|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A katera pozna mrvice za na kruh?
26.8.2008 12:54:39   
Mišni
To otroci na Nizozemskem ful radi jedo. Imajo jih v najrazličnejših okusih in oblikah, ni da ni. Na kruh se namaže margarina in potem te mrvice posuje čez. Podobne so, kot pri nas tiste za na torto, samo te naše so čisto preveč trde. Tudi ob rojstvu je na Nizozemskem navada, da, če se rodi punčka, domači obiske postrežejo z roza mrvicami na kruhu, če se fantek, pa s svetlo modrimi.

Tega pri nas nisem nikjer zasledila. A katera to pozna?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
26.8.2008 13:09:17   
Anonimen
Zanimivo. Prvič slišim.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
26.8.2008 14:04:49   
Anonimen
Poznam iz danske, samo, da smo tam dajali na kruh take čokoladne ploščice.. Dobile so se vseh oblik od navadnih kvadratkov, do črk in živalic, luštno...Sam men je nutela še vseen boljšauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
26.8.2008 14:19:07   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tancy

Poznam iz danske, samo, da smo tam dajali na kruh take čokoladne ploščice.. Dobile so se vseh oblik od navadnih kvadratkov, do črk in živalic, luštno...Sam men je nutela še vseen boljšauser posted image


Ja no, saj to ja. Pa zdaj imajo menda cele lističe že čokoladne, take da daš potem samo enega na kruh.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
26.8.2008 20:27:44   
Janeja
A da je to tako popularno in moderno. user posted image
Meni je tašča pred kakšnim mesecem prinesla eno škatlico pisanih kroglic za na kruh. Men se je to dobesedno zdelo user posted image za na kruh dat. OK, na torto in pecivo mal za okras, za na kruh z maslom pa ne. Tamala dva sta bila seveda navdušena, sam sem to zadevco kmalu skrila, ker se mi ni zdelo ravno "zdravo". Če je pa to na Nizozemskem nekaj vsakdanjega, potem jima bom pa mogoče še kdaj privoščila tale pisan kruh. user posted image

Mišni, bom jutri vprašala taščo od kje je to privlekla in ti javim.


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
26.8.2008 20:34:31   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja
Men se je to dobesedno zdelo user posted image za na kruh dat. /.../ sam sem to zadevco kmalu skrila, ker se mi ni zdelo ravno "zdravo". Če je pa to na Nizozemskem nekaj vsakdanjega, potem jima bom pa mogoče še kdaj privoščila tale pisan kruh. user posted image


kakšno razmišljanje. prej je blo nezdravo in bljak, ampak če je pa nekje drugje popularno (še na nizozemskem, pomisli!) je pa ok? user posted image

kokrkoli, po opisu se mi zdi podobno pikovitu, ki se je pred leti dobil v granulah. ble so to take pisane mrvice, sladke, ki so se lahko nardile v pijačo al so se pa posule po čem (pa še vitamine so mele kao). mogoče se to še vedno dobi?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
26.8.2008 21:20:50   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Janeja
Men se je to dobesedno zdelo user posted image za na kruh dat. /.../ sam sem to zadevco kmalu skrila, ker se mi ni zdelo ravno "zdravo". Če je pa to na Nizozemskem nekaj vsakdanjega, potem jima bom pa mogoče še kdaj privoščila tale pisan kruh. user posted image


kakšno razmišljanje. prej je blo nezdravo in bljak, ampak če je pa nekje drugje popularno (še na nizozemskem, pomisli!) je pa ok? user posted image

kokrkoli, po opisu se mi zdi podobno pikovitu, ki se je pred leti dobil v granulah. ble so to take pisane mrvice, sladke, ki so se lahko nardile v pijačo al so se pa posule po čem (pa še vitamine so mele kao). mogoče se to še vedno dobi?



Felicita, mogoče sem res malo čudno napisala ampak v mislih sem imela predvsem to, da sama tega izdelka nisem poznala in še nikoli nisem slišala za njega. Je brez vsake deklaracije in sem pač mislila, da je tašča to od bog ve kje privlakla. Pač nisem imela dobrega občutka glede teh pisanih kroglic, ki pa so bile otrokoma zelo všeč. Glede na to, da zdaj vem, da naj bi bilo to nekje  nekaj vsakdanjega in samo za nas pač neznanega, se mi zdi pa mogoče vseeno malo bolj sprejemljivo. Je pa čisto vseeno katera kultura oziroma država je to - zdaj je pač Nizozemska, ki jo čist mimogrede zelo dobro poznam in sem bila že večkrat tam, zato sem jo tudi izpostavila - važno, da je to preizkušen izdelek in ne nekaj čist umetnega, kakor mogoče izgleda na prvi pogled.

Ni pa to nič podobno Pikovitu v granulah, ki sem ga sama včasih zelo rada jedla. user posted image Je bolj kot nek mehak kosmič oblit z raznobarvnimi prelivi.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
26.8.2008 22:22:10   
ZmajTolovaj
Uf, si ne predstavljam nekaj sladkega in kruh ... user posted image Še marmelade ne jem, nutelo pa samo z žlico direkt, brez kruha user posted image Otrokom pa verjamem da je všeč, ja.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
27.8.2008 8:56:49   
Mišni
To izgleda tako, samo da so potem te mrvice še v stotih različnih izvedbah, barvah in okusih: od živalic, kot eni kamni, črke, ...

user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
27.8.2008 8:57:36   
Mišni
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image





< Sporočilo je popravil Mišni -- 27.8.2008 9:09:56 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
27.8.2008 18:20:54   
Janeja
Mišni, tašči je ena kolegica te kuglce prinesla direkt iz Nizozemske tako, da ti tole nič ne bo pomagalo. Sorry!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
27.8.2008 18:48:16   
r1ta
Ja te reči imenujemo/jo hagel in muisjes (miške) ter vlokken in je res, da imajo otroci to radi na kruhu namazanem z maslom. Še sama si jih tu in tam privoščim. Nič slabega!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
28.8.2008 10:22:24   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

Mišni, tašči je ena kolegica te kuglce prinesla direkt iz Nizozemske tako, da ti tole nič ne bo pomagalo. Sorry!



Ne razumem, kaj naj bi mi pomagalo. V bistvu samo sprašujem, če je to katera tu videla, pa če poznate Slovenci to. Ker jaz poznam , ker imamo eno malo koreninico tudi na Nizozemskem.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
28.8.2008 18:14:13   
Janeja
Sem mislila, da sprašuješ, če je katera to v SLO videla in kupila - da te zanima, kje se lahko dobi. In tako ti mja informacija nič ne pomaga... user posted image


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A katera pozna mrvice za na kruh?
29.8.2008 23:18:58   
Anonimen
Joj jaz bi pa tole jedla, pa drugače nisem sladkosneda. Samo tako fino zgleda user posted image !
Če bo katera kje zasledila, da jih prodajajo naj hitro javi. Še dobr, da imamo drugo leto namen obiskat Nizozemsko user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?