|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bralna značka vs. ciciber
7.4.2008 19:48:29   
nejcko
Zanima me, ali je to ena in ista zadeva ali gre za različni tekmovanji. Pa če malo napišete, kako to pri vas/pri vašem otroku v vrtcu poteka - koliko knjigic morajo otroci predstaviti in kakšne?

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bralna značka vs. ciciber
7.4.2008 20:00:21   
urška
mi mamo tudi v vrtcu cicibralčka. se mi zdi, da mora otrok (vem za našega, ki je star 4) predstavit 3 ali 4 knjigice. knjige izberejo otroci sami. dovolj je č obnovo povejo samo vzgojiteljici, lahko pa tudi celi skupini ko so zjutraj v krogu.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bralna značka vs. ciciber
7.4.2008 20:01:50   
ona
Pri mojemu sinu so imeli v vrtcu tako imenovanega bralnega palčka!
Knjige smo samo izbrali,take enostavne za take male otroke,jih pa morajo 3 povedat.Doma sem v bistvu jaz prebrala sinu in sva skupaj obnovila in tole obnovo je potem v vrtcu povedal s pomočjo vzgojiteljiceuser posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bralna značka vs. ciciber
7.4.2008 20:06:36   
urška
pri nas mora povedat sam. in imajo v skupini fanta, ki gre jeseni v šolo in zna brat že male tiskane črke, obnove pa ne zna povedat. in cicibralčka ne more narest.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bralna značka vs. ciciber
7.4.2008 20:50:33   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: urška

pri nas mora povedat sam. in imajo v skupini fanta, ki gre jeseni v šolo in zna brat že male tiskane črke, obnove pa ne zna povedat. in cicibralčka ne more narest.


A res ali kaj? To je pa zelo grdo. In nesmiselno. A ni namen bralne značke ravno v tem, da otrok bere? Da rad bere in vzljubi knjige?

No, saj jaz tudi zaradi tega sprašujem. Naš ima tudi precejšnje težave z obnavljanjem oz. pripovedovanjem. Ima pa blazno dober spomin in si krajšo zgodbico že po drugem branju skoraj na pamet zapomni celo. Pesmice pa sploh.

Lani je tako večji del bralne značke opravil s pesmicami. Letos pa ima drugo vzgojiteljicoEno zgodbico je že povedal, zdaj je hotel še drugo, pa je bil čisto razočaran, češ da mu je vzgojiteljica rekla, da knjigica ni dobra, ker je zgodbica napisana v verzih. Da je prekratka in kar nekiuser posted image

Sem čisto paf. No, saj bom jutri vprašala, kako in kaj, ampak očitno imajo ene vzgojiteljice res svojevrsten sistem širjenja bralne kulture in vzpodbujanja ljubezni do knjig.user posted image


(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bralna značka vs. ciciber
7.4.2008 21:07:42   
sayuri
Pri nas imajo "bralnega medvedka". Starši otrokom preberemo 4 knjige (meni se zdi to preveč- skupina 3/4 letniki). Otroci na list narišejo nekaj iz knjigice, starši zraven napišemo kratko vsebino zgodbice. Ko so vse 4 knjigice prebrane, odnesemo te risbice z vsebinami v vrtec (jaz sem kar spela vse skupaj, kot mini knjigico), v skupini otrokom vzgojiteljica predstavi, katere knjige je otrok "prebral" (verjetno jim prebere vsebino in to je to.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bralna značka vs. ciciber
7.4.2008 21:31:31   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

A res ali kaj? To je pa zelo grdo. In nesmiselno. A ni namen bralne značke ravno v tem, da otrok bere? Da rad bere in vzljubi knjige?




ne gre za bralno značko ampak za cicibralčka - to imajo v vrtcu. in v vrtcu otroci ne berejo, zato zgodbe obnavljajo. je pa res, da večina otrok zna te krajše knjigice kar na pamet. kar je tudi v redu. ta fant je pa znal zgodbo prebrat, s svojimi besedami pa ni znal povedat. sicer ne vem kako so potem to uredili je pa rekla vzg. da ga bo poskusla še malo spraševat in mu pomagat

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bralna značka vs. ciciber
7.4.2008 22:25:27   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

A res ali kaj? To je pa zelo grdo. In nesmiselno. A ni namen bralne značke ravno v tem, da otrok bere? Da rad bere in vzljubi knjige?




ne gre za bralno značko ampak za cicibralčka - to imajo v vrtcu. in v vrtcu otroci ne berejo, zato zgodbe obnavljajo. je pa res, da večina otrok zna te krajše knjigice kar na pamet. kar je tudi v redu. ta fant je pa znal zgodbo prebrat, s svojimi besedami pa ni znal povedat. sicer ne vem kako so potem to uredili je pa rekla vzg. da ga bo poskusla še malo spraševat in mu pomagat



Ja, saj razumem, da v vrtcu ni bistvo branje, je pa bistvo tako bralne značke kot cicibera širjenje bralne kulture, pozitiven stik s knjigo, v mladih vzbuditi ljubezen do knjig. In vsi otroci niso sposobni obnoviti zgodbice s svojimi besedami - nekaterim to dela blazne težave - ampak zaradi tega jim še ni treba ubiti volje. Še prehitro se bodo spopadli s svojimi "manjki", zato res ne vidim smisla, da enemu otroku, ki ima do knjig pozitiven odnos (itak ga ne bodo imeli dolgo, tja do desetega, max dvanajstega leta), to v kali zatreti samo zato, ker ne obvlada določene veščine.

V našem primeru gre za zgodbico v verzih - res je krajša in v verzih, ampak je zgodbica. In otrok jo je imel željo povedati (deloma s svojimi besedami ob slikicah, ker ne zna cele na pamet), pa mu očitno niso dovolili. In zame osebno je to tako, kot če bi nekdo rekel, da je Iliada kr neki samo zato, ker je ep (napisana v verzih) in se ne more postaviti ob bok npr. romanu Deseti brat.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bralna značka vs. ciciber
8.4.2008 7:15:24   
lelaval
Pri mojemu sinu so imeli v vrtcu tako imenovanega bralnega palčka!
Knjige smo samo izbrali,take enostavne za take male otroke,jih pa morajo 3 povedat.Doma sem v bistvu jaz prebrala sinu in sva skupaj obnovila in tole obnovo je potem v vrtcu povedal s pomočjo vzgojiteljice


Pri naših je bilo isto - in še v 1. razredu.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bralna značka vs. ciciber
8.4.2008 8:55:08   
urška
no mogoče se res sliši malo kruto vse skupaj. konca 'zgodbe'sicer ne poznam, ampak verjamem, da so mu vzgojiteljice pomagale in je tta fant cicibralčka sigurno naredil. ker mamo res fajn vzg. in pomočnico.

to, da pa zgodba ni v redu ker je v verzih je pa itak mim. pri nas sploh ne delajo problemov katero knjigo naj bi otrok predstavil.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bralna značka vs. ciciber
8.4.2008 21:02:10   
nejcko
Evo, sem se pozanimala. Knjigica, ki jo je želel predstaviti sin, ni bila neprimerna zato, ker je bila v verzih, ampak zato, ker nima avtorjauser posted image Gre namreč za starejšo knjigico/slikanico, mojo, ko sem bila otrok, in avtor res ni naveden.
Sem se potem pozanimala, kakšne knjige sploh lahko otrok pove, pa je rekla, da kakršnekoli, tudi ljudske zgodbice ... ampak ta pa da ni v reduuser posted image
Mi je še celo namignila, da bi jaz pa to ja lahko vedela glede na moj poklicuser posted image

No, naj jim bo. Sin si je že itak dve drugi izbral, še vedno pa se mi zdi totalno mimo.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bralna značka vs. ciciber
11.4.2008 10:33:11   
staši
No mi smo tudi predšolski kot vi  in imamo bralnega palčka.Otroci dobijo spisek knjig in ena pesmica,izberemo dve in pesmico. Pesmico se nauči na pamet  knjigo preberemo starši in otrok pove obnovo in nariše slikico ki je povezana z obnovo knjige.Imajo čas od februarja do aprila ,no in naslednji teden imamo v knjižnici podelitev priznanj in naučili  so se tudi igrico .Ni pa vzgojiteljica "oštra"in mislim da vsi otroci v skupini so uspeli izvesti palčka do konca.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bralna značka vs. ciciber
8.8.2008 20:33:22   
mufi77
v našem vrtcu imajo pedenjbralčka. Starši otrokom preberejo pravljico/zgodbico, po večini si te knjigice sposodimo v vrtčevski knjižnici. Ko otrok osvoji prebrano knjigo (izbere si jo izključno sam!), pove vsebino zgodbe vzgojiteljici, če se mu zatika, mu učiteljca pomaga s slikami iz knige ali z podvprašanji.  Mojemu malemu določeno knjigico berem tudi dva tedna (pač zato ker mu je tako všeč) in potem jo zna že zelo dobro povedati. To veščino mu krepim tako, da kakšen večer rečem, da sem tako utrujenam da mi naj on prebere knjigo. In sem navadno navdušena nad interpretacijo. Včasih pove stvari, za katere sem prepričana, da si jih ni zapomnil. Meni se zdi tale pedenjbralček  zelo v redu. (Imajo ga tudi za najmlajše, otrok pokaže na slikici, ko ga vzgojiteljica kaj vpraša, recimo: kam je šla miška? In otrok samo pokaže (če še ne zna govoriti...)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?