|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bolj kalorična hrana
4.3.2008 12:22:03   
kaya2007
kaj lahko dam naši suhici, da bo obrok bolj "redilen"? pa upoštevajte prosim, da je predvsem zmiksano hrano, koščki ji še ne grejo niti še nima zob user posted image  stara bo pa 10mesecev (in še nima 7 kil, zaradi česar nas precej sekirajo). hvala za nasvete!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bolj kalorična hrana
4.3.2008 12:24:34   
Anonimen
V sadne kašice ji obvezno daj piškote. Se kupijo že zmleti, lahko pa jih pač daš zraven v mikser.

Pa v zelenjavne omakce ji dodajaj sladko smetano. To mi zdajle na pamet pade. Ne vem kako je z margarino oziroma maslom? Če to lahko oziroma če je trenutno na spisku zdrave hrane, da ne bo kakšnega zgražanja, potem tudi to.

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bolj kalorična hrana
4.3.2008 13:15:08   
Janeja
Kaya2007, kot ti je že splišni napisala, moraš čist vsako hrano obogatit s kalorijami. Če je to sadni obrok obvezno not kekse - jaz sem kar baby kekse zmlela v multipraktiku. V mleko lahko dodajaš rižolino (nima močnega okusa) ali pa kakršnekoli lino kašice. V vse slane obroke pa daš zraven ali smetano (sladka ali kisla, kar pač v določen obrok bolj paše), ali pa maslo.

Jaz sem to pri Lei prakticirala od samega začetka uvajanja goste hrane in to po nasvetu raznih strokovnjakov za prehrano. Saj veš, da smo bili še na slabšem kot sta vidve. user posted image  Še danes gledam, da dobi Lea čim bolj kaloričen obrok.

Uspešno nabiranje kalorij in gramčkov, pa saj veš - če je mala drugače zdrava, naj ti gredo sekirancije čez eno uho not čez drugo pa ven!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bolj kalorična hrana
4.3.2008 13:37:19   
Naja30
Skuta je tudi dosti bolj kalorična od npr. jogurta. Daj ji skuto z banano.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bolj kalorična hrana
4.3.2008 15:27:48   
kristinaj
zobje niso ovira, da ne bi jedla goste hrane v koščkih... ima dlesni za to......

dodajej ji piškote v mleko, malo masla v gh, banane, skute...

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bolj kalorična hrana
4.3.2008 17:36:08   
ZmajTolovaj
Kolikor sem jaz seznanjena, so že same po sebi redilne stvari krompir, bel kruh oz. izdelki iz prečiščene bele moke, koruza, če pa daš še malo smetance zraven, kak piškot med banane, po mojem bi moralo delovat ...


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bolj kalorična hrana
4.3.2008 17:37:19   
ZmajTolovaj
Aja, drugače pa naša pri 7,5m še tudi nima nič zob, pa sem ji poskusila dat samo pretlačene zadeve, da ti vidiš, kako melje z dlesnimi! Mogoče lahko probaš, če se ji ne bo zaletelo ...

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bolj kalorična hrana
4.3.2008 20:34:47   
kaya2007
saj probam tudi s koščki...v gostilni iz mojega krožnika poje tudi če ni spasirano-se pač afna user posted image  doma gre pa samo zmiksano po grlu user posted image  no pa raje miksam, kot da nič ne poje...

v kašice ji pa itak dajem piškot (v prahu, brez glutena), ker sadja drugače sploh ne mara-je samo jabolko in banano...
za kosilo je zelenjavo-to ima zelo rada, meso ji bolj skrijem v zelenjavo, za malico ji dam razne frutchzwerge (bolj naravnih zadev ne mara user posted image ) ali kakšen otroški puding, zvečer pa še kakšen rižolino z ukusom.
bom probala še s sladko smetano in maslom/oljem, to do zdaj nisem prakticirala!

hvala, vsi nasveti so dobrodošli!

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bolj kalorična hrana
4.3.2008 21:13:28   
PIŠKICA
Tudi mi imamo probleme s koščki hrane, ki kar ne grejo dol. Glede bolj kalorične hrane pa je meni pediatrinja rekla, naj vedno dodam žličko kisle smetane ali masla in naj bo zraven gh tudi vedno rižek ali krompir.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bolj kalorična hrana
5.3.2008 7:30:17   
BARBARA R.
Pozdravljena!
 
Imam enake težave in te čisto razumem. Dietetičarka mi je svetovala dodajanje
- sončničnega olja
- kisle smetane
- gres
- Polycal
- mleko Infantini
 
Frutcverge, otroška hrana, skutke,..... vse je premalo kalorično. Jaz mu za zajterk pripravim mešanico skute 1/2 100 g Ljubljanskih mlekaren 150 kcal in jogolino Alete 100 g; 100 kcal, to zadostuje za en obrok.
Razni Lino proizvodi so pa dovolj kalorični; še več kot je potrebno.
 
Uspešno in bodite zdravi!
 
                  user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bolj kalorična hrana
5.3.2008 8:45:05   
kaya2007
kje pa se dobi mleko infantini?

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bolj kalorična hrana
5.3.2008 21:29:46   
ZmajTolovaj
Tole bo mogoče zanimivo
http://en.allexperts.com/q/Special-Children-3017/Underweight-Baby.htm

Drugače pa sem jaz tudi pomislila na frutolino in podobno - ne vem, ali ste že poskusili, mislim da bi moralo pomagat, sladko je že ko user posted image . Najbolj redilna stvar, kar lahko ponudiš tako majhnemu, pa je po mojem pečen krompir.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?