|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   En teden brez dojenja-prosim pomoč
7.2.2008 21:45:55   
valči
Zdravo!

Moja user posted image je stara tri mesece.V torek sem mogla opustit dojenje,ker imam poškodbo oči in si v oko dajem močne antibiotične kapljice,ki lahko škodijouser posted image .Zato je okulist rekel,da nikakor ne smem dojit,ampak mleko črpat in zavrečt,Nino pa hranit z adaptiranim.

Iz ambulante žalostna grem kupt Aventovo črpalko,flaške in mleko.
Črpam si na tri ure in sicer iz obeh dojk 100 ml,zjutraj pa 250 ml.Nina spije od 130-40 ml Hippa.Novalac jo je napenjal.

Sedaj pa par vprašanj:
Ali je normalno,da je po Hippu kakec zelo svetel,ne tekoč,kaka skoraj vsakič-6. na dan.Dobila je vneto ritko.Je jokava,nerazpoožena,pogreša zizo,ponoči se spet zbuja.Danes popoldne mi je spila le 60,zvečer 40 ml m,leka.Joka,ko vidi flaško,čaj ima rada.?
Ali bom po najmanj 7. dnevih nedojenja še lahko dojila?
Mleko si vzdržujem,me pa zanima,če bo sploh znala sesat na dojki po tolokšnem času?
Ali je imela katera tak primer?

Zelo rada bi dalje dojila,trudim se s črpanjem,vendar me je strahuser posted image

Ves dan ne počnem drugega,kot  črpam mleko,dajem flaško user posted image ,perem vse to in si vsako uro dajem kapljice v okouser posted image user posted image user posted image user posted image

Oprostite za napake,ne vidim dobro,ker imam hudo vnetje očesa.Pred dvemi meseci me je Nina krampnila v oko,sedaj pa je vse z posledicami prišlo za mano.imam dve zarezi v šarenici in podpludbe,tako,da niti ne morem brat za nazaj.

Lepo,lepo prosim za kakšnokoli tolažbo,nasvet,predvsem izkušnje,če je katera dala kaj podobnega skozi.

Ker bi vse na svetu naredila,da bi lahko znova dojilauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
7.2.2008 21:55:19   
ana b
Naš user posted image  je bil cel prvi mesec hranjen po flaški, potem pa sva dobesedno čez noč prešla na dojenje in ni bilo problemov. Enostavno sem ga pogosteje pristavljala.

Srečno

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
7.2.2008 21:57:31   
Seven*
Jaz sem skoraj 100%, da si dobila kapljice ob katerih bi lahko dojila. user posted image

A lahko napišeš za katere kapljice gre?

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
7.2.2008 22:03:50   
mehurčica
Joj Valči, nisem vedela da tako dolgo ne smeš dojiti. Pa si preverila pri svetovalkah ali na pediatriji ali porodnišnici, če to drži, da ne smeš dojit? Vem da so Seven ob operaciji kolena rekli, da ne sme dojit, potem se je pa izkazalo, da so se zmotili. Je pa res, da imaš ti verjetno čisto drugo stvar.


In brez skrbi. Po enem tednu se bosta spet lahko dojili, kolikor se bosta hoteli. Samo vztrajati bo treba in boš videla da bo spet šlo. Po moje bo vesela, ko bo spet dobila ziziko.user posted image Ti si pa lepo črpaj, da se bo ves čas mlekec delal.

Držim pesti!!!user posted image user posted image

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
7.2.2008 22:04:51   
mehurčica
Aha, tako dolgo sem pisala, da me je že Seven prehitela.user posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
7.2.2008 22:19:23   
piščanc
jaz sem imela antibiotik, in za par dni je bilo dojenje res samo minimum, ker sem bila popolnoma off. po 14 dnevih je normalno steklo naprej.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
7.2.2008 22:29:02   
valči
Seven,
okulist je rekel,da mi mora predpisat tako močno zdravilo,ker je pač taka zadeva z očesom in posebej poudaril,da nikakor otrok ne sme tega mleka dobit,ker lahko zdravilo pusti posledice.Nepravilen razvoj...
Dobila sem kapljice CILOXAN 3mg/ml,ki jih dajem vsako uro v oko,ko bedim,trikrat dnevno si oko mažem s Chloramphenicol mazilom.
Hvala vsem.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
8.2.2008 8:17:53   
sanosan
Valči, enouser posted image in user posted image , da boš čim prej zdrava. Kar se pa tiče dojenja, jaz mislim, da bo steklo naprej, verjetno pa boš morala na začetku vztrajat, ker bo po moje imela malo zmede. Ti si sedaj vzdržuj mleko, potem pa ne obupaj, če ne bo steklo na začetku. Glede na to, da joka ko vidi flašo, bo še srečno ko bo vidla zizo.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
8.2.2008 8:30:29   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: valči

Seven,
okulist je rekel,da mi mora predpisat tako močno zdravilo,ker je pač taka zadeva z očesom in posebej poudaril,da nikakor otrok ne sme tega mleka dobit,ker lahko zdravilo pusti posledice.Nepravilen razvoj...
Dobila sem kapljice CILOXAN 3mg/ml,ki jih dajem vsako uro v oko,ko bedim,trikrat dnevno si oko mažem s Chloramphenicol mazilom.
Hvala vsem.



Oboje v skupini C, kar sicer ni nedolžno, ni pa zdaj takšne panike. Jaz bi na tvojem mestu preverila pri kakšni pediatrinji, ki ima izpit iz IBCLC - za dojenje, ena od teh je dr. Tekauc-Golob v porodnišnici. Z veseljem ti bo povedala. Poleg tega jaz DVOMIM, da se toliko izloča preko sluznice v krvni obtok, da bi bil problem. Jaz bi poiskala še drugo mnenje. Če bi jaz vse poslušala, bi že 3x nehala dojit. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
8.2.2008 9:50:15   
Anonimen
Se strinjam s Seven. Itak. user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
10.2.2008 17:50:40   
mama06
valči pokliči v porodnišnico v Maribor - 02 321 1000 dr. Tekauc - Golob( kot je napisala Seven RR), ki ima izpit iz IBCLC in je fanatik za dojenje. Meni je dal moj pediater napotnico za njo, ker sva imela z malim težave pri dojenju in je zelo vesela, če kdo poišče pomoč. Tudi po telefonu zelo rada pomaga. Večinoma je zdravnica dopoldne vedno v porodnišnici. Te nič ne stane, pa še pomirjena boš. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
10.2.2008 23:01:06   
jasna
Valči, tudi jaz sem mnenja, da ob tej terapiji lahko dojiš. Vsekakor pokliči dr. Tekauc in ti bo bolj točno povedala. Držim pesti, da se bosta z Nino jutri že dojili in bo spet tvoja stara dojenčica. Ti pa z zdravo učkouser posted image
LP

(odgovor članu mama06)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
11.2.2008 11:22:17   
valči
Punce,hvala vam vsem za nasvete,posebej Seven,mama 06,jasna,ker z vašo pomočjo sem danes klicala dr. Tekauc-Golob,ki mi je z veseljem odgovorila in me potolažila,da lahko dojimuser posted image Namreč preko očesa preide do user posted image zdravilo v manj,kot 1%.
Torej sem se odločila,da danes še črpam,Nini bom mešala pol mojega,pol Hippa,jutri poskusim dojit,ko pridem od okulista.Ker moj mož je skeptičen in se boji,ne glede na povedano.Tako bo danes deležna nekaj mojega mleka po flaški,jutri pa poskusi dojenja nazaj.

Hvala vsemuser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
11.2.2008 23:06:22   
sandra85
valči sem prav žalostna postala, ko sem brala tvoj post, namreč še vedno dojim mojega 6 mesečnika in ne znam povedat, kako bi mi bilo hudo, če nebi več dojilauser posted image ...zato sem bila res srečna za vaju, ko sem prebrala, da boš jutri nadaljevala z dojenjen!!!user posted image user posted image user posted image sporoči, kako je šlo-držim pesti in sem prepričana, da bo tamala vlekla, kakor prej, ti samo ustrajaj, ne obupaj!!!user posted image

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: En teden brez dojenja-prosim pomoč
12.2.2008 0:15:44   
soncek28
Draga VALČI,upam da se že z tvojo Nino danes veselo dojite.Dojenje je za otroka res nekaj najboljšega,pa tudi za mamico.Jaz svojo Nino še kar dojim ,stara bo 19.2-16 mesecev.Bodi še naprej tako skrbna mamica.Srečno.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?