|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 13:50:14   
Zamima
Moja, menda še ne spada ravno med hiperaktivčke, ampak ko pa se mora spat pa se mi zdi, da je ultra hiperaktivna, včasih ni bilo težav, sem jo položila v posteljico, jo pokrila, ugasnila luč in je spala.

zdaj pa smo meli eno obdobje, ko si jo moral ujčkati ne vem kak dolgo, če ni trdno zaspala v rokah se je takoj prebudila in je bil spet halo in jovo na novo user posted image .

trenutno obdobje je pa tako, da moram obvezno zraven nje ležat, ji pet (saj mi ni težko) ampak tamala si skoz kaj novega zmisli, pa ne to pesmico, ono drugo, pa spet ta ni dobra, še drugo, pa pol spet prvo,... eeeeeh , pa ne bi to, pa bi pila, pa bi ono, pa tisto punčko bi imela ob sebi, pa ne vem kaj še vse!user posted image

Nimam pa več te sreče, da bi ji naprimer zapela pesmico, jo zazibala in dala v posteljo, ni šanse.

Vmes je bilo pa še obdobje, ko se je drla, kot bi jo iz kože jemal, ko sem jo dala v posteljicouser posted image user posted image user posted image

torej zanimajo me vaše tehnike uspavanja.

hvala


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 13:56:47   
madejka
Joooj to je tak ko bi našega opisovalauser posted image Dobesedno ISTO! Tud jaz že ne vem več kaj nardit... ja, tud pesmice mu ne ugajajo... predlaga eno, pol pa ko začnem pet pa je ne ne neuser posted image
zdaj se še sploh ubadam kaj naj nardim, ko čakamo drugega falotka in nimam pojma kako bom z dvema naenkrat, če morm tega včasih tud po uro in pol uspavat...
Se tolažim, da je to spet samo faza in bo minila!user posted image


_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 14:11:01   
Zamima
Jaz se tud s tem tolažim, že skoraj eno leto user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 15:37:55   
Lunca1
Zamima to je samo zavlačevanje, ker noče it spat. Morala boš bolj odločno nastopit, še eno pravljico, pa spat. Samo potem moraš tudi res it iz sobe.  No saj naša tudi nekaj zavlačuje, pa dostikrat ji tud ratuje, samo v glavnem pa kar gre. Včasih si jo samo dal v posteljo, ji prižgal glasbo in to je bilo to. Potem pa se je začelo obdobje pravljic, pa ona bi jih seveda 10 poslušala. V glavnem, ne se ji pustit.

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 28.1.2009 15:39:53 >

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 15:38:53   
Lunca1
 me mal heca - sem samo nekaj popravlauser posted image

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 28.1.2009 15:40:19 >

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 15:42:10   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Zamima to je samo zavlačevanje, ker noče it spat. Morala boš bolj odločno nastopit, še eno pravljico, pa spat. Samo potem moraš tudi res it iz sobe.  No saj naša tudi nekaj zavlačuje, pa dostikrat ji tud ratuje, samo v glavnem pa kar gre. Včasih si jo samo dal v posteljo, ji prižgal glasbo in to je bilo to. Potem pa se je začelo obdobje pravljic, pa ona bi jih seveda 10 poslušala. V glavnem, ne se ji pustit.

se popolnoma strinjam, potrplenje in brez popuščanja

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 16:05:26   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Zamima to je samo zavlačevanje, ker noče it spat. Morala boš bolj odločno nastopit, še eno pravljico, pa spat. Samo potem moraš tudi res it iz sobe.  No saj naša tudi nekaj zavlačuje, pa dostikrat ji tud ratuje, samo v glavnem pa kar gre. Včasih si jo samo dal v posteljo, ji prižgal glasbo in to je bilo to. Potem pa se je začelo obdobje pravljic, pa ona bi jih seveda 10 poslušala. V glavnem, ne se ji pustit.


Se strinjam.
Naša odkar ima pravljico zvečer, si tudi hoče zmišljevat, da ne to, ampak ono, pa potem ko jaz preberem, bi še ona 3x prebrala... Samo jaz kar ugasnem luč in nema trte mrte. user posted image
Je pa naša hiper pred spanjem v smislu, da preden zaspi, se premetava po postelji kot torpedo. Išče položaj, se obrača... in to lahko traja tudi do 1 uro.user posted image

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 16:24:29   
madejka
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Je pa naša hiper pred spanjem v smislu, da preden zaspi, se premetava po postelji kot torpedo. Išče položaj, se obrača... in to lahko traja tudi do 1 uro.user posted image


In si z njo takrat? Ker naš je isti... boženedaj da se še ponoči zbudi... pol je tako premetavanje lahko tud do jutrauser posted image


_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 16:44:02   
Zamima
Še ena težava,... če grem iz sobe, kar nardim nemalokrat, pricaplja za mano user posted image , 100x jo lahko odnesem nazaj, 100x bo pricapljala za manouser posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 16:48:16   
madejka
Pa daj no Zamima, ko da bi mela istega otrokauser posted image

_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 17:07:06   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: madejka

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Je pa naša hiper pred spanjem v smislu, da preden zaspi, se premetava po postelji kot torpedo. Išče položaj, se obrača... in to lahko traja tudi do 1 uro.user posted image


In si z njo takrat? Ker naš je isti... boženedaj da se še ponoči zbudi... pol je tako premetavanje lahko tud do jutrauser posted image



Ko smo pri kakšni babici, sem z njo dokler ne zaspi, ker drugače bi prišla za mano, kot tvoj.
Doma pa spi še v postelji s stranicami in jo pustim in sama zaspi. Se bojim, kako bo, ko bo dobila svojo posteljo...
Pa kaj je z njimi? Zakaj to delajo? Ali imajo še preveč energije in jo morajo še ven dat preden zaspijo?user posted image

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 17:24:45   
Freycha
pri nas ni problema. Gre v posteljo, flašo mleka, ugasnemo luč in že spi...... ampak sem pa gledala oddaje (une varuške) in je bilo povsod rečeno, da če je treba 10000, pa tisokrat nazaj v posteljo. Brez pogovarjanja, razpravljanja... vsakič nazaj in povedat, da je zdej čas za spanje..... mogoče je treba tko na hard par dni, potem pa ve, da ne more izsiljevati.

Samo doslednost je potrebno. Pri nas je tut enkrat vmes hotela neki hecat se, pa se je jokala 15minut, pa je potem zaspala... drug dan se je jokala 5 minut, zdej pa je spet mir. Res je, da so obdobja, ampak če si takrat dosleden, ne traja to eno leto, ket potem to ni več obdobje, ampak razvada...... moje mnenje.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 18:16:44   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: madejka

Pa daj no Zamima, ko da bi mela istega otrokauser posted image


še en takšen pa sem na Polju user posted image Bomo videli kako bo danes user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 18:18:11   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

pri nas ni problema. Gre v posteljo, flašo mleka, ugasnemo luč in že spi...... ampak sem pa gledala oddaje (une varuške) in je bilo povsod rečeno, da če je treba 10000, pa tisokrat nazaj v posteljo. Brez pogovarjanja, razpravljanja... vsakič nazaj in povedat, da je zdej čas za spanje..... mogoče je treba tko na hard par dni, potem pa ve, da ne more izsiljevati.



sem obupala pri enem 23-em poskusu, ker sem se že sama sebi zdela smešnauser posted image user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 18:18:33   
madejka
IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

IZVIRNO SPOROČILO: madejka

Pa daj no Zamima, ko da bi mela istega otrokauser posted image


še en takšen pa sem na Polju user posted image Bomo videli kako bo danes user posted image



Ti se hecaš, mi ga pa res čakamouser posted image Glih tolko miga v trebuhu kot je ta, ko je še bil notuser posted image


_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 18:20:13   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: madejka

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Je pa naša hiper pred spanjem v smislu, da preden zaspi, se premetava po postelji kot torpedo. Išče položaj, se obrača... in to lahko traja tudi do 1 uro.user posted image


In si z njo takrat? Ker naš je isti... boženedaj da se še ponoči zbudi... pol je tako premetavanje lahko tud do jutrauser posted image



Ko smo pri kakšni babici, sem z njo dokler ne zaspi, ker drugače bi prišla za mano, kot tvoj.
Doma pa spi še v postelji s stranicami in jo pustim in sama zaspi. Se bojim, kako bo, ko bo dobila svojo posteljo...
Pa kaj je z njimi? Zakaj to delajo? Ali imajo še preveč energije in jo morajo še ven dat preden zaspijo?user posted image



Mi smo pri mojih starših dali stranico dol, ker je preplezala največjo višino in res ne bi rada, da se ji kaj zgodi user posted image ,... nobene stranice ne pomagajo več, razen pri potovalni postelji jo lahko še nahecamo, tam pa nema šanse, da pride ven user posted image user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
28.1.2009 18:21:07   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: madejka

IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

IZVIRNO SPOROČILO: madejka

Pa daj no Zamima, ko da bi mela istega otrokauser posted image


še en takšen pa sem na Polju user posted image Bomo videli kako bo danes user posted image



Ti se hecaš, mi ga pa res čakamouser posted image Glih tolko miga v trebuhu kot je ta, ko je še bil notuser posted image



torej bom ziher še počakala nekaj časa, da mi poveš kakšen bo tadrug user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu madejka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
30.1.2009 21:50:07   
Aja32
Naš je imel popolnoma enake fore... Pa smo vztrajali (jaz bolj, kot moj)... Sem ga nesla v posteljo tudi po 50x... Pa še sredi noči je hodil k nama... Vztrajat moraš, nič drugega...

Ta druga je pa čisto drugačna. Jo dam v posteljo in se lepo sama zamoti - poje, se igra s svojim tigrom in zaspi (pravi balzam)..

Starejšega še vedno prime, da bi hodil ven iz sobe - zdaj ima obdobje, ko govori, da ga je vsega strah - potem pa ne moreš nič...

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
30.1.2009 22:02:24   
krfjolca
No, kolikor smo pri nas že delali doktorske disertacije iz tega uspavanja, moram reči, da je prav neverjetno, da gre zdaj brez problema v posteljo in spat. Tako opoldne kot zvečer. Je pa tudi naš pred spanjem hiperaktiven - pa mu kar pustim, da se znori, če se le da. To je tista faza, sem nekje prebrala, ko so možgani že na pol na off, fizične energije ima pa še dovolj. Potem sledi večerna rutina, čeprav včasih ob omembi spanja tudi še zatečnari in joka, vendar, ko je enkrat v postelji, je treba samo še pesmico zapet in čau. (in to vedno isto - če ga jaz dajem spat Muce bele muce črne, če pa ati, je pa dobra samo V dolini tihi je vasica mala user posted image ) Potem malo premetava dudo naokrog, včasih se potem še 20 minut sam sebe žgečka in se reži kot pečen maček, potem pa zaspi brez problema.

Je pa tudi Anže imel obdobje, ko me je poklical po 10x, pa je hotel čaj, pa vodo, pa drugo dudo, pa mu je na tla padla, pa tega medvedka, pa to pesmico itd. Pa sem nekako z vztrajnostjo dosegla, da se pa tega ne grem. Ga pa nisem nikoli pustila jokat. Se mu je vedno dalo dopovedat.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
30.1.2009 22:10:52   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

je bilo povsod rečeno, da če je treba 10000, pa tisokrat nazaj v posteljo. Brez pogovarjanja, razpravljanja... vsakič nazaj in povedat, da je zdej čas za spanje..... mogoče je treba tko na hard par dni, potem pa ve, da ne more izsiljevati.


Jaz se s temle zelo strinjam in tudi delam tako. Je pa en problem in to so bolezni. Ki so pri nas čez zimo zelo pogoste, ves čas je kaj ali vročina ali kašelj, zamašen nos itd...in potem se men otrok smili in ga ne morem pustit, da se joka in še bolj nos zamaši, skor zadavi s kašljem....no, potem smo pa tam kjer ni muh...razvadi se pa v 2-3 dneh, potem pa spet rabiš ful časa in volje (in živcev), da nazaj narediš red. Eh...user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
31.1.2009 10:25:31   
PiaM
Preizkuša kako daleč lahko gre z izsiljevanjem. Ali boš ukrepala ali popustila, odločitev je tvoja, mala se je pa itak že odločila...user posted image  Smo dali to tudi skozi...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako uspavati hiperaktivčka?
31.1.2009 17:22:43   
bomboncek
hmm, tako bom rekla....večina jih pravi, da je to izsiljevanje, da si preveč popustljiva, da ji dovoliš da si izmišljuje. moje mnenje je, da imajo te mamice otroke, ki očitno tudi to poskušajo, a drugače je imeti hiperaktivnega otroka. ker ko otroku hiperaktivčku poveš ENO SAMO pravljico (že leto in pol vsak večer), daš poljubčka in ugasneš luč in se ta otrok po ENI SAMI pravljici, ob ugasnjeni luči in poljubčku vrti še skoraj dve uri, potem vse teorije mamic, ki pravijo da je to le izsiljevanje, padejo v vodo.
brez zamere. moj sin vstane zjutraj in od tistega trenutka dalje je eno samo skakanje ves dan. v vrtcu ima svoje aktivnosti, po kosilu zaspi pol ure po tistem, ko zaspijo ostali in zbudi se vedno prvi ali med prvimi (ima pol do tričetrt ure spanja). popoldne ima aktivnosti z nami. gremo ven, ima bicikel, ga ne vozimo v sedežku, ampak se vozi sam, ali se žogamo. ali se igramo skrivat. lovit. skratka, mene pokosi da sem crknjena za umret, on bi to fural v nedogled. na hitro naredimo večerjo, skopamo ga, ga umirimo med oblačenjem, povemo pravljico, ugasnemo luč - in on ima monolog in vrtenje še vsak večer uro do dve. nato zaspi, cca ob 22.30. od ugasnjene luči naprej, od nas staršev ni ene besede več spregovorjene, ni pogajanj, ni pravljic, ni debat, ni prepričevanja. tišina. on pa se vrti, vrti, vrti vrrrrrtiiiiiiiiii.
ponoči se zbuja in klepeta sam s sabo.

mamice drage, eno je izsiljevanje, drugo je hiperaktivnost. tiste, ki se s tem niste srečale, mislite, da so naši otroci "samo nevzgojeni" in da je napaka na naši strani. narobe. ti otroci so otroci, ki imajo drugačne potrebe, potreben drugačen pristop in nemalo jih jemlje zdravila. to niso nevzgojeni smrkeljci, ki vrtijo starše okoli prsta. življenje z njimi ni mačji kašelj. naša vzgojna naloga je zelo drugačna od vzgoje klasičnega "kupi mi to, če ne se vržem na tla in začnem cepetat"



(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?