|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Riž,krompir,meso?
21.4.2008 18:17:35   
valči
Zdravo!
Hčera mi bo jutri dopolnila 6 mesecev,uvajat sva začeli pri 5. mesecih in sicer s sokci,nato s sadjem,ter zelenjavo.
Danes sva bili pri pediatrinji in par stvari me je zelo zmotilo.Težka je le 6535 gramov in že to jo je zmotilo.In me vpraša,kaj je.
Povem,da  jabolko,banano,hruške,korenje,špinačo,krompir,riž.Pa ona to zapiše,pa vpraša,če ji dajem meso?Pa začne,da riž,krompir,gluten se daje po 1. letu!
Rečem,da za gluten vem,le da za riž in krompir nisem vedela,ker sem to dajala prejšnjima otrokoma in da meso po 8-9. mesecu.
Pa mi reče,da naj ji začnem kuhat mesne juhice in da naj ukinem krompir in riž.Pa jo  vprašam,če proseno in pirino kašo lahko,pa je nekaj zmomljala.

Ker mi je hčera bolna,vnetje ušes,jo ni cepila in nisem bila volje dalje razglabljat o hranjenju,ker se mi je zdelo,da ne bom nikamor prišla z njo danes.

Zanima me vaše mnenje in kaj dajete in kaj pediatri vaših otrok komentirajo.
Sicer me čudi,ker ni bila včasih taka,samo Nina je le slab mesec,pa ji naj že meso dam?Pa ukinem riž,ki sem ga mešala z zelenjavo,ter krompir?

Za vsak odgovor bom hvaležnauser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Riž,krompir,meso?
21.4.2008 18:41:54   
Naja30
Nisem še slišala, da je v rižu in krompirju gluten? user posted image  Mogoče je imela pa ženska slab dan.
Ti kar delaj po svojem občutku. Meni je P rekla, da naj po 4.mesecu začnem dajat sokce, pa sem kar do 6. polno dojila in potem začela.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Riž,krompir,meso?
21.4.2008 19:56:56   
Paštetka
Riž je pa res ena najbolj nealergenih stvari in najbolj zdravih. zato pa se lahko že od 5. meseca komot ga daje. Ti kar delaj tako kot si pri prejšnjem otroku. user posted image  Najverjetneje je res imela slab dan. Pa valjda ne boš otroka do 1. leta futrala samo s sadjem in zelenjavo user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Riž,krompir,meso?
21.4.2008 20:02:28   
Anonimen
Tale zdravnica pa je slabo obveščena.Riž je prehrana za vse,ki imajo celijakijo,ker ne vsebuje glutena.Za krompir ne vm,vem le,da vsebuje škrob.
Drugič pa ne govorte resnice.Povejte jo le takrat kadar gre za bolezen,kaj in kako in kje jih boli in ali imajo vročino.
Ja vem,na kriva pota vas speljujem,ampak včasih je bolje kaj zamočlati,ker tile pediatri sploh niso zedinjeni in vsak po svoje sanjari in pravila tala.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Riž,krompir,meso?
21.4.2008 20:09:19   
Anonimen
Kolikor vem, je riz ena najbolj "dietnih" jedi. Malo cudna je tale P...

(odgovor članu valči)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Riž,krompir,meso?
21.4.2008 20:10:38   
Anonimen
Valči odprilink in si preberi,kačast prispevek.Na hitro sem prebrala in videla,da pridejo tudi mesne kašice v poštev.
Poglej v italiji prodajajo mesne kašice in sadne tudi znamke Plasmon.


http://www.aljosajerovsek.com/Kozmetika/Dojencek.html#Uvajanje_novih_zivil

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Riž,krompir,meso?
21.4.2008 21:51:10   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: valči


Povem,da  jabolko,banano,hruške,korenje,špinačo,krompir,riž.Pa ona to zapiše,pa vpraša,če ji dajem meso?Pa začne,da riž,krompir,gluten se daje po 1. letu!




user posted image user posted image user posted image user posted image
sej ne morem vrjet, da so nekateri pediatri tako nesposobni! kaj sploh delajo v taki službi??? da se jo ti pol sploh ne upaš vprašat še za kako stvar, če pa ti na tak način odgovoriuser posted image naša P je res super. na vsakem pregledu imam 100 vprašanj in mi vse lepo razložiuser posted image
naša P je rekla: gluten, riž, krompir po 6.m, meso, mlečne izdelke in rumenjak po 7.m,............

res pa je, da je mnenje pediatrov različno in ne moreš vrjet, da se takoooooo razlikujejo njihova mnenjauser posted image to mi ne gre v glavouser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Riž,krompir,meso?
21.4.2008 21:52:05   
živa
Valči, še tukaj odgovor, če ne boš brala desetk:
 
Jaz sem res komplicirala z GH pri prvem (in bom tudi pri drugem, ne morem iz svoje kože user posted image ) in sem tako riž kot krompir dala pred 1. letom. Evo, zdajle sem šla gledat dnevnik, ki sem ga pisala pri večjem, in pri 6 mesecih je dobil riževe kosmiče (z mojim mlekom) kot prvo gosto hrano. Prvi mesec je dobival riževe kosmiče, zelenjavo in nealergeno sadje, če se prav spomnim, pa tudi polento (očitno sem pozabila zapisati). Z dopolnjenim 7. mesecem sem začela uvajati meso in, če se ne motim, rumenjak. Pri 8 mesecih sem uvajala jedi z glutenom in krompir (zaradi škroba so mi svetovali tako pozno). Pri 9 mesecih fermentirane mlečne izdelke. 

GH sem uvajala po tabeli, ki mi jo je dala patronažna, sestavila pa jo je ena znana slovenska pediatrinja-alergologinja. Upam, da sem ti bila v pomoč.

Lp,

živa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Riž,krompir,meso?
21.4.2008 22:13:13   
lex
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Tale zdravnica pa je slabo obveščena.Riž je prehrana za vse,ki imajo celijakijo,ker ne vsebuje glutena.Za krompir ne vm,vem le,da vsebuje škrob.
Drugič pa ne govorte resnice.Povejte jo le takrat kadar gre za bolezen,kaj in kako in kje jih boli in ali imajo vročino.
Ja vem,na kriva pota vas speljujem,ampak včasih je bolje kaj zamočlati,ker tile pediatri sploh niso zedinjeni in vsak po svoje sanjari in pravila tala.


Točno to!

Moja je meni rekla, da škrob (krompir) in meso po 6. mesecih. Vsak pove svoje. Otrok ti bo pa pokazal kaj je najbolje zanjega.

Moja se je zadavila skoraj vsakič ko sem ji v usta vtaknila žličko z zelenjavno juho ali zelenjavo. Ni bilo važno ali je spasirana, zmečkana, cela, kuhana, surova. Potem smo pa imeli nedeljsko kosilo in valda pečenko in pražen krompir. Pa ji dam tak mali košček (ne spasirano, ....) in se ni zadavla. No od takrat ne kompliciram več, ker mi itak sama pove kaj bo in kaj ne. Sinu a sem lahko dala v usta vse pa je pojedel.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Riž,krompir,meso?
22.4.2008 8:32:07   
kristinaj
ne poslušat p, ker boš prišla domov vsa zmešana......nekje na forumu so tudi recepti, kaj lahko otroku kuhaš v določenih mesecih....... riž krompir lahko je od začetka, gluten pa če ni alergična po 6m.... jaz sem naši pri 6m dajala piškotke v mleko z glutenom.....

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Riž,krompir,meso?
22.4.2008 9:00:08   
n€na
jaz sem moji Zali že od vsega začetka dajala vso zelenjavo razen storčnic in podobnih stvari, ki napenjajo, kuhala sem ji tudi mesno zelenjavne juhice vendar ji potem mesa nisem dala. jaz sem začela uvajati gosto hrano že pri 5 mesecih in sedaj pri 10M je že skoraj vse. Ko pa me P vpraša kaj je moj otrok ji pa naštejem tisto kar mij je na prejšnjem pregledu rekla da ji lahko začnem dajati. Moja P ne ve da Zala že je ribe, ker mi je pač rekla, da jih otroci do enga leta naj nebi jedliuser posted image
Tako ti svojemu otročku daj tisto, kar se zdi tebi, da je prav, če pa slučajno dobi kake pikice in veš, da je od hrane pa prekini s tisto zelenjavo po kateri dobi pikice. Pa UŽIVAJTA v hranjenju

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Riž,krompir,meso?
22.4.2008 14:29:30   
živa
Hoj, valči, sem poiskala tabelo Prehrana zdravega dojenčka po mesecih starosti, ki sta jo napisala dr. Vesna Plevnik Vodušek in dr. Tadej Battelino, moja nekdanja patronažna pa jo je še malo popravila. 

6 mesecev: sadni sok, sadna ali zelenjavna kaša, riž, koruza
7 mesecev: meso (2- do 3-krat tedensko), žita brez glutena
8 mesecev: rumenjak (enkrat tedensko namesto mesa), žita z glutenom, krompir
9 mesecev: fermentirani mlečni izdelki
po 1 letu: beljak, svinjina, med, oreščki, jagode, paradižnik, agrumi, ribe

Ampak to je orto strogi režim.

Lp,

živa

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Riž,krompir,meso?
22.4.2008 16:23:50   
valči
Hvala vsem za odgovore,mnenja in pomoč.
Res je,drugič povem samo tisto,kar ona misli,da sme jest in konec debate,jaz bom pa nardila tako,kot menim,da je prav.
Je pa res,da te to zelo s tira vrže.Taka različna mnenja pediatrovuser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Riž,krompir,meso?
22.4.2008 16:48:50   
izabella1
Glede na to, da imaš že dva večja otroka, me čudi, da te je tako pretreslo vse user posted image
Jaz pri prvem delam izključno po svoji intuiciji, po nabranem/prebranem znanju in malčinih reakcijah. Zato pa smo mamice, vemo kaj je najboljše za naše user posted image

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Riž,krompir,meso?
22.4.2008 18:06:57   
Anonimen
Moj veselo papca krompir in rižek. user posted image  Mesa nisem še uvedla.

Res pa je žalostno, da so mnenja pediatrov tako različna...

(odgovor članu izabella1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Riž,krompir,meso?
23.4.2008 13:49:13   
_annela_
mi to jemo ze od priblizno 6 meseca!in ni nobenih problemov"!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Riž,krompir,meso?
24.4.2008 8:20:01   
Ekaz
Kako priravite rižek? Pa krompir še kako drugače kot pire?

(odgovor članu _annela_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?