|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali imam dovolj mleka
17.2.2008 11:17:39   
goga79
pri prvem otroku nisem imela dovolj mleka zato me skrbi ali ga imam sedaj dovolj prvi pregled pri pediatru imam šele marcauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali imam dovolj mleka
17.2.2008 11:49:19   
TONČI.
Ne mi zamert, ampak tole je glupo vprašanje. Lej tko kot ni važno kolk maš velike dojke, tko tud prvi ali drugi otrok nista važna. Če pri prvem otroku nekaj ne gre, ni rečeno da ne bo šlo pri drugem. Ti bod samo čim bolj sproščena in veliko pij. Če te bo strah glede mleka, ti bo psiha naredila svoje. Ma jaz sem imela dovolj mleka, potem ga je pa kar naenkrat zmanjkal. Dobila sem user posted image . Po parih dneh ga je bilo spet dovolj. Tko da hormoni in psiha delata svoje. 

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali imam dovolj mleka
17.2.2008 12:33:27   
sandra85
to sploh nima nobene veze, če si prej imela dovolj ali ne...
boš videla, če user posted image pridobiva na teži...če bo lačen ga samo pristavljaj pa bo
js sem orva 2 meseca dojila na 1 uro in sem imela mleka več kot dovolj, zato ne moreš kar tako ugotovit, če imaš dovolj mleka!


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali imam dovolj mleka
17.2.2008 13:08:49   
Lunc_a
če ne bi imela mleka potem otroka ne bi mogla potolažiti,bi bil vedno jokav,videla bi spremembe na otroku,ki so očitne.
a bi samo popravila kar je napisala tonči-) ni treba veliko pit,pij samo ko si žejna,če se boš nacejala ne boš imela nič več mleka,pa tudi dobro se ne boš počutilauser posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali imam dovolj mleka
17.2.2008 13:38:19   
Princess Mononoke
Pri nas pravijo da vidiš če imaš dovolj mleka po sledečih znakih:
  • 6-8 mokrih bombažnih plenic v 24 urah oziroma 4 do 6 zelo težkih za enkratno uporabo
  • majhni dojenčki po navadi bodo tudi kakali 2 ali večkrat na dan, ko je dojenček nekoliko starejši pa manjkrat
  • majhne količine  temnega smrdečega urina pomenijo da otrok potrebuje več mleka
  • lepa barva kože in mišični tonus
  • dojenček je aktiven in se ne želi "non stop" dojiti
  • pridovivanje na teži ter rast glavice in pri dolžini v roku tednov do meseca
Dojenček lahko joka tudi zaradi drugih težav in ne zato ker ni mleka. Prav tako je tudi normalno da se zbuja in ne spi dolgo. Novorojenčki potrebujejo 8 do 12 podojev v 24 urah.



(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali imam dovolj mleka
17.2.2008 13:46:30   
BlackyMouse
mislim,da res ne potrebuje tko primitivnih odgovor,pač je mamica,ki jo skrbi.mene bi tudi,če bi mela slabo izkušnjo.
sicer pa.princess monokoke ti je lepo napisala. 

_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

(odgovor članu Princess Mononoke)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali imam dovolj mleka
17.2.2008 13:50:42   
Lunc_a
in kakšnih primitivnih odgovorovuser posted image

(odgovor članu BlackyMouse)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali imam dovolj mleka
17.2.2008 15:01:51   
goga79
hvala vam  za nasvete še posebej tebi princess mononokeuser posted image

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali imam dovolj mleka
17.2.2008 15:24:37   
Naja30
Če je po dojenju zadovoljen in sit, imaš dovolj mleka. user posted image

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali imam dovolj mleka
17.2.2008 18:08:45   
MADMAX
patronažna mi je rekla, ko dojko stisneš in če iz nje špricne mleko potli imaš zgotovo dovolj mleka. Drugače pa veliko, veliko tekočine pa zdarvo jej čim manj sladkarij pa takih reči.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali imam dovolj mleka
18.2.2008 1:15:44   
Rozica25
IZVIRNO SPOROČILO: MADMAX

patronažna mi je rekla, ko dojko stisneš in če iz nje špricne mleko potli imaš zgotovo dovolj mleka. Drugače pa veliko, veliko tekočine pa zdarvo jej čim manj sladkarij pa takih reči.


pri meni je tako, da mali vleče par sekund in takrat mene zaščemi v dojki in malii začne tudi požirat, tako da, če bi jaz snisnla dojko iz moje ne bi nič špricalo. user posted image je pa več kot sit saj je star 3,5 mesece in ima 6,5 kg user posted image

lp

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali imam dovolj mleka
19.2.2008 22:19:31   
lysa
Pri meni je enako kot pri Rozica25. To ščemenje se je začelo pojavljati, ko je bil mali star 3 mesece. Sem pa tudi jaz opazila, da je mleka manj, ko prihaja menstruacija, potem ga je pa spet na pretek, da malega skoraj prosim, da pije. Količina mleka pa je pri meni odvisna od količine tekočine, ki jo popijem (vsaj 3 litre na dan!) in pa brezskrbnosti (spočita, umirjena, sproščena). Npr. v času stresa, ko je bil mali v bolnišnici, nisem 3 dni imela nič mleka, čeprav sem veliko pila. Tako, da tudi, ko usahne mleko, ga lahko očitno dobiš nazaj.

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali imam dovolj mleka
20.2.2008 9:41:40   
jaša2
saj pa tej sama vidiš,če ga imaš dovolj.user posted image  a se ti naje, al ne? če se ne bi najedel, bi se najbrž jokal - tak je blo pri moji, ko mi začelo zmanjkovat in je to bil znak, da ga ni več dosti. pri vsakem dojenju  se je ful jokala, kr je mogla ful vlečt, da je še prišlo kaj ven, prej je pa vedno tak teklo, da ni folgala požirat.

ne se obremenjevat s tem, al bo al ne bo. sama sebi govori "ful imam mleka, kar čutim, kak se dela..." - se čudno sliši, vem, ampak res pomaga, ker psiha res ful deluje na mleko. pa res dosti pij in zdravo jej!

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali imam dovolj mleka
20.2.2008 15:41:41   
karmchy
Jaz bom povedala svojo izkušnjo.
Dojila sem skoraj po uro, mali je spal po pol do ene ure, potem se je zgodba ponavljala... Vedno je bil jokav, težko ga je bilo potolažiti... Potem sek kupila črpalko in sem ugotovila da ni dovolj mleka. Nato sem mu začela poleg dojenja dodajati še umetno mleko (spal po tri ure).
No, po kakem tednu pa je prišlo mleko user posted image , sedaj se samo dojimo.
Tko da, jaz mislim da je veliko odvisno od psihe, veliko je sprememb, tko da ne smeš obupat.

Lp

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali imam dovolj mleka
20.2.2008 15:53:48   
Lunc_a
črpalka ni pokazatelj,da mleka ni.moj se je do 7 meseca dojil na pol ure do 1 ure,pa kaj se pač rad crklja.

(odgovor članu karmchy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali imam dovolj mleka
21.2.2008 16:01:53   
livia
Jaz pri prvi tudi nisem polno dojila in mi tudi ni jasno kako mi zdaj pri drugem uspeva polno dojit. A nama gre. Jaz ji obroke tehtam in tako vem, da ga je dovolj. Pa tudi ene parkrat sem ji naredila še flašo, pa je ni sprejela.

Pri prvem sem jaz nekaj časa hodila dojit en obrok na dan v zdravstveni dom, kjer so jo stehtali pred in po obroku in tako videli, če je mleka dovolj. Sedaj imam svojo tehtnico in to izvajam doma. Lahko se probaš tudi s patronažno zmenit, da ti za par dni posodi tehtnico, predvsem se pa sprosti in verjemi v to, da zmoreš dojit in da je mleka dovolj.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?