|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   elektrostimulacija v LJ porodnišnici?
15.10.2008 17:12:27   
moyca
hej!
moj dan D se bliža, zato vse več razmišljam o porodu (in tudi o lajšanju bolečin)
Ker zame ne pride v poštev EA ali ultiva, me zanima, če je katera v lj porodnišnici probala elektrostimulacijo?
Se jo da brez problemov dobit ali ful komplicirajo???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: elektrostimulacija v LJ porodnišnici?
15.10.2008 18:43:21   
Hope2
Kaj pa je sploh to oz kako zgleda?

Jaz tudi ne morem met ultive in EA, ampak tole se mi sliši vseeno zelo spukiuser posted image

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: elektrostimulacija v LJ porodnišnici?
16.10.2008 16:52:48   
moyca
elektrostimulacija deluje podobno kot akupunktura: stimulira živčne poti, ki delujejo tako, da zavrejo/zmanjšajo prevajanje bolečine po bolečinskih vlaknih. Gre za stimulacijo naravnih poti inhibicije bolečine, ki jo ima vsak človek- to je naš "naravni protibolečinski sistem".
Baje to zgleda tako, da ti na hrbet-ledveno al tam okrog križa(ne vem točno) prilepijo ene par elektrod in ti potem pač stimulirajo te "protibolečinske živčne poti" na določenih mestih.

hmm...mogoče malo komplicirano, ampak upam, da bo katera vsaj približno dojela kaj želim povedatiuser posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: elektrostimulacija v LJ porodnišnici?
19.10.2008 20:03:59   
cukr07
Temu se reče TENS.
TENS - Transkutana Elektro Nevro Stimulacija – je ena izmed metod, ki se uporabljajo za odpravo in/ali blažitev akutne in kronične bolečine. Aparat TENS oddaja električne impulze različnih oblik in frekvenc. Elektrode se pritrdijo neposredno na boleče mesto ali pa na najbližji živec. Električni tok prekine prenos bolečinskega signala z mesta bolečine v možgane in stimulira izločanje snovi, ki zavirajo bolečino.

Včasih so ga uporabljali samo za blažitev bolečin v sklepih in mišicah, danes pa se ga uporablja tudi za blažitev obporodnih bolečin.

< Sporočilo je popravil cukr07 -- 19.10.2008 20:04:29 >

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: elektrostimulacija v LJ porodnišnici?
20.10.2008 19:19:21   
moyca
A pol se to da dobit v lj porodnišnici ali neuser posted image

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?