|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sadje in zelenjava-kriza!
7.8.2008 11:57:03   
pikecpokec
Naš 1,5-letnik se je odločil, da sadja in zelenjave ne bo več jedel. Sicer ni bil nikoli velik ljubitelj, ampak zdaj prav dobesedno pljuva  ven če občuti kak košček. Ni variante! Je edino borovnice in jagode.
Tako da sem mu zdaj začela spet pasirati zelenjavo, na tak način jo vsaj poje. Joooj, kot da bi bil mali dojenček user posted image
Vem da ni pravi način, ampak kaj pa naj naredim? Ker predvidevam da mu v vrtcu ne bojo ravno pasirali.


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
7.8.2008 11:58:05   
Lunc_a
Če noče,pač noče.
V vrtcu pa bo že-
Starše je lahko oviti okrog prsta hehe

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
7.8.2008 12:03:38   
Jančika_
Pride, pa mine (ali pa tudi ne). Za sekirat se pa ni. Ti malo Vaskota posodim, pa boš vidla, kaj se to pravi, nič jestuser posted image . Ravno včeraj me je mama vprašala, kaj rad je, pa se nisem ničesar spomnila. Vsekakor pa nič zelenega. Razen jabolk, ta pa morajo biti zelena. Huhuser posted image .

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
7.8.2008 14:20:38   
yaris
Naš dvoletnik tudi noče jest sadja in zelenjave. Niti če mu spasiram.
Sam krompir bi jedu.
Pa meso je sam ko se njemu zdi.Včasih tudi po par dni noče.
Je zelo izbirčen.



(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
7.8.2008 17:55:30   
pikecpokec
Starše je lahko oviti okrog prsta hehe


Stare starše pa še bolj! user posted image


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
8.8.2008 8:29:55   
_clea_
Naš mali je do 1,5 leta jedel vse sadje...potem pa kar naekrat nič več, razen grozdja..Vsak dan sem mu dajala v njegovo posodico narezano raznovrstno sadje in pisane zobotrebčke, da je pikal "ladjice"..Več kot v trebuščku je bilo na tleh ampak sedaj zadnji mesec pa mrzlično išče po grmovjih maline, ribez in se dobesedno baše z njim..Pogoj je bil edino to, da je mogel sam obirat :)  Trenutno je tudi lubenico,ki jo doslej ni..jst mislim, da se otroku okus spreminja, sploh pa da mu na zabaven način približaš "sadje"..Kolkr se pač da.. Zelenjavo pa naravnost obožuje.So pa tudi nekateri,ki pač ne jejo..Moja sestra pri svojih 24 ne je drugega od sadja in zelenjave,kot jabolko in špinačo pa še to zelo redko..je pa zadnjič rekla ena dr. da pač tega telo ne potrebuje, če je pa res tako, pa presodite sami user posted image

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
8.8.2008 8:32:43   
_clea_
aja, še tole..npr borovnice ni hotel pod nobenim pogojem jesti, potem sem mu jih pa kr v sokovniku spremenila v "sok" in je čez dan vse popil...

(odgovor članu _clea_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
8.8.2008 12:04:57   
pikecpokec
No, naš do pred kakimi 14 dnevi tud poskusit ni hotu borovnic. Potem smo pa bili na Pohorju in sem vsem zatrjevala da brezveze da tamalega silijo z borovnicami, ker jih itak ne je. ja, malo morgen! Tak se je basal z njimi, da je komi folgal goltat user posted image . No, zdej gremo spet gor pa upam da bo še kje kakšna, da malo vitaminov dobi 

_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu _clea_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
8.8.2008 13:11:31   
Robinia
Dragi mladi starši!
Iskreno se spomnite kako ste vi "ljubili" zelenjavo ko ste bili majhni.
Otroku dajte čas in vzor pa bo vse OK. Pomembno je da je na mizi vsak dan mešana in pestra hrana ter da tudi sami jeste vse kar ponudite otroku. In ne bodite vsiljivi...nekega dne bo tudi otrok hotel jesti to, kar jeste vi, ker vsak otrok posnema starše. Iz istega razloga ne pričakujte čudeža od vrtca, če sami ne boste zdravo jedli...

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
8.8.2008 23:37:20   
2ursae
moj skoraj 3-letnik je tud imel svoj čas vse rad, potem pa čez noč trma, noče ne sadja ne zelenjave. Zdaj imamo tak režim, ki pomaga:
user posted image  brez pardona, brez debate popije zjutraj sok sveže stisnjene pomaranče. Najprej se je seveda upiral, sva imela bitke, zdaj pa mu je ta kozarec soka postal del jutranje rutine in ga spije (skoraj) brez nerganja. 
user posted image  v pripravo hrane sva vklučila njegovo domišljijo. Mali je namreč nor na vse, povezano z elektriko, tako da je omako, v kateri sta zelejava (korenje, bučke ...) in meso (za katerega je še vedno sveto prepričan, da ga ne mara user posted image ) narezana na "kable", je kalčke, ker so to "žičke" ... pa vse skupaj še mal začinimo z zgodbicami, kako se v njegovem želodčku potem vse priklopi itd.

Pri nas to krasno deluje, čeprav nisem verjela, da bo. Moj je res mal starejši od tvojega, a morda boš kljub temu našla kakšno idejo.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Robinia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
11.9.2008 12:51:42   
pia2007
pozdravljena

v vrtcu bo vse jedel boš videla

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
11.9.2008 18:31:44   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: pia2007

pozdravljena

v vrtcu bo vse jedel boš videla


Ammmm, v vrtcu ne je nič sploh (upam da je to samo trenutna faza navajanja na vrtec). Oz. prejšnji teden ni jedel, ta teden je pa itak na bolniški. Bomo videli naslednji teden


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu pia2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
11.9.2008 18:40:58   
Anonimen
Pride, pa mine (ali pa tudi ne). Za sekirat se pa ni.


Da.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
11.9.2008 18:56:16   
Piruri
Oj,

naša je pri 1 letu jedla vse sadje, če smo šli mimo grozdja je začele krilit z rokami in kričat mam mam...in je cel grozd potamanla...potem pa jo je kar naenkrat minilo zanimanje za sadje do letos (ima 3 leta)...zdaj je vse po vrsti oz. vsaj poizkuša...

Važno je, da ga ne siliš...mu ponudiš in če ni odziva, poskusi drugič...zelenjavo pa poskusi čimbolj zmiksat in dodaj kakšno kislo smetano ali parmezan...daj mu samo malo na ustnice, da proba in če mu bo okus všeč, ga ne bo zanimalo več kaj je...
Pri nas z zelenjavo nismo imeli nikoli problemov, najljubša je "kojuza, olive, bokoli, pinača, gah, fižol, bučke, pajadajz,..."

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
11.9.2008 22:06:00   
Pobalami
Če je spasirano zelenjavo pa mu tako pripravi. Bo vsaj hranilne snovi dobil.s
Saj druge stvari najbrž je normalne.

Moj tudi od 1,5 leta ni jedel ne zelenjave ne sadja, niti pasirano nič. Me je skoraj na rit vrglo, ko je vzgojiteljica rekla, da v vrtcu je vse, tudi solato user posted image

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sadje in zelenjava-kriza!
23.9.2008 14:00:42   
lois
Ojla, tudi moj štiriletni sin ne je ne sadja ne zelenjave, ne doma, ne v vrtcu. user posted image

Sadje je jedel do enega leta, ko sem mu ga pasirala, narezano na koščke pa ni nikoli hotel, zato sem kupila kašico in ko jo je pojedel, sem sklečko pomila in v njo spasirala različno sadje in je "ugotovil" in ni hotel jesti. user posted image

Eni mi rečejo, da bo prišel čas, ko bo začel jesti sadje in zelenjavo, jaz pa samo upam, da bo resuser posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?