|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   1 letniki
21.4.2008 13:16:29   
kaya2007
mi bomo kmalu dopolnili 1 leto in me zanima, ali imate kakšne fajn jedilnike, ker nimam nobene ideje več...zdaj bomo končno uvedli tudi gluten, bo pa na začetku verjetno problem, ker ji moram še vedno miksati hrano-kar pa se npr. z makaroni malo težje počne..in kaj naj jemo na morju, da ne bom cele dneve samo kuhala??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 1 letniki
24.4.2008 9:42:47   
nky 23
pri nas je to kar midva samo malo manj začinjeno, sicer ima samo dva zobka ampak je po koščkih, sem vstrajala in sedaj jih je. V soboto gremo na morje sicer v hotel s PP in bo jedel z nami, za kosilo bomo pa šli ven kaj pojest, bo jedel juhice, ki jih obožuje in to kar bom jedla jaz.

Čim manj kompliciraj kako in kaj boš kuhala, jaz imam tudi nekaj hipp kašic za seboj če bo slučajno sila...

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 1 letniki
24.4.2008 13:04:14   
kaya2007
ja, kašice so super, samo jih večinoma noče jesti user posted image  kaže pa po novem interes za koščke, tako da sem zdaj bolj optimistična user posted image  kako je pa z beljakom, kdaj ste ga/ga boste uvajali? ji lahko že zdaj dam kaj, kar vsebuje jajca?

(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 1 letniki
24.4.2008 14:27:08   
januskica
naša bo tudi kmalu 1 leto. pediater je odsvetoval še en čas sam beljak (recimo celo kuhano jajce). drugače neki jajčnih jedi je že par mesecev, npr. ribana kaša, palačinke, tudi kakšen mini košček biskvita al pa peciva in pite.
lahko ob priliki napišem par predlogov kaj ima naša rada, mogoče bo tudi vaši. lp

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 1 letniki
24.4.2008 14:52:55   
januskica
Ekoti, predlogi (jih imam napisane za taščo, ko pazi tamalo):

riba (panga) pečena v pečici z zelenjavo in krompirjem;
ješprenova enolončnica z zelenjavo (ohrovt, blitva, por);
golaž(goveji, piščančji) s polento;
polenta z omakco iz zelenjave al pa govejim zrezkom
ajdova kaša s pečeno zelenjavo;
rižote (piščančja z zelenjavo, zelenjavna)
testenine z bolonjsko omako al pa zelenjavo in sirom;
ričet (brez svinjine);
prosena kaša s suhim sadjem (rozine, marelice);
mesne kroglice z pire krompirjem;
razne juhe (porova, goveja, blitvina, grahova, ... z ribano kašo, kroglicami, žličniki al pa rižem) in rižev narastek al pa palačinke;
mesne enolončnice (ala piščančja obara, boranja);
pire, špinača in piščanec;
musaka in lazanja;
segedin in jota;

večina povsod ji ponudim še zeleno solato (jo natrgam na drobno) al pa rdečo peso.vse meso narežen precej na majhno, mleto meso uporabljam večina od mlade govedine.

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 1 letniki
24.4.2008 17:45:47   
kaya2007
hvala za predloge!! vidim, da ji lahko dam tudi testenine, čeprav so notri jajca..katera riba pa je panga?

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 1 letniki
24.4.2008 19:28:40   
januskica
mi jemo že od "zmeraj" Barila testenine, ki so brez jajc, razen za lazanjo. če tvoja punčka še ne mara koščkov oz. ne je še stvari z glutenom ti ne bodo kaj dosti pršli prav predlogi. ma za v prihodnje pa bo.
načeloma so meni svetovali sladkovodne ribe za začetek. na žalost razen postrvi ni kaj dosti. pa še ta ima ful kosti ... zato sem se odločla za pango (podoben fileju osliča), ki jo svetujejo za dojenčke in je kao brez kosti. jst vseeno pregledam. jjo pa dajejo tudi v vrtcih poleg osliča in fileja morskega lista.jo pa imajo v merkatorju in pri enu  od frostov ... ne vem al family al bo frost. mogoče še kje.

kako to da še niste začeli z glutenom? lp

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 1 letniki
24.4.2008 20:55:18   
kaya2007
evo, zdaj smo že začeli z glutenom user posted image  naš pediater je mnenja, da je bolje počakati do 1 leta in smo se skušali tega držat-zdaj jo je pa začela zanimat hrana, ki jo jaz jem in sem ji pač dala že malo prej user posted image
a barila so brez jajc? nisem opazila...
kar se pa ribe tiče, sem ji pa do zdaj dajala morski list, pa mi ni tolk všeč...moram še to probat!

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 1 letniki
25.4.2008 12:52:12   
januskica
sori glede glutena. nisem nč slabega misla.
je pa res, tako kot si v prvem postu napisala, dokler ne uvedeš glutena kar zmanjkuje idej ... pa še naša ne zdrži da ne proba kaj mi jemo. recimo predvčerajšnjem sem naredila hobotnico v solati in je mogla probat k sva jo midva jedla ... in ji je bila res ful všeč.
glede kaj kuhat na morju ... pa tudi sama še ne vem. gremo za prvomajske in verjetno bo precej testenin, riža ali pa polente s piščancem in zelenjavo na jedilniku. lp

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 1 letniki
25.4.2008 13:00:53   
andie
evo, zdaj smo že začeli z glutenom naš pediater je mnenja, da je bolje počakati do 1 leta


user posted image user posted image user posted image
Pardon, zakaj pa???
A je bil sum na celiakijo al kajuser posted image
A na jajca je tut alergična al zakaj ji jih ne daješ?

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 1 letniki
25.4.2008 13:34:52   
kaya2007
andie, zato ker stroka ni enotnega mnenja kako je z uvajanjem glutena in bo spet vsak drugače povedal. mi smo pač naleteli na taka navodila in ker tamali brez glutena ni nič manjkalo, sem se tega držala. kar se pa jajc tiče, se pa uvajanje beljaka priporoča po 1 letu, ker je alergen. No, sem včeraj na MONu zasledila da zdaj baje to velja za celo jajce, ampak mi smo rumenjak uvedli par mesecev nazaj.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 1 letniki
25.4.2008 15:36:30   
Naja30
Moja je jdla pri 1 letu že vse z nama. Določene jedi malo prilagojene, pa manj soli... Čim manj komplicirat in delat po svoji pameti, P tud ne vejo vsega oz. niso enotni.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 1 letniki
25.4.2008 22:01:29   
mateyka
kako delate golaž (januskica)? a to brez paradižnika in sladke paprike not? kako pa to pol zgleda? a ni fino počakat s paradižnikom po 1. letu? pa pri bolognese je tud paradajz not..
prosim recept? user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 1 letniki
26.4.2008 13:34:28   
andie
andie, zato ker stroka ni enotnega mnenja kako je z uvajanjem glutena in bo spet vsak drugače povedal. mi smo pač naleteli na taka navodila in ker tamali brez glutena ni nič manjkalo, sem se tega držala.


AJa.
Sej mislm, tvoja stvar, če nisi glutena uvajala, pač delaš, tak ko se ti zdi najbolše.
Sam lej gre za to (In to je enotno mnenje, ne vem, glede česa  prihaja do razhajanj), da celiakija ni alergija (tko kot na jajca, mlek, jagode..) ampak je bolezen.
Če to bolezen imaš, se bo razvila, pa če uvajaš gluten pri 6 ali pa pri 15 mesecih. Če je nimaš, pač ne boš zbolel, preprečit je pa s kasnejšim uvajanjem ne moreš.
No, pa sj ni važno, velik uspeha ti želimuser posted image  Naša mala je pa že od 8. mesca pravi kruhovecuser posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 1 letniki
26.4.2008 18:16:57   
kaya2007
Če to bolezen imaš, se bo razvila, pa če uvajaš gluten pri 6 ali pa pri 15 mesecih. Če je nimaš, pač ne boš zbolel, preprečit je pa s kasnejšim uvajanjem ne moreš.


to pa nisem čist sigurna, vsaj kolikor sem brala neke študije, ki so jih delali v evropi...je pa res da sem ponekod naletela tudi na tvojo verzijo-mah kaj pa vem!

za paradižnik pa je nam pediater rekel, da ni treba čakat, tko da mi ga jemo že nekaj časa, tudi v bolognese omaki (samo goveje meso)

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 1 letniki
26.4.2008 22:32:35   
andie
No, sej tvoja odločitev. Zakaj pa ji moraš miksat hrano?
Moja je stara 1 leto in 2 ttedna in nima še nobenga zoba(user posted image ), pa sem ji od začetka devala čist male kose kruha, krofa... pa je lepo zmočla in pojedla. Zdej pa lepo odgrizne karkoli (ok, jabolke neuser posted image ).
Če ji že boš do morja uspela dat kruh, ti bo vrjetn lažje za kako malco ji ponudit kruh s kakim namazom, zlo enostavno. Pa sj je že vlka!user posted image
Glede jedilnikov-sej je ena fina tema odprta. Moja tut praktično je z mano vso hrano, ne delam več posebej zanjo.
Ka te zanima, za kosilo al za malice?

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 1 letniki
26.4.2008 22:43:35   
kaya2007
ni hotela hrane v koščkih...zdaj pa napredujemo in rada tudi kaj ugrizne-še posebej če lahko sama drži v roki. tudi kruh (in danes pico user posted image ) je že jedla, tako da bom poskusila še s kakšnim namazom. malica mi niti ni problem, bolj kosila, ko je treba pripravit malo bolj raznoliko hrano...

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 1 letniki
26.4.2008 23:09:45   
andie
No fino, naši je bla tut pica všečuser posted image
Na morju...ja če boste kake ribice pekli, lahka mala je zraven, ane. Če ne pa kakšnga piščančka zram vržeš na žar al kamorkol že.
Pa mal zelenjavce in krompirček skuhaš, sej ni to tolk dela.user posted image

Drgač pa za kosilo- moja ma najrajš :
ohrovtov narastek,
kako rižoto (piščančjo in zelenjavno),
zelenjavno juho,
govejo juho z rezančki/grisom/ribano kašo
pečenga piščanca, pečen krompir, pečene bučke in korenje
puranje zrezke v omaki (z zelenjavo in krompirjem)...
špinačo/blitvo, pire krompir, jajčka/hrenovka
Mi skor ne jemo svinjine oz. je ne, tak da tega ne je. Drgač pa kar mamo za kosilo, večinoma pojeuser posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 1 letniki
28.4.2008 12:45:02   
januskica
kot je napisala andie. naša je tudi vse z nami, le manj soljeno in pred kratkim recimo še nismo dajali paradižnika. pa tudi zdej k gremo na morje računam da bo jedla kšne ribice, ko bomo šli ven jest.
mateyka, jst delam golaž al pa bolonjsko omako vse z govejim mesom (kot je zapisala kaya), s čebulo, česnom, peteršiljem, ... le da sem do sedaj (ko je bilo kuhano) vzela kolkor ona poje posebej in potem sem dosolila in dodala paradižnik. kmalu bo eno leto in tako da tudi paradižnik v omakah že je. aja, mlete paprike pa ne uporabljam.lp


(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 1 letniki
28.4.2008 13:25:36   
kaya2007
januškica, pomoje ji lahko daš paradižnik, baje sploh ni alergen-mi je rekal pediater (ki drugače too much komplicira, po njegovem bi morali do zdaj jesti samo jabolko, banano, pusto belo piščančje meso brez vseh maščob in VSO zelenjavo) in včeraj sem ta podatek o paradižniku našla tudi na neki ameriški spletni strani, kjer posebej za vsako živilo piše kako in kaj je z uvajanjem..ti bom prilepila link, če spet naletim nanjo.

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 1 letniki
28.4.2008 15:01:50   
januskica
kaya, hvala. ja, enkrat se mi zdi da sem o tem brala in zato sem ji tudi že probala dat. itak bo kmalu leto. user posted image
aja, če vaš pediater svetuje bolj belo meso, probi zajčka. naša ga obožuje (pa tudi moj predragi). probi kot obaro al pa varianta golaž s polento. le pazi kosti. lp

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?