|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež
9.12.2007 21:14:12   
jagoda80
Kupujemo nov avtosedež 9-18 kg, pa imam kar slabo vest, ko pridem v trgovino in mi prodajalke razlagajo, kako so tisti za 350 evrov boljši od onih za 200. Res sem slaba mama, ker otroku ne privoščim najboljšega oz. najbolj varnega. Aja, pa pol mormo it še najbolj varen avto kupit.

Ne, ne, v bistvu me resno zanima, če je Romer King TS Plus ok sedež v primerjavi s ceno. Na sončku je za 195 evrov (se mi nekako ne da z otrokom gužvat po trgovinah, ni najbolj potrpežljiv).

Čau!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež
9.12.2007 21:26:04   
bumerang
Ja, Romer King TS Plus je dober avtosedež.

Kar se pa zgornjega besedila tiče - jaz imam raje kaj manj zase in kako čokolado manj kot da bi kupovala avtosedež, ki je samo da je. Zame še King ni bil dovolj in sem kupila Duo Plus, torej isofix sistem. Ker na varnosti svojega otroka res ne bom šparala.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež
9.12.2007 21:30:46   
jagoda80
Ker na varnosti svojega otroka res ne bom šparala


Ja, saj to je to. Potem pa seveda daš tistih 350 evrov.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež
9.12.2007 22:00:06   
lex
mi imamo tega brez isofixa, ker sva ga kupila, ko sva furala še star avto v katerega je moj vgradil zadnje pasove. In mi je totalno zakon. tud tamala ga sedaj dobi in to kar brez isofixa. Sej se itak nima kam premaknit, če je dobro naštiman not.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež
9.12.2007 22:41:37   
ajdaN
Ja ampak še nimaš avta z isofixom, ti duo plus nič ne pomaga, čeprav ne šparaš na varnosti. Še avto menjat zaradi tega je pa "tumač". Römer je za moje pojme tudi samo "navaden" zelo dober.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež
9.12.2007 22:58:34   
liskoo
Itak da bomo skušal omogočit otroku vse naj naj, tako tudi pri varnosti, ampak ravno zaradi tega pa so cene take kot so. In to tako proizvajalci kot trgovci dobro vedo!!!
Kukr jst vem (lahko da sm narobe informiran) so pri otroških igračah in opremi ful strogi varnostni predpisi in pogoji in če izdelki proizvajalcev ne ustrezajo le-tem, se ti ne bodo pojavili na prodajnih policah-tako je v Sloveniji. Mislim da so vsi avtosedeži varni, da je bolj stvar v komoditeti in predvsem blagovni znamki ter modni muhi.


(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež
9.12.2007 23:33:33   
sazi
itak, da na silo ne bomo šparali na varnosti otrok, ampak nekaj je skrb za varnost, nekaj je pa pretiravanje

mi smo kupili Maxi cosi Priori XP, ki je povsod ocenjen s samimi plusi- Redna cena je nekaj pod 200 EUR, mi pa smo ga zaradi menjave barv v sezoni dobili za 120.
Isofiksa itak ne moremo uporabljati
sicer si želim, da ne bom nikoli mogla povedati,kako je varen sedež iz lastnih izkušenj, ampak če testi pravijo, da je OK, jim zaupam.

(odgovor članu liskoo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež
10.12.2007 10:54:54   
zmajči25
Mi imamo Tobija in Romerja Kinga (ni isofix) in smo z obema zadovoljni. Res pa je, da se jih da dobiti veliko ceneje, če so v akciji ali pa če je kakšna razprodaja lanskih barv (model pa je isti). Če ti ni nujno kupit avtosedež, rajši malo počakaj in sledi reklamam.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež
10.12.2007 10:56:12   
Naja30
Mi imamo tudi Tobija. Nisva kaj dosti razmišljala, ko sva pregledala vse. Varnost je na prvem mestu.

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež
10.12.2007 11:30:20   
Lenny
Jagoda80, z Roemer King-om bosta dobila prav dober sedež. Teste ima dobre, uporabniki smo tudi zadovoljni. Pri nas sta v uporabi dva Roemerja, King pri babici in dedku, iso-fix pa v družinskem avtu. Oba O.K.

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež
10.12.2007 21:37:23   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: liskoo
Kukr jst vem (lahko da sm narobe informiran) so pri otroških igračah in opremi ful strogi varnostni predpisi in pogoji in če izdelki proizvajalcev ne ustrezajo le-tem, se ti ne bodo pojavili na prodajnih policah-tako je v Sloveniji. Mislim da so vsi avtosedeži varni, da je bolj stvar v komoditeti in predvsem blagovni znamki ter modni muhi.


Tule se hudo motiš. V prodaji so sedeži, ki so neprimerni, saj se že pri hitrosti nižji od mestne vožnje odtrgajo in poletijo v sprednjo šipo. Takih sedežev je več.
Pravzaprav je sedežev, ki so na vseh testih dobili pozitivno oceno, izredno malo.
O igračah, nevarnih zdravju, tule pri debati o sedežih ne bi.

IZVIRNO SPOROČILO: Lenny
Jagoda80, z Roemer King-om bosta dobila prav dober sedež.


Dobila bosta odličen sedež.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu liskoo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež
10.12.2007 21:58:03   
liskoo
Jagoda80 oprosti za napačno info, Bumerang tebi pa hvala za popravek.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež
10.12.2007 22:52:45   
borovnička
Ko sva midva kupovala avtosedež za najinega sina, sva tud najprej mal gledala na ceno. Pol sem si pa rekla, da si ne bom, če se kaj naredi (bog ne daj!), očitala zarad parih jurjov (zlatih tolarčkov seveda), ki bi mi jih bilo škoda dat.

Sva pa imela srečo in je bil glih v akciji, tko da sva ga dobila malo ceneje. Kupila sva pa od Bebe Comfort.

Pozdravček user posted image

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

(odgovor članu liskoo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež
11.12.2007 7:39:59   
Lenny
Ja, še to. S Kingom je pritrjevanje v avtomobil brez iso-fix sistema mala malica, saj ima vgrajen sistem, ki sam zateguje pasove, tako da je praktično nemogoče slabo pritrditi sedež. Pomoje bosta zadovoljna.

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedež
11.12.2007 10:54:46   
jagoda80
Hvala vsem za izčrpne odgovore. Saj jaz tudi ne mislim šparat na otrokovi varnosti in zato sprašujem, kakšen je ta sedež.  Očitno so razlike v varnosti navadnega roemerja in tistega z isofixom minimalne user posted image .

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedež
11.12.2007 11:00:38   
Lenny
Res je. Tudi najin stari avto ni imel iso-fixa. King pa je vedno dobil dobre rezultate na testih, tako da ne moreš mimo pihniti z nakupom.

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedež
11.12.2007 11:56:25   
najci
A o najbolje ocenjenem in hkrati enim najceneših, Kiddy Infinity Pro, pa nihče ne razmišlja?

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedež
11.12.2007 13:28:05   
Lenny
Ni bilo kaj razmišljati, ker ne paše na naše sedeže. Baje v veliko avtomobilov ne paše.  Pa še to me je motilo, da se ležeč položaj ne da nastaviti med vožnjo oz. ko ga potrebuješ, ker je treba za zamenjavo položaja otroka odpeti.

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avtosedež
11.12.2007 21:01:40   
Putka
Priporočam, da na eBay pogledaš. Jaz ga nameravam tam kupiti, ker bom prišparala nekje 70€ s poštnino vred. Npr. Romer King je nekje 150-160€, Maxi Cosi Tobi od 190€ dalje.. Samo prej ga grem v Baby center sprobatuser posted image

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avtosedež
12.12.2007 8:41:53   
maca123
Punce tudi jaz rabim en nasvet; sedaj imamo doma Concord in sicer od rojstva do 18 kg, če se ne motim prva varianta sedaj pa je naš mali težak 12 kg in gre pozimi ko je več oblečen kar težko v ta sedežek in tako razmišljamo da bi kupili novega. Z concordom smo bili izredno zadovoljni je kar drag. Sedaj smo pa hoteli preskočit vmesni sedežek od 19 kg do 36 kg, če se ne motim ampak nam je prodajalka povedala da to ne gre. Punce ve ste omenile neki isofix, kaj je to? Kateri sedežek pa ve priporočate, vaše izkušnje?

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: avtosedež
12.12.2007 9:06:24   
Putka
Isofix je način dodatne pritrditve sedeža v avto. Ti ne pomaga, če avto nima isofixa.

Concord ima en fajn sedež 9-36kg, kjer se potem osrednji del odstrani in ostane samo jahač. Predvsem je važno, da je otrok v sedežu pravilno nameščen in tako optimalno zaščiten. Udobnost naj bo na drugem mestu.
Če te oblačila tako zelo motijo, pa najprej avto malo pogrej, pa sleči bundo.

Tole, če se ne motim:
user posted image

(odgovor članu maca123)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: avtosedež
12.12.2007 9:30:02   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: maca123
Punce tudi jaz rabim en nasvet; sedaj imamo doma Concord in sicer od rojstva do 18 kg, če se ne motim prva varianta sedaj pa je naš mali težak 12 kg in gre pozimi ko je več oblečen kar težko v ta sedežek in tako razmišljamo da bi kupili novega. Z concordom smo bili izredno zadovoljni je kar drag. Sedaj smo pa hoteli preskočit vmesni sedežek od 19 kg do 36 kg, če se ne motim ampak nam je prodajalka povedala da to ne gre. Punce ve ste omenile neki isofix, kaj je to? Kateri sedežek pa ve priporočate, vaše izkušnje?


Če ima 12kg definitivno še ni za v tistega 15-36 (naš jih ima 15+, pa je še vedno v Römerju 9-18, pa do poletja tudi bo). Ampak ga daj v 9-18. V tem razredu sta nekak najboljša Maxi Cosi in Römer. Pa tudi tale Concordov, ki ga je putka nalimala ni slabo ocenjen.

Je pa tale concordov tudi od 9-18 in NE 9-36. Najprej so ga oglaševali kot 9-36, "pozabili" pa povedat, da za naslednjo stopnjo rabiš dokupit še dodatno naslonjalo, ki stane, kar precej, tako da se ne splača - si skoraj na istem če kupiš sedeža 9-18 in 15-36. Imaš pa potem ga lahko samo za jahača, to je pa zadnja stopnja pri sedežih.

AJa še to - naš se v avtu 90% vozi samo v velurju, ker se avto itak hitro segreje, in se mi res ne da ga s tisto bundo tlačit noter. Ko pridemo na cilj, mu pa zamenjam velur z bundico ali pa samo fliknem čez debel brezrokavnik pa je. So mu pa pasovi, če je pripet v bundi tudi čisto na tesno, v velurju pa ni problema.

(odgovor članu maca123)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: avtosedež
12.12.2007 11:46:13   
maca123
Ja ker smo izredno veliko na poti (izleti potovanja)bi rada imela dober sedežek.
Tale Concord je bil takrat izredno dobor ocenjen zato smo šli v ta nakup.
Glede jakne je pa tako, pozimi je tako nerodno. Nimamo velikega avtomobila in še imamo izredno mrzlo garažo, tako da ga damo v avto z bundico. Predno ga pa potem, če bi ga slučajno slekla,  napravim ga morem pa čisto ven vzet iz avta postaviti na mraz in napraviti. To mi pa ne pride v poštev, ker se potem takoj prehladi. V avtu ga pa ne moreva napravit sva že probala. ČE bo "pregurali" zimo bi potem tudi spomlad in poletje ampak ne verjamem da nam bo uspelo.
Bom še malo prebrskala. Kaj pa Kiddy sedežek, ki ga prodajajo v Arielu? Piše da je do 36 kg, naj verjamem?

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: avtosedež
12.12.2007 13:57:01   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: maca123
Glede jakne je pa tako, pozimi je tako nerodno. Nimamo velikega avtomobila in še imamo izredno mrzlo garažo, tako da ga damo v avto z bundico. Predno ga pa potem, če bi ga slučajno slekla,  napravim ga morem pa čisto ven vzet iz avta postaviti na mraz in napraviti.


Jah mi imamo avto zunaj, tako da je sigurno bolj mraz kot v vašem, pa je dovolj velur. Lahko ga pa čez pokriješ še z dekico za enih 10 minut. Meni se ne zdi potrebno. PA tudi če bo pol minute na mrazu mu ne bo hudega (vsaj našemu ni) - v tem času ga pa že napraviš.

Res pa da jaz otrok ne "šparam" in tudi če sta kakšno minutko samo v velurju, pa brez kape, jima ni nič hudega.

Kiddy pa meni ni niti všeč vizualno, tista mizica spredaj mi je čisto mimo, pa še v vse avtomobile ne paše.

(odgovor članu maca123)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: avtosedež
14.12.2007 8:38:26   
maca123
Jaz pa mislim da je le premraz, da bi sedel samo v velurju. Še mene zelo zebe pa ne bo otroka. Mi ga tudi prav preveč v debele puloverje ne napravljamo tako da če bi dali čez samo velur bi bilo še zmerja premalo.
Glede tega ga tudi mi ne zavijamo v vato in ga nič ne šparamo vendar zato je bil tudi veliko bolan v temu letu in pol pozimi, kar se je razvilo v hujšo bolezen in nebi rada še več reskirala.
A za Kiddy pa praviš da ne paše v vse avtomobili. Mislim, da bomo ostali pri Concodru vendar naslednja stopnja avtosedežka.
Vseeno hvala za pomoč. 

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?