|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Jedilniki v vrtcih
5.11.2009 20:35:43   
žab*ca
Pri nas ne vem kdo sestavlja,ampak nimajo pa nič ločeno po starostnih skupinah.Tako je moj 11mesečnik v sredo jedu lazanjo(kako nimam pojma),v četrtek je dobil kos orehove potice v roke,kar se mi sploh ne zdi primerno za tako majhne otroke-težko za želodček in alergeno...
Skratka že tako nam gre težko z samim uvajanjem,poleg tega se bojim da bo tudi večkrat lačen,ker žal še ne zna mleti tako kosovno hrano.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Jedilniki v vrtcih
5.11.2009 22:16:38   
rija
mislim, kako misliš, kako je jedel lazanjouser posted image

normalno valjda. pri 11 mesecih mu pa ja valjda ne pasiraš stvari? pa ravno lazanja, ko nimaš kaj dosti griztiuser posted image

orehova potica pa tudi ne pomeni konec sveta, če bi imel alergijo, bi vsaj zvedela. ampak je očitno nima.

sekiraš se za stvari, za katere se ti res ni treba.user posted image

< Sporočilo je popravil rija -- 5.11.2009 22:17:28 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Jedilniki v vrtcih
6.11.2009 11:09:35   
TiaSara
Rija, ne, po prvem kosu orehove potice mama ne bi zvedela, če ima mali alergijo, pač pa bi pri drugem lahko prišlo že do zoprnih reakcij. Glede nato, da imamo s tem sr*** nekaj neprijetnih izkušenj, mene tudi čudi, da se v vrtcih tako malo držijo priporočil alergologov glede hrane najmlajših.

Je pa res, da je pri večini ponavadi vse O.K.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Jedilniki v vrtcih
6.11.2009 11:27:53   
felicia
evo tole je jedilnik za naslednji teden v jaslični skupini v našem vrtcu - sama sem zadovoljna z izborom hrane



JEDILNIK ZA I STAROSTNO SKUPINO/ NOVEMBER 2009
OD 09.11. 2009 DO 13.11.2009 (2. TEDEN)
 
09.11.-ponedeljek
zajtrk:   I. carski praženec, džus, zelenjavni krožnik (korenje, paprika…) 
II. kruh, maslo, marmelada, mleko, zelenjavni krožnik (korenje, paprika…)
malica: pomarančni sok
kosilo:  paradižnikova juha, mesno zelenjavna rižota s puranjim mesom, zelena solata
malica: ovsena rožica, jabolko
 
10.11. -torek
zajtrk: I. močnik na mleku, sadni krožnik
         II. šolski kruh, mesno zelenjavni namaz, kakav, sadni krožnik
malica: jabolčni sok
kosilo:  milijonska juha, junčje meso v naravni omaki, krompirjevi svaljki, mešana solata
malica: navadni jogurt ego, pisan kruh

11.11.-sreda
zajtrk:  I. mlečni zdrob, sadni krožnik 
II. beli kruh, sirova plošča (gauda, mozzerela), grozdje, bela kava, sadni krožnik
malica: jagodni sok
kosilo:  obara s kunčjim mesom, črni kruh, flancati, breskvov sok
malica:  pomaranča, temna žemlja
 
12.11.-četrtek
zajtrk:  I. rezanci na mleku, sadni krožnik 
II.pol beli kruh, otroška pašteta, paprika, čaj, sadni krožnik
malica: sadni sok             
kosilo:  cvetačna juha, golaž, ajdovi žganci, kompot
malica: bio mleko, bombeta
 
13.11.- petek
zajtrk:  I. mlečna prosena kaša, sadni krožnik
          II. ajdov kruh, jajčni namaz, pardižnik, bela kava, sadni krožnik
malica: multivitaminski sok
kosilo:  fižolova juha, dušen ribji file, pire krompir, zelenjava kot priloga, zelena solata
malica: sok, kifeljc

·         Jedilnik predšolskih otrok sestavljajo varovana in zdravju otrok prijazna živila.
·         Sadni krožnik sestavlja sezonsko sveže sadje/ hruške, jabolka,  grozdje, lubenica, banane, marelice, melona, jagode, slive, pomaranče, mandarine, ……/
·         Otrokom nudimo napitek cel dan (čaj z limono in medom)
·        Zajtrk II. ponudimo otrokom, ki odklanjajo mlečni obrok


< Sporočilo je popravil felicia -- 6.11.2009 11:30:33 >

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Jedilniki v vrtcih
6.11.2009 12:24:58   
polma
Briga me, kaj jejo v vrtcu. Vedno pozabim pogledat, ker šibamo domov se igrat, kregat, crkljat, kuhat,  jest, se kopat, spat...

_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu anetka)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Jedilniki v vrtcih
6.11.2009 12:34:14   
katicka
to je pa jedilnik v našem vrtcu in sem zelo zadovoljna z njim http://www.vrtec-slobistrica.com/si/prehrana/jedilniki/138-jedilnik-za-otroke-1-in-2-starostnega-obdobja-za-mesec-november-2009.html

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Jedilniki v vrtcih
6.11.2009 20:50:25   
žab*ca
Ja Rija,tudi sama vzgojiteljica je pripomnila,da lazanja ni bila najbolj fajn,verjetno fajn suha z veliko zapečenega sira.ker so ga stran praskale.
Danes pa se je najedel hrenovke za zajtrk in gobove juhe za kosilo-
Glede orehove potice,pa se mi zdi,da je res dosti drugih bolj primernih sladic,pa ne samo za 11mesečnike,pač pa tudi petletnike.
Obremenjena pa sem z mnogimi stvarmi trenutno,meddrugim tudi ja koliko in kaj poje moj fant,kar se mi zdi normalno.

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Jedilniki v vrtcih
7.11.2009 18:12:41   
pelin
Briga me, kaj jejo v vrtcu. Vedno pozabim pogledat, ker šibamo domov se igrat, kregat, crkljat, kuhat, jest, se kopat, spat...

Haloo Polma...saj tudi drugi gremo domov se igrat,crkljat, kuhat itd....pa nas vseeno briga , kaj  otroci jedo v vrtcuuser posted image Saj, ko ga zjutraj oddaš , si lahko tudi sama v miru prebereš kaj bodo jedli.Se zamudiš le minutko, razen če neverjetno počasi bereš.Ti povem, da se splača zanimat, da se boš imela še naprej s kom igrati, za koga kuhati in se s kom crkljati....Čisto za informacijo, ki te bo mogoče brigala...otroci staršev, ki ne posvečajo pozornosti uravnoteženi prehrani, so veliko večkrat bolni kot drugi....To si nisem jaz izmislila, ampak veliko bolj pametni strici in tete...

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Jedilniki v vrtcih
8.11.2009 1:45:49   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Briga me, kaj jejo v vrtcu. Vedno pozabim pogledat, ker šibamo domov se igrat, kregat, crkljat, kuhat, jest, se kopat, spat...

Haloo Polma...saj tudi drugi gremo domov se igrat,crkljat, kuhat itd....pa nas vseeno briga , kaj  otroci jedo v vrtcuuser posted image Saj, ko ga zjutraj oddaš , si lahko tudi sama v miru prebereš kaj bodo jedli.Se zamudiš le minutko, razen če neverjetno počasi bereš.Ti povem, da se splača zanimat, da se boš imela še naprej s kom igrati, za koga kuhati in se s kom crkljati....Čisto za informacijo, ki te bo mogoče brigala...otroci staršev, ki ne posvečajo pozornosti uravnoteženi prehrani, so veliko večkrat bolni kot drugi....To si nisem jaz izmislila, ampak veliko bolj pametni strici in tete...


Pa, a si ti pri sebi user posted image ?!?

Zdaj, ko berem svojo izjavo skozi tvoje oči, se res grozno sliši-niti pomislila pa nisem na kaj hudega, ko sem to napisala.


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Jedilniki v vrtcih
8.11.2009 8:08:33   
Anonimen
Tole bodo imeli ta teden pri sinu, vrtcevska skupina. Sama sem z jedilnikom zelo zadovoljna in nimam pripomb.


DAN ZAJTRK KOSILO MALICA


PONEDELJEK

• mlečni močnik z
dodatkom bio
polnovredne moke
• orehi, lešniki
• juha iz bio govedine z ribano
kašo
• kuhana bio govedina
• pire krompir
• kremna špinača
• makova
štručka
• mandarina

TOREK
• ovseni kruh
• namaz z bučkami
• otroški čaj
• rozine
• testenine s svedri z dodatkom
polnozrnatih testenin
• mesno zelenjavna omaka z
dodatkom koščkov soje
• endivija in rdeči radič s
krompirjem
• bio sadni
jogurt


SREDA
• sirova štručka
• mleko
• kaki vanilija
• pečen piščanec
• mlinci
• dušeno bio rdeče zelje
• 100% jabolčni sok
• ajdov kruh z
orehi
• kivi

ČETRTEK
• črni kruh
• rezine šunkarice
• rezine paprike
• kakav
• zelenjavna enolončnica z bio
brokolijem in bio cvetačo
• kruh
• carski praženec
• borovničev sok
• rezine
jabolka,
hruške,
grozdje


PETEK

• mlečni riž s
čokoladnim
posipom
• suhe slive brez
koščic
• porova juha
• ocvrt morski list
• slan krompir s peteršiljem
• zelena solata z motovilcem
• banana

OTROKE SPODBUJAMO K PITJU VODE, VSAK DAN PA IMAJO NA RAZPOLAGO JABOLKA INTEGRIRANE PRIDELAVE

(odgovor članu polma)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Jedilniki v vrtcih
8.11.2009 8:15:31   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Briga me, kaj jejo v vrtcu. Vedno pozabim pogledat, ker šibamo domov se igrat, kregat, crkljat, kuhat, jest, se kopat, spat...

Ti povem, da se splača zanimat, da se boš imela še naprej s kom igrati, za koga kuhati in se s kom crkljati....


Kaj naj bi ta izjava pomenilauser posted image ?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Jedilniki v vrtcih
8.11.2009 11:27:46   
pelin
No, zdaj sem pa še jaz eno pihnilauser posted image (podobno kot Polma- sori)...res se butasto bere...grozljivo...no mislila sem le to, da bolni otroci slabo jedo in se jim ne da preveč igrat...no, crkljajo se pa še raje...Pa pustimo sedaj to, da se ne bom še bolj zaštrikalauser posted image

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 62
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?