|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   čevlji na koleščke
1.10.2008 16:45:38   
FORZA
A ste že videle kako se otroci vozijo s temi čevlji? Meni se je ko sem prvič videla zdelo zelo smešnouser posted image
Sedaj mi ni nič več smešno, ker naš šestošolec me vsak dan mori s tem, da jih imajo vsi samo on neuser posted image
Pa še na roditeljskem nam je učiteljica povedala, da pretiravajo s temi modernimi čevlji in da po šoli se naj nebi vozili, dogajajo se nesreče itd...
Zelo sem jezna zadnje čase na te moderne stvariuser posted image

A so res sedaj ti časi verjetno so ja user posted image vsi imajo zakaj jas nebi imel, zakaj moj sin nebi imeluser posted image
Ko sem videla ceno sem še bolj jeznauser posted image

Ma nevem no prvo sem bila odločena ne in pika neboš jih imel, ati je rekel ja, sedaj se odločam ne oz. ja user posted image
Kaj si mislite o tem?

A je res potrebno otroku vse kupiti kar imajo ostali?

Naj vstrajam pri svojem NE?

No meni se zdi, da glede na to, da so v šoli nekako prepovedali uporabo teh čevljev in da se dogajajo nesreče bi jas vstrajala pri svojem NE, kljub vsakodnevnemu jokanju stokanju, da jih mora imeti.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: čevlji na koleščke
1.10.2008 16:54:15   
t5t6
Ko sem jaz prvič opazila te superge, ker nisem mogla verjet, pa kaj je to sploh uporabno? Moj 6 letnik, hvala bogu sploh še ne ve da obstajajo, to se lahko zahvalim majhni podružnični šoli, kjer vse te stvari pridejo, kasneje ampak tudi jaz se ogromnokrat sprašujem kje je meja? Enkrat je na svetu staršev potekala debata o tem pa je psihologinja povedala, kako je dejansko težko, saj so otroci, ki teh modnih dodatkov nimajo gledani drugače s strani vrstnikov. Jaz mislim, da smo starši tisti, ki moramo otrokom vcepit neko smamozavest, tako, da vejo da bodo sprejeti kljub temu da neke stvari nimajo. Svetovala bi ti, da če si jih otrok resnično želi, ti pa si proti naj si jih sam kupi, tako bo začel cenit stvari in videl, da je marsikaj nepotrebno.


(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: čevlji na koleščke
1.10.2008 20:29:16   
Sulfinija
Ne in konec,pa naj bi ati rekel tisoč krat ja  bi ostali mi pri NE.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: čevlji na koleščke
1.10.2008 20:45:53   
Doll
Vztrajaj pri svojem!

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: čevlji na koleščke
3.10.2008 18:35:27   
Lianna
Nikakor ne. Bo imel otrok na glavi čelado, ko bo imel obute superge?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: čevlji na koleščke
3.10.2008 18:39:23   
Volga
Ne morem nič rečt na to temo, ker še nisem prišla do podobne situacije. In ker ne vem vnaprej, kako bom odreagirala. A tiste, ki imate še majhne  otroke ali ki jih psloh še nimate, kar veste vnaprej, kako boste reagirale? Jaz ne, zato raje ne bom rekla nič, ker se zarečenega kruha največ poje. Baje.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: čevlji na koleščke
3.10.2008 18:43:43   
sanja nk.
ha ha
te teniske so čisto zakon jaz sem jih sinu kupila za rojstni dan sam so bile 120 eurov , ker si jih je tako želel, so res zelo praktične ,je res star že 12 let saj pred to starostjo jih pa nimajo kaj rabiti, v šoli , vsaj v njegovi se pa itak morajo sezuvati v copate tko da jaz nič ne vem o teh nesrečah, je pa zanimivo gledati ko se po koncu pouka vsi dobesedno odpelejo iz pred vrat. Na začetku je res imel mal neravnotežja sam dva dni pa znaš pa so kot rolerji majo sistem da so kot navdne teniske npr. ko hoče hoditi samo stopi na prste močneje ko hoče voziti pa udari po peti pa gredo ven kolesca............., zdej ga na ulica več ne ujamem .........user posted image user posted image user posted image user posted image ..............tko da glede vzgoje nič ne škodijo so praktične raje izvajate te učne metode pri nepraktičnih stvareh , tukaj je vse samo v denarju ........ker so pa res malo drage......so pa tudi zelo kakovostne,...........pa res jih imajo že skoraj vsi........

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: čevlji na koleščke
3.10.2008 18:50:04   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ne morem nič rečt na to temo, ker še nisem prišla do podobne situacije. In ker ne vem vnaprej, kako bom odreagirala. A tiste, ki imate še majhne  otroke ali ki jih psloh še nimate, kar veste vnaprej, kako boste reagirale? Jaz ne, zato raje ne bom rekla nič, ker se zarečenega kruha največ poje. Baje.


Ja jst vem kako bi odreagirala na te superge. NE. Sem vidla, kako si je en mulc fajn razbil glavo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: čevlji na koleščke
3.10.2008 19:03:24   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ne morem nič rečt na to temo, ker še nisem prišla do podobne situacije. In ker ne vem vnaprej, kako bom odreagirala. A tiste, ki imate še majhne  otroke ali ki jih psloh še nimate, kar veste vnaprej, kako boste reagirale? Jaz ne, zato raje ne bom rekla nič, ker se zarečenega kruha največ poje. Baje.


Ja jst vem kako bi odreagirala na te superge. NE. Sem vidla, kako si je en mulc fajn razbil glavo.


Ja, jaz sem tudi že videla prometne nesreče, pa se še vedno vozim. Tudi če ni nujno, se peljem. 

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: čevlji na koleščke
3.10.2008 19:39:55   
Doll
Na ebayu se dobi takšne superge za 36 evrov-nove ;)
Se splača bolj tam kupit kot pa pri nas

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: čevlji na koleščke
4.10.2008 8:09:58   
Kerensa*
A lahko, prosim, dobim kakšen link do tega čudesa?... spadam namreč med fizične lenuhe in bi rada preverila, če imajo tudi št. 37/38... zame... by the way - ja kako se pa ustaviš?... kje so pa bremze? user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: čevlji na koleščke
4.10.2008 9:23:59   
Pikapolonica_
http://clothes.shop.ebay.co.uk/items/_W0QQ_dmptZUKQ5fClothesShoesAccessoriesQ5fBoysShoesQ5fBoysShoesQ5fJNQQ_fromZR46?_nkw=Heelys&_sacat=11450&_fromfsb=&_trksid=m270.l1313&_odkw=boys+shoes&_osacat=57929


Reče se jim 'heelys' , če se ne motim, so pri nas okoli 100€, na ebayu pa seveda veliko ceneje. Preverite samo, ali prodajalec pošilja v Slovenijo! Kakorkoli že, jaz verjetno teh čevljev svojemu otroku ne bi obula in pika.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: čevlji na koleščke
4.10.2008 14:22:09   
sanja nk.
ja sistem za ustavljanje je čisto preprost, samo na prste stopiš, in ne se bat ne padeš, ker imajo na prstnem delu tko neko snov da počasi lahko zavira ali pa takoj sem pa opazila da imajo številke skoz do 43 sam so pa z vsako številko dražje , jaz sem dala kot sem že rekla 120 sam so res zelo kul, pa da ne bo pomote so za sina.........., čeprav si jih mogoče tudi jaz umislim

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: čevlji na koleščke
4.10.2008 23:13:26   
Kerensa*
Torej nekje 100-150€ za superge na koleščkih?... huh... za ta denar je na eBay-u že en par od Blahnika. user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: čevlji na koleščke
7.10.2008 12:53:31   
nuala
No, kaj vem.
Moj še ne 4-letnik jih je pred kake pol leta prvič videl in me od takrat naprej vsake toliko časa pošlje v trgovino. je čisto nesrečen ker sem mu rekla, da tako majhnih številk nimajo.
Če bi bil pa star 10 let mu jih bi pa sigurno kupila, se mi zdijo fajn. Če bi se pa vozil v šoli (oz. v trgovini, kjerkoli je pač prepovedano ) bi mu jih pa vzela.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: čevlji na koleščke
7.10.2008 15:56:58   
hariba
Moja mulca stara 13 in 10 let jih imata že nekaj časa. Tamalemu sem jih kupila pozimi v Italiji,ko smo bili na smučanju,mislim,da so bili 70 €,let toyu v btc so bili 100€,taelikemu sem jih pa kupila malo kasneje mislim,da za 60 € v Hervisu,je bil nek popust. Po šoli se ne vozijo,ker je garderoba takoj pri vhodu in dalje od nje razen v copatih ne morejo,se vedno po avli sprehaja kak učitelj ali varnostnica.
A z rolerji ali z kolesom se pa ne morejo potolčt? Jaz sem pa raje to kupila kot pa kakšno pc igro,ki poneumlja,se vsaj gibajo.
Sem pa tudi jaz alergična na stavek: vsi imajo to,samo jaz ne.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: čevlji na koleščke
21.10.2008 13:33:27   
tojeto1
Jaz bi ti predlagala, naj sam prispeva nekaj denarja zraven ali pa mu kupi za rojstni dan, božička... Tako da ve, da vsako stvar ne more takoj dobiti.

Če pa gledaš z drugega vidika, s tem krepi motoriko - torej se bo ob določenih situacijah -mogoče nepričakovanih, bolje znajdel. Čist banalni primer: bo stopil kje na mokra tla (z navadnimi čevlji) in bo znal hitreje ohraniti ravnotežje in ravno zaradi izkušenj (s koleščki na supergah) ne bo padel. Tko da ne vidim nič slabega v tem.

Izkušenj pa nimam - imam še premajhne otroke.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: čevlji na koleščke
22.10.2008 22:34:50   
barika
hehe, jaz imam tudi heelyse (sicer trenutno brez koles), brat ima pa za v šolo tudi te, ampak tudi brez koles, ker so jih v šoli prepovedali. Meni so super, tak mal za norce delat se (iz samega sebe), da bi se pa  ful ddaleč pelljal pa glih niso.

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: čevlji na koleščke
23.10.2008 16:53:09   
FORZA
Jas sem vstrajala pri svojem ne in jih še ni dobil.
Sin se je pomiril in potolažil in se strinja, da jih nebo imel.
V šoli se ne sme voziti. Od šole do avtobusne ima nekaj metrov. Doma imamo makedamsko cesto. Tko, da res brez veze da bi jih imel. Kje bi se pa vozil.user posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: čevlji na koleščke
28.10.2008 13:37:12   
lutiropan
Pri nas je sine tudi hotel imeti, odkar pa je videl enga fanta, ko se zvrnil po tleh - je bilo kar hudo- jih sploh več ne omeni. Za moje pojme bedarija, tile čevlji.
Naši imajo raje kvalitetne superge in vsak svoje rolerje z vso opremo.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: čevlji na koleščke
5.11.2008 21:17:27   
Anonimen
da jih mora imeti.


Veš kaj sem jaz vedno dobila v odgovor, če naj bi nekaj MORALA imeti? "Muss je samo srat." user posted image

(odgovor članu FORZA)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: čevlji na koleščke
6.11.2008 10:28:11   
ronja
A je res potrebno otroku vse kupiti kar imajo ostali?

Ne, zaradi tega že ne, to ni argument, vsaj en tehten.
Jaz mislim, da smo starši tisti, ki moramo otrokom vcepit neko smamozavest, tako, da vejo da bodo sprejeti kljub temu da neke stvari nimajo.

Pod tole se podpišem. Samozavest ne sme prihajat od tod, da imaš vse tako dobro ali še več kot drugi, ampak, da SI tako dober. In starši smo tu zato, da jim to dopovemo.

Je pa argument to, da si jih tvoj sine tako strašno želi... In pa to, da je tvoj mož za... To pa sta argumenta, ki ju pač moraš upoštevat... koliko sta tehtna veš ti, se mi zdi pa v vsakem primeru dobro, da se prej zmenita z možem, prideta do ene odločitve in potem oba vztrajata z njo pri otroku - ne da en bi, drugi pa ne, pa otrok to ve, pa lahko pritiska...
Jaz bi ti predlagala, naj sam prispeva nekaj denarja zraven ali pa mu kupi za rojstni dan, božička... Tako da ve, da vsako stvar ne more takoj dobiti.

tudi jaz sem mislila predlagat, da naj si jih v tem primeru sam kupi - ker so drage, bo verjetno kar nekaj časa šparal zanje in če vmes želja izzveni, sploh ne boste imeli problemov... Pa ko na nekaj čakaš, tudi pričakovanje naredi svoje in si potem bolj vesel, ko končno dobiš... (velja tudi za odrasle...)

Ne vem, kaj bi jaz naredila - na splošno niti nisem proti športom, tudi če niso čisto varni (navsezadnje sem sama galopirala skozi gozd brez čelade, ker si je pač nisem mogla privoščit in v zlizanih gojzerjih namest škornjev... tak da nimam kaj dosti govorit... Rolam tudi vedno berz čelade in večinoma tudi brez ščitnikov, ker mi je to način prevoza... Ko bojo otroci večji, ne vem, kako bom to speljala, verjetno bom morala nosit zaščitno opremouser posted image user posted image ) Tudi se mi ne zdi tako strašno, če si bo moja mala v OŠ kdaj zlomila roko (dokler si jo sama pri športu me ne skrbi, če ji jo kdo drug, mamo pa že večje probleme...), za čelado bi se pa zmenili, da jo da gor, kadar se bo kam odpeljala (če pa naredi par korakov, pa verjetno ni taka brzina, da bi si ravno lobanjo razčesnil...)
Če bi bil pa star 10 let mu jih bi pa sigurno kupila, se mi zdijo fajn. Če bi se pa vozil v šoli (oz. v trgovini, kjerkoli je pač prepovedano ) bi mu jih pa vzela.

Nekak tako po moje - če bi si jih pač lahko privoščili, četrt plače je malo veliko za superge in to bi po moje tudi mala razumela... Ampak preden ona odraste, da jih bo hotela met, bojo že iz mode in poceniuser posted image

Sem pa že mislila te superge kupit lubiju, ker si jih želi, tako da če ima kdo link, kje se jih da kupit, bom vesela. Pa v takih malo večijih št. - ma velike taceuser posted image - 43 ni dost, nekje 46 ma.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: čevlji na koleščke
6.11.2008 10:31:49   
Pikapolonica_
Ronja, malo višje gor sem prilepila link iz ebaya, kjer so cenejše.user posted image Sam 46 bo pa težkouser posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: čevlji na koleščke
6.11.2008 10:33:52   
Mišni
V Hervisu jih imajo zdaj po 50 evrov.

Im moj 6-letnik tudi ful navija zanje. Ampak meni se to ne zdi nič groznega, jaz bi mu jih najbrž kupila, če bi bila prepričana, da jih ne bo isto minuto, ko mu ne bo ratalo se peljat z njimi, dal dol in nikoli več obul.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?