|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nečak ne diha sam
14.1.2008 20:14:39   
TIA22
Kot nekatere veste se je moj nečakec rodil prehitro,( Moral bi se 2.3.2008, rodil pa se je 24.12 2007). In zdaj ne diha sam. So mu plučka že razpihovali, pa se mu ponovno sesedajo. Jaz nevem kaj nas čaka, sestra pa mi tudi nič noče povedati. Mi lahko katera, ki je bila v podobni situaciji pojasni kako naprej??????  Ne spim ker samo mislilm na malega.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nečak ne diha sam
14.1.2008 20:26:46   
biba 78
Verjetno je tvoj nečak odvisen od respiratorja. Predvidevam. S kolikšnimi tedni pa je rojen?

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nečak ne diha sam
14.1.2008 20:43:00   
TIA22
Joj biba78 nevem točno, bom vprašala pa javim.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nečak ne diha sam
14.1.2008 21:09:28   
bibyzan
predvidevam, da je rojen okoli šestega meseca. Za takšne je značilno, da hitro omagajo s svojim dihanjem (naša je omagala po 1 dnevu), najprej je rabla samo kisik, potem je bila celih 5 tednov odvisna od respiratorja in tudi do 70% kisika. Pljučka potem sčasoma dozorijo, mal ji pomagajo z zdravili in dojenček bo zadihal sam. Tako, da respirator je v bistvu samo dobra zadeva, ki v resnici razpihuje pljučka, ki še ne zmorejo samostojnega dihanja.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nečak ne diha sam
14.1.2008 21:10:43   
Viki-2
enako je bilo z mojim nečakom. Rodil se je 3 tedne prezgodaj. Bil je na respiratorju. Stanje se mu je občutno pobočjšalo, ko je začel dobivati mamino mleko in ne le infuzijo. Po enem mesecu je šel domov. Zdaj je pravi razbojniški triletnik, brez posebnih težav. Držim pesti, vse bo vredu, boš videla. Danes medicina dela čuda

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nečak ne diha sam
14.1.2008 21:14:05   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

Joj biba78 nevem točno, bom vprašala pa javim.


Če sem prav zračunala, se je rodil s cca. 31 tedni in če je tako kot praviš TIA22, potem je odvisen od respiratorja......sicer pa marsikateri nedonošenček potrebuje to pomoč.
 
Glede sesedanja pljučk, pa žal ne vem.
 
Vem samo to, da bo mali borec dal vse od sebe, da bo fant kot se šika! user posted image

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nečak ne diha sam
14.1.2008 21:41:38   
TIA22
V 30. tednu se je rodil. Ma saj upamo da bo, saj upanje zadnje umre, ampak tako rada bi ga že videla, pa ga skozi nekaj biksa ta rit mala.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nečak ne diha sam
14.1.2008 21:44:19   
Noseckica
Na kateri EINT pa je? V MB ali v LJ?
Koliko je bil pa težek in velik ob rojstvu?

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nečak ne diha sam
14.1.2008 22:40:52   
* Mateja *
Našemu so se plučka sesedala. Meni to ni isto kot če otrok ne diha sa, Eno so nedozorela pljučka, ki jih ijma kot nedonošenček. Sesedanje je bilo pri našemu posledica RSV-ja. Tako da tvoj nečak tako al tako rabi respirator. Sam lahko ga samo prepihujejo, lahko ga pa oscilirajo. To pomeni, da ga tresejo. To je tista zadnja možnost, ki naj bi plučka razprla, če so zlimana skupaj. Če ga prepihuejo, diha tako kot dihamo mi.
Če ima pomoč je to zanj super, da mu zdravniki lahko pomagajo. naš je bil na cevkah 2,5 meseca od tega veliko časa visok procent kisika in oscilacije, pa kaj še vse je bilo narobe.
Pa je danes popolnoma zdrav fant in mu nič ne fali.
zato pogum v roke, pozitivno razmišlat in spodbujat starše. Ti malčki so pravi borci, pobrskaj malo po forumu koliko jih je že dokazalo, da ima raje življenje.

Pa poročaj, ...

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nečak ne diha sam
14.1.2008 23:15:53   
najci
Se strinjam z Matejo, ker imamo podobne izkušnje!
Naša Vesna se je rodila res pikica (22t6d, T:500g) in pljučka so bila popolnoma nezrela. S pomočjo respiratorja je dihala 128 dni, danes pa je nasmejana in zdrava punčka!
To, da ne diha sam, si zagotovo mislila, da diha s pomočjo aparata oz. respiratorja. Če se je tvoj nečak rodil v 30.tednu,sploh ni bil tako majhen nedonošenček!!! Prav pogumen fant je in tudi dihati bo kmalu začel sam, verjemi!!! Nekateri nedonošenčki pač rabijo dalj časa pomoč pri dihanju. To, da se pljučka sesedajo, pa je tudi normalno in še ne pomeni nič kritičnega. Ni fajn, ampak ni pa nič takšnega, kar zdravniki ne bi znali rešiti. Predvsem pa mu vsi skupaj dajte čas, kajti pljučka potrebujejo poleg zdravnikov predvsem veliko časa, da se razvijajo, da rastejo in postajajo vsak dan bolj zrela. Večji kot bo, lažje bo dihal.
Le pogumno!!! 

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nečak ne diha sam
15.1.2008 15:19:31   
biba 78
Tudi naša pupa je bila 78 dni na respiratorju, potem 113 na CPAP-u, zdaj je že 85 dni samo na brkicah in še bo verjetno kar lep čas. Zato pa tako kot je napisala Nadja, dajte fantku čas, eni otroci okrevajo prej, drugi kasneje. Pa glede na to, da se je rodil s 30 tedni, verjamem, da bo kar hitro okreval. Mislim pa, da so bolj kritični tisti otroci, ki so rojeni pod 27 t. Je pa res odvisno od vsakega posameznika. Za primerjavo:
Nadjina Vesna je imela 500g, 22t, naša Alina 535g, 24t
Vesna je bila na respiratorju 128 dni, Alina 78 dni, Vesna je bila 5 mesecev v bolnici, Alina celih 8 mesecev, Vesna je bila doma po dveh mesecih čisto brez kisika, Alina je že dva meseca doma na kisiku in še bo kar enčas. Kot vidiš, je Vesna hitreje okrevala, pa je bila dva tedna prej rojena, pa še 35g manj je imela.  Tako da vsak otrok je edinstven.

Držim pa pesti za tvojega nečaka in mu želim čimprejšnje okrevanje.




_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nečak ne diha sam
15.1.2008 20:00:38   
TIA22
IZVIRNO SPOROČILO: Noseckica

Na kateri EINT pa je? V MB ali v LJ?
Koliko je bil pa težek in velik ob rojstvu?



V ljubljani je! Težek je bil 1130g in 38cm velik.

Najlepša hvala ker ste me zelo potolažile!!!!!

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nečak ne diha sam
20.1.2008 0:40:35   
Samrela
Moja ljubica je bila rojena v 33. tednu in potrebovala respirator le 5 dni.

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nečak ne diha sam
20.1.2008 0:42:08   
Samrela
Ups... hotela se še reči, da se pridružujem menjem ostalih in držim pesti za tvojega nečaka. Gotovo bo še vse o.k. in prav kmalu ga boš lahko pocrkljala. Pa poročaj!

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nečak ne diha sam
22.1.2008 22:38:46   
Afnica
Moja user posted image  je bila rojena s skoraj enako težo kot tvoj nečak. Le 10g več. (1140g, 36cm)user posted image  In je rabila respirator le 2 dni. Sedaj pri 8m nima težav povezanih z nedonošenostjo. Naj še povem, da je njen bratec rojen s 1750g- precej več kot ona, potreboval respirator dlje časa in na splošno bil bolj šibak. Tudi on danes nima težav.

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nečak ne diha sam
22.1.2008 23:21:29   
mami_miki
mal prebiram vaše zgodbe,...sicer nimam take izkušnje....sam ko vidim te malčke noter v tistih inkubatorjih po tv, me ful gane...

kolegica dela V LJ-porodnišnici, na tem oddelku za nedonošenčke:
pa mi je razlagala, da je imela punčko na dlani! bila je velika tako kot njena dlan...so jo dali v inkubator...pa je nehala dihat-naj bi umrla...so jo že skoraj "odpisali" ni več kazala znakov življenja....ko so jo dali ven, se čez nekaj minut sestra obrne...in tamala zamiga...in tako je velika kot vaša dlan, se borila in preživela...tako da....vedite, da so zelooooooooo borbeni ti malčki, bolj kot si mislimo!

sem se pa sama tudi vstrašila za mojega malčka...v 30 t sem imela lažni alarem, zaradi katerega sem bila en teden v bolnici...

pa me je zdravnk potolažil, da so zdaj že tako napredni-da od 26 tedna dalje, jih zelo veliko preživi....

no ,,,,nekaj malega sem se vpletlauser posted image

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nečak ne diha sam
26.1.2008 11:26:53   
Noseckica
TIA22, kako napreduje tvoj nečakec? user posted image

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?