|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   laktoza
10.12.2008 17:53:04   
biga
Danes sem mojemu fantku kupila nekaj izdelkov brez mleka in mlečnih sestavin, ker sumimo, da je spet dobil nazaj alergijo in smo preventivno na dieti do testiranja (potem bomo videli, kaj bo), zdaj pa ne vem, če so zihr zanj. Piše gor, da so "lactose free" - torej brez laktoze, tudi sicer ni videti kakih mlečnih sestavin. Tole je bilo napisano na izdelkih, ki so sicer za tiste s celiakijo (dr. Schar). Zanima me, pod katerim imenom se vse pojavlja mleko na deklaracijah? Če piše brez laktoze to pomeni brez mlečnih beljakovin? Problem je pri nas, ker je zelo skromna izbira izdelkov brez mleka. Pa še to: kako je  v resnici s poli salamo, paštetami in piščančjimi hrenovkami? Sem gledala deklaracijo, pa na poli ne piše, da vsebuje mlečne beljakovine, na hrenovkah enih piše, na drugih ne. A dajete našteto svojim alergikom?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: laktoza
11.12.2008 8:56:18   
mala maja
 ko so nam potrdili intoleranco na laktozo smo imeli 3 mesece strogo dijeto brez melka, mlečnih izdelkov, kruha, piškotov....Skoraj čisto oskubljen jedilnik.
Po teh mesecih se je stanje izboljšalo in začeli smo uvajati matrinov kruh(ki je brez mleka), piškote smo pekli doma, hrenovke smo kupovali  in jih je tudi rad jedel pa ni imel težav, včasih kakšen košček sira(ker sir nima laktoze) melko zanj pa smo začeli kupovati riževo. Po enem letu so nam rekli da je vse ok in lahko postopoma začnemo nazaj uvajati mleko in mlečne izdelke.

Amapk so se nam tudi spet pojavile težave in ravno sedaj imamo spet kontrole, ker so se spet pojavile driske, bolečine v trebuščku in hujšanje. Pa bomo videl kaj im kako bouser posted image . Baje nas čaka gastroskopija.
Drugače pa imaš ja v Šparu mleko brez laktoze. Jaz ga sem pa tja kdaj kupim, amapk mislim da mu vseeno dela težave.user posted image   samokaj ko ne vem, če je pojedel kaj drugega. Mi smo sedaj tudi kruh in piškote vzel iz jedilnika.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: laktoza
11.12.2008 9:25:10   
Petr_a
laktoza je disaharid, ki je v mleku, mlečni sladkor. Nič ne sme biti iz mlkea. oz. naj bi pisalo da je ni not ,potem lahko.

čeprav ima otrok laktozno intoleranco ,jedilnik ni čisto nič oskubljen.
dajem mu samo tisto na katerih piše da ni laktoze in mlečnih stvari.
čeprav sem doma sama naredila test in vem,da lahko pije in je mleko samo do 2,5 deci ,če je več se začnejo težave.
tako da vsak človek ,ki ima to potrejeno lahko komot pije mleko z laktozo do neke količine.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: laktoza
11.12.2008 9:46:44   
alda
naša šjora ima tudi potrjeno dg. laktozne intolerance + alergija na perutnino, konzervanse,.... v začetku je težko ko se še loviš in bojiš, da ne boš kaj spregledal kar bo povzročilo "izbruh",zdaj pa nam že gre, naučili smo se kuhat brez dodatkov, zanjo v pire dam le margarino Gea, ki so nam jo priporočili na Pk v Lj. , sire trde lahk vse je, prav tako actimel in jogurt activia, ki pa ga lih ne mara,..je pa res, da ima zdaj že 11let in ji je lažje bilo in ji je dopovedat kaj sme in česa ne!!
So pa nam rekli na Pk, da mleko po 18.mesecu otrokovega življenja ni več tako pomemno za njegov razvoj, tako da lahko komot izpustimouser posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: laktoza
11.12.2008 10:20:30   
lemavrica
mala maja zakaj pa mu niste dajali kruha, mi smo dobili seznam prepovedanih in dovoljenih živil in kruh je med dovoljenimi ) martinov, jelenov, krjavel ). Nam še to niso povedali kdaj točno bomo imeli kontrolo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: laktoza
11.12.2008 10:33:18   
Petr_a
otrok lahko je tudi jogurte,ki pa mora biti fermentirano.
Mi pa doma pečemo kruh,tako da s ene rabimo p otrg. lovit kaj je notri in kaj ne

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
11.12.2008 11:05:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: laktoza
11.12.2008 11:30:09   
Lianna
Poskusite sami ugotovit kakšna je meja. Meni se npr. vse spreminja. Npr. lansko poletje nisem smela pojesti niti ene kepice sladoleda, letos sem 1 prenesla. Glede jogurtov in podobnih zadev je tako, da imam obdobje ko je ok če pojem mali jogurt oz. en Monte. Včasih pa so že ko pojem en Monte težave. Jah se ne obremenjuje s tem in če mi zapaše pojem. Res pa, da se to redko zgodi, saj mi okus mlečnih izdelkov ni všeč.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: laktoza
11.12.2008 16:14:34   
biga
Da se razumemo: moj fantek nima dokazane laktozne intolerance, niti nismo nikoli sumili nanjo ali jo testirali, imel je alergijo na mleko, kar je druga stvar. Zdaj pri letu in pol so se mu po 6. mesecih spet pojavile težave (fleki okoli ust po zaužitju mleka). Zato me je zanimalo, če je treba pri nakupu izdelkov brez mleka in mlečnih sestavin gledati na to, da je brez laktoze - to pomeni čisto brez mlečnih sestavin ali le brez mlečnega sladkorja?

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
11.12.2008 16:22:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: laktoza
11.12.2008 16:44:16   
Petr_a
laktozna intoleranca in alergija na mleko sta 2 različni stvari.Torej če imate ali sumiš alergijo na mleko se ne rabiš ozirat na laktozo

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: laktoza
11.12.2008 21:41:49   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

laktozna intoleranca in alergija na mleko sta 2 različni stvari.Torej če imate ali sumiš alergijo na mleko se ne rabiš ozirat na laktozo
 Se strinjam, da sta to dve različni stvari, vendar pa nisem čisto prepričana v to, da lahko oseba z alergijo na KM uživa laktozo. Ta je namreč pridobljena iz KM (le v zelo redkih primerih je rastlinskega izvora, ker je to baje predrag postopek). Naša pupa, ki ima alergijo na KM, ni prenašala ranitala, ker je bila temu kot pomožna snov dodana laktoza. Je pa tudi res, da nikoli ni imela nobene provokacije z laktozo. Ker nisem strokovnjakinja na tem področju, bom hvaležna, če me katera popravi oz. potrdi moje razmišljanje.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
11.12.2008 22:00:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: laktoza
11.12.2008 22:12:57   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Da se razumemo: moj fantek nima dokazane laktozne intolerance, niti nismo nikoli sumili nanjo ali jo testirali, imel je alergijo na mleko, kar je druga stvar. Zdaj pri letu in pol so se mu po 6. mesecih spet pojavile težave (fleki okoli ust po zaužitju mleka). Zato me je zanimalo, če je treba pri nakupu izdelkov brez mleka in mlečnih sestavin gledati na to, da je brez laktoze - to pomeni čisto brez mlečnih sestavin ali le brez mlečnega sladkorja?


Če ima izpuščaje je alergija na mleko. Pri intoleranci so prebavne motnje. Nobenih izpuščajev.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: laktoza
11.12.2008 22:21:21   
Petr_a
http://med.over.net/forum5/read.php?46,4416517,4419040#msg-4419040
na zgornjme linku imaš odg. pediatrinje.
Torej,to kaj sem povedala drži.Alergiki na KM komot uživa laktozo,saj ni povezave

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: laktoza
12.12.2008 8:33:23   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

mala maja zakaj pa mu niste dajali kruha, mi smo dobili seznam prepovedanih in dovoljenih živil in kruh je med dovoljenimi ) martinov, jelenov, krjavel ). Nam še to niso povedali kdaj točno bomo imeli kontrolo.


na začetku smo imeli 3 mesece full strogo dijeto, po teh mesecih pa smo začeli jesti vse, razen seveda živil ki vsebujejo laktozo in uvedli smo živila ki so bila napisana na listku ki smo ga prav tako dobili na Pek. Drugače pa smo tudi mi dobili da lahko je martinov kruh, in sem pa tja ga je tudi jedel, no smo se tud pregrešil pa mu dali košček navdnega kruha, košček čokolade (ponavadi kinder jajček), pa kakšno kepico sladoleda poleti...... Samo v mejah normale in nismo pretiravali. In po enem letu na kotroli so rekli da je vse OK da lahko uvedemo mleko pa so se spet ponovile težave.user posted image  IN sedaj smo dali iz jedilnika tudi kruh ker že dalj časa sumimo na celiakijo, pa si kar oči zatiskam ko vidim da je mali spet zdrav živahen fantičekuser posted image  Bog ne daj da je res. 1000% raje smo brez mleka kot pa žituser posted image  

Se pa strinjam intoleranca na lakotozo pomeni da črevesje ne prenese mlečnega sladkorja, ga ne prebavi in tako je črevesna  sluznica skoz razdražena in ima človek zato prebavne matonje (driske, bruha, bolečine v trebuščku)
Pri alegriji so pa pikice, pa srbenje....

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
12.12.2008 9:47:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?