|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   po carskem rezu
25.3.2005 9:48:48   
tasika12
Pozdravljene,

zanima me kdaj po carskem rezu lahko pričnem z mazanjem oz. masiranjem šivov in katero kremo naj za to uporabim. Prosim za nasvete. Sedaj je mimo 18 dni od poroda in me še vedno v predelu šivov in nad njimi precej boli, še posebej ko se gibam. Je to normalno ali ste ve okrevale hitreje?

Hvala za odgovore

Nataša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   po carskem rezu
25.3.2005 9:50:34   
Mina1
Meni so sicer rekli, da 6 tednov nič.

Ampak jaz sem se po prvem CR takoj mazala z BEPANTENOM PLUS in je bil šiv "fenomenalen" oz. se je tako zelo lepo zacelil. So rekli sedaj pri drugem CR, da je kar škoda še 1x rezati, ker je šiv in trebušček tako lep.

Tudi sedaj se pridno mažem z isto kremo, rodila pa sem 18.2.2005.

Je ena babica rekla, da naj bo krema čim bolj mastna.

pa-pa Mina1

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   po carskem rezu
25.3.2005 9:51:54   
Mina1
Aja še to glede šivov: ene bolj dlje, ene manj časa, ampak sej bo, boš videla. Tudi mene včasih zaboli, ogoče zato, ker že pridno delam trebušnjake.

Vseeno pa: če te boli, se raje ne naprezaj preveč.

pa-pa Mina1

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   po carskem rezu
25.3.2005 10:27:51   
Anonimen
Okrevanje po CR je zelo različno. Jaz sem rabila zelo dolgo, en mesec, da sem sploh upala iti ven sama z otrokom. Prej me je še vse bolelo in bila sem zelo slabotna, da se mi je vrtelo in to. Je pa res vsak dan za spoznanje bolje.

(odgovor članu tasika12)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   po carskem rezu
25.3.2005 11:18:45   
andrejaz
Jaz si šive mažem s kremo Contrakel, ki jo dobiš v lekarni brez recepta - kremo mi je priporočila moja G. pri pregledu po porodu. Šele takrat sem začela mazati brazgotino.
Mene sicer ni dolgo bolelo, mogoče kakih 3 tedne, vendar sem imela kakšen 1 cm bolj slabo zašit in se mi je zdelo, da če se bom preveč naprezala, da se mi bo rana odprla.

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   po carskem rezu
25.3.2005 12:18:26   
dory
Jaz sem dobla contrakel...po 6 tednu od CR...sam mam res tko minimalno brazgotino,da ce dobro ne pogledas,ne ves kaj je tam...kar sem fuuuul vesela :)

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   po carskem rezu
26.4.2005 10:09:58   
Skaana
Iskrene čestitke:kava:,

vesela sem, da si postavila to vprašanje, saj prvič slišim, da bi mogla šive mazati.:zmeden:
Rodila sem pred 7 tedni, šiv me nič več ne boli , je pa svetlo rdeče barve in se skoraj ne vidi, počasi bom začela s telovadbo.

Lep dan

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   po carskem rezu
26.4.2005 10:11:55   
Mina1
SKAANA: šive mazati zato, da se lepše vnese v kožo, če me razumeš, da se ti recimo potem po letu dni čimmanj pozna, zato prakticirajo mazanje.

Sigurno pomaga, saj pri meni je. Sedaj tudi fino mažem po drugem CR.

pa-pa Mina1;)

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   po carskem rezu
27.4.2005 13:37:33   
Kadija
Jaz sem mazala z Bepantenom, ampak, ko je bilo že malo prepozno, saj sem prepozno izvedela, da bi bilo smotrno šiv mazat.No ja ni ravno najlepši, tako zelo pa tudi ni hudo, saj se ne vidi navzven.Bolelo me pa ni dolgo, le slabotna sem bila, pa vrtelo se mi je tudi!:zmeden2:

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   po carskem rezu
28.4.2005 1:33:07   
Pika10
Jaz si jih mažem kar z oljčkom Bubchen. Me pa šivi niti ne bolijo, bolj ne boli, če me mali, ko ga previjam brcne v bližino. Sem pa rodila pet mesecev nazaj.

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?