|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
10.11.2008 9:32:19   
tojeto1
Evo, tale obrazec (za brezplačen vrtec za drugega otroka):

http://www.mss.gov.si/fileadmin/mss.gov.si/pageuploads/zakonodaja/Veljavni/Vrtci/Vloga_oprostitev_placila_vrtci_31_7_08.doc

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
10.11.2008 14:13:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tojeto1)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
11.11.2008 10:17:37   
tojeto1
Ja, očitno ima vsak vrtec svoje zahteveuser posted image .
Pa je vseeno boljš da oddaš kaj preveč kot premalo oz. da si pozoren in vsaj vprašaš ali to tudi potrebuješ ali ne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
11.11.2008 22:18:04   
Anonimen
Prosim še za en odgovor!

Malo sem vpisala v vrtec, vendar je 5. v čakalni vrsti. Moram vseeno oddati vlogo za znižano plačilo ali ne??? user posted image

Hvala
Lp
Nana22

(odgovor članu tojeto1)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
12.11.2008 19:52:09   
emaa
Jaz sem obrazec morala naknadno predložit za plačilo naslednje leto čeprav sem hkrati oddajal obe vlogi za letos in 09, vendar samo eno vlogo za oprostitev. So na občini rekli, da na mini. zahtevajo, da imajo vloge za znižano plačilo za 09 spet za oprostitev zraven, da najverjetneje ne bodo upoštevali oprostitve, če tega ne bo zraven, kljub temu, da tistim, ki imajo dva otroka že od prej noter septembra ni bilo treba tega oddajat. koma. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
5.7.2010 9:27:06   
Krysia
Tudi jaz ima eno vprašanje v zvezi z vlogo: otroka (rojen 2008) vpisujem v vrtec. V letu 2008 sem bila zaposelna do 31.08, od 24.7. na porodniški. Torej nisem bila zaposlena celo leto in bi morala posredovati podatke o zadnjih treh plačah. Tukaj je pa spet problem: letos sem bila zaposelna pri enem delodajalcu do 27.4 (polna zaposlitev), potem pa od 5.5 pri drugem, ampak samo za 40% (ostalih 60% prijavljena na zavodu in prejemam nadomestilo). In kaj naj zdaj vpišem v vlogo, če pa zadnjih treh plač pri tem delodajalcu sploh še nisem dobila, pa še samo 40% so?
Vem, da je zakomplicirano vprašanje, ampak upam, da mi bo kdo znal pomagat. Danes sem se namreč kar zgrozila, ko sem videla vlogo ... vedno ko izpolnjujem te obrazce, se sprašujem, ali sme jaz funkcionalno nepismena ali oni ne znajo sestavljati obrazcev ali pa imam preveč zakomplicirano situacijo?

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
5.7.2010 14:29:47   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Krysia

V letu 2008 sem bila zaposelna do 31.08, od 24.7. na porodniški. Torej nisem bila zaposlena celo leto in bi morala posredovati podatke o zadnjih treh plačah.


Če si bila na porodniški in prejemala starševsko nadomestilo, je to dohodek kot vsak drug - za ves čas si plačevala vse prispevke in dohodnino, tako da za leto 2008 ti štejejo kar podatki iz dohodninske odločbe. Ko boš novembra letos oddajala podatke za 2009, pa boš potem "komplicirala" s plačilnimi listami.

(odgovor članu Krysia)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
5.7.2010 18:16:52   
Krysia
sazi, hvala za odgovor - si mi olajšala zadevo - bom novembra pol razmišljala, kaj moram napisat. Še enkrat hvala!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
22.7.2010 19:08:14   
Anonimen
Jaz sem že malo pozabila na tole vlogo..zato preventivno sprašujem za naprej. Kdaj naj bi jo oddali, vsako leto? Otrok je vpisan prvič z januarjem letos 2010..?

Hvala za info..

(odgovor članu Krysia)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
22.7.2010 19:13:21   
Anonimen
Znižano pla␣ilo in oprostitev pla␣ila za vrtec se za otroke, ki so že vklju␣eni v vrtec na novo dolo␣i s 1. januarjem naslednjega leta. Starši oddajo vlogo praviloma do 15. novembra teko␣ega leta.
se uveljavi z dnem, ko je otrok sprejet v vrtec, ␣e starši oddajo vlogo naj-kasneje 15 dni pred predvideno vklju␣itvijo oz. v primeru, da ga uveljavljajo po preteku obeh navedenih rokov s prvim dnem naslednjega meseca, ko so oddali vlogo.


Sem že našla, verjetno to velja tudi zame..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
27.7.2010 22:03:59   
Sempervivum
IZVIRNO SPOROČILO: Krysia

Tudi jaz ima eno vprašanje v zvezi z vlogo: otroka (rojen 2008) vpisujem v vrtec. V letu 2008 sem bila zaposelna do 31.08, od 24.7. na porodniški. Torej nisem bila zaposlena celo leto in bi morala posredovati podatke o zadnjih treh plačah. Tukaj je pa spet problem: letos sem bila zaposelna pri enem delodajalcu do 27.4 (polna zaposlitev), potem pa od 5.5 pri drugem, ampak samo za 40% (ostalih 60% prijavljena na zavodu in prejemam nadomestilo). In kaj naj zdaj vpišem v vlogo, če pa zadnjih treh plač pri tem delodajalcu sploh še nisem dobila, pa še samo 40% so?
Vem, da je zakomplicirano vprašanje, ampak upam, da mi bo kdo znal pomagat. Danes sem se namreč kar zgrozila, ko sem videla vlogo ... vedno ko izpolnjujem te obrazce, se sprašujem, ali sme jaz funkcionalno nepismena ali oni ne znajo sestavljati obrazcev ali pa imam preveč zakomplicirano situacijo?



Imam zelo podobno situacijo kot ti - iztekla se mi je pogodba, potem sem bila na porodniški, trenutno pa dobivam denarno nadomestilo. In tudi jaz sem se ob izpolnjevanju spraševala podobno user posted image  ... čeprav mislim, da sem kar izobražena in razgledana tudi user posted image  Potem sem klicala v vrtec, pa ni bilo računovodkinje, zato mi je tajnica svetovala, naj pač čimveč papirjev pošljem, pa bodo že oni izbrali primerne. Tako da sem jim poslala še kopijo z Zavoda in odločb s CSD. Res upam, da bo zadoščalo.

Zdaj mam pa še jaz eno vprašanje: na tisti strani, kjer je gor obrazec, sem šele zdaj opazila, da naj bi se vlogo oddalo OSEBNO user posted image  Jaz sem jo namreč že priporočeno poslala ... A ste ve res osebno nosile vlogo v vrtec user posted image user posted image user posted image
 
Hvala

(odgovor članu Krysia)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
2.8.2010 20:31:09   
elevitka
Ja jaz sem nesla osebno v tajništvo in kr tajnica je pogledala če je vse ok izpolnjeno (tam lahko prosiš za namig če ti ni kaj jasno kam vpisat).

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Sempervivum)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
3.8.2010 18:18:38   
Pikica_82
V kolikšne času pa ste nato dobile odločbe? Sama se vlogo oddala junija, mali gre v vrtec s 1.9., odločbe pa še ni.

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
3.8.2010 20:18:12   
PC Baby
Jaz sem tudi oddala junija in ni še nič.

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
13.8.2010 10:24:38   
PC Baby
A je pri vas kaj novega? Mi odločbe namreč še nismo dobili. Smo pa v LJ.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
13.8.2010 11:36:28   
Pikica_82
Meni so ravno ta teden poslali, da sem oddala nepopolno vlogo in jo moram dopolnit v 8 dneh...
Pri kolegici je trajalo 3 mesece, da so ji poslali odločbo (MB), druga jo je dobila že naslednji dan (Ptuj). Mogoče vi v LJ tud tolk čakate, kot mi v MBju user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
13.8.2010 12:09:05   
emaa
V Domžalah so kar ažurni, oddala sem konec julija mislim, da v sredo, v petek sem odločbo že imela doma, je bila pa samo za oprostitev plačila, samo ponavadi so vedno hitri. 

(odgovor članu Pikica_82)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: vloga za znižanje plačila vrtca
14.8.2010 9:01:56   
mufek
a če oddam vlogo v ponedeljek 16. ali je še zadnji dan in jo nesem osebno v vrtec ali je bolje, če jo oddam danes priporočeno po pošti zaradi datuma k baje mora biti 15 dni pred 1. septembrom.user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Celulit
darja72



ne (6%)

malo (29%)

kar nekaj (35%)

veliko (18%)

ogromno (12%)


Število vseh glasov: 217

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!