|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 19:37:03   
Volga
Doma imam prvčka, danes je prišel z domačo nalogo izdelati družinsko deblo samo po eni strani in samo do babice. Je imel v glavi kako in  kaj, ker je dala učiteljica navodila. O.K, si mislim, ti delaj, jaz pa bom sem pa tja pogledala kako in kaj, če me kaj vprašaš, ti pomagam, itak. Vendar je vmes stopila tretja tretijna družine in pametovala, kako naj naredi, pa kako pobarva, pa kako napiše, da mora biti stvar lepa, ....Zanima me, a niso domače naloge za OTROKE, starši jih pač pregledamo in vmes popravimo in pomagamo od daleč, če je treba ali so pač domače naloge za starše, da tekmujejo med sabo, kdo bo naredil bolje, skeniral več slik, nalimal več sranja gor, itd...Ker jaz sem potem odstopila od projekta in sta možakarja izdelovala sama, s tem da mu je tretja tretjina narisala drevo, normalno, da je drugačno, kot tisto, ki ga nariše otrok. A je učiteljicam to kul, mislim, važno, da je lepo, čeprav se vidi, da so imeli starši prste vmes? Ker jaz sem že danes sproti povedala, da otroku ne mislim delat domačih nalog, da pa jih bom pregledala in usmerjala, če bo potrebno. Kako vi to delate in tudi kaj učiteljice mislite o tem? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
7.1.2009 19:41:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 19:43:32   
Anonimen
Zanima me, a niso domače naloge za OTROKE

Kako vi to delate


Nasa mama je rekla, da je ona svojo solo ze naredila.

Kako bom naredila, ne vem. Zaenkrat sem fascinirana, kaj vse zna otrok narediti sam. Upam, da bo tako ostalo.


(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 19:44:04   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: sivkamivka

jaz želim, da naloge naredijo otroci. starši lahko pomagajo s tem, da razložijo, če otrok česa ne razume, napiše, nariše (ali pa nakvačka, če je treba nakvačkat) pa naj otrok sam.

da so starši pisali ali risali, se mi je zdelo sprejemljivo le, če je imel npr. otrok zlomljeno roko, s katero sicer piše. pa še v tem primeru sem želela, da nalogo otrok narekuje staršu. oz. narekuje tudi snov, ki jo je starš prepisoval



To sem želela slišat, ja. Ti si učiteljica, a ne?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 19:46:16   
Mišni
Meni se kot prvo zdi, da je tudi otrok veliko bolj vesel, če tako stvar naredi sam.

Drugače se seveda čisto strinjam s tabo. Kar zna sam, naredi sam. Če ne zna, se pomaga.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 19:47:01   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Meni se kot prvo zdi, da je tudi otrok veliko bolj vesel, če tako stvar naredi sam.




ja, seveda, pa učiteljice verjetno tudi. No, čakam še kakšo učiteljico, da se oglasi.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 19:48:26   
Gina
Jaz doma pri svojih otrocih (kakor tudi v službi) delujem tako, kot si ti napisala, da se tebi zdi ok in normalno. Če ne znajo, pomagam, sicer pa delajo sami. Kolikor jaz poznam učitelje, je polovici fajn tako, kot razmišljava midve, druga polovica pa razmišlja tako kot tvoj in dejansko včasih še z oceno ocenijo, koliko si ti kot starš delal zraven. Enkrat je zato moj sine dobil trojko za stvar, v katero je vložil res ful truda in delal z veseljem, samo ni moglo tisto tekmovat z izdelki odraslih, ki so si vzeli še ful časa in tehnične opreme zraven. obupna ugotovitev, takrat sem se skoraj zjokala, ta mali se je pa ornk, samo ponekod tako je, ne morejo si pomagat nekateri učitelji, ko pa tako lepe izdelke dobijo nazaj. Ko je moja hči enkrat dobila nalogo, da ji moram jaz narisat ne vem kaj, sem napisala v beležko, da sem svojo OŠ že naredila, pa da ne bom risala prav nič, se je pa moj ex spravil vse narisat v nulo natančno.user posted image  Samo tisto se pa več ne sekiram, ker to ni več moj problem, če si dela delo.

Skratka volga, če si bo tvoj delal delo, ga pač pusti in se ne sekiraj. Ni vredno. Če bo naletel na tako učiteljico kot sem jaz, si bo mislila, da je mal trčen, da si je tolk dela dal, al pa da je tolk ambiciozen in da se mora pokazat,  posledic pa ne bo, če bo naletel pa na tako, kot je druga polovica, pa lahko še dobro oceno dobi.user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 19:50:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Zanima me, a niso domače naloge za OTROKE,


So, samo včasih je preveč zahtevna naloga za še tako majhnega otroka npr plakati, v bistvu se ne znajde še sam. Se strinjam s tistimi, ki pravijo, da so svojo šolo že naredili in poskušajo otroka navaditi, da čimbolj samostojno opravlja delo, iz izkušenj pa ne poznam nobenega starša, ki se ne bi vsedel z otrokom in mu pomagal pri samem reševanju nalog. Je pa čisto odvisno od otroka.
Je pa res, kot je Gina napisala. Ponavadi so ocenjeni pri takih nalogah starši in ne otroci.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 7.1.2009 19:51:52 >

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 19:52:11   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Enkrat je zato moj sine dobil trojko za stvar, v katero je vložil res ful truda in delal z veseljem, samo ni moglo tisto tekmovat z izdelki odraslih, ki so si vzeli še ful časa in tehnične opreme zraven.


Ampak potem ti odrasli niso čisto gladki, se mi zdi....ker, mislim no, jaz tega ne morem razumet. Pa kako naj 6-letnik v mojem primeru poskenira fotke, napiše vsa imena v deblo (o.k., to naš hvala bogu zna, vsi v prvem pa še ne) in ne vem kaj še vse?

Se mi zdi, da se bomo še na.je.bali s to šolo user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 19:52:33   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Če bo naletel na tako učiteljico kot sem jaz, si bo mislila, da je mal trčen, da si je tolk dela dal, al pa da je tolk ambiciozen in da se mora pokazat


Oziroma, da je mama taka.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 20:04:45   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


Ampak potem ti odrasli niso čisto gladki, se mi zdi....ker, mislim no, jaz tega ne morem razumet. Pa kako naj 6-letnik v mojem primeru poskenira fotke, napiše vsa imena v deblo (o.k., to naš hvala bogu zna, vsi v prvem pa še ne) in ne vem kaj še vse?

Se mi zdi, da se bomo še na.je.bali s to šolo user posted image



A veš jaz take sorte nalog ne dajem. Pa dosti jih poznam, ki tega ravno tako ne počno. Nekateri pa včasih, nekateri pa pogosto. Odvisno na kakšne učitelje naletiš. Naš ta velik je že kar nekaj takih srečal v svojem življenju. Ima malo smole, ta mala pa še niti enkrat. Ima same normalne učitelje. Še tista, ki je dala to nalogo, kar sem zgoraj napisala, mi je nazaj odpisala, da ni tako mislila, da ni bilo mišljeno, da moramo starši to naredit.... Čist me je pa minilo financirat te seminarske enkrat, ko smo bili ful brez denarja, pa sem nujno rabila barve v printerju za nekaj, kar sem delala, pa je naš fant nujno moral kar precej tega materiala iz neta sprintat za seminarsko in to barvno, ker to je nujno, če ne cvek dobiš - potem je tisto sprintal, pa še ni dobil glih neke fajn ocene. Takrat bi babo neumno, ki je zahtevala print nekam sunila z veseljem. Samo a veš, naslednjič mu bom zihr spet sprintala.... kaj ti pa preostane? Skratka, vse je odvisno od čisto konkretnih učiteljev, na katere otrok naleti in njihovega razuma in gledanja na reči. Nekateri učitelji ti bodo odgovorili, da šola ni samo stvar učencev, da s tem prisilijo starše, da se ukvarjajo z njimi in to bodo smrtno resno mislili. Matr, a je stvar učitelja prisilit starša v nekaj? Kaj pa jaz poznam razmere doma od kogarkoli, s kakšno pravico naj bi se v nekaj vtikala? Ampak eni ne gledajo tega tako. Eh...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 20:06:07   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Če bo naletel na tako učiteljico kot sem jaz, si bo mislila, da je mal trčen, da si je tolk dela dal, al pa da je tolk ambiciozen in da se mora pokazat


Oziroma, da je mama taka.user posted image


Ja, saj ponavadi vprašaš otroka, kdo si je tolk časa vzel, da mu je vse to naredil? Pa so iskreni, povedo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 20:08:23   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Čist me je pa minilo financirat te seminarske enkrat, ko smo bili ful brez denarja, pa sem nujno rabila barve v printerju za nekaj, kar sem delala, pa je naš fant nujno moral kar precej tega materiala iz neta sprintat za seminarsko in to barvno, ker to je nujno, če ne cvek dobiš - potem je tisto sprintal, pa še ni dobil glih neke fajn ocene. Takrat bi babo neumno, ki je zahtevala print nekam sunila z veseljem. Samo a veš, naslednjič mu bom zihr spet sprintala.... kaj ti pa preostane?


No, saj ravno to, o tem govorim. AMpak, kaj pa če otrok doma nima računalnika? Pa ne mi zdaj bluzit, da ga imajo vsi, ker ga nimajo, a ti so potem pri takih učiteljicah že vnaprej obsojeni na nižje ocene? To pa res ni pravično.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 20:42:07   
krfjolca
Jaz učim na višji stopnji in je že težko prepoznavat, kaj je otrok naredil sam in kaj s pomočjo odraslih (čeprav pri ta velikih niti ni več toliko pomoči odraslih, temveč se znajdejo na drugačen način, večinoma internet in podobno, samo da je stvar hitro narejena). Pri raznih spisih še lahko jasno vidim, da določeni stavki ne morejo biti plod njegovih misli, pri drugih nalogah pa niti ne - npr. pri raznih govornih nastopih in podobnem. Imam sicer nekaj staršev, ki zelo veliko presedijo z otroki ob domačih nalogah in učenju, tu gre večinoma za otroke z raznimi učnimi težavami. Predvsem je moje mnenje, da je treba otroku pomagati zgolj z usmerjanjem k pravilni rešitvi oziroma k ponovnemu (in ponovnemu in ponovnemu) branju razlage v učbenikih in drugih virih, če snov otroku ni jasna. Veliko staršev "pomaga" na ta način, da v bistvu samo narekujejo pravilne rešitve, kar pa še ni ključ k razumevanju.
Pri mlajših otrocih se pa strinjam, da je zelo nepedagoško od učitelja dajati večjo vrednost izdelkom, pri katerih je jasno, da niso delo otroških rok.


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 21:20:07   
caillou
Če me potrebuje sem zraven, če ne pa nisem. 

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 21:45:38   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Zanima me, a niso domače naloge za OTROKE

Kako vi to delate


Nasa mama je rekla, da je ona svojo solo ze naredila.

Kako bom naredila, ne vem. Zaenkrat sem fascinirana, kaj vse zna otrok narediti sam. Upam, da bo tako ostalo.




Tako kot je rekla tvoja mama rečem tudi jaz doma in tudi otrokom v šoli.  user posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 21:49:35   
saskija
Meni pa se zdi žalostno, da je 9 letka tako naravnana, da otrok, ki nima doma spodbudnega okolja je zelo težko uspešen, v 8 letki oziroma pred mnogimi leti je bilo to mogoče.

Tudi ideja ,da se mora v 1. razredu otrok naučit pesmico na pamet je bedasta- le kako, če pa ne zna bratuser posted image torej če nima starša , ki mu jo bo 1000X prebral je ne bo znal, isto je z nekimi plakati, pa seminarskimi kasneje, pa z branjem, da morajao vsi doma brat, ker je v šoli tako natrpan učni načrt... v glavnem 9 letka zgleda da je bolj za starše kot za otroke.



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
7.1.2009 21:54:18   
Anonimen
v glavnem 9 letka zgleda da je bolj za starše kot za otroke.


Ja, za tiste, ki so pisali program, ker so dvajset let nazaj na usesih sedeli.

Zdaj morajo pa se doma popoldne mal ponavljat user posted image .

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
8.1.2009 6:40:15   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

Meni pa se zdi žalostno, da je 9 letka tako naravnana, da otrok, ki nima doma spodbudnega okolja je zelo težko uspešen, v 8 letki oziroma pred mnogimi leti je bilo to mogoče.

Tudi ideja ,da se mora v 1. razredu otrok naučit pesmico na pamet je bedasta- le kako, če pa ne zna bratuser posted image torej če nima starša , ki mu jo bo 1000X prebral je ne bo znal, isto je z nekimi plakati, pa seminarskimi kasneje, pa z branjem, da morajao vsi doma brat, ker je v šoli tako natrpan učni načrt... v glavnem 9 letka zgleda da je bolj za starše kot za otroke.




Pa kje so te šole no ? Ema ni še niti enkrat prišla domov, da se mora naučiti pesmico na pamet ali pa, da je treba narest kakšen plakat, seminarsko....
Sicer zna en kup pesmic, samo se jih nauči že v šoli. In ja, vzgoja otrok res ni več za starše lenuščke.

Če samo povem, da nekateri otroci pri štirih letih, ko pridejo v vrtece, prvič dobijo v roko žlico, pa reveži ne vedo zakaj bi jo uporabiliuser posted image . Ja, tudi to se dogaja in potem je takim otrokom, s "starši samo na papirju", v šoli resnično težko. Aja, pa ne posplošujem sedaj, da ne bo prišlo do pomote.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
8.1.2009 7:21:45   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Pa kje so te šole no ? Ema ni še niti enkrat prišla domov, da se mora naučiti pesmico na pamet


A na vaši šoli nimate bralne značke? No, za bralno značko mora znati tri pesmice na pamet.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
8.1.2009 7:39:36   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
No, za bralno značko mora znati tri pesmice na pamet.


Eno pa res.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
8.1.2009 7:51:00   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
No, za bralno značko mora znati tri pesmice na pamet.


Eno pa res.user posted image


pri nas tri pesmice in štiri knjige za obnovit.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
8.1.2009 8:44:38   
saskija
cailloue kje so te šole sprašujejš- po celi Sloveniji- v učnem načrtu je lepo zapisano da se naj naučijo tudi kakšno pesmico na pamet, pa govorni nastopi in tako dalje....

Ti učni načrti z žlico nimajo kaj opraviti.
Tudi bralne veščine je treba osvajati doma ker v šoli ni dovolj časa, ker je vse tako natrpano...

In ob tem se mi zdi žalostno, da otrok, ki nima spodbudnega okolja ni enakovreden ostalim že v 1. razreduuser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
8.1.2009 8:45:33   
higuys
NIMAM  še šolarčka ampak me je že zdaj strah  kaj bo. To pa predvsem zato, ker je nečak letnik 12/2000 in je šel v šolo seveda z vrstniki, čeprav leto mlajši . Že od vsega začetka ni bil "zrel" za šolo (mnenje staršev, učiteljic) in ker je tako slabo začel se mu to vleče zdaj že v tretji razred. Skratka , v prvem razredu devetletke so se morali otroci naučiti pesmico na pamet. Mater, saj še brat ne znajo. No , potem mi je brat razložil, da morajo starši brati in otrok zraven posluša in se nauči na pamet . Zdaj naj mi katera iz teh krogov pove kakšen smisel ima to? Učenje na pamet. user posted image . No zdaj v tretjem je delal plakat o lisici (italijanščina) - no delali so ga starši, ker je mali itak na tapeti in ga hočejo koliko toliko zaščititi pred slabimi ocenami. No tudi v tem ne vidim smisla.
Tako, da po mojem naloge so za učence samo vem, da bi mojemu pomagala, da ga sistem ne "pokoplje" . Je pa tudi on rojen konec leta, tako da user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko pomagat otrokom pri domačih nalogah?
8.1.2009 9:01:07   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

NIMAM  še šolarčka ampak me je že zdaj strah  kaj bo. To pa predvsem zato, ker je nečak letnik 12/2000 in je šel v šolo seveda z vrstniki, čeprav leto mlajši . Že od vsega začetka ni bil "zrel" za šolo (mnenje staršev, učiteljic) in ker je tako slabo začel se mu to vleče zdaj že v tretji razred. Skratka , v prvem razredu devetletke so se morali otroci naučiti pesmico na pamet. Mater, saj še brat ne znajo. No , potem mi je brat razložil, da morajo starši brati in otrok zraven posluša in se nauči na pamet . Zdaj naj mi katera iz teh krogov pove kakšen smisel ima to? Učenje na pamet. user posted image . No zdaj v tretjem je delal plakat o lisici (italijanščina) - no delali so ga starši, ker je mali itak na tapeti in ga hočejo koliko toliko zaščititi pred slabimi ocenami. No tudi v tem ne vidim smisla.
Tako, da po mojem naloge so za učence samo vem, da bi mojemu pomagala, da ga sistem ne "pokoplje" . Je pa tudi on rojen konec leta, tako da user posted image


Škoda da je šel nečak z vrstniki v šolo in da niso preložili šolanja za eno leto. Moja deklica je november 2000 in je šla eno leto kasneje v šolo in se to zelo obrestuje.

Pesmica na pamet se nauči zato, da se uri kratkoročni spomin, recimo na vojaški akademiji v USA se učijo jedilnike na pamet, gre za po domače povedano treniranje možganov, da si lažje zapomnimo podatke.

Problem je samo v tem, da otroci še ne znajo brat in da morejo, moramo nato starši brat. In problem je da vsi nimajo staršev, ki jim bodo 100X ali več prebrali, Žal. user posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?