|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kašelj
7.12.2008 17:57:08   
_ribica_
Pozdravljene!
Pri nas se je pojavil zelo moteč kašelj po noči. Gre spat, nekaj časa je mir pol pa se začne in traja uro-dve. Pred cc.enim mesecem smo ble v bolnici zaradi začetka pljučnice, ble smo tri dni jemala je antibiotike. Mene pa zanima kaj dat pri tako dražečem kašlju? Kuham ji čaj pljučnik, pri mami sem si priskrbela domačo mast in ji bom začela dajat na pljuča. Mislila sem ji nardim" karamelo" (to mislim z prepraženim sladkorjem in mlekom), slišala pa sem tudi , da bi lahko namesto mleko še bolje vodo.
Prosim vas za kakšen nasvet, jutri pa pokličem v zd. da jih vprašam kaj naj.

Lep pozdrav in hvala v naprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kašelj
7.12.2008 18:03:15   
kepica
Če je dovolj stara, ji lahko daš Sinecod, ki 100% pomaga, ampak ga res uporabljaj samo za ponoči, ker vpliva na center v možganih in zavira kašelj, ne čisti pa sluzi. Mi to vedno prakticiramo. Za čez dan imamo sirup za čiščenje sluzi (npr. slezov sirup za izkašljevanje ali Prospan za suh kašelj), čez noč pa Sinecod za pomiritev. Pri nas deluje. 

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kašelj
7.12.2008 18:14:56   
s.
Krema materine dušice!

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kašelj
7.12.2008 18:36:59   
Maleal
IZVIRNO SPOROČILO: s.

Krema materine dušice!



točno to sem želela napisat,malo namažeš po prsnem košu,lopaticah in stopalih.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kašelj
7.12.2008 18:58:01   
_ribica_
Punce hvala vam res!
Se opravičujem stara pa je 21mesecev. Slišala sem za kremo in jo bom res šla nabavit.
Še enkrat hvala vam, zlate ste.

LP

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kašelj
7.12.2008 21:13:48   
Petr_a
http://med.over.net/forum5/read.php?46,1578483,1578543#msg-1578543

Olja se lepijo ,tako da se odsvetuje mazanje

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kašelj
7.12.2008 21:31:50   
N _ B
Enako imamo pri nas težave. 18-mesečnik že skoraj en teden kašlja in zanimivo je to, da večinoma ponoči. Čez dan mu dam sirup za izkašljevanje, pred spanjem slezov sirup za umirjanje kašlja. Večkrat dnevno mu dam tople obloge na prsni koš. Enostavno prelikam plenico in mu jo dam pod bodi. Ko gre spat mu dam k postelji lonec z vrelimi kamilicami ali slano vodo, da vlažim zrak. To potem še ene 3x zavrem. Ima tudi dvignjeno vzglavje. Pod jogi sem mu dala zloženo deko.

Kaj več pa že težko. Problem pri tem je, da otrok ne zna izkašljevat in se mu sluz zadržuje v pljučkih ter ga draži.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kašelj
8.12.2008 8:58:11   
veselje07
tud pri nas...traja že skoraj 2 meseca kašlej

obup

ali sinecod je za 2 leti stare...in ali pomiri kašelj ali samo začasno ustavi

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kašelj
10.12.2008 11:53:12   
oktoberka
Js naši dajem kot obkladek prepražene kamilice. Na olju prepražiš cvetove kamilic in jih zaviješ v gazo (js jih dam kar v tisto rokavičko za umivat) in jih daš na prsi (pazi da ne bodo prevroče!) to naj ima celo noč na sebi. Pa še preden gre spat ji dam med s čebula, ali pa česnom. V eno posodico naliješ nekaj medu, potem pa čebulo narežeš na kolobarje in jo daš na med, čez to pa še eno plast medu. To pustiš nekaj časa stati, da čebula spusti sok, potem pa daješ kot sirup po žlički. Moja kar rada to poje, čeprav smrdi nagravžno. Vedno gleda kakšen izraz na obrazu imam js ko ji dajem to jesti. In vedno govorim zraven da je to njami surup.user posted image )Ta sirup imaš lahko dlje časa. Ke rer dlje kot pustiš čebulo notr stati, več soka bo izpustila. Vsi pa vemo da sta česen in čebula naravna antibiotika.
To nam ful pomaga. Upam da sem komu z nasveti pomagala.  Lp


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kašelj
10.12.2008 15:17:24   
_ribica_
O oktoberka, user posted image super hvala tiuser posted image . Pa še kako ,bopav prišel ta "recept!. Slišala sem za med in čebulo, ampak, da se v medu kuha čebula dokler ne postekleni oz. postane prozorna. Pol pa, da se precedi in daje, kot si že omenla po žlički kot sirup. Me zanima koliko krat na dan ji daš ta med? In verjetno še kakšen dan več ji daš, ko neha kašljat.

LP vsem!

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kašelj
11.12.2008 21:28:34   
caillou
Materina dušica pri kašljanju res pomaga. Je pa res, da jo je treba na zelo tenko namazat, ker lahko izzove alergijo. Vsaj pri nas jo je, pri obeh. Diši pa tako zelo lepo.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kašelj
16.12.2008 13:25:46   
oktoberka
Js ji dam medu s čebulo čisto po potrebi. Če veliko kašlja ji dam zjutraj 2 žlički, pa potem ne kašlja cel dan, pa potem zvečer 2 žlički, predno gre spat, zato da je kašelj ne moti ponoči. Mislm da je nekako priporočljivo 4 žličke na dan. Pa saj boš videla kako bo tvoji pasalo.
Še en recept je pa da črno redkev izdolbeš in vanjo vliješ med in pustiš da redkev spusti sok in enako daješ potem po žličkah.
2 kolegici sta mi rekli da se enemu otroku obrača želodec po čebuli z medom, po redkvi pa ne, druga pa revno obratno. Js sm probala samo s čebulo in pri nas je user posted image user posted image user posted image


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kašelj
17.12.2008 16:52:41   
_ribica_
Ravnokar sem prepražla čebulo v medu in me zanima zakaj mora bit v rjavi stekleničkiuser posted image Jaz nimam rjave stekleničke, pa sem kr dala v šalco in pokrila z krožničkomuser posted image . Itak je tega za dva tri dni.

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kašelj
17.12.2008 18:52:24   
_ribica_
Pa še, kje se hrani to, v hladilniku ali na sobni temperatur?

(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kašelj
17.12.2008 23:01:05   
r1ta
Materina dušica = timijan

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu _ribica_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kašelj
18.12.2008 10:45:39   
lilka
Takole je pri nas, ko je res močan kašlej Sinecod ne pomaga prav nič, kakšno gretje pražene čebule na prsi včasih pomaga, najbolj pa pomagajo vlažilne inhalacije z inhalatorjem, to nas rešuje, smo že tudi v bolnici pristali, seveda, če je kašelj suh, čez dan ji pa dajem en zeliščni sirup, da začne izkašljevati čez dan, joj kako se mu že reče, sem zdej res enega fajnega končno našla, ta njej pomaga...je iz listov bršljana.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kašelj
23.12.2008 11:13:08   
nicimoja
Pred dvemi meseci je zopet grozno kašljal in sem mu 3 dni dajala 2x na dan po dve mali žlički domačega sirupa iz smrekovih vršičkov. Do danes imam mir. Sem ful vesela, ker mu je do sedaj samo to pomagalo.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kašelj
27.12.2008 15:02:18   
laknerš

IZVIRNO SPOROČILO: MarcelAlina

IZVIRNO SPOROČILO: s.

Krema materine dušice!



točno to sem želela napisat,malo namažeš po prsnem košu,lopaticah in stopalih.user posted image

ja krema materine dušice ja ampak odvisno od starosti otroka. priporočljiva je od enega leta naprej ampak ne smeš vtirati v kožo. le namažeš zelo malo na plučka in bo bolje. ne smeš pa uporabljati vsak večer ker lahko otrok postane alergičen.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kašelj
29.12.2008 14:23:20   
binica
med in čebula je zakon user posted image user posted image user posted image   jaz to prakticiram že drugo leto zapored, dajem ji pa po potrebi 3x na dan, lonček pa pustim kar na sobni temperaturi (fajn zaprt, sicer bo stanovanje imelo zelo lep vonj user posted image )...

A Prospan je za suh kašelj ali za izkašljevanje??

(odgovor članu laknerš)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kašelj
3.1.2009 8:38:05   
mala zirafa
A se mat. dušico dobi samo v lekarni ali tudi kje drugje?

(odgovor članu binica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kašelj
3.1.2009 20:27:30   
marelicaa
IZVIRNO SPOROČILO: binica

med in čebula je zakon /quote]
Lahko prosim napišeš kaj več? Mi imamo namreč tudi kar naprej težave s kašljem že 2 leti. Ravnokar prebolevamo bronhiolitis, in v začetku ob napadu kašlja mu je pomagalo, ko smo narezali čebulo, jo zavili v gazo in mu dali na prsa. Sicer je močno smrdelo po celem stanovanju, ko si je malo opomogel, pa sem jo mogla odstranit.

(odgovor članu binica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kašelj
3.1.2009 20:29:39   
marelicaa
Kolikor sem brala zelo pohvalijo kremo od justa in tudi meni zelo pomaga. Pri sinu pa sem jo morala nehat uporabljat, ker je še bolj kašljal.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kašelj
8.4.2009 23:05:48   
tropical
Naš 21. mesečnik ima zelo močan kašelj že ene tri dni.
Kašelj pa zgleda da ni suh, samo mali ne zna še izkašljat ve, zato vse spravi vase. Prsni koš mu mažem z kremo. Ampak včeraj je dobil vročino 38.5 zdaj ne vem kaj naj mu dam.Zdravniku greva šele popoldan ,er zjjutraj  ne deLA.
Prosila bi pa vas za kakšen nasvet.


lp
Hvala

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?