|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Babica v kranjski porodnišnici
5.11.2008 15:42:57   
kamilija
Pozdravljene!

Je mogoče katera imela v kranjski porodnišnici babico Marijo Herak?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Babica v kranjski porodnišnici
5.11.2008 16:53:17   
krfjolca
Na spodnji temi o kranjski porodnišnici mislim, da je že bilo nekaj govora o njej.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Babica v kranjski porodnišnici
5.11.2008 19:42:55   
Zara82
Pridružujem se vprašanju Kamilije... Oz. odprtju nove teme, ki se osredotoča na - kolikor slišim, edini - problem Kranjske porodnišnice!

Kot izhaja iz teme "Kranjska porodnišnica", me je resnično strah, da bi dobila ravno to babico...

Koliko pa je babic dežurnih v Kranju (ponoči in ob vikendih)? Da vidim, če sploh obstaja teoretična možnost, da se "zabunim" in zahtevam drugo, v primeru da jo dobim...


(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Babica v kranjski porodnišnici
5.11.2008 20:07:30   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: Zara82

Pridružujem se vprašanju Kamilije... Oz. odprtju nove teme, ki se osredotoča na - kolikor slišim, edini - problem Kranjske porodnišnice!

Kot izhaja iz teme "Kranjska porodnišnica", me je resnično strah, da bi dobila ravno to babico...

Koliko pa je babic dežurnih v Kranju (ponoči in ob vikendih)? Da vidim, če sploh obstaja teoretična možnost, da se "zabunim" in zahtevam drugo, v primeru da jo dobim...





Jaz sem se celo nosečnost odločala med kranjsko in jeseniško porodnišnico. Za kranjsko sem se odločila zaradi ultive in ker sem tam nekoga poznala. Za to babico sem vedela, da dela tam, saj so od nekdaj veliko od nje govorili in je bila tudi na porodu, ko sem se rodila jaz. Tudi mojo taščo je imela. Sem tudi iz istega kraja kot ona, tako da sem veliko slišala od nje. Ves čas me je bilo strah, da bom dobila njo. Ko sem bila še noseča, sva jo s partnerjem srečala v mercator pohištvo, ko sva kupovala kuhinjo. Prikrohotala se je v trgovino in bila vsa glasna. Ko je odšla, je prodajalka rekla, da pa nje ne bo nikoli v življenju pozabila. Da jo je imela v porodni, in da ženska očitno uživa medtem, ko je ona trpela. Da ne bo nikoli pozabila teh žleht oči, je rekla. In potem me je bilo še bolj strah, ampak sem se vseeno odločila za kranjsko porodnišnico. Sem se odločila, če bo slučajno ona tam, da se bom obrnila in šla drugam.
No, v porodnišnico sva prišla že popoldan in so me poslali domov. Ker so bili popadki hudi, sva se vrnila ob devetih zvečer.
Preko svojih zvez sem zvedela, da je super ekipa.user posted image  No in pridem tja in ona tam. Pa sploh ni bla tako grozna, je bila čist prijazna.
Vse dokler nisem zahtevala ultive. Da povem, da mi jo sploh ni hotela dat. Če ne bi bilo mojega partnerja zraven, jo ne bi dobila. Vse ostalo sem že napisala pod temo kranjska porodnišnica, da se ne bom ponavljala.
Očitno ima ženska resne probleme sama s sabo, saj kot taka res ni primerna za v porodno sobo. Da se naslaja ob porodnih bolečinah..nimam komentarja.
Tolk slabega sem slišala od kranjske porodnišnice, pa sem še silila tja. Ne vem zakaj, saj me je vse odvračalo od nje.
Dobila pa sem tudi to, kar sem se najbolj bala.
Ni res, da je vseeno kje rodiš. Vem, da imajo tudi v Kranjo dobre babice, sam to vse izzveni, ko pomisliš na kakšno tako.

(odgovor članu Zara82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Babica v kranjski porodnišnici
6.11.2008 11:35:20   
l.daisy
meni v materinski knjižici piše, da sta bili babici Maja Triplat in Marija Herak... vem, da je z menoj štartala tudi babica Jerneja, pa ni nikjer omenjena... trajanje poroda dejansko in po knjižici je pa tudi svoja zgodba...
te Marije se sploh komaj bežno spomnim (glede na vaše opise), je pa rekel moj, da ko je šlo proti koncu (in sem menda že občasno izgubljala zavest), da je bila tista mini sobica polna ljudi, da so verjetno bili prisotni vsi porodničarji, ki so bili tisti trenutek v hiši (spomnim se Handžarja in Reljića, tam je bila tudi Podlipnikova, ki je bila takrat dežurna v porodni) in vse babice, menda so Majo kar odrinili stran (moj pravi, da je imel tak filing, da ji niso pustili speljat poroda dvojčkov user posted image )..... 
verjetno bo res, da me je zmanjkovalo, ker se ne spomnim nobenih opazk dotične babice, mogoče pa jih celo ni bilo, glede na tako številno prisotnost ostalih zaposlenih.........


_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Babica v kranjski porodnišnici
6.11.2008 13:04:43   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: l.daisy

meni v materinski knjižici piše, da sta bili babici Maja Triplat in Marija Herak... vem, da je z menoj štartala tudi babica Jerneja, pa ni nikjer omenjena... trajanje poroda dejansko in po knjižici je pa tudi svoja zgodba...
te Marije se sploh komaj bežno spomnim (glede na vaše opise), je pa rekel moj, da ko je šlo proti koncu (in sem menda že občasno izgubljala zavest), da je bila tista mini sobica polna ljudi, da so verjetno bili prisotni vsi porodničarji, ki so bili tisti trenutek v hiši (spomnim se Handžarja in Reljića, tam je bila tudi Podlipnikova, ki je bila takrat dežurna v porodni) in vse babice, menda so Majo kar odrinili stran (moj pravi, da je imel tak filing, da ji niso pustili speljat poroda dvojčkov user posted image )..... 
verjetno bo res, da me je zmanjkovalo, ker se ne spomnim nobenih opazk dotične babice, mogoče pa jih celo ni bilo, glede na tako številno prisotnost ostalih zaposlenih.........



Ja, verjetno si ni upala kaj preveč.

(odgovor članu l.daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?