|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 14:26:40   
Alika
Upam,da niste mislne,da bi jz to vse skup zmiksala:ups:
Ne,sploh ne!!
Mam sam par vprašanj.
Glede na to, da moj mali je že krompir,korenje,kolerabo,bučko,por,me zanima če mu lohk dam že brokoli ali acvetačo in stročji fižol.Pa kterga od teh najprej?!:zmeden2:
Je že tudi skuto,smetanov sir in zdenka sir.Pa mu lohk dam tud navaden jogurt?Kaj pa puding?Doma kuhanga(a kr na alpskem mleku,al kaj) al kuplenga(bi bil lumpi primeren)?
Sem zakomplicirala,a ne?!
Se včas počutm,k da bi mela prvega mulčka,pa sem od ta pruga že čist vse pozabla:ups::hudicek:
lepo se mejte,:zajcek: Alika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 14:28:27   
Alika
Sem pozabla dodat,da smo stari skor sedem mescev,če bi ktero zanimalo.

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 14:34:17   
Ajsha
Od tega, kar si napisala, da že je, ti samo zdenka sir močno odsvetujem. Razlog? Topljeni siri ne vsebujejo kalcija temveč fosfor, ki nadomesti kalcij, da bi bil sir mehak. Fosfor tudi "potegne" kalcij iz malčkovih kosti, zato ti svetujem, da mu daš običajni sir in ne topljenega. Če imaš še kakšna vprašanja glede sira, sem ti na voljo.

LP!

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 14:37:28   
Alika
a navaden sir mu pa lahko naribam med zelenjavno kašo?!Kterga pa?Gaudo,ementalec.....:zmeden2:

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 14:38:54   
Alika
aja,še to
smetanov sir tud ni problem?
Uporabljam kiri.Je od lj mlekarn boljši?Ali philadelphia?

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 15:03:43   
Seven*
Vsekakor stvari, ki so cimbolj naravne.. Koliko je pac to mogoce. Doma skuhan puding.. Jaz sem na gluten in mlecne izdelke cakala do 8 meseca.. Kravjega mleka mu pa se zdaj ne dajem (10.mesecev). Jogurte ima najraje tiste navadne, polnomastne..

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 15:32:32   
Ajsha
Njaboljši so trdi siri - ti najdlje zorijo in so mikrobiološko najstabilnejši. Je pa drug problem - sol. Siri so načeloma slani, to pa ni najboljše za otroke, zato ga sicer otroku daj, vendar ne pretiravaj v količini.

Kar se tiče svežih sirov - smetanovi in podobni, so pa velikokrat polni dodatkov, nekateri vsebujejo celo želatino. Poglej na etiketo in se odloči. Jaz mojemu otroku tega ne dajem, trdi sir pa dobi vsake toliko časa.

LP!

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 15:57:42   
ZARA
oj...se strinjam z ajsho...
...glede brokolija in cvetace-mu mirno lahko das,strocji fizol sem ji jst dala sele pred kratkim (11 mes),Lumpi skutke in navadne jogurte sem ji dajala po 7 mesecu,Pudingov in montejev ne mara...rada ma pa fruhtzwerge...
Lahko mu dajes tud ze meso,piscanca,purana,telecjo juho...

lp

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 16:00:10   
BARBARA R.
Se pridružujem Ajshi in Seven. Jaz ne dajem niti navadnih jogurtov. Le Alletine, ki so narejeni za njeno starost.
Brokoli in cvetača res nista problem.Ravno tako ne stročji fižol.
Morda bi pudimg skuhala na sojinem ali riževem mleku.Vendar še vseeno vsebuje škrob, tako da, ne vem.Jaz ne!
Kar ji dam kupljenega je mišljeno za otroke njene starosti.Ostalih stvari pa ne.Še kruh pečem sama, brez glutena.

:muca:


(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
7.4.2005 21:19:17   
tajara
Jaz sem mojemu Maju dala cvetačo in ga je napenjalo. Mislim pa da brokoli in stročji fižol že lahko daš. Skuto sva začela jesti, ko je bil star 8 mescov. Če mu še nisi probala dati kravjega mleka, mislim da ni pametno skuhati z njim puding. Moji kolegici je pediatrinja rekla naj čokolino dela z prilagojenim mlekom :zmeden: samo kokr jaz vem se ga ne sme zavreti, tako da... Veš keri pudingi so najboljši, tisti k smo jih še mi v šoli dobival, dva sta skupaj pakirana, v njih ni konzervansov.

Lep pozdrav tebi in tvojima dvema sončkoma.:rozica:

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
8.4.2005 7:15:51   
puri
Brokoli, cvetačo in stročji fižol mu lahko daš, z zdenka sirom bi jaz še počakala, pudinge, čokolino, keksolino, mlečni gres,....pa jaz pripravljam na mleku, ki ga je treba zavreti in ne na alpskem!

lp

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
10.4.2005 12:59:43   
KMALU
Kaj pa ce starsi ne jejo sira in ga zato tudi malemu ne dajo? Primer moje sesre namrec...
A je sir pomemben v razvoju dojencka ali ni nobene panike, ce mu ga ne dajejo?

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
10.4.2005 14:13:53   
Ajsha
Sir je praktičen zato, ker ima relativno veliko količino kalcija skoncentrirano v relativno majhni masi :) Poleg tega so v siru tudi v maščobi topni vitamini (A,D,E in K) - no predvsem vitamin D, ki še olajša vstop kalcija v kosti. Če otrok ne pije mleka in ne je sira, ga mora dobiti z drugimi živili, recimo z zelenjavo, ampak jo mora pojesti res veliko, ker je kalcija relativno malo.
Lahko pa uživa tablete ampak jaz osebno uživanju mineralov s tabletami nasprotujem, ker se tisti kalcij lahko hitro znajde kje drugje kot pa v kosteh - recimo na stenah žil.

Jaz zaradi svojih prepričanj ne bi hotela ogrožati otrokovega zdravja in bi mu dala mlečne izdelke. Definitivno.

LP!

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   puding,jogurt,brokoli,stročji fižol
10.4.2005 14:17:49   
Primoza
Za fižol bi še malo počakal, ostala živila dodajajte eno po eno in opazujte reakcije.

Tako smo mi opazili, da naš ne prenese npr. brokolija.

Fižol v zmernih količinah mu zdaj pri 11 m ne dela več težav.

(odgovor članu Alika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?