|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   meso
5.1.2008 20:41:52   
till
moj 10.mesečni sinko noče jest mesa.zato je tudi slabokrve in mamo sirup a tudi tega noče pit.če mu zmešam z hrano tudi progrunta. kako naj ga pripravim da mi bo jel meso???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: meso
5.1.2008 20:45:47   
Seven*
Železo ni samo v mesu.

Kupi posušene marelice, jih zmiksaj in primešaj sadnim kašicam. Zraven naj pije pomarančni sok, ker se železo  bolje absorbira s c-vitaminom. Železa je tudi veliko v temnolistnati zelenjavi.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu till)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: meso
5.1.2008 20:56:58   
eya
Pa vsake toliko mu lahko daš rumenjak, ima tudi dosti železa.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: meso
6.1.2008 9:21:38   
kristinaj
zmiksej v mineštro

(odgovor članu till)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: meso
7.1.2008 21:30:53   
janca
Mi smo na istem. Meso bljek, razen poli salame in hrenovke. Itak naš razvajenec sto stvari ne je in je tudi pravi suhec. Kri ima zaenkrat dobro. Mu pa dam trikrat na teden umešano jajce (ki bi ga jedel vsak dan). Drgač sem pa kupila sirup neki na Floredix.... pa glih nevem kako se mu reče. Kupi se ga v lekarni in je z okusom po sadju, ki mu ga zmešam v sadni čaj in potem to pije. To nardim na skrivaj, da ne vidi, drgač ga tud pod razno ne bi pil. V tem sirupu imaš vse vitamine. Tko, da se pol lah človk potolaž, da dobi zadosti vitaminov, čeprav verjetn to ni glih najbolj.

(odgovor članu till)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: meso
7.1.2008 22:33:36   
Meceno
 Ne sili ga z mesomuser posted image

In tako kot so ostale napisale, ni samo v mesu železo.
Itak pa ima toliko stara bebica dovolj meseka za en nohtek tako da nevem ali so ti to kaj v posvetovalnici razložli.

Da je otrok slabokrven pa včasih ni samo razlog prehrana oz možno da telo le to slabo absorbira. Tako da mu res dajaj pomarančni sok in potem neko živilo ki vsebuje dovolj železa.

Pa po tednu dni idi zopet na kontrolo, da vidiš če je kaj bolje...


Srečnouser posted image

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: meso
11.1.2008 13:08:46   
pety78
Oh, naš ne je:

- mesa (razen poli salam in hrenovk)
- sadja
- sadnih ali navadnih jogurtov, skutk, sirov (mleko pije, aleluja)

user posted image user posted image user posted image user posted image

Je pa vse juhice, krompir,... Sem pa zadnjič naredila zelenjavno juhico s sojinimi kosmiči.
Mu pa tudi dajem vitaminčke, ker je tak suhcen, pa še bolezen ga je zdaj mal shujšala. Tudi ne vem, kako ga naj prisilim, da bo vsaj kak košček bilo katerega sadja spravil vase. user posted image



_____________________________



(odgovor članu Meceno)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: meso
11.1.2008 14:37:47   
aezzy
nasa je vse in veliko zelenjave, sadja, pomarancni sok, pesin sok, res dosti mesa rdecega.....in je slabokrvna.
ni vse v hrani.
ce ima dedovano mu ne bos spravila zeleza gor s hrano, se s tabletami tezko.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: meso
23.1.2008 8:31:05   
mojsoncek
Si probala z mletim mesom? Nasemu tudi ponavadi ni kaj dosti do mesa, ampak mletega pa z veseljem poje. Pa naj bodo to polpeti, cufti, stefani pecenka ali pa bolonjska omaka...

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: meso
23.1.2008 12:58:06   
honey
Naš je star 2,5 leti in že od malega ne mara mesa - tudi, ko je bil še čisto majhen in sem mu ga zmiksala med zelenjavo, je pongrutal user posted image  V glavnem, ne je mesa - razen mogoče, če mu ravno zapaše, kakšen košček suhe salame ali klobase in pa vsake kvatre malo mletega mesa. Ampak ni zato nič slabokrven. Res pa je, da je vse drugo - sadje, zelenjavo, testenine, mlečne izdelke, v glavnem vse, razen mesa.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: meso
23.1.2008 14:09:47   
natalia
zdravo,

naša tudi ni neki ljubitelj mesa, pa je ne silim. Poskušam nadoknadit z drugo hrano, ki ima veliko železa, saj je seven napisala.

papa

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?