|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   provokacija
28.4.2008 17:59:22   
rose
moja user posted image  ima čez 14 dni provokacijo na KM. mi lahko prosim katera pove, kako to izgleda?
po telefonu so mi rekli, da traja to od torka do petka. glede na to, da jo dojim, sve obe sprejete, ne? in potem? kaj ji dodajajo mleko ali kaj user posted image
kako pa je z jedilnikom? se kej posvetujejo, kaj sploh ona že je?
kako pa je poskrbljeno za mamico? spi v postelji ali kar na stolu? je kakšen tuš?
kaj rabim s sabo za bebiko? najbrž plenice in pižamo dobi tam? kaj pa za nego, kremice ipd?
pa najbrž smo cele 3 dni potem notri?

sploh si ne morem predstavljat, kako bo to izgledalo. zato hvala za vsak odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: provokacija
28.4.2008 20:48:09   
biga
Koliko je pa stara tvoja user posted image ? Mi imamo tudi kmalu provokacijo pri alergiji na KML, čakamo prosto sobo v bolnišnici, ker imajo vse polno. Moj sin je star 11 mesecev in sva bila že nekajkrat sprejeta v bolnišnici, parkrat zaradi alergije. Pri 4. mesecih smo imeli prvo provokacijsko testiranje, pa ti lahko povem, kako je zgledalo. Samo lahko da je od bolnišnice do bolnišnice različno. No, tam sva bila tri dni, v ponedeljek zjutraj prišla, v sredo popoldne šla. Prvi dan so mu dali čisto malo Aptamila po brizgi, se mi zdi, da samo 5 ml. Naslednji dan so večali dozo na 10, 15, 20, 30 ml in nato mislim, da še 60. Vmes se je normalno dojil, pa dodajali smo Pregomin. Zadnji dan je vse obroke, razen dojenja, dobil Aptamil (torej namesto Pregomina). Spremljali so ga vse dni, če bo kaka reakcija, pa ni bilo nič. Tako so naju tretji dan odpustili z navodili v izvidu, da lahko začnemo dajati Aptamil. No, jaz sem mu pozneje še vseeno preventivno dajala Pregomin, ker smo ga še nekaj imeli na recept, pa tudi, ker pri tako majhnih rezultati preiskav niso natančni. No, pri 8. mesecih sva bila sprejeta v bolnišnico zaradi bronhiolitisa in gripe, pa so slučajno testirali še alergijo, ki se je spet pojavila. Tako smo zdaj spet na vrsti za provokacijo, ker so bili kožni testi negativni.
Kar zadeva bivanje v bolnišnici, je pa čisto odvisno, kam greš. Jaz sem za dojenčka dobila pleničke (čeprav jim moraš skoz težit, da ti jih še prinesejo), tetra plenice so tam, oblačilca tudi, lahko prineseš njena, vzela sem nekaj igračk, kozmetiko za rito in telo, svojo pižamo, čeprav jo dobiš, copate in mogoče še kaj. Bila sem v sobi sama z user posted image  kot doječa mama, bilo je zastonj. Zdaj bom pa morala plačati, ker ne dojim več. Če te še kaj zanima, se mi javi preko ZS.

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: provokacija
28.4.2008 22:14:25   
pavlyna
oj!

mi smo bli na provokaciji sredi februarja in smo bli not od pondelka pa do srede do 6h zvečer,ker je blo tud po provokaciji negativno.
gre pa tako---prvi dan smo dobili najprej 2,5ml mleka--aptamil,čez pol ure 5ml,še čez pol ure 10ml,in ponovno čez pol ure 20ml aptamila v brizgi.

naslednji dan smo spet dobili najprej 20ml po brizgi,pol 50ml,in pol100ml aptamila že v flaški.
tretji dan pa smo dobili 100ml in 2x celoten obrok,in ker po tem ni blo nobene reakcije smo šli domov.otroka pridejo večkrat pogledat,če je kaka reakcija,...ti ga opazuješ--prebava,koža,....

cimra in njen mali pa sta šla dam že v torek dopoldne,ker je mali ratav flekast že prvi dan po 20ml mleka---alergija +

pol pa predno greš dasta še vodo in to je to.

lp in srečno
cimra in njen mali pa sta šla dan

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: provokacija
29.4.2008 9:44:40   
rose
biga in pavlyna hvala.
naša bo stara 10 mesecev. je izključno dojena oz. zdaj jemo že GH. le za večerjo ji zdaj delam rižolino z alernovo. tako, da ne vem kako bo ona pila aptamil po flaški user posted image  Če ga bo sploh hotela??
Gremo pa v pediatrično v Lj.

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: provokacija
29.4.2008 10:48:30   
izabella1
Saj dobiš v brizgi aptamil, tako da če ni navajena flaške, jo pa tako malo shecaš.

Mi smo bili na Jesenicah, reagirali na 5ml, vendar so vztrajali do 30 ml (in je bila že kar boga mala). Tuš je bil v sobi, brisače in oblačila tudi. Jaz sem vzela zase in za malo s sabo VSE. Ona je občutljiva in reagira na vse, tako da sem ji dajala svoje plenice, kremice, jo kopala s svojim milom, v končni fazi ji celo dajala svoj pregomin, ker so nekaj čudno zmučkali v kuhinji user posted image skratka, meni osebno je bil o bolj džumbus. Bili sva tam kljub vsemu 4 dni, če bi slučajno bila še kakšna hujša reakcija. Jaz sem dojila samo 3 mesece, tako da sem morala svoje bivanje in hrano plačati. Mala pa je dobivala kašasto hrano, s tem, da so se prej natančno posvetovali kaj lahko je in kaj ne. (in to v kuhinji potem dajo tisto kar lahko)

Držim pesti za negativne teste!

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: provokacija
5.5.2008 15:03:19   
mamica 1
Tu imam še eno vprašanje. A grejo čisto vsi na provokativne teste ko je alergija izključena z  krvnimi testi? Mene je skor kap zadela ko sem to brala predvsem to da si notri 4 dni. Ker midva z sinom sva bila že v pediatrični takoj iz porodnišnice in sva bila skoraj cel mesec notri, doma pa hčerka jokala za mano. Sedaj bo zopet kriza če bi šli na te teste

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: provokacija
5.5.2008 15:13:59   
rose
Meni je drgač alergologinja rekla, da bom šla samo za en dan notri. pri naročanju so mi pa rekli, da tako ne gre. Tako, da jaz bom vidla kako in kaj, ko bom prišla tja. Meni tudi ni da sem predolgo tam, sploh z zdravim otrokom, pa doma imam tudi dvoletnico. Vseeno pa raje vidim, da mi pod nadzorom uvajajo KML in da je vse ok user posted image  Bom javila, kaj sem izvedela.

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: provokacija
5.5.2008 15:34:18   
biga
Živjo, punce, midva z mojim 11-mesečnim sinom imava jutri provokacijo s KML, in sicer že drugič. Prvič sva bila v bolnici 3 dni, ko je bil star 4 mesece, provokacija je uspela, potem je pa spet dobil alergijo pri 8. mesecih. Zdaj imava spet tridnevno provokacijo, ker sva imela negativne kožne teste, pa je treba dokazat, da je alergija minila, še s provokacijo. Tudi jaz sem tuhtala, če bi šla še enkrat v bolnico (tam sva bila sicer že večkrat, tudi zaradi bronhiolitisa in gripe), da se česa ne naleze, a mislim, da je bolje uvajati KML pod nadzorom.

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: provokacija
6.5.2008 10:17:01   
izabella1
KML se uvaja 4 dni, če je test negativen. V kolikor pa je test pozitiven pa je odvisno od dneva in oblike reakcije. 

_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: provokacija
8.1.2010 18:39:20   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: izabella1

Saj dobiš v brizgi aptamil, tako da če ni navajena flaške, jo pa tako malo shecaš.

Mi smo bili na Jesenicah, reagirali na 5ml, vendar so vztrajali do 30 ml (in je bila že kar boga mala). Tuš je bil v sobi, brisače in oblačila tudi. Jaz sem vzela zase in za malo s sabo VSE. Ona je občutljiva in reagira na vse, tako da sem ji dajala svoje plenice, kremice, jo kopala s svojim milom, v končni fazi ji celo dajala svoj pregomin, ker so nekaj čudno zmučkali v kuhinji user posted image skratka, meni osebno je bil o bolj džumbus. Bili sva tam kljub vsemu 4 dni, če bi slučajno bila še kakšna hujša reakcija. Jaz sem dojila samo 3 mesece, tako da sem morala svoje bivanje in hrano plačati. Mala pa je dobivala kašasto hrano, s tem, da so se prej natančno posvetovali kaj lahko je in kaj ne. (in to v kuhinji potem dajo tisto kar lahko)

Držim pesti za negativne teste!



Sem izbrskala temo izpred let. Me malo zanima koliko na Jesenicah stane bivanje mame za 4 dni, ko ima otrok provokacijske teste na KML?

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: provokacija
8.1.2010 22:19:48   
*zoe*
Po moje je zastonj, do ne vem katerega leta otrokove starosti. Enkrat vmes je bilo pa za plačat. Nisem pa ziher.

Kdaj pa greste?

Mi imamo tud kmalu. Poročaj kako je šlo.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: provokacija
8.1.2010 22:55:28   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: *zoe*

Po moje je zastonj, do ne vem katerega leta otrokove starosti. Enkrat vmes je bilo pa za plačat. Nisem pa ziher.

Kdaj pa greste?

Mi imamo tud kmalu. Poročaj kako je šlo.


Upam, da res ni za plačat. Danes smo dobili pošto o zadnjih izvidih krvnih, ki so sedaj v mejah normale, ampak za KML nas čaka še provokacija. Ko bomo pa šli pa poročam. Upam, da bodo rezultati dobri. Tudi pri vas.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: provokacija
9.1.2010 11:48:54   
Natali07
Še do konca leta 2008 je bilo potrebno plačati če si želel bivati ob otroku v bolnici. No razen za doječe matere je bilo bivanje brezplačno. Sama sem bila dokler sem dojila brezplačno, ko pa sem ravno nehala in je sin šel v vrtec, ter dobil rotavirus. Takrat pa sem na dan plačevala 35 euro za bivanje ob otroku (sem imela celotno prehrano, lahko si se pa odločil tudi samo za nočitev in zajtrk)

Z januarjem 2009 (mislim, da je od takrat) pa do 5 leta otrokove starosti lahko bivajo starši ob otroku brezplačno. Sevda če je prostor v bolnici, kajti še vedno imajo prednost doječe matere.

Provokacije se pa tako izvajajo takrat ko ni pretiranega drena v bolnici.


(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: provokacija
9.1.2010 12:45:16   
lučka 25
Natali07, hvala za odgovor, obrazložitev.user posted image

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: provokacija
21.1.2010 14:24:09   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: *zoe*

Po moje je zastonj, do ne vem katerega leta otrokove starosti. Enkrat vmes je bilo pa za plačat. Nisem pa ziher.

Kdaj pa greste?

Mi imamo tud kmalu. Poročaj kako je šlo.


No nas so danes klicali. Greva v ponedeljem na provokacije. Res so naju hitro poklicali. 3 tedne od zadnjih kožnih in krvnih testov. user posted image
Upam, da dobro opravimo.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: provokacija
22.1.2010 12:29:03   
*zoe*
Lučka 25 upam, da bo vse negativno, da je potem mir.

Nas še niso poklical, samo mislim, da nas bodo tudi kmalu.

Potem poročaj kako je šlo.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?