|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kvazi nasveti :-(
16.3.2008 10:43:44   
lunca77
Mene pa zanima zakaj se ne pozanimate kako nuditi prvo pomoč. Sej ni nujno, da ravno v prometni nerseči koga tretjega, velikokrat se zgodi, da moraš pomagat bližnjim - recimo otroku. Al se tud kr usedeš pa rečeš sej ne vem kaj bi user posted image . Kar se pa nasvetov tiče, pa če nimaš pojma jih ne dajaj.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kvazi nasveti :-(
16.3.2008 14:16:50   
mateyka
Sej ni nujno, da ravno v prometni nerseči koga tretjega, velikokrat se zgodi, da moraš pomagat bližnjim - recimo otroku. Al se tud kr usedeš pa rečeš sej ne vem kaj bi user posted image .


prva pomoč za otroka/dojenčke in odrasle se razlikuje - s slednjo lahko otroka celo poškoduješ.

(odgovor članu lunca77)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kvazi nasveti :-(
16.3.2008 16:26:34   
abc100
S prvo pomočjo lahko poškoduješ tako otroka kot odraslega. Pa sej noben ni reku, da je treba narest mini operacijo. Včasih je dovolj, da  je nekdo zraven tebe, te drži za roke in te spodbuja ko se čaka na rešilca. Če pa znaš kaj več pa hvala bogu.


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kvazi nasveti :-(
16.3.2008 16:57:52   
Šarki
V eni izmed prvih oddaj sveta na a kanaluje bilo posneto s telefonom, ko je bila na jesenicah ena nesreča, zraven je blo full firbcov in policaji, pa ga je en vprašal zakaj ne nudi prve pomoči, pa je reku da niso usposobljeni za touser posted image user posted image user posted image  da bojo raj reševalce počakal

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kvazi nasveti :-(
16.3.2008 17:56:37   
mateyka
a policaj je to reku?

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kvazi nasveti :-(
16.3.2008 21:47:29   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: abc100

S prvo pomočjo lahko poškoduješ tako otroka kot odraslega. Pa sej noben ni reku, da je treba narest mini operacijo. Včasih je dovolj, da  je nekdo zraven tebe, te drži za roke in te spodbuja ko se čaka na rešilca. Če pa znaš kaj več pa hvala bogu.



No tole si lepo povedala. To sem hotla povedat tudi jaz, pa nisem tako lepo napisala user posted image

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kvazi nasveti :-(
16.3.2008 22:19:41   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Danes me je pa nasvet ene mamice totalno vrgel s tira. Nam so pri prvi pomoči, ko sem delala izpit za avto, svetovali, da je včasih v primeru prometne nesreče bolje, če poškodovancu ne nudimo pomoči, če je ne obvladamo, ker lahko s tem povzročimo še več škode. No nekaj takšnega velja tudi za nasvete. Jaz verjamem, da so vsi nasveti dobronamerni, ampak v primeru nevednosti je bolje biti tiho, kot pa deliti neke kvazi nasvete, ki lahko povzročijo še več škode!! Zato apeliram na vse mamice (in očke seveda user posted image ), da se v primeru nepoznavanja stvari, vzdržijo različnih komentarjev, v smislu "meni se zdi..., nekje sem slišala..., mogoče bi pa pomagalo..."


ja...kaj so ti rekli v avtošoli drži....včasih raje ne pomagaj, ker lahko še nekoga bolj poškoduješ....sploh če ne veš, kaj moraš naredit...včasih je težko presodit sicer...ampak lahko ga poškoduješ ja...

glede nasvetov-vzemeš tisto, kar misliš, da je ok-kaj se ti zdi pač sprejemljivo...nasveti in izkušnje so takšne in drugačne....

mogoče pa je kaki mamici pasalo, da je na koncu nosečnosti tekala?no...verjetno ne šprint na dolge proge, ampak lahen tek...kaj pa veste

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 9:19:15   
lunca77
Če dobro obvladaš vsaj osnove prve pomoči za odrasle ni pri otrocih in dojenčkih velikih razlik (so denimo pri oživljanju). Ampak važno je da veš kaj nerditi in seveda česa nikakor. Kadar pa gre resnično za življenje in smrt pa so določene poškodbe, ki jih lahko prizadaneš stranskega pomena (kako zlomljeno rebro pri oživljanju). Seveda se kar na veliko ne izvaja odprtih operacij srca na cesti, ampak osnove pa mora vsak poznat. Se da že s tem veliko naredit.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 10:43:06   
picola1
Se strinjam. Osnove bi moral poznat vsak. Sicer pa če se dobro spomnim, smo imeli prvič prvo pomoč že v 7.razredu osnovne šole, tako da bi že praktično vsak osnovnošolec moral znat pomagat človeku v prometni nesreči. (če je pa to sposoben je pa druga stvar)

(odgovor članu lunca77)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 12:13:29   
muck
Jaz sem na faksu imela kar nekaj ur predavanj in vaj iz prve pomoči. Pomagat nekomu...odvisno za kaj gre...če lahko pomagaš pač pomagaš, če pa ne moreš (ne veš) pa ne moreš. Kakšno krvavitev pa lahko vsak laik poizkuša zaustaviti (če prenese kri), pa v položaj za nezavestnega tudi ni težko postaviti ponesrečenca. Če pa gre za kaj hujšega ali pa npr. sum na poškodovano hrbtenico (takrat ga sploh ne smeš premikat) ali... pa tak al tak ne moreš nič.  Lahko si pa zraven tako kot je že ena napisala.

Pač vsak po svojih najboljših močeh.

Z nasveti pa takole: nismo vsi strokovnjaki na vseh področjih, pač probaš pomagat, včasih iz lastnih izkušenj, včasih po občutku (pa tudi mimo brcneš), nasvet daš, nasvet ne daš, nasvet sprejmeš al pa ne.

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 12:28:29   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: muck

Z nasveti pa takole: nismo vsi strokovnjaki na vseh področjih, pač probaš pomagat, včasih iz lastnih izkušenj, včasih po občutku (pa tudi mimo brcneš), nasvet daš, nasvet ne daš, nasvet sprejmeš al pa ne.

user posted image user posted image user posted image


Poanta je v tem, da, če ne znaš pomagati, je bolje, da si tiho, kot, da mimo brcneš, ker se zna zgoditi, da bo takšen napačen nasvet še kdo upošteval in s tem ogrozil otrokovo zdravje (bohnedej življenje!!!). Če je človek v nevednosti, pač ne more presoditi, da nasvet ni na mestu in ga bo zato v vsakem primeru sprejel. Če bi šlo za neke bedarije, malenkosti... OK, ko je pa posredi otrokovo zdravje...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 12:35:54   
muck
Ja, če ja pa tako hudo, da je ogroženo otrokovo zdravje oz. življenje, pol pa ne iščeš tukaj nasvetov in pomoči user posted image , jaz bi k zdravniku šla.




_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 13:40:12   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: muck

Ja, če ja pa tako hudo, da je ogroženo otrokovo zdravje oz. življenje, pol pa ne iščeš tukaj nasvetov in pomoči user posted image , jaz bi k zdravniku šla.





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 16:04:57   
BAMBINA_
Eh... user posted image

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 16:08:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: muck

Kakšno krvavitev pa lahko vsak laik poizkuša zaustaviti (če prenese kri), pa v položaj za nezavestnega tudi ni težko postaviti ponesrečenca. Če pa gre za kaj hujšega ali pa npr. sum na poškodovano hrbtenico (takrat ga sploh ne smeš premikat)


No ja... pol si pa očividec pri hudi prometni nesreči (avto zbije peščca) in vidiš kako ponesrečenega peščca (nezavesten leži sredi ceste--- tud prej je hodil po sredi ceste) njegovi kolegi primejo za roke in noge in ga dobesedno odvlečejo na pločnik.
30 ostalih očividcev pa jim kriči, da naj ga pustijo na miru.

(odgovor članu muck)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 16:15:14   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: lunca77

Mene pa zanima zakaj se ne pozanimate kako nuditi prvo pomoč. Sej ni nujno, da ravno v prometni nerseči koga tretjega, velikokrat se zgodi, da moraš pomagat bližnjim - recimo otroku. Al se tud kr usedeš pa rečeš sej ne vem kaj bi user posted image . Kar se pa nasvetov tiče, pa če nimaš pojma jih ne dajaj.


Sej se pozanimamo , samo to ni isto kot če si ti usposobljen...glej....ne bom pametna, daleč od tega, ker sem vedno za, če je treba nekomu pomagat...sem bila tudi že dostikrat v situacijah, ko sem nudila prvo pomoč......časi so drugačni, vsak za svojo rit skrbi, če pa ne, pa komaj čaka da kje koga nategne......in res se mi zdi neumnost, da bi jst nekomu pomagala, potem pa bi on mene tožil bil, zaradi polomljenega rebra.....ne vem....

NAsveti...vsakemu je njegov nasvet najboljši, pa tudi če je tako banalen za nekoga drugega.....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu lunca77)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 16:25:49   
Freycha
mene pa zmotijo ljudje, ki pričakujejo, da bodo dobili samo pametne nasvete, na pomožnosti zelo butasta vprašanja in na vprašanja, na katera ne morejo drugi dati pametne odgovore, če niso iz stroke.

Pa tudi moraš znati sam presipati čez sito tisto, kar se ti ne zdi pametno in odvržeš.  Ljudje pa pač pomagajo po najboljši volji, nekateri tudi s totalno čudnimi zadevami, skreganimi z logiko.

Se mi pa zdi skrajno neumno, da se postavi vprašanje in se potem pričakuje samo neko določeno vrsto odgovorov. Če na forumih tako odprtega značaja, kot je RR, morate znati pričakovati tudi vam nevšečne odgovore....

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 16:35:36   
Freycha
kar se pa omenjenega vprašanja tiče in odgovora, je pa dala 2 sraki pač svoje mnenje, ki sicer ni ravno utemeljeno in verjetno napačno, ampak se ji lahko to na nek normalen način pove, ne pa s takim tonom.... je v bistvu povedala, da ne ve, da se njej to pač najbolj logično zdi.....

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 22:25:23   
Pobalami
Nisem neka nevednica ampak zame so nasveti oz. izkušnje na forumu neprecenljivi. Tega ne dobiš v nobeni knjigi ali reviji. Seveda so stvari, ki so totalno skregane z logiko oz. znajo biti nevarne ampak ponavadi ne rabim odgovorit na kaj takega, ker me že drugi prehitijo user posted image .

Prva pomoč: Po 15 letih se iz prve pomoči ne spomneš prav dosti. Ponesrečencu ne rabiš imobilizirat noge ali povezati glave. Rabiš mu ustavit krvavitev pa magar s kamnom (vseno boljše kot da izkrvavi). Masaža srca je zahtevna zadeva. Dejansko pri tem lahko polomiš rebra. Pred kratkim je zdravnica rešila življenje slovenski smučarki v avstriji z masažo srca, drugi vprašanje če bi to storili. Mogoče bi  mogli biti strožji zakoni pri opravljanju PP. Drugače je bolje ne tikat. Pokličeš reševalce in zavaruješ kraj.

Mene drugače, na splošno, preseneča s kakšno lahkoto nekateri uporabljajo zdravilne rastline in razna eterična olja pri otrocih. Te zadeve znajo biti enako močne kot zdravila in moraš zelo poznati njihovo delovanje in odmerjanje. Po drugi strani pa je uporaba recimo operila pri otroku totalen no-no. raje 10 kapljic tega in onega. Hočem reči, da ni nič narobe če to uporabljaš ampak moraš stvari res poznati oz. so namenjene prav otrokom.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 23:14:23   
Naja30
faca totalno se strinjam s tabo. Ampak neprecenljivost glede nasvetov na forumu je pa relativna. O eni stvari je včasih toliko različnih mnenj... Zdaj pa če si neizkušena mamica, kar smo enkrat vse bile, pa te nujno nekaj zanima in greš hitro na rr in vprašaš, potem pa dobiš 4-5 različne nasvete user posted image  Kot tole glede prve pomoči user posted image  Mislim, da se moramo starši glede svojih otrok predvsem na svoje občutke zanest.
Ma sem rekla, da ne bom več pisala na to temo, ampak tole sem mogla user posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kvazi nasveti :-(
17.3.2008 23:36:27   
Naja30
Aja, da ne bo pomote. Jaz se tudi večkrat obrnem na rr in kdaj pa kdaj kaj vprašam, če ne najdem z iskalnikom. Mislim le, da vsega ni treba tako resno jemat kot avtorica te teme. To je vse.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kvazi nasveti :-(
18.3.2008 7:30:58   
BAMBINA_
Lej Naja3 in ostale... morda sem res preveč burno odreagirala. Gre za to, da stvar jemljem osebno, ker je zaradi refluksa naš mali imel življenje ogrožajoč dogodek in sem ga morala doma oživljati. Sicer do tega ni prišlo zaradi ležanja na trebuščku, so mi pa potem to strogo prepovedali. Prej nisem želela nikogar strašiti, ampak mogoče boste zdaj razumele, zakaj to tako resno jemljem in zakaj takšne nasvete obsojam. Vem, da je vsak nasvet dan dobronamerno, ampak v primeru nevednosti se lahko kaj hitro zgodi, da je takšen nasvet škodljiv, namesto v pomoč. In neizkušena mamica morda ne bo znala presoditi ali je dober ali ne in ga bo rade volje sprejela. Ma, ne bom več, ker imam občutek, da se že pošteno ponavljam....

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kvazi nasveti :-(
18.3.2008 8:17:40   
Anonimen
no, s tem se  strinjam...tki nasveti..in kar se ležanja na trebuščku tiče...že vrsto let ga odsvetujejo, zato ker je velik procent smrti v zibki ravno med dojenčki k spijo na trebuhu...ker mali dojenček enostavno pozabi dihat, zato je njegov spanec nemiren in se pogosto zbuja - naravno varovalo pred tem, da neha dihat...če pa mali otrok spi dolgo skupaj, se njegovo dihanje čisto umiri, do te mere, da lahko neha dihat in ker vsi vemo, da otroci dejansko več in bolje spijo na trebuščku, se to pač odsvetuje....to je strokovna razlaga, nisem si jaz to zmislilauser posted image da nebo kakega linča spet....iz istega razloga se tudi svetuje, da se zbuja otroka na tri ure ponoči, ne tolk zarad hranjenja, ampak zato da predrmaš njegov ritem...do nekje 4. m, pol pa ni več nevarnosti, vsaj tolk ne...in take stvari je dobr vedt...seveda pa mamice, k jim otrok spi celo noč ( na trebuhu) niso prpravljene kratit svojga spance, zarad takih kvazi dognanj, a neuser posted image pa razni nasveti o dojenju, in to od takih, k pojma nimajouser posted image od takih, k osnov ne poznajo...mah, brezveze... 

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kvazi nasveti :-(
18.3.2008 8:57:47   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

faca totalno se strinjam s tabo. Ampak neprecenljivost glede nasvetov na forumu je pa relativna. O eni stvari je včasih toliko različnih mnenj... Zdaj pa če si neizkušena mamica, kar smo enkrat vse bile, pa te nujno nekaj zanima in greš hitro na rr in vprašaš, potem pa dobiš 4-5 različne nasvete user posted image  Kot tole glede prve pomoči user posted image  Mislim, da se moramo starši glede svojih otrok predvsem na svoje občutke zanest.
Ma sem rekla, da ne bom več pisala na to temo, ampak tole sem mogla user posted image


Se tudi jaz s tabo strinjam. Seveda se je treba zanest predvsem na svoje občutke in ne delat proti sebi. Je pa fajn dobit potrditev, da delajo nekateri enako in si zato nekako pomirjen in si bolj zaupaš. Ne moremo pa vsi enako delat jasno. Najslabše je, če se pojavijo obsojanja za to kar delaš (pa ne za zlorabe ali potencialno nevarne stvari) ampak za vsakdanje stvari kot je recimo vzgoja. jaz sem imela slabo izkušnjo s porodnišnico in mi je zelo odleglo, ko sem videla da nisem edina. Prav tako dojenje. Nisem mogla dojit in če ne bi bilo par skulirancev, ki bi mi reklo da če ne gre, ne gre bi se matrala in grizla do nezavesti. nekateri bi te pa najraje na psihiatrijo spravil, ker ne dojiš. najdeš tisto, kar ti je najboljše.


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kvazi nasveti :-(
18.3.2008 13:40:21   
Naja30
faca, nasveti in podpora je drugo. Jaz sem tudi vesela, ko vidim, da imamo podobne probleme. In  forum je fajn, ker res vse najdeš gor (no, če iskalnik ne zataji user posted image ).

BAMBINA, čisto normalno je, da si čisto paf zaradi tega kar se ti je zgodilo in da rada poveš, kaj je prav in kaj ne. Glej, jaz ti nič nočem, se strinjam s tabo in sočustvujem. Sama res ne vem, kako bi se počutila, sploh nočem pomislit na to. Ampak kot sem že večkrat rekla, mamice dobimo vse preveč različnih nasvetov od različnih ljudi (P, patronažna, forum, starši, prijatelji, druge mamice...) in včasih mora mlada mamica pač sama ugotoviti, kako bo nekaj naredila. V konkretnem primeru pa ja, vem da je to že splošno znano, da je najbolje za otroka, da spi na boku. In povedala si svoje mnenje. Tu se stvar zaključi. Razno kreganje na forumu pa še nikoli ni obrodilo sadov.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?