|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
26.12.2007 18:13:42   
pika74
Ali mogoče kdo ve, kolikšen je odstotek spontanih splavov v zgodnji nosečnosti (se pravi v prvih 3 mesecih)?

Jaz sem samo nekje na netu zasledila, da je 50% od ss v zgodnji nosečnosti takšnih, kjer je razlog prazna gestacijska vrečka oz. blighted ovum. Prilagam en link: http://www.americanpregnancy.org/pregnancycomplications/blightedovum.html
Predvidevam, da se v preostalih 50% skrivajo še izvenmaternična nosečnost, kaj pa potem še ostane? Poznam tudi en primer, kjer je bil plod OK, gestacijska vrečka pa ni dovolj hitro rastla in je bila torej premajhna v primerjavi s plodom. Potem poznam še primer, kjer srček neha utripati zaradi določenih (ne vem, točno katerih) razlogov.

Kolikšen pa je torej skupen % ss v zgodnji nosečnosti? A kdo ve?

Hvala.

Lp
user posted image

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
26.12.2007 18:16:57   
Naja30
Mislim, da je okoli 70%, čeprav se to meni zdi veliko.
Razlogov je res veliko. Meni se je v prvi user posted image  zgodilo, da je na enkrat nehal biti srček. Brez kakršnihkoli znakov in tega sem se vedno tudi kasneje bala.

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
26.12.2007 18:23:08   
pika74
Ma ne... pomoje je ful manj... mislim, da mora bit pod 20%... vsaj upam, da je manj no...

ma grem še malo po netu pobrskat.

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
26.12.2007 18:24:30   
Anonimen
http://www.bambino.si/?d=clanek&id=397&natisni=1

(odgovor članu pika74)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
26.12.2007 18:34:45   
pika74
Ja, tale članek kar nekaj dejstev pove... npr.:

Incidenca izvenmaternične nosečnosti je 2%.

Ne zasledim pa nobenega % za skupno vrednost ss v zgodnji nosečnosti... me pa prav zanima, kolikšen je ta delež, da vidim, kako veliko "srečo" sem imela, da sem padla ravno v to skupino.

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
26.12.2007 18:40:55   
pika74
U najdla user posted image

Številne nosečnosti so spontano prekinjene v prvih mesecih, tednih ali celo prvih dneh nosečnosti. Govorimo o spontanih splavih. Njihova pogostnost je ocenjena na 10-20% vseh nosečnosti.

Tule je pa cel članek... nisem sicer še pogledala, kako zanesljiv je vir teh podatkov... ma pomoje bo kar držalo...

http://www.mama.si/?menu=A007

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
26.12.2007 19:36:43   
Muca83
Men je ginekologinja rekla da se vsaka četrta nosečnost slabo konča. In da lahko naslednjič (tretjič) samo upam, da ne bom ta 4.

Vzroki so pa lahko prazna vrečka, spontani splav ko pač začneš krvavet in gre vse ven, prenehanje bitja srčka pa delna in delotna mola. Mislim, da je to vse.

Spontani splavi so res grozna stvar... Nikomur tega ne privoščim.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
26.12.2007 21:54:32   
Olivija
Nekaj sem našla, domnevajo da se 40 - 70% nosečnosti konča z zgodnjim splavom, točnega števila ne vedo, ker veliko žensk včasih še niti ne ve, da so sploh noseče. Zato prepoznajo samo 15-20% ss. 30% žensk pa vsaj enkrat v življenju doživi ss.

Tisto leto, ko se je naša Julija rodila, je 7 žensk v moji bližnji okolici doživelo ss, kar se je meni zdelo ogromno. Še posebej hudo mi je bilo, ker je imela ena od njih na isti dan rok kot jaz.

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
27.12.2007 10:10:19   
Pobalami
nekje sem prebrala, da se 1 od 3 nosečnosti konča s splavom. Po mojem je razlog tudi ta, da ogromno časa preživimo pred računalnikom in smo izpostavljeni raznim elektromagnetnim sevanjem in tako pride do okvare spolnih celic. mene je vprašal ginekolog kje dela moj mož in ko sem rekla da v pisarni  je rekel da je to najslabše. Sploh je pri moških slabo, ker nosijo mobitele po žepih.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
27.12.2007 11:48:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
27.12.2007 13:18:41   
Anonimen
Groza tile ss. Js sem imela v zadnjih 6 mesecih že dva. >Me je full strah, kaj bo...user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
27.12.2007 13:37:13   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: faca

nekje sem prebrala, da se 1 od 3 nosečnosti konča s splavom. Po mojem je razlog tudi ta, da ogromno časa preživimo pred računalnikom in smo izpostavljeni raznim elektromagnetnim sevanjem in tako pride do okvare spolnih celic. mene je vprašal ginekolog kje dela moj mož in ko sem rekla da v pisarni  je rekel da je to najslabše. Sploh je pri moških slabo, ker nosijo mobitele po žepih.


To glede sevanja je čisto možno. Nekje sem brala, da imajo piloti (sevanje), peki (vročina) in kakšni podobni poklici večje možnosti za punčke.

Naš pa dela na letališču in imajo zanimivo statistiko: same punce (okoli 20), razen zelo redkih izjem (3 fantki). user posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
13.1.2008 14:26:06   
Anonimen
20% že znanih nosečnosti se konča s ss. Veliko nosečnosti se konča, ko sploh ne vemo, da smo bile noseče, ker nastopi M in se samo sčisti, ker je tako zgodaj.

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
13.1.2008 14:55:12   
*talcy*
.,...ojla...... jaz sem imela septembra splav oz. abrazijo zaradi prenehanja bitja srčeka....
...juluja lani nas je  v istem času zanosilo 6 prijateljic k smo kar povezane skup.... septembra smo imela 4 splav druge dve se že veselijo bližajočega datuma poroda....tak da katastrofa.....user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
13.1.2008 15:12:00   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image groza, žal mi je. 

(odgovor članu *talcy*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
13.1.2008 15:38:12   
vebo
Urškaj pozdravljena!

Tudi jaz sem imela v zadnjih štirih mesecih dva splava oz. dve abraziji. Pri meni je šlo dvakrat za prazno gv, čeprav kolikor po izvidu vidim, so mi sedaj odstranili še drobec resičastega tkiva - placente. Ali mogoče veš, kako dolgo bom čakala na histološki izvid, ker mislim da je pri meni tokrat šlo za molarno nosečnost. A ti si šla na histeroskopijo?

Lep pozdrav,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
13.1.2008 22:36:24   
Anonimen
Moja G mi je takrat rekla, da se 25% vseh user posted image  konča s ss oz. vsaka četrta. user posted image

(odgovor članu vebo)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kolikšen je % ss v zgodnji nosečnosti?
14.1.2008 22:00:36   
Anonimen
Vebo, pozdravljena!

Žal mi je , eda moraš tudi ti skozi touser posted image .

Na histološki izvid mislim da se čaka sigurno kakšen mesec, ne vem pa zagotovo.
Na histeroskopiji še nisem bila, ta teden bom izvedela datum posega in upam, da bo čimprej.


SREČNO!user posted image

(odgovor članu vebo)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?