|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:10:20   
*raci*
Že dvakrat se mi je zgodilo, da je mojo malo (2,5 leti) udaru nek fant: Enkrat čisto neznan v ZOO-ju drugič njen sosed, ki je malo mlajši. Razloga ni imle niti eden niti drug, kar priletelo je. Ne morem povedat, kako je bila šokirana, da jo je nekdo udaru. Oči je imela izbuljene, čes kaj je to in je bruhnal v jok. Jaz pa enostavno nisem vedla kaj naj ji rečem. Rekla sem ji, da je bil pač jezen in da ni naredu prav in da se tega ne dela user posted image  Kaj reči otroku v taki situaciji? Vseeno pa bi rada vidla, da se zna postavit zase in se branit. Vaša mnenja in izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:12:49   
Doll
Ne pustim,da moj otrok koga tepe.
Če ga že kdo udari,pač povem,da je bil poreden in da se tega ne sme delati.
Star je pa 3 leta pa pol.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:25:48   
MAŠKA
Ne pustim,da moj otrok koga tepe.
Če ga že kdo udari,pač povem,da je bil poreden in da se tega ne sme delati.
Star je pa 3 leta pa pol.


Enako, s tem da dodam še to, da naj naslednjič vrne in da nikoli ne sme začeti prva. Tako mi je svetovala tudi vzgojiteljica, ker je punca sicer bolj mirne sorte. No zdaj se zna že kar dobro zase postavit, kljub temu pa nobenega ne napade prva.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:27:52   
*raci*
Naša še nikoli nikogar ni udarla, zato je bla tud tok šokirana. Ne razumem pa tiste mamice, ki se je samo smejala in rekla:" Ej to se pa ne dela"user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:30:28   
*raci*
Tud moj dragi ji je rekel, da naj jim vrne naj se ne pusti. Samo ne vem ... Da ne bi s tem vspodbudil tepeža?

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:33:05   
honey
Naš točno ve, da ne sme udariti prvi - če pa kdo njega udari, pa mu pustim proste roke, da ga nazaj udari. Ravno zaradi tega, ker ima svakinja dvojčici, isto stari kot naš, ampak se že od vsega začetka med sabo ruvata. In ko smo prišli na obisk, je bil pač naš tista tarča, na katero sta navalili obe. Naš je samo debelo gledal, kaj je naredil, da jih je fasal, dokler mu nisem utupila v glavo, da naj jih pač udari nazaj in se naj ne pusti. Drugače je zelo živahen in tak nagajiv, ampak udaril pa ne bo nobenega. Enkrat je sicer enega fantka odrinil kar tako, za brez veze in sem mu lepo razložila, da se to ne dela in od takrat je mir. Drugače ga pa podpiram, ja, naj useka nazaj, zakaj bi bil tepen?

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:36:48   
Jutra
IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Naša še nikoli nikogar ni udarla, zato je bla tud tok šokirana. Ne razumem pa tiste mamice, ki se je samo smejala in rekla:" Ej to se pa ne dela"user posted image


A si predstavljaš, da bi ti tisto mamo mahnila tako, kot je njen otrok tvojega. Potem pa se zasmejala, "joj, to se pa res ne dela."



_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:44:07   
yellowcrystalstar
d moj dragi ji je rekel, da naj jim vrne naj se ne pusti. Samo ne vem ... Da ne bi s tem vspodbudil tepeža?
IZVIRNO SPOROČILO: Jutra

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Naša še nikoli nikogar ni udarla, zato je bla tud tok šokirana. Ne razumem pa tiste mamice, ki se je samo smejala in rekla:" Ej to se pa ne dela"user posted image


A si predstavljaš, da bi ti tisto mamo mahnila tako, kot je njen otrok tvojega. Potem pa se zasmejala, "joj, to se pa res ne dela."




dobra bi to bila, ja. ma take mamice mi grejo na neke organe, res. saj, čez 20 let bo pa njo mahnil njen otrok. user posted image


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:47:45   
Splet.Ka
Mnogih vaših nasvetov ne razumem. Nekateri bi otroku svetovali, naj udarec vrne, hkrati pa bi ga učili, da se to ne dela? user posted image user posted image user posted image

In potem najprej zahtevate, da vas bo razumel...še več, da bo naslednjič ravnal oziroma odreagiral "pravilno"user posted image user posted image user posted image .

To je dvoličnost, ki otroka zmede. Odločite se, ali je za vas tepenje sprejemljivo ali ne. Če ga tolerirate, otroka spodbudite, naj udarce vrne. Če ste odločno proti kakšršnemukoli fizičnemu nasilju, pa otroka ne silite, naj se vanj spušča, pa čeprav izjemoma!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 12:57:55   
*raci*
Saj to me bega. Po eni strani bi rada, da se upre- tud udari nazaj, po drugi strani ji pa na nek način daš vedit, da je o.k. nekoga udariš.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 13:04:12   
MAŠKA
In potem najprej zahtevate, da vas bo razumel...še več, da bo naslednjič ravnal oziroma odreagiral "pravilno" .


Ja pa razume. Otrok razume več kot si včasih starši mislimo. Razume, da se mora le braniti zato, da je ta isti otrok ne bo upal več udariti. Če pa otrok samo joka ob udarcih, jih bo kasiral vedno več. Vsaj moja nikoli drugih otrok zato ne napada, o tem sem se porepričala tudi pri vzgojiteljici. In vzgojiteljica pravi, da sicer ve, da uradno to ni pravi način, je pa edini način, da se otrok postavi zase.
Je pa zanimivo to, da so mamice bolj agresivnih otrok ponavadi kar ponosne, ko opazijo, kako je njihov otrok močnejši od ostalih. Sem bila sama že nekajkrat priča, ko je drug otrok potisnil ali udaril mojega, mamica pa se naredi, kot da ne opazi oz. izjavi, naj se sami zmenijo.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 13:08:59   
MAŠKA
To je dvoličnost, ki otroka zmede. Odločite se, ali je za vas tepenje sprejemljivo ali ne. Če ga tolerirate, otroka spodbudite, naj udarce vrne. Če ste odločno proti kakšršnemukoli fizičnemu nasilju, pa otroka ne silite, naj se vanj spušča, pa čeprav izjemoma!


Teoretično ti dam prav, ampak daj še potem nasvet, kako naj se brani bolj miren otrok, ki pride enkrat domov z ugrizom, drugič potolčen, ker ga je nekdo udaril, tretjič noče v vrtec, ker ga drugi tepejo?
Kaj naj ji rečem, da naj nastavi hrbet in naj jo tepejo? Da ne sme vračat, ker tepsti se ni lepo in naj potrpi kljub temu, da ti že vzgojiteljica pove, da pri incidentu tvoj otrok ni bil nič kriv in jih je fasal ker je bolj šibke narave?

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 13:18:50   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

To je dvoličnost, ki otroka zmede. Odločite se, ali je za vas tepenje sprejemljivo ali ne. Če ga tolerirate, otroka spodbudite, naj udarce vrne. Če ste odločno proti kakšršnemukoli fizičnemu nasilju, pa otroka ne silite, naj se vanj spušča, pa čeprav izjemoma!


Teoretično ti dam prav, ampak daj še potem nasvet, kako naj se brani bolj miren otrok, ki pride enkrat domov z ugrizom, drugič potolčen, ker ga je nekdo udaril, tretjič noče v vrtec, ker ga drugi tepejo?
Kaj naj ji rečem, da naj nastavi hrbet in naj jo tepejo? Da ne sme vračat, ker tepsti se ni lepo in naj potrpi kljub temu, da ti že vzgojiteljica pove, da pri incidentu tvoj otrok ni bil nič kriv in jih je fasal ker je bolj šibke narave?


Se strinjam z Maško.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 13:20:08   
*raci*
Sem bila sama že nekajkrat priča, ko je drug otrok potisnil ali udaril mojega, mamica pa se naredi, kot da ne opazi oz. izjavi, naj se sami zmenijo


To tud mene moti. Saj je prav, da se otroci čim več zmenijo sami med sabo. Samo, ko je pa agresija vmes, pa morajo starši ukrepat. 

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 13:26:37   
kaya2007
res je smotana situacija, ampak vseeno mislim da je najbolje, da se otrok nauči postaviti zase in če to pomeni udariti nazaj...naj pač udari. tisti, ki se niso znali braniti, so bili vedno tepeni (se še spomnite?), tega pa res nočemo, ne? je pa res malo težko razložžit stvar otroku, s tem se bom morala tudi jaz ubadati, ker je naša tamala popolnoma miroljubne narave user posted image  in to se mi zdi full lepo, ampak kaj čmo, če drugi niso.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 13:30:54   
Doll
Nekateri starši so pač takšni,da pustijo da otrok tepe.
Kaj bi rekli na to,da je med otroki eden zelo nasilen fant,ki udari vedno brez razloga,ampak ne mali udarec ,ampak zelo močno.Fantku je skoraj nos razbil,mamica pa pravi,pusti da se zmenijo medsebojuser posted image
Meni to ni normalno in pika.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 13:33:17   
Splet.Ka
Tudi naša punčka pride domov z vrtca pogrižena, pobuškana. Pri nas vzgojiteljica vzame vajeti v roke in povzročitelju pove, da se to ne dela.

In enako jaz rečem svoji punčki, če jih "faše" kje, kjer sem jaz zraven. Temu se reče ničelna toleranca do nasilja.

Dvakrat sem bila priča, ko je naša mala udarila koga (v vrtcu sem vprašala, ali tam tudi to počne, pa mi je vzgojiteljica povedala, da je začel s tem en fantek in da jim od tod ta ideja) - enkrat fantka na igrišču, ker ni hotel z avtomobilčka. Zadnjič pa prijateljičino punčko v podobnem primeru. In sem ji tudi povedala, da mi drugih ne tepemo in tudi ni prav, da kdo tepe njo ali kogarkoli. Fantku, punčki in obema mamicama sem se opravičila.

Ne vem, pri nas se pač ne tepemo in konec...v nobenem primeru. In če ji uide kakšna klofuta, ji jasno povem, da to ni ok...v nobenem primeru.

Maška, ne vem, kako je v vašem primeru. Če zaradi takih stvari noče v vrtec, je stvar resna in bi se na tvojem mestu pogovorila z vzgoiteljicami.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 13:35:14   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Nekateri starši so pač takšni,da pustijo da otrok tepe.
Kaj bi rekli na to,da je med otroki eden zelo nasilen fant,ki udari vedno brez razloga,ampak ne mali udarec ,ampak zelo močno.Fantku je skoraj nos razbil,mamica pa pravi,pusti da se zmenijo medsebojuser posted image
Meni to ni normalno in pika.



Meni tudi ni normalno. So meje in ko jih otroci prestopijo, je pač treba poseči vmes. Saj to počnete tudi pri drugih stvareh, kajne?

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 14:08:19   
tinkatonka
IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Naša še nikoli nikogar ni udarla, zato je bla tud tok šokirana. Ne razumem pa tiste mamice, ki se je samo smejala in rekla:" Ej to se pa ne dela"user posted image


Moj 2,5 letnik v cufanju za igrače s sovrstniki zna tudi zamahnit z roko, vedno povem, da se ne tepe in se mora tudi opravičiti. Ga pa nikoli ne spodbujam, da naj mahne nazaj. Mislim, da nasilje nasilje rojeva. Jaz ga učim, da se izraža z besedami in ne s tepežem. Če ga kakšne otrok udari, pa da nima koga od svojih strašev zraven, da bi mu povedal da se to ne sme, bom posegla vmes in mu jaz dopovedala. Se mi zdi prav, da moj sin sliši, da tega ne toleriram tudi pri drugih otrocih in ne samo pri njem.

Ravno par dni nazaj je bila situacija, ko mu je pol leta mlajši fantek hotel na vsak način iztrgati bager iz rok. Sem ju samo opazovala, mlajši je vlekel v eno smer, Anej v drugo. Anej krčiči, da ne  pusti "to je moje" (ponavadi je že tepel zraven), ampak tokrat se mu je očitno moje "ne smeš tepst" vcepilo v glavo in ga je samo čukasto in jezno vprašal "kaj to delaš????".user posted image mali je bil tok šokiran, da je prec spustil. No evo in sta rešila z besedami. user posted image  

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 14:26:07   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka


Ravno par dni nazaj je bila situacija, ko mu je pol leta mlajši fantek hotel na vsak način iztrgati bager iz rok. Sem ju samo opazovala, mlajši je vlekel v eno smer, Anej v drugo. Anej krčiči, da ne  pusti "to je moje" (ponavadi je že tepel zraven), ampak tokrat se mu je očitno moje "ne smeš tepst" vcepilo v glavo in ga je samo čukasto in jezno vprašal "kaj to delaš????".user posted image mali je bil tok šokiran, da je prec spustil. No evo in sta rešila z besedami. user posted image  


Bravo. Mislim, da bi marsikateri starši v resnici prišli do istega rezultata, ampak ne vedo, kako.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 16:40:28   
marita
jaz vedno rečem takole (mojo hči je v vrtcu tepel fantek):

prvič: ko jo fantek udari, reče na glas, da se to ne dela, da je grdo,
drugič: takoj gre do vzgojiteljice in ji pove o dogodku, potem skupaj predebatirajo situacijo,
tretjič: če te nekdo udari, ga daj nazaj. Ja točno tako, to tudi svetujejo vzgojiteljice.

Rezultat, da je fantek tepel mojo hčerko v vrtcu: od takrat dalje si grize nohte.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 20:58:51   
blaža
Ojoj! Ta tema me je prav zadela v živo. Imam pet let starega sina in se nikoli ne brani. Ko je bil star nekje dve leti in pol in če ga je kdo udaril enostavno ni razumel, zakaj to počne. Tako mi se našega sina opisala vzgojiteljica, da je bil prav prizadet, če ga je kdo udaril, ker on ni nikoli nobenega. In enkrat pri treh letih in pol mi je varuhinja prav rekla, da se je končno ubranil in je vrnil tidtemu, ki ga je udaril. Ampak to je pri nas redkost. Moj mož mi očita, da je tak zaradi mene, ker sem pereveč zaščitniška in sem vedno posegla v mes, ko je bilo vroče, da sem preprečla, da ni prišlo do ravsanja. To kar drži in probam se zadrževati, da ga ne preveč opozarjam na raznorazne nevarnosti in da ne posegam v mes, ko se s kom igra. No sej nisem prav katastrofa, da ne bo kdo mislil, da sem panična mamica, pa vendar sem bila res preveč zaščitniška.  Sem malo močnejši karakter in rada komandiramuser posted image .Drugače pa imajo našega sina zelo radi in se ga vsi ful razveselijo ko pride v vrtec in to od malega. vedno pritečejo na hodnik in ga vlečejo v skupino še preden se uspe sezut. Tudi drugače je zelo družaben in zlahka sklepa prijateljstva. Tudi sramežljiv ni pretirano.

zdej bom povedala nekaj grdega ampak, prav vesela bi bila, če bi kakšnemu vrnil in to pošteno, da vidim, da se zna postavit zase in da ne dovoli, da ga tepejo.

Ko so imeli zaključek vrtca( lani) ga je en mali porinil po tleh in ga z vso silo pohodil po glavi! In njegov tatko je stal zraven. Ko sem jaz uletela, sem ga oprostite izrazu napizdla prav pred njegovim očetom. In kasneje se je njegova mamica pritožla drugi, da je njenega fanta en tretji udaril in da zdej ima pa zadosti?! Mi tudi njenega pretepača!

Se opravičujem ker sem se tako razpisala. Ima kdo kak dober nasvet za našega sina. Se bojim, da se ne bi spravljali nanj, ko bo večji.

(odgovor članu marita)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
2.9.2008 21:02:30   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

Naša še nikoli nikogar ni udarla, zato je bla tud tok šokirana. Ne razumem pa tiste mamice, ki se je samo smejala in rekla:" Ej to se pa ne dela"user posted image


Moj 2,5 letnik v cufanju za igrače s sovrstniki zna tudi zamahnit z roko, vedno povem, da se ne tepe in se mora tudi opravičiti. Ga pa nikoli ne spodbujam, da naj mahne nazaj. Mislim, da nasilje nasilje rojeva. Jaz ga učim, da se izraža z besedami in ne s tepežem. Če ga kakšne otrok udari, pa da nima koga od svojih strašev zraven, da bi mu povedal da se to ne sme, bom posegla vmes in mu jaz dopovedala. Se mi zdi prav, da moj sin sliši, da tega ne toleriram tudi pri drugih otrocih in ne samo pri njem.

Ravno par dni nazaj je bila situacija, ko mu je pol leta mlajši fantek hotel na vsak način iztrgati bager iz rok. Sem ju samo opazovala, mlajši je vlekel v eno smer, Anej v drugo. Anej krčiči, da ne  pusti "to je moje" (ponavadi je že tepel zraven), ampak tokrat se mu je očitno moje "ne smeš tepst" vcepilo v glavo in ga je samo čukasto in jezno vprašal "kaj to delaš????".user posted image mali je bil tok šokiran, da je prec spustil. No evo in sta rešila z besedami. user posted image  

Se kar strinjam. Naša je še premajhna za kaj takega, pa vseeno mislim(zaenkratuser posted image ), da ne bom pri njej spodbujala nasilja. Če bo v vrtcu ravs, vrjamem, da je ne bo treba učit naj se brani, sploh pa so tam vzgojiteljice, da to urejajo, pa upam, da ne na način"udari nazaj". Pa ne pričakujem, da ne bo tepena, da ne bo ugraiza ali obratno, da bo ona tepla... samo upam, da bomo to reševali na drug način


_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj reči tepenemu otroku?
3.9.2008 9:41:10   
bambam
Nerodna situacija, če moraš hkrati povedat otroku da naj se brani in da se tepsti ne spodobi.....user posted image  Še bolj je nerodno če ti pred očmi en udari otroka in si dobesedno tolk šokiran, da ne veš kaj in kako.Jaz bi tudi verjetno kaj rekla tistemu otroku.......pa če je drugi starš zraven al ne.
Naša mala ni pretepačka. Sicer ko je šla v vrtec je začela nekaj mahat nazaj ko ji kaj ni bilo všeč, ampak smo ji razložli da se to ne dela in da boli, če koga  udariš. Smo ji pa tudi rekli, da če se kdo spravi na njo s tepežem, mora ukrepat in ga udarit nazaj! V vrtcu smo malce povprašali kako se obnaša in je vzg. rekla da nikoli ne udari prva, se pa zna branit ko je potrebnouser posted image .
Če sva pa midva zraven pa itak da prekineva kako kritično situacijo.


(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?