|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 12:39:40   
crvicek
...ne bom komentirala odgovorov...bi pa dodala...

V puberteti sem bila zelo slabokrvna, bila sem celo hospitalizirana, vendar mi niso odkrili vzroka za tako hudo slabokrvnost, baje imam pa dedno saj je tudi moja babica bila v mladosti slabokrvna. Hmg sem imela 77!

Prebrala sem si ogromno literature in se posvetovala z zdravniki o prehrani, ki pomaga izboljšanju rdečih krvnih telesc, tako da od takrat zelo pazim na prehrano in nimam več težav s salbokrvnostjo.

Moram pa povedat, da so mi tudi zdravniki takrat priporočali kozarec terana ob kosilu in to počnem še danes (ne ravno vsak dan). En zdravnik mi je takrat povedal, da v nekaterih državah v tujini prodajajo teran z dodatkom sladkorja v 0,5l steklenicah v lekarnah kot sirup proti slabokrvnosti, katera je pri ženskah zelo pogost pojav v nosečnosti.

Glede na to da popijem nekajkrat na teden 1 dcl terana, nisem odvisna od alkohola. Tudi, ko bom noseča ga bom popila, ker tudi po mnenju zdravnikov zelo koristno učinkuje proti slabokrvnosti.

Je pa res, da je vse zdravo, kar je zmerno!



(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 12:50:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blanč

Pety hvala za link.user posted image


Na tukaj imaš še nekaj..me zanima če boš tud nam ploskala??

http://www.izberisam.org/index.php?menu=5

http://www.viva.si/clanek.asp?id=1779

Drugače pa ubogi dr.Pušenjak verjetno sploh ni računal na posledice svojega odgovora...
Morda ne bi bilo neumno ga opozoriti...


(odgovor članu blanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 13:08:00   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: blanč

Pety hvala za link.user posted image


Na tukaj imaš še nekaj..me zanima če boš tud nam ploskala??

http://www.izberisam.org/index.php?menu=5

http://www.viva.si/clanek.asp?id=1779

Drugače pa ubogi dr.Pušenjak verjetno sploh ni računal na posledice svojega odgovora...
Morda ne bi bilo neumno ga opozoriti...




Nisi odkrila tople vode. Mislim, da to že vse vemo. Pa vseeno user posted image za trud.

Smo pa res na dveh bregovih, iz ene skrajnosti v drugo. Nobena ne govori o pretiranem in vsakodnevnem uživanju alkohola, ampak o občasnem kozarčku rdečega vina.



_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 13:22:49   
metuLJchy
Jaz deci refoška spijem vsak dan po kosilu user posted image , kjub temu da delamo na user posted image . Tudi kofetke glih tako pijem. Ko bom zvedela da sem user posted image  bom kofetke verjetno omejila, tisti deci refoška pa ne vem če mi ravno škodi (se bom informirala takrat)... pravijo da je po jedi in v mali količini celo zdrav... če bi kadila (pa ne) in delala na user posted image  bi večjo skrb namenila cigaretam kot kakšnemu kozarčku v zmerni količini.

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 13:22:51   
bumerang
Ne govorimo o občasnem uživanju kozarca rdečega vina ampak o tem, ali je alkohol v nosečnosti in v obdobju pred nosečnostjo škodljiv ali ne.
Torej JA ali NE?
Odgovor je definitivno: "Ja, toda...".
Tudi v "mejah normale".
Za "meje normale" in za "pitje po pameti" se pa itak ve kakšno je! Se vidi marsikje naokoli. Nekje imajo, kot prebrano, 0,5% že v zraku!



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 13:25:47   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: crvicek
Je pa res, da je vse zdravo, kar je zmerno!


No, pol pa še zmerno kadi marihuano, saj sprošča, snifaj lepilo, boš boljše volje, smučaj, boš bolj fit, pa še sosedov biftek jej, je z domačega mesa narejen!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu crvicek)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 13:50:06   
Volga


A še niste opazile, da se zadnje čase ob žaljenju uporabnikov, v trenutku razkrijejo anonimni uporabniki? Mislim, da vas ni sram takole se pogovarjati. Resnično.

< Sporočilo je popravil Marina RR -- 13.2.2008 7:32:34 >
Revisions: 1 | Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 13:55:08   
Anonimen
Volga noben nea nobenga žali ampak to je že pa preveč, zaradi 1 dcl nisi pijanec halo, sicer pa glej sej te noben ni vprašal za nasvet a ne? Če pa so nekateri tako nestrpni pa je njihov broblem, če bi 1dcl vina ob priložnostih res tako škodoval ga zdravniki NE BI PRIPOROČALI!!!

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 13:56:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Volga noben nea nobenga žali ampak to je že pa preveč, zaradi 1 dcl nisi pijanec halo, sicer pa glej sej te noben ni vprašal za nasvet a ne? Če pa so nekateri tako nestrpni pa je njihov broblem, če bi 1dcl vina ob priložnostih res tako škodoval ga zdravniki NE BI PRIPOROČALI!!!
Spij enega, da dobiš korajžo to povedati pod nickom.
Upam, da te bo Bumerang dala razkrit.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 14:00:48   
Anonimen
Ker naj da user posted image user posted image  me ne bo zaradi tega nič manj pa nič več, hihiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 14:07:05   
bumerang
Kind lady, zakaj pa ne. Grem takoj na portal pisat prošnjo. user posted image

Drugače pa me taki in drugačni komentarji ne ganejo, ker, ponavljam:
"Če dolgo pada dež, prlezejo iz zemlje gliste,
ne moreš stopit, ne da bi s kašne nardu polpet.
Tako prlezejo u betulo pijandure iste,
vsak večer en kjer je eden jih je narmanj še pet.
Ma ne morš falit, ne morš jim utečt,
eden po eden pride tko klapa vsa,
an z usakim je treba kej popit en kašno reč,
čez en cajt skontam da sem spil že ohoholala, ..."


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 14:08:25   
pikica36
user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 14:08:50   
Anonimen
A ta je Prešernova? user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 14:21:41   
bumerang
Kind lady, ni, ampak govori pa tudi ta o Slovencih. Tistih, ki živijo v ozračju z 0,5%. Saj veš, zmernih pivcih. Priložnostnih. Ki spijejo kozarček samo zato, ker jim je tako rekel zdravnik, ker je zdravo. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 14:27:13   
lelaval
Enim anonimnim je zopet dolgčas.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 14:48:33   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: ****

In najbolj pomembno pri vsem skupaj si spustila...in sicer nekaj je zdravilo in zdravljenje, ki je verjetno potrebno in potem vzameš tudi rizik v obzir.
Nekaj pa je namerno in nepotrebno vnašanje otroku škodljivih snovi kot so alkohol naprimer..
Ali res ne znaš ločiti med nujnim in nepotrebnim in naključnim in namernim??
A če bolje razmisliš še vedno ni logike??


Glej, ****, nisi razumela poante mojega pisanja.

Zdravila so le kot primer, by the way, za primer sem dala paracetamol, ki ga nosečnice jemljejo ob prehladih, glavobolih, torej veš, da ga ni nujno potrebno vzet, pač ga vzamejo, da se bolje počutijo.

Hotela sem samo preprečit 'zavajanje naroda' s tole za lase privlečeno teorijo, da ima plod tolikšno količino alkohola v krvnem obtoku kot nosečnica, pa če bi govorila o procentih, bi še nekako šlo skozi, ne pa da nas hočeš prepričati, da ima 0,5 kilski plod 100x večjo konc. alkohola v svoji krvi kot pa 50 kilska nosečnica, ki ga je spila (da ne omenjam razmerja pri recimo 5 gramskih plodovih). Ker to je neumnost, ker tega noben plod ne bi preživel, verjemi, pa ne le alkohol, tudi vsa zdravila, E-je, vitamine, minerale....vsaka, ampak čisto vsaka stvar je v preveliki količini strup, tudi sama voda.
Samo to sem hotela povedat.user posted image

Finta je pa v organu jetra, kamor se gre kri nosečnice prečistit, preden gre preko posteljice (ki tudi by the way marsikaj zadrži, npr.posteljice kadilk so bolj sive kot nekadilk) v otrokov krvni obtok. Govora je seveda o zmernih količinah česarkoli, pač toliko kot so jetra sposobna predelati sproti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 15:07:08   
Maleal
Olala ene se imajo spet fajn.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 15:11:27   
bumerang
Ta prvi link, ki sem ga našla na temo:

"Ker ni doze alkohola, za katero bi lahko rekli, da je varna, se nosečnicam raba alkohola popolnoma odsvetuje. Že majhen alkoholni greh lahko škoduje otroku.
Razvijajoči plod je zelo občutljiv na celični strup kot je alkohol. Ko noseča ženska zaužije alkohol, se alkohol hitro razširi po telesu in prehaja tudi placento (posteljico), preko katere otrok dobiva življenjsko pomembno hrano. To se zgodi tudi ob manjših količinah zaužitega alkohola. Študije so pokazale, da že manjše uživanje alkohola poveča možnost splava v prvih treh mesecih nosečnosti.
Otrok pije z mamo!
Ko noseča ženska pije alkohol, gre ta preko popkovnice neposredno v kri otroka in se razširi po vsem telesu. V le nekaj minutah imata mama in otrok enak delež alkohola v krvi. Škodljiv učinek alkohola pa ostaja v otroku dlje kot pri mami, ker še nerazviti organizem otroka alkohola ne more razgraditi tako hitro. Zaradi tega je nekaj časa delež alkohola pri otroku višji kot pri mami.

http://www.mislizglavo.si/


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 15:24:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

IZVIRNO SPOROČILO: ****

In najbolj pomembno pri vsem skupaj si spustila...in sicer nekaj je zdravilo in zdravljenje, ki je verjetno potrebno in potem vzameš tudi rizik v obzir.
Nekaj pa je namerno in nepotrebno vnašanje otroku škodljivih snovi kot so alkohol naprimer..
Ali res ne znaš ločiti med nujnim in nepotrebnim in naključnim in namernim??
A če bolje razmisliš še vedno ni logike??


Glej, ****, nisi razumela poante mojega pisanja.

Zdravila so le kot primer, by the way, za primer sem dala paracetamol, ki ga nosečnice jemljejo ob prehladih, glavobolih, torej veš, da ga ni nujno potrebno vzet, pač ga vzamejo, da se bolje počutijo.

Hotela sem samo preprečit 'zavajanje naroda' s tole za lase privlečeno teorijo, da ima plod tolikšno količino alkohola v krvnem obtoku kot nosečnica, pa če bi govorila o procentih, bi še nekako šlo skozi, ne pa da nas hočeš prepričati, da ima 0,5 kilski plod 100x večjo konc. alkohola v svoji krvi kot pa 50 kilska nosečnica, ki ga je spila (da ne omenjam razmerja pri recimo 5 gramskih plodovih). Ker to je neumnost, ker tega noben plod ne bi preživel, verjemi, pa ne le alkohol, tudi vsa zdravila, E-je, vitamine, minerale....vsaka, ampak čisto vsaka stvar je v preveliki količini strup, tudi sama voda.
Samo to sem hotela povedat.user posted image

Finta je pa v organu jetra, kamor se gre kri nosečnice prečistit, preden gre preko posteljice (ki tudi by the way marsikaj zadrži, npr.posteljice kadilk so bolj sive kot nekadilk) v otrokov krvni obtok. Govora je seveda o zmernih količinah česarkoli, pač toliko kot so jetra sposobna predelati sproti.


Taška... ne bova prišle do konca...ker sva drugače informirane...

Glede tega kaj kak plod preživi in kaj ne? Dejstvo in to dokazano je da alkohol povzroča splav .še posebaj v prvih treh mesecih..
Zakaj ? Zato ker je doza ki jo prejme otrok enaka dozi mame ampak je njegova teža toliko manjša...to je logika...

Sicer pa tole si sposojam od bumerang :

Otrok pije z mamo!
Ko noseča ženska pije alkohol, gre ta preko popkovnice neposredno v kri otroka in se razširi po vsem telesu. V le nekaj minutah imata mama in otrok enak delež alkohola v krvi. Škodljiv učinek alkohola pa ostaja v otroku dlje kot pri mami, ker še nerazviti organizem otroka alkohola ne more razgraditi tako hitro. Zaradi tega je nekaj časa delež alkohola pri otroku višji kot pri mami.

več si sama preberi tukja in na ustreznih povezavah:

http://www.izberisam.org/index.php?menu=5

Drugače pa še enkrat povem. Ni mi samo jasno zakaj bi jaz vnašala namerno in po nepotrebnem neko otroku škodljivo zadevo kot je alkohol v telo??
Zakaj??

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 15:52:23   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Taška... ne bova prišle do konca...ker sva drugače informirane...



Nič zato.user posted image  Saj v glavnem vsi enako mislimo in vemo, alkohol ni priporočljiv v nosečnosti.

Pokomentirala bi edino tale link. Ne moreš ga jemati resno. Mislim, takoj se vidi, da je to zelo protialkoholno nastrojena www stran. In pretiravajo, ja.
Lahko ti najdem par podobnih strani (strani zagrizenih vegetarijancev, veganov naprimer), ki te bodo hoteli prepričati, da z enim zrezkom narediš nepopravljivo škodo nerojenemu otroku, ker zrezek je pač gnilo meso mrtve živali, naphano s hormoni, antibiotiki itd...
Obstajajo tudi strani, ki zatrjujejo, da je mleko (kravje) največji strup za človeka....

Ni treba vse na netu vzeti za sveto...jaz dam več na mnenje stroke...pa seveda na zdravo kmečko pamet. Noben ekstrem ne more bit dober. Lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 15:52:36   
spelka12
blanči nč se razburjat zarad takih nepomembnih oseb. Ti pomisli na Reškotove lepe modre učke kako te lepo gledajo. A je že boljš user posted image .
Jest bom ko bom enkrat user posted image  sigurno spila kdaj pa kdaj deci vinčka. Ker imam premal železa in ker mi preprosto PAŠE user posted image .

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 15:57:02   
blanč
Mmmmmmmm Reškouser posted image user posted image user posted image .
Pa sej se ne razburjam sam enostavno ne prenesem tega pametovanja. Saj vse vemo kako je. Tolk časa se že ukvarjam s stvarmi JE DOBRO-NI DOBRO.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 15:59:57   
blanč
Špelka hvala za opozorilo. Ne bom več nasedala na provokacije nepomenbnih in vzvišenih žensk. Ja sem res neumna ja.

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 16:01:51   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: spelka12
Jest bom ko bom enkrat user posted image  sigurno spila kdaj pa kdaj deci vinčka. Ker imam premal železa in ker mi preprosto PAŠE user posted image .


In kaj ti misliš, da se bom jaz zaradi tega, ker boš ti (še naprej) popivala, sekirala, ko mi tukaj osle kažeš al kaj?  user posted image  

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: ALKOHOL
11.2.2008 16:07:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Taška... ne bova prišle do konca...ker sva drugače informirane...



Nič zato.user posted image  Saj v glavnem vsi enako mislimo in vemo, alkohol ni priporočljiv v nosečnosti.

Pokomentirala bi edino tale link. Ne moreš ga jemati resno. Mislim, takoj se vidi, da je to zelo protialkoholno nastrojena www stran. In pretiravajo, ja.
Lahko ti najdem par podobnih strani (strani zagrizenih vegetarijancev, veganov naprimer), ki te bodo hoteli prepričati, da z enim zrezkom narediš nepopravljivo škodo nerojenemu otroku, ker zrezek je pač gnilo meso mrtve živali, naphano s hormoni, antibiotiki itd...
Obstajajo tudi strani, ki zatrjujejo, da je mleko (kravje) največji strup za človeka....

Ni treba vse na netu vzeti za sveto...jaz dam več na mnenje stroke...pa seveda na zdravo kmečko pamet. Noben ekstrem ne more bit dober. Lp




Vsaka stvar se da opisati tako ali drugače...Prav gotovo je odvisno od tega kdo piše!!
Antialkoholik ginekolog ti bo povedal tako kot jaz pravim...
Nekdo ki ga kdaj kaj srkne pa spet drugače...
Bistvo pa je da stroka in dokazi kažejo da je alkohol za nerojenega otroka škodljiv...
In jaz te ponovno vprašam zakaj bi vnašala v telo nekaj kar ni potrebno niti za preživetje niti za moje zdravje in s tem "morda" ( po tvojem morda) po mojem pa zagotovo škodila svojemu nerojenemu ali pa pričakovanemu otroku? Zakaj?

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Po spontanem splavu ni treba odlagati zano...
Najnovejše raziskave razkrivajo, da po spontanem splavu ni potrebno tri mesece odlagati s ponovno zanositvijo. Ravno zan...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?