|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kosilo za 6 mesečnika
12.2.2008 17:32:08   
ALEKSA13
Skoraj nimam idej, kaj naj pripravim svojemz 6 m fantku za kosilo.
Uvajava Gh en mesec, dopoldne imava sadni obrok, zdaj pa mu bom začela dajati po nekaj žličk tudi za kosilo. Naredila sem že zelenjavno kašico-juho, naredila bom še pire krompirček in špinačo, polento (je nima rad), tu pa mi že skoraj zmanjka idej...Kaj še lahko poje? Ali že lahko kakšno juhico z mesom - piščančjim, telečjim, in ali mu lahko naredim že kako jed, ki vsebuje čebulo in olje - olivno ali maslo. Hvala za vsakršno idejo oz recept. LP 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
12.2.2008 17:42:57   
Sisy
ful je variant...Jst običajno mešam zelenjavo en dan z rižem,en dan s krompirčkom, en dan s polento, potem naslednji dan s skuto....Od zelenjave pa kuham brstični ohrovt,brokoli,špinačo,cvetačo,korenček,kolerabo....Kadar zelenjavo zmešam s polento (ki jo običajno nobenuser posted image  ne mara) dodam še kakšno žličko kisle smetane in vse z veseljem zmaže...Ker "sama" polenta je res bolj žalost....

Kadar kuham zelenjavno juhico dam notr čebulo za okus...tako da čebulo lahko,zakaj pa ne.

Včasih kakšni stvari dodam tudi kakšno pikico sladke smetane.

Dala sem ji tudi že piščančka (kuhanega) pa ni bila preveč navdušena, pa zadnjič čist mal govedine (je pa jedla kot nora)user posted image



_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
12.2.2008 20:01:03   
Paštetka
JAz sem moji dala kar naše kosilo.

Riž sem dala normalno kuhat na vrh riža sem pa narezala korenček, dodala koruzo, grah, brstični ogrovt, cvetačo in brokoli, da se je na vrhu riža samo dušilo.

Njej sem potem odvzela vstran par žlic riža in zelenjave in v 60 ml AM grobo sesekljala.

Zraven semnam na žaru spekla perutničke. Njej sem belo meso perutničk na fino narezala in ji ponudila zraven zgornje riževo-zelenjavne kašice.

vse je Zmazala.  

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
12.2.2008 20:52:28   
mateyka
naša ma rada polento z banano - ker drugač se zmrduje ob polenti.
a kislo smetano lahko daš pri 6 mesecih? ker špinača men ni dobra brez kisle smetane.. user posted image in mesek tud tako zgodaj?

drugače pa kako paparico pogledat? user posted image
takole pravi za po 6 mesecu: lahko daš kako belo ribo a la morski list, papriko, grah, zelje, zeleno, paradižnik, pastinak in tud šampinjone, sir (za omakco), pomarančni sok (za omakco), avokado, kaki, breskev, belo grozdje (olupljen in brez pešk)..
npr. LEČIN PIREJČEK vsebuje razluščeno rdečo lečo, piščančji fond, korenček, krompir, čebulo, porovega beljaka, margarino ali olje.
to se mi zdi kr dost novih stvari za probat user posted image (za paparico pa pošlji zs, če rabiš)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
12.2.2008 21:44:40   
Paštetka
TAle paparica je glede nekaterih receptov prav čudna, no. user posted image

Sem jo prebrala in stvari kot so kivi, breskev, maline, ribe, paradižnik, pomarančni sok... in še kaj bi se našlo priporoča pri 6. mesecu in ne šele po 1. letu, kot večina pediatrov. Namreč te stvari so zelo alergeni. Sicer ni verjetno, da bi se pri otroku na določeno stvar takoj pojavila alergična reakcija, lahko pa ta živila vzpodbujajo alergične reakcije na druga živila.

Po drugi strani, pa sprašuješ za smetano, ki se da komot že pri 6. emsecih in pa ostali mlečni izdelki.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
12.2.2008 21:48:27   
ALEKSA13
A breskve se ne smejo dajati 6 mesečnemu user posted image ? Jaz mu namreč občasno skuham jabolko in dodam breskev in keks. Ker tudi na breskovih frutkih piše po 4 mesecu. Kaj je zdaj prav?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
13.2.2008 8:13:12   
Paštetka
Aleksa, ti kar daj, če tvojemu user posted image  ustreza. Če boš pa videla, da je kaj narobe, boš pa seveda prenehala. Saj nihče ne ve na kaj bo določen otrok razvil alergijo. Lahko da na breskev, lahko na jabolko ali na čisto neko 3. živilo. Po moje tu ni nekega določenega pravila. Obstajajo živila, ki so malo bolj alergena in zato bi se naj mamice izogibale le-tem do enega leta, ni pa nujno, da bo razvilo alergijo tvoje dete, če bo to živilo jedlo. Saj pravi otroci so si tako različni, da ne more noben pediater zaziher povedati kdaj katero živilo pri otroku, ki ne kaže znakov nagnjenosti k alergijam.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
13.2.2008 8:42:38   
mateyka
jest sem ji dala maline za probat pred par dnevi user posted image - sam ji je blo ful dobro, tko da (sem jih pa povrela, podobno kot džem)..
ne vem, sej se trudmo kej prav narest (in vprašamo za smetano user posted image ) samo kdaj pa kej falimo (kot maline, breskve..). sej tud za borovnice ne vem a nej ji dam že za probat - tašča ji je namreč kupila a la borovničev frutek in gor piše od 4 meseca dalje user posted image ampak če so jagode in maline bolj alergene, mam filing, da so borovnice podobne kar se tega tiče.. a mam prav - a kdo ve?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
13.2.2008 8:52:52   
Paštetka
borovnice lahko daš. user posted image  jagode, maline, robide ipd. - to spada v skupino, ki bi se NAJ dajali po 1. letu

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
14.2.2008 18:44:32   
BARBARA R.
Pozdravljena!
Jaz svetujem, da se ne meša preveč različnih vrst zelenjave skupaj, največ tri. Tako, bo tudi več možnosti za naslednji dan.
 
user posted image

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
14.2.2008 19:56:01   
kaya2007
špinačo se lahko zmeša tudi z adaptiranim mlekom, kislo smetano naj bi se uporabljalo, ko se začne uvajat mlečne izdelke (okoli 8. meseca).
mi smo pri 6 mesecih jedli vso zelenjavo, jabolko in banano, rižolino, polento, perutnino...mogoče sem kaj pozabila?

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
15.2.2008 13:36:15   
Rožica*
Kdaj  pa lahko začnemo dodajato mlečne izdelke?

In če ve katera zakaj jih lahko prej, mleka pa ne?

< Sporočilo je popravil Rožica* -- 15.2.2008 13:46:57 >

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
15.2.2008 14:28:24   
Paštetka
Rožica, če malo pobrskaš, boš našla ogromno odgovorov. Vsaj na tej strani sta 2.

No, pa še 1x.

Mlečne izdelke pediatri priporočajo različno. Eni od 6. meseca dalje, drugi šele po 8. mesecu. Sama se odloči kdaj jih boš uvajala oz. glej pikico kako jih bo sprejela.

Zakaj ne mleka, mlečne izdelke pa ja? Ker se kot samostojni obrok naj ne bi dajalo mleko razen adaptiranega, ker je kravje mleko premočno, ker ima premalo maščob in veliko drugih snovi (torej ni prirejeno malčkovemu telesu) oz. je Am veliko boljše oz. PRILAGOJENO malemu teleščku. Mlečni izdelki ja, ker gre predvsem za fermetirane izdelke. Kaj pomeni fermentirano, pa si poglej na googluuser posted image .

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
20.2.2008 22:01:34   
prolet
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

borovnice lahko daš. user posted image  jagode, maline, robide ipd. - to spada v skupino, ki bi se NAJ dajali po 1. letu


Jaz sem ji naredila kašico z banano, eno malino in par borovnicami pri 5ih mesecih in ni bilo nobene reakcije, se je pa kar tresla tako ji je bilo dobro, res pa da ji naredim tako kašico enkrat na 14 dni, ne bi izzivala sreče.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
20.2.2008 22:31:07   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Aleksa, ti kar daj, če tvojemu user posted image  ustreza. Če boš pa videla, da je kaj narobe, boš pa seveda prenehala. Saj nihče ne ve na kaj bo določen otrok razvil alergijo. Lahko da na breskev, lahko na jabolko ali na čisto neko 3. živilo. Po moje tu ni nekega določenega pravila. Obstajajo živila, ki so malo bolj alergena in zato bi se naj mamice izogibale le-tem do enega leta, ni pa nujno, da bo razvilo alergijo tvoje dete, če bo to živilo jedlo. Saj pravi otroci so si tako različni, da ne more noben pediater zaziher povedati kdaj katero živilo pri otroku, ki ne kaže znakov nagnjenosti k alergijam.


Obstajajo točno določena pravila in če gre za alergije v družini potem previdnost ni odveč. Predvsem je treba razmišljat o navzkrižnih alergenih. POvdarjam, da predvsem v družinah z alergijami, saj je dednost zelo pomemben faktor. In ko se alergija razvije je težlko najti krivca živilo za alergije- se širi kot požar.

Primer- moj drugi sin je alergičen na zgodnje cvetenje dreves, alergologinja je rekla, naj bomo pri tretjemuser posted image  bolj previdni pri uvajanju koščičastega sadja, ker pa ima tudi blažjo obliko astme,je dobro da je naš 3user posted image  kar nekaj časa varovan pred kravjim oziroma adaptiranim mlekom.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
24.2.2008 10:40:38   
zalenka
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

borovnice lahko daš. user posted image  jagode, maline, robide ipd. - to spada v skupino, ki bi se NAJ dajali po 1. letu


jaz sem a pediatrinji omenila da ma domače maline in če ji lahko dam - pa je rekla ja seveda. pa je mala stara 6,5 m. bolje to domače kot kaj kupljenega pomoje.
tud domače jagode ali gozdne pomoje niso problem, no pač je treba bit mal pozoren mogoče.

mije pa odsvetovala citruse in kvi do 1 leta.

če ni v družini alergij je pa menda itak fino, da otrok do 1 leta sproba čimveč okusov.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kosilo za 6 mesečnika
24.2.2008 10:43:09   
zalenka
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Aleksa, ti kar daj, če tvojemu user posted image  ustreza. Če boš pa videla, da je kaj narobe, boš pa seveda prenehala. Saj nihče ne ve na kaj bo določen otrok razvil alergijo. Lahko da na breskev, lahko na jabolko ali na čisto neko 3. živilo. Po moje tu ni nekega določenega pravila. Obstajajo živila, ki so malo bolj alergena in zato bi se naj mamice izogibale le-tem do enega leta, ni pa nujno, da bo razvilo alergijo tvoje dete, če bo to živilo jedlo. Saj pravi otroci so si tako različni, da ne more noben pediater zaziher povedati kdaj katero živilo pri otroku, ki ne kaže znakov nagnjenosti k alergijam.


Obstajajo točno določena pravila in če gre za alergije v družini potem previdnost ni odveč. Predvsem je treba razmišljat o navzkrižnih alergenih. POvdarjam, da predvsem v družinah z alergijami, saj je dednost zelo pomemben faktor. In ko se alergija razvije je težlko najti krivca živilo za alergije- se širi kot požar.

Primer- moj drugi sin je alergičen na zgodnje cvetenje dreves, alergologinja je rekla, naj bomo pri tretjemuser posted image  bolj previdni pri uvajanju koščičastega sadja, ker pa ima tudi blažjo obliko astme,je dobro da je naš 3user posted image  kar nekaj časa varovan pred kravjim oziroma adaptiranim mlekom.


s tem se pa strinjam da je v primeru kake alergije v družini pa treba bit posebej previden. lepo zapisano saskija user posted image

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?