|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   En vzpodbuden članek
9.9.2008 9:31:06   
Mišni
za tiste, katerih prvošolci nad šolo niso "navdušeni".

Da vemo, da nismo sami in da morda pa le nismo vsega mi krivi:

Tam na drugem koncu Slovenije živi fant. Je prijazen in ljubek in zelo živahen. Upošteva le ljudi, ki so mu blizu in znajo z njim vzpostaviti dober odnos. Potrebuje več – več bližine, več razlage, več motivacije in več potrpežljivosti. Takoj ugotovi, koga lahko spelje na led in kdo mu postavi meje. Raje ima ljudi, ki mu znajo postaviti meje. Ko sprejme človeka v svoj svet, se iz tigrčka spremeni v mucka. Je eden izmed tistih otrok, ki mnogim odraslim povzročajo težave. Nekateri jih rešujejo, drugi pa ga označijo za otroka, s katerim se ne da delati. S prvimi fant sodeluje, drugim povzroča še več težav. Vstopa v prvi razred se je veselil, saj želi biti podoben starejšemu bratu in sestri, ki sta že šolarja. Skupaj z mamico je pripravil šolske potrebščine in bil ponosen na svojo prvo torbo. Prvi šolski dan je jokal. Zbegala ga je množica v dvorani in govora župana ni razumel. Govoril je o denarju, ki ga daje občina za to, da lahko hodijo otroci v šolo. Fant je hotel domov. Ampak vsi drugi otroci so pridno sedeli in z žarečimi očmi sledili programu. Pogledal je mamico in očeta, ki sta mu spodbudno pokimala. V resnici ju je za vrat stiskal strah in spraševala sta se, kaj sta vendarle narobe naredila pri tem otroku, da ne more biti takšen kot ostali. Drugi trije otroci v družini so »normalni«. Fant pa – kot da se dolgočasi ob vseh teh človeških ceremonijah. Šolski sistem ni narejen zanj. Pa vendarle si starša želita, da bi bil njun fant srečen in uspešen tudi v tem sistemu. S tisoči dvomi odideta domov. Dnevi prvega šolskega tedna tečejo. Niso spodbudni. Fant joče, noče v šolo, pri pouku ne sodeluje. Starša odideta v šolo. Z učiteljico in vzgojiteljico se dolgo pogovarjajo. Povesta svoje strahove in dosedanje izkušnje iz vrtca. Dogovorijo se, kako bodo sodelovali in reševali težave. Tesnoba izgine in začutijo, da potrebujejo drug drugega. Fant potrebuje ob sebi odgovorne in zrele ljudi. Naj bo takšnih čim več. Za vse otroke.
 
Vir: Gorenjski glas, avtor: Damjana Šmid, socialna pedagoginja

_____________________________

Velika rit je velika stvar.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: En vzpodbuden članek
9.9.2008 10:01:30   
barbara b
V tem članku, se lahko najde vsak izmed nas.

_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: En vzpodbuden članek
9.9.2008 10:18:04   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: barbara b

V tem članku, se lahko najde vsak izmed nas.


A misliš? Zakaj? Saj vsi otroci pa ja nimajo težav v začetku šole.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: En vzpodbuden članek
9.9.2008 10:31:25   
nejcko
Mi se že najdemo v tem članku. Naš je komaj čakal šolo, zdaj pa imamo že dva dni zjutraj stiskanje in jokanje in on ne bi šel ... Ravno danes je pomožna učiteljica rekla, ko se zjutraj ni hotel odlepiti od mene, da je pa potem čisto drugačen: "Tale vaš fant je pa izredno živ."

Ne vem, kaj nas še vse čaka, smo pa baje dobili eno boljših učiteljic, s katero se resnično da zmeniti vse. Zaenkrat sem povsem zadovoljna z njo!
Upam, da večjih težav ne bo, zavedam pa se, da sva predvsem z možem odgovorna za dober odnos z učiteljico in šolo, in če ga bova imela midva, ni vrag, da ga ne bo imel tudi naš razbojnikuser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: En vzpodbuden članek
9.9.2008 10:37:10   
Primoza
Ja to potrjuje rek, da je kovačeva kobila vedno bosauser posted image user posted image user posted image .

Drugače pa po mojem ni normalno, da bi imel otrok rad šolo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: En vzpodbuden članek
9.9.2008 10:39:23   
Mišni
Upam, da večjih težav ne bo, zavedam pa se, da sva predvsem z možem odgovorna za dober odnos z učiteljico in šolo, in če ga bova imela midva, ni vrag, da ga ne bo imel tudi naš razbojnik


Oh, če bi bilo samo to dovolj ... no, upam.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: En vzpodbuden članek
9.9.2008 10:40:12   
barbara b
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: barbara b

V tem članku, se lahko najde vsak izmed nas.


A misliš? Zakaj? Saj vsi otroci pa ja nimajo težav v začetku šole.


Mogoče res nimajo vsi otroci tako zelo izrazitih težav. Imamo jih pa tudi mi - starši.
Meni  je članek dober. Še posebno tisti del, ki piše o postavljanju mej.
Članek sem razumela kot namig, da moramo sodelovati med seboj in si zaupati.


_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: En vzpodbuden članek
9.9.2008 10:40:13   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR
Drugače pa po mojem ni normalno, da bi imel otrok rad šolo.


user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: En vzpodbuden članek
9.9.2008 10:46:51   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: barbara b
Članek sem razumela kot namig, da moramo sodelovati med seboj in si zaupati.



Aja, ja, saj imaš prav. Jaz pač tudi druge stvari notri iščem in najdem, take, ki jih trenutno potrebujem.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: En vzpodbuden članek
9.9.2008 11:17:27   
nejcko
Mišni, a imate težave? A Tibor noče v šolo?

Pri nas prejšnji teden ni bilo problema, medtem ko je en fantek vsako jutro jokal, ampak to res obupano jokal ... evo, ta teden imamo pa mi težave, oklepanje, solze v očeh ...
Ko me je zjutraj prosil, da ne bi šel v šolo, se mi je kar cmok v grlu naredil, ko sem mu razlagala, da šola ni kot vrtec, da v šolo je treba hoditi in pika (še dobro, da nisem izdavila tistih 9 letuser posted image ), on pa je samo spraševal, zakaj, zakaj, zakaj.

Poleg vsega od njega čisto nič, ama čisto nič ne zvem, kaj delajo. se mi zdi, kot da ga v vakum pošiljam vsako jutro. Prej sem vsaj zvlekla iz njega, kaj so jedli za kosilo, včeraj pa je prijavil, da skoraj nič niso jedliuser posted image  Pa ga vprašam, če on ni jedel, pa je odgovoril, da je on jedel, ampak skoraj nič ni bilo za jestuser posted image user posted image user posted image
O tem, kaj delajo med poukom pa itak ne zvem nič. user posted image

Edino navdušenje do zdaj je pokazal na judomuser posted image

Eh, saj bo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: En vzpodbuden članek
10.9.2008 8:44:59   
staši
Ko tole berem me je kar malo strah ,ker naš prvošolček vstaja ob šestih in pol ker od veselja ne more pričakat avtobusa ki gre ob sedmih in pol,pa popoldne noče domov ker mu je lepo.Samo sej pravim me je malo strah tega navdušenja ker pa je tak karakter da se to lahko v enem dnevu vse obrne na glavo in potem ga ne prepričam več ,velja to kar on trdi.In če bo prišel kak dan domov da je bilo v šoli kaj narobe točno vem da bom imela take probleme kot jih ve pišete.Jaz mislim da so še premajhni za šolo in pika .naš pa je še povrh tega rojen novembra. 

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: En vzpodbuden članek
10.9.2008 20:58:24   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Mišni, a imate težave? A Tibor noče v šolo?


Ja, milo rečeno noče v šolo, ja. No, zdaj je za odtenek bolje. Zdaj ve, da šolo sovraži, ni mu pa več tako grozljiva, vsaj po moje. Ni ga več tako grozno strah.
Ne vem, ampak se mi zdi, da v šolo pa res nikoli v življenju ne bo rad hodil. No, upam, da se še kdaj kaj obrne, ampak zaenkrat on dejansko sovraži za mizo sedet in v rokah držati svinčnik.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: En vzpodbuden članek
10.9.2008 20:59:47   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

... Ravno danes je pomožna učiteljica rekla,


Ti bom dala pomožna učiteljica.... V 1. razredu učita dve učiteljici, ki sta ponavadi, vsaj morali bi biti popolnoma enakovredni, delata popolnoma enako delo, učita popolnoma isto snov v istem razredu, iste predmete, z enako odgovornostjo, edino da razrednik dobi plačane ure razredništva, tale tvoja "pomožna učiteljica" pa dela vse to kar lepo zastonj zaradi kolegialnosti, poleg tega ima ponavadi še zmanjšan obseg dela na račun tega in manjšo plačo. Delata pa obe enako. Izobrazbo imata obe praktično enako, visokošolsko in obe imata ustrezno izobrazbo za poučevanje. Večina učiteljev ti bo rekla, da si brez nje ne predstavljajo res uspešenega dela in se s tabo glede izraza zihr ne bi strinjale, vsaj kolikor jaz srečujem treznih ljudi. Je pa resnica, da obstajajo kolegice, ki so narejene za delo solo, ki ne znajo timsko delat in vidijo v tem, da imajo še nekoga zraven v razredu konkurenco namesto olajšanje in zvišanje kvalitete dela.

Al si morda mislila tisto v podaljšanem bivanju, ki je ravno tako vse kaj drugega kot pomožna učiteljica, saj mora sama delati s specifičnimi 5-6letniki z mnogo večjim normativom, kot so ga imeli za enako stare v vrtcu prej, poleg tega mora z njimi narediti vse naloge, jih uvesti v šolo in to od začetka, od brisanja riti, do zavezovanja vezalk, od učenja odnašanja pladnjev, do pisanja nalog z njimi.... ma ne bi naštevala več vsega res težkega dela, ki ga ima ena učiteljica v pb v 1. razredu, bi bilo za benificiran staž, ne pa za tele naše nove v letu in pol še precej znižane plače.... Samo v vednost in ravnanje.user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Kava v nosečnosti
Sadrika

Ali ste pile/pijete kavo v nosečnosti?

Ja - do 1/dan (40%)

Ja - do 2/dan (21%)

Ja - več na dan (4%)

Ne (35%)


Število vseh glasov: 572

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!