|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 9:54:33   
Češnjica
Zdravo!   Prosila bi, če mi lahko katera pomaga z nasvetom, kako ravnati pri sumu na alergijo KML dokler še čakamo na datum pregleda pri alergologu. Naša 4-mesečna punčka ima rdeče suhe lišaje po prsnem košu, trebuščku, rokicah in nogicah (nekoliko so tudi srbeči). Pediater nama je dal mazilo Elidel (za po lišajih) in v lekarni pripravljeno kremo za nego. Dobili sva tudi napotnico za alergologa, pa nam šele čez 14 dni pošljejo datum za pregled, ki bo po mojih predvidevanjih čez par mesecev. Prijavili smo se tudi še na bioresonanco, ki jo imamo tudi šele v začetku februarja. Kako naj ravnam do takrat? Naj bom na dieti brez KML ali naj kljub vsemu jem kake skutke, jogurte – pediater mi je omenil, da moraš za zanesljive teste najprej 3 mesece normalno jesti. Kakšne so vaše izkušnje? Sama sem v dvomih glede tega, ker se bojim, da bo z lišaji vse slabše. Z Elidelom pa jih tudi nebi rada prevečkrat mazala (nam namreč pomaga), ker v navodilih piše, da je za otroke nad starostjo 2 leti (čeprav najin P pravi, da se brez skrbi lahko uporablja tudi za dojenčke). Zadnji teden pa imamo še en simptom – zeleno tekoče smrdljivo (po gnilih jajcih) kakanje. Kako ste ve ravnale do pregleda pri alergologu? Hvala lepa za vsak nasvet!

_____________________________

Zala, 10.08.2008
Žiga, 16.06.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 10:53:50   
pikolina66
tudi mi čakamo na pregled, so obupno dolga čakanja, nam pa je pomembno, da ugotovimo zdaj, ko se polno dojimo, ampak izgleda da bomo še čakali :-((
jaz sem na dieti že 3 mesece, preventivno, nič še ni dokazano, ampak P mi je že pred 3m rekla, naj se diete držim do konca dojenja, tudi če testi ne bodo nič pokazali, kar je zelo verjetno. Je težko, kilce gredo kar dol (pri meni), ampak če je treba, bomo še malo potrpeli...

(odgovor članu Češnjica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 11:03:22   
ANITA D.
Bodi na strogi dieti,če je sum na KM,s tem boš najbolj prav naredila ta mali.

(odgovor članu pikolina66)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 11:07:50   
Anonimen
Jaz sem narocila nasega k alergologinji, ki deluje tudi samoplacnisko. Klicala prejsnji teden in imamo pregled 25. januarja, z napotnico....

Drugace sem pa tudi jaz preventivno na dieti KML in jajca in gluten....

Srecno! Pa cim manj trpljenja malcici!

(odgovor članu Češnjica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 13:30:16   
*zoe*
Jaz se moram šele naročiti na pregled pri alergologu in je na Jesenicah čakalna doba 4 mesece. Ali ste ve prijavljene v Ljubljani? Kakšna je tam čakalna doba? 4 mesece mi je obupno veliko.

Drugače sem pa tudi jaz na dieti brez KML in jajc sedaj že več kot 2 meseca. Polno se dojiva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 13:43:42   
Češnjica
*zoe* - medve sva prijavljeni na pediatrični v Lj, datuma še nisva dobili. So rekli, da ga pošljejo domov v roku 14 dni (sem samo nesla napotnico tja). Čakalne dobe pa so menda dolge.
Mene pa bega predvsem nasvet pediatra, da naj do takrat jem vse (razen naj se ne ''nalivam'' mleka), da drugače testi ne pokažejo realnega stanja (jo polno dojim). Do deset dni nazaj sem bila na dieti (vendar ne na tisti ta strogi, ker mi je tako svetoval P), pa sva imeli kake 3 tedne mir s kožo, potem pa je v enem dnevu spet izbruhnilo, tako da nisem sigurna, če je sploh mleko krivo... Zdaj pa res ne vem, ali naj grem nazaj na dieto ali naj poslušam P...


_____________________________

Zala, 10.08.2008
Žiga, 16.06.2010

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 14:28:24   
ANITA D.
Češnjica!

Po moji logiki če je sum na KM moreš imet dieto ,če nisi sigurna pokliči še enkrat P in vprašaj točno kako in kaj.Po mojih izkušnjah ki jih imam vem če je otrok alergičen ali je sum greš takoj na dieto, tle ni nobene debate.

Lp

(odgovor članu Češnjica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 14:50:15   
*zoe*
IZVIRNO SPOROČILO: ANITA D.

Češnjica!

Po moji logiki če je sum na KM moreš imet dieto ,če nisi sigurna pokliči še enkrat P in vprašaj točno kako in kaj.Po mojih izkušnjah ki jih imam vem če je otrok alergičen ali je sum greš takoj na dieto, tle ni nobene debate.

Lp


Se strinjam - kar pojdi raje na dieto.

(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 21:47:17   
Češnjica
Sem klicala P in preverila, če sem ga zadnjič prav razumela in pravi, da naj jem kar normalno, zaradi lažjega diagnosticiranja user posted image

_____________________________

Zala, 10.08.2008
Žiga, 16.06.2010

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
22.12.2008 23:37:42   
Anonimen
Men so ob prijavi na tewstiranje rekli samo, da moram en teden prej nehat jemat/djat zdravila, dieto pa naj kar drzim, ce je otroku tako lazje..... Mislim, da bi bili otrocki cist prevec brez veze bogi, ce se ne bi drzali diete. Jaz niti nimam srca, ne poguma in ne vem, ce bi prenesla, da bi vsak dan jokal po 1,5h ure skupaj v krcu.. Ce vem, da lahko to preprecim...
Jaz bii an tvojem mestu sla na dieto, ze zato, da se otroci manj matrajo...

(odgovor članu Češnjica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
23.12.2008 9:19:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
23.12.2008 20:49:37   
Taula
Mi smo naročeni v Lj januarja, čakali pa smo 2,5 meseca.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
25.12.2008 10:32:39   
catalina
Oj, mojuser posted image  je alergičen na kravje mleko in jajca, to so testirali 2 tedna nazaj, Jesenice.Je pa res dolga čakalna doba, a reci pediatru naj ti napiše napotnico za sprejem v bolnišnico, tako ga bodo vzeli takoj in testirali, če ima izpuščaje po koži, kar reci pediatru.
Bodi na strogi dieti,pazi na vse mlečne beljakovine v izdelkih, veliko je takih,  v bolnici dobiš vse napotke, pregledajo tudi kri, vse.
Če želiš mi piši, imam seznam izdelkov.
lp

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
25.12.2008 23:18:37   
Anonimen
Jaz bi na tvojem mestu poskusila s strogo dieto brez KM vsaj par dni. Saj dojiš, a ne? Potem bi poskusila nekaj pojesti in opazovala reakcijo. Pa skopaj jo v kalijevem pergamanatu, dobiš ga v vseh lekarnah. Naš ima AD in mu je ogromno to pomagalo za umiritev kože. Samo ne naredi vseh poskusov naenkrat, ker potem ne boš vedela, pri čem si. Nasvet, poskusi tudi dieto brez pšenice, tudi ta je velikokrat alergena, pa kakšno jajce...Začni delati sama na tem, da ugotoviš, ker se mi zdi to zdravsto tko mal, no..Pa maži s hladilnim in opazuj. Glede bioresonance pa, ali ne najdeš, kjer bi hitreje prišla na vrsto? Skratkauser posted image

(odgovor članu catalina)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
26.12.2008 12:27:33   
Češnjica
Hvala lepa vsem za odgovore!
Sem povprašala za nasvet tudi na medover net (dr.Tanč) pa pravi takole: ''Dieta je odvisna od stanja otroka. Če gre le za nekaj izpuščajev in občasno drisko, potem diete še ne uvedemo, če pa ima otrok izrazite težave, suho srbečo in razpokano kožo, ob tem pa prebavne težave in slabše uspevanje, je med čakanjem zagotovo dobro uvesti dieto in jo morda pred pregledom ponovno opustiti, čeprav so protitelesa prisotna, ne glede na dieto (kar lahko potrdijo mamice otrok z alergijo, saj imajo ti otroci kljub dieti visoke specifične IgE).'' - navajam odgovor, če bi bila še katera mamica v dvomih, kako ravnati.

Tako da sem zdaj tretji dan na dieti (brez KM in jajc), zaenkrat še ni nič bolje...najbolj pa me skrbi zelena smrdeča driska.
Dobili pa smo tudi že datum iz pediatrične, vendar šele 17.3. user posted image

Decembrka - hvala, ker si me spomnila še na pšenico, bomo še to probali.
Catalina - bi te prosila za jedilnike - ti pošljem mail na ZS

Vesele praznike želim vsem skupaj!





_____________________________

Zala, 10.08.2008
Žiga, 16.06.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
26.12.2008 19:20:46   
Anonimen
Zelena smrdeca driska je znak, da ji nekaj ne pase. drugace pa se mleko in vsi izdelki iz njega izlocajo iz telesa tam nekje do 3 tednov.... Puncka od kolegice je bila se 3 mesece po zacetku diete iste znake, ampak so potem zginili...
Sem pa nasla knjigo o prehrani alergicnega otroka in matere, ce doji:
http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/knjiga_alergije/index.php
Veliko uporabnih receptov je notri, preizkuseno dobri...
Saj verjetno jo poznate, ampak vseenoo..

(odgovor članu Češnjica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
26.12.2008 19:39:03   
Anonimen
Se tole sem pozabila...

Jaz si pisem dnevnik, kaj sem pojedla, odkar sem na dieti in sicer zato, da
1. vidim, ce dobim/dobiva vse potreben stvari
2. vidim, kaj otroku ne pase in lahko izlocim iz hrane
Poleg tega belezim, kako se dojencek odzvia na hrano...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako ravnati do obiska pri alergologu?
8.1.2009 11:11:19   
ksenci
tudi moj sin 5m je imel zeleno, sluzasto in smrdeče blato po gnilih jajca. naredil so test za kml in jajca, ampak je bila potrjena alergija na jajca na kml pa ne, čeprav sem sumila kml. poleg tega je dobil črevesno bakterijo- vnetje črevesja in je bilo tako hudo- bruhal in driskal prozorno-zeleno (22.12), da je bil en dan na intenzivni v kliničnem. sem še vedno na dieti brez kml in jajc in dodajam alernovo. blato je že boljše barve, toda še je včasih zelenkaste in še vedno je prisotna sluz. sumum, da še nekaj ni vredu in tudi čakam na še eno testiranje. opažam, da če se več doji, da je blato slabše, tako da bom žal počasi nehala  z dojenjem, ker imava že od 30.11 dalje same probleme in sva preživela skoraj ves december v bolnici, zdravniki pa so skoz postavljali diagnozo virozo- dokler se stanje le ni tako poslabšalo, da je pristal na intenzivniuser posted image pa še zdaj čakava na testiranje, čeprav je primer nujen. imunski sistem ima tako oslabljen, da hodiva ven le k zdravniku in še vseen je non stop prehlajen.

(odgovor članu pikolina66)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?