|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pesin sok-koliko?
27.2.2008 14:09:18   
migec
Pozdravljene!

Zanima me,koliko pesinega soka lahko spije 1. letni otrok dnevno?

Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pesin sok-koliko?
28.2.2008 10:50:29   
crci06
po mojem mnenju kolikor ga hoče

zakaj bi mu omejevala?

saj ni notri sladkorja, konzervansov... oz. stvari, glede katerih bi lahko imela pomisleke.

Povej, zakaj si v dvomih?!?

(odgovor članu migec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pesin sok-koliko?
1.3.2008 10:01:53   
Naja30
Moja spije vsako jutro cca pol deci pesinega soka z deci sveže iztisnjenega pomarančnega. Drugače ne mara pesinega soka samega piti.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pesin sok-koliko?
2.3.2008 20:57:30   
Čupka
user posted image po navadi ga nočejo nič, ker je večini otrok (tudi odrastlim) ogaben...
Če jo uspeš pripravit do tega, da ti popije pol dl, si zmagalauser posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pesin sok-koliko?
3.3.2008 12:27:14   
Pobalami
Pesin sok znižuje temperaturo. Jaz mu ga veliko sigurno ne bi dajala.

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pesin sok-koliko?
4.3.2008 9:52:34   
Biba74
A pa ste sigurne, da ga sploh lahko?!

Sok surove rdeče pese vsebuje veliko citostatikov (zato ga pijejo bolniki z rakom), naši malčki pa so v fazi največjega deljenja celic.....

Mislim sicer, da ni nič strašnega, če ga pijejo ob vročini za znižanje telesne temp., vsakodnevno pa ga jaz ne bi dajala.

Ne vem, lahko, da se motim. Morda pa je kakšna zdravnica tu, ki lahko več in bolj strokovno pove.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pesin sok-koliko?
4.3.2008 21:10:02   
Naja30
Ob vsem, kar sem prebrala in slišala, kako je pesin sok zdrav in oh in sploh, zdaj tole o zniževanju temperature prvič slišim. No, če katera ve kaj več, naj pove.

(odgovor članu Biba74)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pesin sok-koliko?
6.3.2008 13:41:16   
Čupka
Čudežno zdravilna rdeča pesa
Zdravi tudi tumorje in levkemijo
Zdravje, 27. februar 2007 06:02
MMC RTV SLO
Dolga stoletja je bila rdeča pesa le zelenjava, šele pred kratkim pa so začeli spoznavati njene zdravilne lastnosti.
Pred nekaj desetletji pa so v soku rdeče pese odkrili antocinan, ki pomaga zmanjševati tumorje.
Sok in meso rdeče pese z obnavljanjem krvi zavirata razvoj rakastih celic, zato ju priporočajo predvsem bolnikom z levkemijo.
Sicer pa sok pese zdravi tudi malarijo, uravnava krvni pritisk ter preprečuje gripo in prehladna obolenja. Sveže iztisnjeni sok je v ljudskem zdravilstvu najbolj znan kot odlično sredstvo za zniževanje telesne temperature.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pesin sok-koliko?
6.3.2008 20:57:53   
Naja30
Čupka, super tale članek. Ampak kaj je kaj narobe, če znižuje temperaturo? Pa saj govorimo o pol deci zjutraj z deci pomarančnega soka.user posted image

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pesin sok-koliko?
6.3.2008 21:45:39   
Čupka
Ja nič ni narobeuser posted image . Nisi še slišala o tem učinku pesinega soka, pa sem ti prilepila "pisni dokaz". Tudi jaz nisem vedela za to. Moram rečt. Samo pri mojih otrocih s to metodo ne bi uspela, ker ne prenesejo pesinega soka. Okusa mislim. Ga ne zakamuflira niti pomarančni sok. Pa še razumem jih, ker je meni tudi bljeeeekuser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pesin sok-koliko?
6.3.2008 22:13:11   
Naja30
Ok hvala. user posted image

Moja ga pa res rada pije, samo mora bit razmerje 1:3.

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pesin sok-koliko?
7.3.2008 22:08:07   
Anonimen
Ravno danes je mož prinesel domov 100% sok rdeče pese in na nalepki piše, da otroci po 6 mesecu starosti lahko pijejo sok 1-2 žlici soka do 3-krat dnevno.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pesin sok-koliko?
15.4.2008 20:25:07   
soncnica07
ja, ko je moja mala imela vročino, sem ji tudi dajala 100% sok rdeče pese iz lekarne. jst ne bi pretiravala.

(odgovor članu migec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?