo limonice daš čez, ni pa nujno.
Ne vem, se še dobi kaj grozdja?
Zdajle je res zatišje sadja. Agrumi pa še ne pridejo v poštev (ki so, čeprav slabi :( ).

Jaz sem Lei pri šestih mesecih dajala že praktično vse razen jagod, agrumov, svinjskega mesa, od jajca le rumenjak.

Za primer, da te ne bo tako strah naj ti povem, kaj je bila Leina najljubša hrana pri 6 mesecih - pasulj!
Pa nikoli ni imela nobenih težav.

Frutkov in podobnih zadev sem se jaz tudi izogibala, razen, če smo kam šli, ker so priročni.

Jogurt ji lahko daš. Lea ga ni marala, zdaj je pa nora na kislo mleko. Testenine ji tudi mirne volje lahko daš. Lahko ji kupiš kakšno teletino ali piščančka, pa skupaj z zelenjavico fajn skuhaš in zmiksaš. Njami!;)

Zdaj je stara okoli 6 mesecev. Se bo kmalu navadila žvečit. Kupi testenine, ki so kot rižek, pa čez omakica, pa ji lahko probaš dat, če bo dol spravila. Pa te iste testenine lahko tudi v juho zakuhaš.
Pa rižotka na tisoč in en način.

Ko bo vsaj malo prežvečila seveda.
Mi smo na začetku stalno jedli juhice z rižki, rižkaste testenine pa rižotke.

Če pa tudi tega še ne bo mogla, pa gres v juhi zakuhan.

Si ji poskusila dat:
pasulj?
obaro?
zelenjavno juhico?


(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   nekaj vprašanjc o hrani
3.1.2005 14:28:52   
bini
ja hvala za nasvete... z rižem sem enkrat že probala, pa ni bila navdušena.. bo treba spet poskusit, ker zadnje čase se mi zdi da kuham samo piščančka z zelenjavo, najraje s krompirjem - ker je sigurno da se bo najedla... ja, kaki smo poskusli, ji je všeč... za grozdje pa se bojim zaradi pešk - kako ga pa ve dajete?? saj počasi bo menda ugotovila, da pač vse ne more bit tekoče :)
hvala še enkrat

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   nekaj vprašanjc o hrani
3.1.2005 14:30:30   
Anonimen
To grozdje, ki ga kupiš v trgovini je tako veliko in ima noter samo ene tri večje peške, da ga brez težav olupiš in daš ven peške. Pa lupinico stran, ker se rada zatakne.

Lp

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   nekaj vprašanjc o hrani
3.1.2005 15:57:49   
BARBARA R.
Jaz ji dajem pri sedmih mesecih skorajda že vso zelenjavo in sadje.
Jabolka,hruške,banane,suhe marelice,suhe slive,suhe fige,rozine,dateljne,korenček,krompir,bučke,blitva,brokoli,cvetača,koruza.Govejo juho z rezanci in korenčkom,popečen toas.

:muca:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   nekaj vprašanjc o hrani
4.1.2005 9:52:52   
Seven*
Jaz bom s skutami in raznimi mlecnimi izdelki pocakala do 9 meseca, s kravjim mlekom pa do 12 meseca.

Hrano ji poskusaj samo pretlacit, tako da noter ostanejo majckeni koscki.

V testeninah je gluten, tako da lahko se malo pocakas z njimi. Je pa vse odvisno od tebe, kdaj si se odlocila, da mu bos dajala gluten..

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   nekaj vprašanjc o hrani
5.1.2005 23:28:27   
lin
Jaz moji 6.mes.punčki prekuham suhe marelice +suhe slive in sveže jabolko.No kot en kompot!Pol pa vse skupi zmiksam!To je ena od varjant!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   nekaj vprašanjc o hrani
5.1.2005 23:29:45   
lin
Aja glede testenin,pa sem tudi že probala dat.Rezance iz juhe+juhca+korenček in vse skupaj zmiksano s paličnim mešalnikom!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?