|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zamenjava adaptiranega mleka
10.9.2008 7:48:08   
Rahelca
Pozdravljene, potrebujem nasvet. Tiste, ki ste menjale adaptirano mleko, kaj je bil vzrok temu? Jaz sem mojima dajala Milumil1. Ker se je fantek preveč zredil, sem poizkusila Aptamil1. Je imel revež cel dan krče. Sem prenehala in ponovno prešla na Milumil1. Še vedno ima krče in to po vsakem hranjenju, ne samo zvečer. Najhujše je ob petih zjutraj.
Thenks.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
10.9.2008 7:54:57   
Anonimen
Novorojenckom se daje Aptamil PRE,oz.vsako mora biti PRE,ker je ta se najbolj podoben materinemu mleku.Glede menjeve;mora biti pa postopoma,recimo,prve par dni en obrok novega,potem dva..,drugace pride do krcev.
Moja bo kmalu 4m,pa sva se kar na PRE,ceprav sem kupila 1ko,sem ze hotela menjat,pa mi je pediater odsvetoval.

< Sporočilo je popravil kleopatra28 -- 10.9.2008 7:56:20 >

(odgovor članu Rahelca)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
10.9.2008 8:21:58   
Rahelca
Ojla, hvala. Sem imela do 3 kg tudi jaz Pre. Ampak potem pa ne več. pediatrinja me pa tudi ni nič opozorila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
10.9.2008 10:12:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Novorojenckom se daje Aptamil PRE,oz.vsako mora biti PRE.

____________________________________________________
nam so pa v bonici rekli da se PRE uporablja samo pri nedonošenčkih,mi smo na aptamil 1 že skoz.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
10.9.2008 10:24:39   
Soncnica Sandra ***
IZVIRNO SPOROČILO: taanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Novorojenckom se daje Aptamil PRE,oz.vsako mora biti PRE.

____________________________________________________
nam so pa v bonici rekli da se PRE uporablja samo pri nedonošenčkih,mi smo na aptamil 1 že skoz.


Tudi meni so tako rekli v P

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
10.9.2008 14:27:42   
jajula
kaj pa če bi poskusla s kakšno formulo ki je proti krčem?

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
10.9.2008 17:08:32   
Rahelca
Jajula, sem probala tudi Aptamil Comfort, se mi je zdelo, da imata še več krčev. Čudno se mi zdi, da mesec dni nobenih krčev oz. minimalno, od včeraj popoldne pa stalno. Zoprno je, ker sta dva in ju ne morem hkrati nositi. Upam na najbolje. Hvala.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
10.9.2008 21:42:23   
kajajaka
Smo imeli od prvega dne Aptamil 1 in je bilo ok do 6 tedna, ko je dolbila AD3 kapljice in s tem krče. Poskusili smo vse možne kapljice proti krčem in Aptamil comfort - proti krčem,(pa se strinjam Rahelca, je imela po njem res le še hujše krče) user posted image

Potem smo odkrili, da je najbolje po Novalac AC (proti krčem) mleku v kombinaciji s sirupom proti krčem.
Sedaj je že skoraj 10 tednov stara in bomo poskusili spet z Aptamilom 1 (ga imamo 3 pakete na zalogi), če se bodo spet pojavili krči, bomo šli pa spet po Novalac AC.

Kar se pa prehoda na drugo hrano tiče, sem ji pa takoj ko sem začela z Novalacom dajala samo to. In ni bilo problemov. Krči so bili že prvi dan manj močni. Sicer so pa baje sedaj neke nove čudežne kapljice BIO GAIA, ki super pomagajo pri krčih. Poskusi pa srečno!

(odgovor članu Rahelca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
11.9.2008 21:11:44   
jajula
tudi mi smo dajali novalac ac in kapljice. pa samo oleovit, ker sem se bala da bo z AD3 slabše.
no pa se je tko kar dosti boljše, sem vmes spet dala navadno mleko pa so se spet krči pojavil, tko da smo pol leta dajali kar AC formulo.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
14.9.2008 18:44:38   
kajajaka
Potem smo odkrili, da je najbolje po Novalac AC (proti krčem) mleku v kombinaciji s sirupom proti krčem.
Sedaj je že skoraj 10 tednov stara in bomo poskusili spet z Aptamilom 1 (ga imamo 3 pakete na zalogi), če se bodo spet pojavili krči, bomo šli pa spet po Novalac AC.


evo, se spet javljam, da povem, da se Aptamil ni obnesel. Kljub sirupu proti krčem, so se ob Aptamilu spet pojavili. Že drugi dan po Novalacu AC pa so ponehali in sedaj je ok. Bomo pač na Novalacu ostali, Aptamil pa ponucali čez par mesecev, ko ne bo več krčev (na srečo Aptamil ni odprt).

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
14.9.2008 19:59:26   
mišk
Mi smo imeli na začetku Novalac. Ker je imela krče sem kupila Novalac AC (proti krčem). Krčev je bilo res manj, a je zato postala totalno zaprta, torej sem ji kupila še Novalac proti zaprtju - spet krči...user posted image  Potem sem kupila Bebo od Nestleja in je blo super! Nobenega zaprtja, nobenih krčev, nič. Mogoče so se krči res slučajno takrat nehali, ampak vseeno sem bila z Bebo super zadovoljna!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
15.9.2008 10:54:21   
cat_ka
Pozdravljene, tudi jaz potrebujem nasvet na to temo. Na začetku sem dodajala mleko Novolac1 pa je imel krče, zato sem prešla na Novolac AC (je proti krčem) pa je naš ratal zaprt. Nato sem se odločila, da bom zamenjala mleko in sem prešla na Hipp1 bio. Vse je bilo ok-kakal mi je vsak dan, samo potem pa ga je proti jutru začelo zvijat oz. napenjat. Sedaj smo stari 4,5 mesecev pa smo prešli na Hipp2, ampak probiotično, ki naj bi blažilo krče in napenjanje, pa je sedaje še huje. Zbuja se mi ponoči, ker ga tako napenja. Ali mi lahko katera svetuje na katero mleko naj bi sedaj prešla? Za Aptamil sem slišala, da pravtako zapira. Ali mislite, da je zelo narobe, da se tolikokrat menja mleko? Rada bi seveda najbolje za mojega otroka.

Hvala za nasvete že vnaprej! Zelo vam bom hvaležna!

(odgovor članu Rahelca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
15.9.2008 11:58:19   
jajula
tudi mi smo bili na najprej na novalacu potem pa smo zaradi krčev prešaltali na AC  -je bila zaprta, tko da sm ji dajala mal čajčka za pit in je blo potem uredu. Tko da po kakšne desetih dneh se je uredilo s kakanjem. smo tud ostal na AC do 6m. Nekaj časa vmes se pa ni dobil AC in sem ji dajala navaden Novalac, pa me je med.sestra ful nahrulila zakva kr menjam mlek...Se mi zdi da zna tud to mal razdražit črevesje če tolk menjate mleko. Kaj pa pravi vaš P?

(odgovor članu cat_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
15.9.2008 15:18:31   
kajajaka
Novolac AC (je proti krčem) pa je naš ratal zaprt


ja, tudi naša malo trše kaka po Novalacu AC, kar rešujemo s sladkanim komarčkovim čajem zjutraj. Po kakih dveh urah, ko se začne napenjat, jo pa slečem in plenico le narahlo okoli ritke pustim, dam jo ležat na previjalno in nogice pokrči ter nasloni - upre vame...se malo napenja in po par minutah se pokaka. Res pa je, da ima redno prebavo (vsak dan zjutraj) kljub malo gostejšemu kakanju ne morem reči, da je ful zaprta... Po Aptamilu je pa tako redko kakala, da sem se že bala, da je driska...

Glede menjanja mleka pa menda res ni dobro pretiravat, ampak kaj čmo. Če otro trpi poskusiš nekaj novega, da mu bo bolje... a ne?

(odgovor članu cat_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
17.9.2008 15:22:39   
ery
Ojla.

pri prvi hčerki nisem imela mleka, sem ji dala Aptamil-totalno zaprta. Potem kupim Novalac, strašni krči, spet zatem kupim še Novalac proti zaprtju, je bilo še slabše.

Potem sta mi dve znanki rekli naj kupim mleko Beba od Nestleja, ker sta ga imeli tudi onidve in je super. Res sem ga kupila, še mnogo ceneje je bil in čudež!!! Tamala je spala brez krčev, lepo je kakala in res fajn no...

Sedaj pri sinčku, ki je star en mesec sem pa takoj nabavila Bebo za vsak slučaj. Tako da ga čez dan dojim, preden gre spat mu dam Bebo in spi od 22h do 6h zjutraj. Tako....

papa

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
18.9.2008 8:04:37   
tamala_82
IZVIRNO SPOROČILO: Soncnica Sandra ***

IZVIRNO SPOROČILO: taanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Novorojenckom se daje Aptamil PRE,oz.vsako mora biti PRE.

____________________________________________________
nam so pa v bonici rekli da se PRE uporablja samo pri nedonošenčkih,mi smo na aptamil 1 že skoz.


Tudi meni so tako rekli v P


Aptamil PRE naj bi bil tudi za dohranjevanje. Mi smo ga imeli iz tega razloga do 7. meseca in je blo vse OK. Sinek lepo sit, normalno kakal, brez krčev user posted image šele pred enim tednom, ko so šle moje mlekarne dokončno v stečaj, smo prešaltali na Aptamil 2.

Smo pa pred Aptamilom zamenjali 2 Novalaca (Novalac 1 in Novalac IT) - oba sta ga obupno zaprla. Potem smo imeli še HIPP - po njemu je polival (zeloooo). Tako smo pristali na Aptamilu in tudi ostali, ker ni imel nobenih krčev, tudi prebava se mu je uredila šele z Aptamilom. 

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
19.9.2008 11:59:35   
romy27
pozdravljene,

se ena taka, ki menjava in menjava ta mleka in tudi meni se nobeno ne obneseuser posted image
najprej novalac, potem hipp, nato se milumil in sedaj je dobila po lickih rdece izpuscaje..najverjetneje so res od mleka..da ne govorimo o zaprtosti..kako si pomagate, ko otrok kaka trdo ali pa sploh ne more?

kaj ste pomislile, da morda pa nasim dojenckom ne pase kravje mleko?ker meni tako slabo je..vcasih mora zaspat, da ji lahko dam jest, ker vedno ko proba mleko, ga na zacetko pljune ven..

lp, v upanju, da najdemo pravo mleko.....

(odgovor članu tamala_82)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zamenjava adaptiranega mleka
19.9.2008 14:23:10   
ery
Romy 27, poskusi z BEBO. Saj pravim, jaz sem poskusila vsa mleka, pa se je drla, pa zaprta, pa bruhala... Z bebo ni blo problemov, pa še rada ga je imela. Prav tako sedaj... Takoj sem kupila Bebo in tamauček pridno kaka in papca. :)

(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?