|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvič v vrtec
3.3.2005 11:05:13   
tinka-pepa
pozdravljene

naš Mihec gre 14.3. prvič za cel dan v vrtec. sedaj že hodimo na uvajanje za kakšno uro, je najmlajši in v skupini jih je 17 in 2 vzgojiteljici, meni se to zdi veliko otrok, kakšne skupine so pri vaših otrocih.
pa še to koliko plačate vrteca, jaz še ne vem.

hvala:rozica:

lp tinka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Prvič v vrtec
3.3.2005 13:18:25   
mehurčica
David je šel 6x v vrtec z mano-je vzgojiteljici pasalo, ker je bila sama(drugače sta 2). Od ponedeljka je pa čisto sam od 8:30-11:30 in je bilo čisto brez problema, brez joka. Razen pri kosilu malo zajoka, ker noče pri miru sedet in ko je že fejst utrujen, ponavadi noče jest.:( Tako da gre ponavadi lačen domov spat. Jutri pa bo prvič spal tam...hm..me prav zanima kako bo.:zmeden2:

Je v mešani skupini(en fantek je en mesec mlajši od njega, drugi so vsi starejši-eni manj eni več-tudi 3 leta sta stara dva) in jih je....joj, zdaj mi je pa iz glave padlo:ups:....mislim da 12.

V vrtcu je od 1.feb(je bil 2x bolan, zato je šlo malo počasneje vse skup)in še nisem dobila sporočila oz. položnice, koliko bom morala plačat. Ampak verjetno minimalno, ker nisva z mojim skupaj prijavljena pa brezposelna sem trenutno(:().

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Prvič v vrtec
3.3.2005 16:25:41   
frutka_
Normativ za jaslice, saj gre Miha v jasli ne, je max 14! 12 otrok +2, če občina dovoli in so prostori primerno veliki!

Glede na to koliko jih je, bi pričakovala, da bi zaposlili še tretjo osebo za pomoč pri delu.

Plačilni razred pa si lahko izračunaš tukaj na RR:

kopiramhttp://www.ringaraja.net/vrtec/placilovrtca/

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Prvič v vrtec
3.3.2005 16:54:58   
sašaš
Po mojem je Miha v kombiniranem oddelku - tam je normativ večji. Jasli nikakor ne smejo preseči št. 14 - tudi če imajo tretjo osebo!

Lp :muca:

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Prvič v vrtec
3.3.2005 17:14:30   
frutka_
Če vzg. sprejme odgovornost mislim da lahko.
Ne vem pa kako je v primeru inšpekcije.
Seveda pa je v primeru preseženega št. otork potrebna pomoč kot sem prej rekla.

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Prvič v vrtec
3.3.2005 17:22:56   
sašaš
Ne frutka - ni odvisno od vzg. Kot sama praviš, kaj če pride inšpekcija? Sigurno si noben vrtec tega ne sme dovolit. Mislim, da nobena ravnateljica ni tok nora... Vzg. pa ni treba take odgovornosti prevzemat - ZAKAJ le? Pomoč tretje osebe imajo nekateri vrtci le zaradi sočasnosti dveh oseb v skupini (3 ponavadi niso istočasno v skupini) - pa še to si le redki vrtci lahko privoščijo.

Lp :muca:

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Prvič v vrtec
3.3.2005 20:26:55   
petra*
... pa bo držalo ...
12+2 otrok v jasličnih oddelkih
V skupinah od 3-6 let pa je normativ 19 + 2 otroka.
Tretja oseba pa pride v pomoč ( res v redkih vrtcih ) zaradi koriščenja odmora in načrtovanja vzgojiteljic.
pa pa

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Prvič v vrtec
3.3.2005 20:35:43   
frutka_
Hm?! Sašaš in petra* nisem govorila na pamet temveč vem, da se ponekod to dogaja...na žalost. Primer je vzet iz manjšega vrtca na periferiji.

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Prvič v vrtec
3.3.2005 20:44:38   
mehurčica
Aha, no pol pa jih je pri Davidu verjetno 14, ker so mi rekli, da smo dobili še zadnje mesto.:)

Ve tri se pa zmenite zdaj.:)-

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Prvič v vrtec
3.3.2005 20:45:26   
sašaš
Verjamem, da je pri nas to možno... Pa je že 14 otrok v skupini preveč...

Lp :muca:

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Prvič v vrtec
3.3.2005 20:52:14   
frutka_
Meni se zdi 14 otrok v skupini čisto normalno sprejemljivo, ko so otroci že utečeni. V mesecu septembru ter kadar je skupina v celoti formirana na novo pa je izredno težko. Predvsem zato, ker otroci jokajo.

Nepravilnosti pa se dogajajo in se bodo...Jaz ne bi upala tvegati, ker smo pod velikim pritiskom staršev.

LP:muca:

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Prvič v vrtec
3.3.2005 21:01:53   
sašaš
Ja, se strinjam - je normalno, ko je skupina že utečena. Uvajanje zna bit za :(( Ampak se kmalu pozabi, ko so pa najmlajši (v jaslih) taki cukri!

Lp:muca:

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Prvič v vrtec
3.3.2005 21:40:21   
frutka_
Ja, meni so tudi taki srčki pa cartiji.
Full se pustijo cartati!:love::love::love:

Jaz že kar malo pogrešam delo...no, saj še malo pa bo tudi moje porodnške konec.

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Prvič v vrtec
3.3.2005 21:54:43   
tinka-pepa
pri nas je tako da so v skupini od 1 do 3 leta. miha bo mogoče dobil za nekaj ur na dan vzgojitelico za sebe zaradi težav( zelooo aktiven otrok je in ker hodiva na fizioterapijo bo to verjetno tudi možno)

malo me je strah kako bo saj ponavadi miha spi na 3 ure, v vrcu pa je prvo spanje po kosilu:muca:, to bo še problem...

hvala vam za pomoč:rozica:

lp tinka

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Prvič v vrtec
3.3.2005 22:04:49   
frutka_
Mislim, da lahko vzg. odkrito prosiš, da mu pusti da malo zadremucka sploh, če toliko spančka.Potem bo itak spal tudi pri počitku. Težava je takrat kadar otrok dopoldan spi in potem pri počitku, po kosilu, ne more počivati ker ni utrujen. Malčku pač težko razložiš naj se tiho igra...

Torej je v jaslicah. Kam pa bo hodil, če lahko vprašam?

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Prvič v vrtec
4.3.2005 7:58:31   
tinka-pepa
v Miklavžu vrtec Vrtiljak, obe vzgojiteljici cta prijazni in prijetni upam da se bo mihec hitro vpeljal in mu bo všeč

lp tinka

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Prvič v vrtec
4.3.2005 10:45:53   
mehurčica
Tinka, David je tudi zeloooo živahten. On lepo sedijo v mehkem kotičku in berejo pravljico ali pojejo, on pa hodi po igralnici sem in tja.:ups:Do kosila je že tako utrujen, da noče jest(joka, kriči), kaj šele sedet pri miru.:ups::(Mi je kar nerodno. Čeprav mislim, da so navajene, da je v skupini kakšen tak. Pa sej je komaj začel hodit. Tako da se bo verjetno navadil na njihov ritem.

Ta teden je že petič v vrtcu pa še ni zbolel.:bravo:Upam, da mu ne bo med vikendom ven vdarlo.:(

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Prvič v vrtec
4.3.2005 10:50:47   
Anonimen
...mi smo imeli pa kar srečo s tem, saj je skupinica formirala z marcem in se bo počasi napolnila (14) nekje do septembra, tako da sta sedaj trenutno samo 2 in 2 vzgojiteljici...v torek sva bili prvič tam, cca. 2 uri, potem vsak dan malce dlje, danes pa naj bi naša :muca:tam že spančkala....

(odgovor članu tinka-pepa)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Prvič v vrtec
14.3.2005 21:24:05   
milenakajzer
Danes je naša Angela tudi prvič v vrtcu. Zelo sem razočarana. Za 65.000 pričakuješ kaj več kot zelo umazana tla in grozno umazane igrače. Dva sta kihala in kašljla.
Kaj narediti? Vem, da je normativ 12. V skrajni sili 14. Angela je dvanajsta in najmlajša. Ni čudež, da otroci zbolevajo po tekočem traku, če je tako umazano. Mogoče bi starši morali delovati v smeri izboljšanja razmer. Obiskala sem pomočnico ravnateljice in ji povedala svoje mnenje o higijenskih razmerah. Vprašanje ali bo kaj zaleglo. K am naj jo dam ? Čez deset dni nastopim službo. Hudo mi je in pošteno jokam. Najrajše bi ostala doma.

(odgovor članu tinka-pepa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?