|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 17:47:15   
Mandek
Moja pupa je polno dojena, stara tri mesece, tudi krče smo dali skoziuser posted image . Vse lepo in prav, zadnje dni je nekaj tečkala in si v usta tlačila vse možno, zraven jokcala pa sem mislila, da je kakšen začetek zobkov.
vprašam mami, če misli, da bi že lahko bili, nakar mi napiše nazaj sms, da ji za vraga naj že dam čaj ali vodo, ker je mala očitno dehidrirana in da jaz sem od rojstva naprej pila čaj (seveda sladkan) in je bilo vse ok in nisem nič tečkala in jokala (me prav zanima). Torej, otrok ni tečen in ga nič ne matra, če pije čaj.

Ok, pamet izpred let, nakar mi reče, da je dehidrirana, ker imamo centralno kurjavo in da je zrak pri nas preveč suh. Vlažilca res nimamo in mala lepo spi ponoči in podnevi, torej ne vidim povezave.
Za čaj mi govori že od rosjtva pupe dalje, jaz vztrajam na svojem in ji dopovedujem pomen in vsebino dojenega mleka, ampak nič. Pošteno me je že znervirala in priznam, omajala lastne misli, pa bi rada samo slišala, da dobi vse, kar rabi, z mojim mlekom.
Ma, sej ne vem, besna sem, ker mi to fursirajo in sem pač mogla to napisat...

_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 17:54:23   
poli*
Da boš ugotovila možno dehidracijo jo z roko potipaj čez teme na glavi (kjer še kosti niso zrasle skupaj)... in če boš videla, da je ugreznjeno je dehidrirana, če je pa (skoraj) ravno pa ni deh.!
To s čajem strašijo še iz stare šole... ko nekaterim povem, da je danes moda, da nič čaja, kar ne morejo verjeti. Jaz tudi vztrajam brez čaja in s polnim dojenjem! 

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 17:54:24   
Detece
Otrok ima sigurno dovolj tekočine in ni dehidriran. Če niso dojenčki rojeni poleti v 35 stopinj dehidrirani nevem zakaj bili naši pozimi zaradi suhega zraka.
Naj te potolažim s tem, da je meni pediater rekel da ni nobene potrebe po dodatni tekočini kadar je otrok dojen. S tem naj bi mu naredili več škode kot koristi - čajek namreč pije po flaški in s tem tudi veliko več zraka, kar pa je krivec za krče in napenjanje.
Sama imam sicer 1 mesec starega user posted image , in mu čajeka ne dodajam.


(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 17:56:55   
misa4
Eh moja matka je ista.Jaz pa sm pr šestih tednih sok pila in bla bla bla. Pa daj že čaj...Dokler sva se dojila mu nisem nič dodajala,če je bil žejen je pri meni malo popil.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 18:13:49   
pajčolanka
jaz ji nič ne dodajam. Se mi zdi brezveze. Če je žejna, lačna...to pokaže in jaz ji surežem tako da ji ponudim dojko. A rabi še kaj? Za moje pojme ne. Na dojki se odžeja, naje...to je to.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 18:16:55   
CatJa
Jaz nobenemu nisem dodajala tekočine, dokler sta se samo dojila.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 18:20:54   
resnično srečna
Ti lepo tvoji mami razloži 3 stvari:

  1. prvo mleko je vodeno, ko malo dlje pije je hrana in na koncu pride tisto najbolj kalorično (sladko)...torej je tako kot vaše kosilo...z vodenim se odžeja...s srednjim naje...z zadnjim pa posladka...
  2. če bi ji dajala čaj bi posledično ti imela manj mleka, ona pa lažen občutek da je sita in bi kmalu spet hotela se dojiti...ritem bi se vama sesul
  3. to je tvoj otrok...in če je dehidriran je tvoja stvar, če ne bo spala, jo boš pa ti morala prenašat...tako da naj ji bo jasno, da si ti njegova mama...ona lahko sicer svetuje, živcira naj te pa ne, ker lahko še izgubiš mleko...bo ona plačevala umetno??? bo ona prevrelavodo??? bo ona nadomestila tesni stik mati otrok, ki nastane z dojenjem???
pa zaupaj sebi za vraga...če že tukaj dvomiš kako bo šele kasneje pri vzgoji...vztrajaj punca pri svojih načelih...

pip

G.


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 18:40:24   
Anonimen
user posted image  joj te mamice,vse so isteuser posted image Men je pri obeh težila s čajčkom in mal cukrčkam noteruser posted image

Sta obe samo joško dobivali in sta zraaasliuser posted image

(odgovor članu resnično srečna)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 20:02:45   
Najaa
Moja je bila polno dojena 5,5m in ni potrebovala nobene dodatne tekočine. To vem zato, ker sem ji po 3m ponudila občasno nesladkan čaj, pa ga ni hotela. user posted image

Poslušaj sebe, se drugih. Kar je bilo pred 20 in več leti dobro, ni nujno dobro tudi danes. user posted image  Brezveze, da se nerviraš zaradi takih izjav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 20:29:05   
Čarli08
Moja je ista. Tamali pa čaja ne mara preveč in če mu ga dam, se nama ritem popolnoma sesuje. Zato delam po svoje in mu ga ne dajem več. Zdaj je star tri mesece.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 20:44:28   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Jaz nobenemu nisem dodajala tekočine, dokler sta se samo dojila.


Enako. Pa so mi tud pametovali. Rečeš, da si ji dala tud čaj, pa je.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 21:21:12   
Lejči
Tudi obe moji pupiki sta bili izključno dojeni cca. 6,5 - 7 mesecev, pa nikoli nista dobili čaja. Poleti sta se večkrat podojili, pa je bilo. Kot so ti že ostale napisale, kar sebi zaupaj user posted image .

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 21:24:22   
Ryssa
Jaz mu dam čaj če hoče, pa si vseeno roke in vse živo tišči v usta. To je sam oralna faza.

(odgovor članu Lejči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 21:27:06   
Jelcy
Jaz poslusam vse nasvete, odlocim pa se po svoje! Moj sin je bil do 6. meseca izkljucno dojen in ni dobil niti kaplje vode, ne caja, pa je blo poletje in se je ogromno potil. Ponudila sem mu parkrat pa ni hotel, plenicke pa so bile skozi polulane, ponoci so tudi kdaj premocile, je pa res da sem jaz ogromnooo vode popila, ker sem imela skozi obcutek zeje. Tako, da moj ni potreboval dodatne tekocine.

(odgovor članu Lejči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
6.1.2009 21:36:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jelcy)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 22:04:24   
Anonimen
pa bi rada samo slišala, da dobi vse, kar rabi, z mojim mlekom.


vse kar rabi, dobi s tvojim mlekomuser posted image

ma kaka dehidracijauser posted image dehidriran otrok neb preživel tri mesece....moja pupa je bla rojena v najhujšji poletni vročini, pa je čudežno preživela brez čaja...ma eni so res tečni, polulano plenico ji pomoli pod nos, pa naj ti razloži po kakem čudežu je mokrauser posted image

(odgovor članu Mandek)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
6.1.2009 22:06:32   
Anonimen
no in sma šle na flaško in zdej mamo problem ker poleg AM noče pit ničesar!!! in posledica...tako trdo kaka da vsakič upam da ji ne bo raztrgalo ritke....


to nima veze z dojenjem, zaprta je zaradi AM, ne morš ji na podlagi tega dat nasveta da naj otroku da vodouser posted image
polno dojen otrok ne rabi nič in dajat mu nekaj za vsak slučaj, če pa slučajno kdaj.....eh no...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
7.1.2009 7:47:41   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Da boš ugotovila možno dehidracijo jo z roko potipaj čez teme na glavi (kjer še kosti niso zrasle skupaj)... in če boš videla, da je ugreznjeno je dehidrirana, če je pa (skoraj) ravno pa ni deh.!
 Vdrta mečava ne pomeni nujno dehidracije. Zato so potrebni še drugi znaki. Je pa vdrta mečava definitivno znak tega, da je otrok žejen. Biti žejen ali biti dehidriran ni isto. Zaradi dehidracije otrok pristane v bolnici, zaradi žeje pa s flaško vode ali čaja v ustih.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
7.1.2009 8:08:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
7.1.2009 9:23:10   
mika
No, jaz se pa nikakor ne strinjam s tem, da polno dojen otrok ne potrebuje ničesar drugega, kot mleko in to iz preprostega razloga, ker ne moremo vseh otrok obravnavat enako. Vsak ima svoje potrebe.
Naša pupa je po vsakem kopanju pila čaj. Rodila sem decembra in po kopanju ni sprejela dojke, ampak je grozno jokala. Tudi moja mama mi je predlagala čaj in sem jih ga brez zadržkov dala.  V trenutku je zexala deci čaja in zaspala. Čez 15min. se je zbudila in sva se podojili.

A še niste ugotovile, da se veleumni nasveti naših strokovjakov spreminjajo tako hitro, da jim ne uspemo sledit.

Ni treba vzet vsak mamin nasvet kot pametovanje, mogoče pa ima celo pravuser posted image .

Drugače sem pa mnenja, da je vsakemu otroku potrebno ponudit za pit, če sprejme je ok, če pa ne, je ravnotako ok.

Primerjava s poletjem in zimo je tudi nesmiselna. Poleti je veliko več vlage v zraku, kot pozimi.

Pa še nekaj...jaz vsakič ko jem juho, takoj za tem pijem sok. Zakaj sem potem žejna, če sem z juho pridobila dva dcl. tekočine?


(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
7.1.2009 9:45:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
7.1.2009 9:54:13   
AnciM
Hruška pa si poskusila zamenjat AM. Moj ni po mleku čisto nič zaprt. Še lažje in večkrat gre iz njega kot pa ko sva se samo dojila.

Kar se pa vdrte mečave tiče. Moj jo je imel prva dva meseca skoraj vedno zvečer vdrto pa ni sprejel ne dojke, ne flaše. Torej ni bil žejen.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
7.1.2009 10:07:51   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: mika

No, jaz se pa nikakor ne strinjam s tem, da polno dojen otrok ne potrebuje ničesar drugega, kot mleko in to iz preprostega razloga, ker ne moremo vseh otrok obravnavat enako. Vsak ima svoje potrebe.



Se popolnoma strinjam, moj je pri cca 3 mesecih jokal in jokal, ko sem mu ponudila dojko je začel še bolj krčevito jokati in se tiščat stran od dojke, ko sem mu ponudila čaj pa ga je v momentu spil deci in potem čes dan tudi do pol litra.
Jaz ne rabim nobenih znanstvenih dokazov da otrok porebuje oz. ne potrebuje dodoatne tekočine, meni je moj otrok popolnoma zadosten dokaz.
Aja pa še to da z dodajenjem tekočine zmedeš ritem otroku, moj se ni nikoli zmedel, količine mleka so še zdaj pri njegovih 11-ih mesecih zavidljive (še za eno dete). Pa tudi redil se ja vsaj kilogram na mesec, pa ni pik sladkanega čaja.

Mandek, če si ti prepričana da tvoj otrok ne potrebuje ničesar drugega pa vztrajaj pri svojem, saj ti svojega otroka najbolje poznaš.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
7.1.2009 17:21:28   
Detece
To je res, da se mnenja od pediatra do pediatra zelo razlikujejo. Danes smo namreč imeli 1. posvetovalnico in pediatrinja mi je rekla naj le dajem user posted image  malo čajeka ali pa vodice med obroki, da je to potrebno.
Pred odpustom iz bolnice sem pa od tamkajšnjega pediatra dobila drugačen nasvet.user posted image user posted image user posted image
Zdaj pa bodi pameten. Ne vem jaz mu bom poskusila dati tudi nekaj tekočine...škodilo mu menda že ne bo...

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Saj mi je jasno, ampak...
7.1.2009 17:27:36   
Anonimen
A še niste ugotovile, da se veleumni nasveti naših strokovjakov spreminjajo tako hitro, da jim ne uspemo sledit.


ne gre se za nasvete, dohterji itak da si niso enotni. in si nikol ne bodo.

a daje levinja svojim mladičem za pit vodo ali čaj? a daje volkulja? mačka?

pa če vam primerjava z živalmi ni všeč, a dajejo ženske v afriki svojim dojenčkom pit čaj? k še pitne vode nimajo, niti zase ne?

nč ne rečem, dejte čaj al pa vodo, če bolj počutite pol...sam otrok tega ne rabi, če je polno dojen in dojen na njegovo željo.

in primerjava s pitjem po zaužitju slane juhe je čisto mimo.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?