|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "gobezdava hči"
10.3.2009 15:59:53   
tinamina
danes je moja 5 letnica naredila sceno v vrtcu in sicer v nekem trenutku je začela vpiti name, ker sem jo prosila naj se napravi za domov, vpila je naj jo jaz, da se ne bo, vpitje se je nadaljevalo pred 100 starši, jaz sem poskusila stvar ignorirat in ko sem dojela da ne gre, sem jo samo z vodo pošpricala v obraz in ji rekla da ko se napravi naj pride, da jo čakam pred vrati vrtca, čakala sem jo celih 20 minut in potem sva se lahko pogovorile, je bila ko bubica..
Sedaj pa seveda slaba vest v meni kako sem odreagirala, noro, ne vem sama ne, a sem naredila prav ali narobe, zlepa se ni dalo, verjemite...je bila ko navita sirena..
Hvala za nasvete,lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "gobezdava hči"
10.3.2009 16:02:04   
Pupa7
je bil to prvi izpad?

_____________________________

Leonard 27.3.2009 19:02, 4000 g in 54 cm :)

28.4.2009 5500g in 58,5cm :)
25.5.2009 6780g in 65cm :)

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "gobezdava hči"
10.3.2009 16:02:08   
Anonimen
meni se zdi, da si cist prav ravnala....ce bi se odzvala in ji ustrega, bi to se kdaj naredla.
zdaj pa mislim, da ko si jo lepo ignorirala, ne bo vec poizkusila...

(odgovor članu tinamina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "gobezdava hči"
10.3.2009 16:03:24   
Splišni
Jaz bi edino tisto vodo spustila, čeprav najbrž tudi z njo ni nič narobe.

Kaj pa naj bi drugega naredila oz. zakaj imaš zdaj slabo vest?

No, edino da bi bila jaz še potem, tudi doma, fejst huda. Da bi si hči zapomnila tole sceno in si je ne bi več upala ponovit.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 10.3.2009 16:05:48 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "gobezdava hči"
10.3.2009 16:09:50   
tinamina
doma sva se pogovarjale eno uro o tem, je vse razumela, pol je še atiju mogla vse razložit, jo je še ati kregal, je obljubila da ne bo več, ja prvi takšen izpad je bil.
Sem začela z ignoriranjem, ampak ni blo učinka, tko da nisem našla druzga kot da jo mal pošpricam z vodo, da se strzne..noro, drage mamice jaz ne vem kaj šele bo..kako mi lahko tako odgovarja nazaj, čist sem v šoku..

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "gobezdava hči"
10.3.2009 16:12:10   
Pupa7
mislim, da si odreagirala vredu... kar je važno je, da je dojela da njeno obnašanje ni bilo sprejemljivo. probaj pa poiskat vzrok za njeno jezo (bes ali karkoli že).




_____________________________

Leonard 27.3.2009 19:02, 4000 g in 54 cm :)

28.4.2009 5500g in 58,5cm :)
25.5.2009 6780g in 65cm :)

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "gobezdava hči"
10.3.2009 16:45:55   
Gina
Jaz ponavadi sicer počepnem najprej k otroku, pa hočem da me v oči pogleda, potem sem pa kar precej stroga kar se tiče tega, da naj se primerno vede. Včasih če vidim da je utrujen, ga k sebi stisnem, včasih to pomaga. Če ne pomaga, potem povem še enkrat strogo, če pa še to ne pomaga, sem pa tudi vpričo briga me koga huda nanj. Ravno danes je hotel zganjati cirkus - ne sicer neko strašno sireno, ampak kar nekaj bluzil, pa igral frajerja, ap vse po svoje,....potem je nehal, ko je videl, da resno mislim. To so po moje ravno prava leta za probavat, do kam lahko gredo. Se mi je pa enkrat že zgodilo, da sem ravno tako potem odšla ven, ko sem ga imela dovolj, šlo je pa za zavlačevanje, je moral še to, ap še ono, ap še na wc, pa še pit, pa ne bi se obul, pa pozabil je ne vem kaj v sobi, pa mora iti nekaj prijatlejčku nazaj povedat, pa ne bo se sam oblačil, pa lepo te prosim, vse ima svoje meje...sem mu povedala, da ga čakam zunaj in odšla pred vrtec. Je prec pridirjal za mano.

Drugače pa tvoj otrok sigurno ne bo imel dolgoročnih psihičnih posledic zaradi današnjega dogodka. Prej obratno, bo naslednjič malo razmislila, kako se lahko kje obnašamo. Ne sekiraj se. Je pa fajn, če ne računaš vedno, da se bo otrok avtomatično ok obnašal, ampak si pripraviš strategijo, kako boš reagirala. POmaga.

(odgovor članu Pupa7)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "gobezdava hči"
10.3.2009 18:31:41   
tinamina
Hvala Gina, zelo fajn si napisala, mi je zelo všeč.Bom za naslednjič to upoštevala, ampak je bil res šok, ker mi je prvič to nardila..lp

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "gobezdava hči"
10.3.2009 18:38:16   
rija
jaz v takih trenutkih zavrtim peto in odkorakam....pa še vedno je prišel za mano.

se je pa nazadnje režal celi Lidl....ko sem šla proti vratom in mu nisem hotela kupiti nekih bombonov, ki jih še nikoli ni niti povohal, pa se je mali histerično drl za mano:

ustavi konje....buaaaaaaaaaaa.....stavi konjeeeeeeeeee......user posted image user posted image user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "gobezdava hči"
11.3.2009 9:49:19   
HuAnita
Ok, to ignoriranje gre, ko imaš eno dete. Zdaj pa mi svetujte, ko imaš 2, te tišči na wx, lažen za znoret, zaparkiral si en avto - ker pred vrtcem je kap parkirati, stalne težave.... Pa še to: če en otrok sodeluje, še nekako ignoriraš drugega, kaj pa, ko začneta ofenzivo z obeh bregov???!!! Jaz takrat povsem znorim, priznam, tudi mi je nerodno pred drugimi, ampak ko vidim, da se mala dva še podžigata v tem, kdo me bo manj ubogal - adiiiiiiiiijo pamet!
Tako da prosim še za kak nasvet v dvojiniuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "gobezdava hči"
11.3.2009 10:27:29   
BarbaraE
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ok, to ignoriranje gre, ko imaš eno dete. Zdaj pa mi svetujte, ko imaš 2, te tišči na wx, lažen za znoret, zaparkiral si en avto - ker pred vrtcem je kap parkirati, stalne težave.... Pa še to: če en otrok sodeluje, še nekako ignoriraš drugega, kaj pa, ko začneta ofenzivo z obeh bregov???!!! Jaz takrat povsem znorim, priznam, tudi mi je nerodno pred drugimi, ampak ko vidim, da se mala dva še podžigata v tem, kdo me bo manj ubogal - adiiiiiiiiijo pamet!
Tako da prosim še za kak nasvet v dvojiniuser posted image


Se pridružujem - moja kmalu štiriletnica jezika nazaj, da je joj, moj kmalu dveletnik pa je zažel trmarit. In ponavadi to pončeta najraje istočasno. Torej - kakšen nasvet za dvojni "napad" ? user posted image  Aja, ignoriranje zaenkrat deluje le pri najmlajšem, pri starejši pa ne, ker ona vztraja in vztraja, moja ignoranca pa ne. In na koncu, da ne eksplodiram, grem stran, da se skuliram. A je še kakšna taktika, ki jo lahko uporabim?

Hvala za nasvete.

Ps: Sem pa malo potolažena, ko vidim, da nimajo samo moji otroci "izpade". user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "gobezdava hči"
11.3.2009 10:40:49   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraE




A je še kakšna taktika, ki jo lahko uporabim?



Jap. Nekateri jih vozijo v starim staršem, varuškam... za cele popoldneve, pa je mir do večerauser posted image

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "gobezdava hči"
11.3.2009 10:44:33   
BarbaraE
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraE




A je še kakšna taktika, ki jo lahko uporabim?



Jap. Nekateri jih vozijo v starim staršem, varuškam... za cele popoldneve, pa je mir do večerauser posted image


Haha, ta taktika ne bi palila - eni stari starši so v spodnjem nadstropju, drugi pa predaleč za to taktiko. user posted image  

Torej, še kakšna metoda? user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "gobezdava hči"
11.3.2009 12:54:14   
lunca77
Ja mene tudi to zanima. Mam doma tudi dva mulčka, ki sta vsake toliko vsa vražja - kr tekmujeta user posted image pa se mi zdi, da vse tele taktike delujejo samo če imaš enega pa še ta ni posebej trmast. Če imaš pa dva, ki se nočeta v avto vsest, pa še kako vrečo zraven pa je ignoriranje zadnje, ki si ga lahko privoščim user posted image . Tako da kak nasvet bi tudi meni prav prišel (imata pa štiri in dve leti) user posted image . Nasvet predvsem kako ne izgubiti živcevuser posted image

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "gobezdava hči"
11.3.2009 13:39:59   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: lunca77

Nasvet predvsem kako ne izgubiti živcevuser posted image


Pravkar sem našla nove tablete proti živčnosti, kao ful naravne (ja, pa že na škatli piše, da jih je po 1m treba nehati uživatiuser posted image user posted image )  morda pa bodo pomagale....

(odgovor članu lunca77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "gobezdava hči"
12.3.2009 14:34:17   
Abby
Če je to prvi izpad, pri tej starosti, potem se pa res nimaš kaj sekirat. Še odraslim kdaj poči film, ne vem, zakaj ne bi tudi petletnici.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "gobezdava hči"
12.3.2009 20:03:42   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ok, to ignoriranje gre, ko imaš eno dete. Zdaj pa mi svetujte, ko imaš 2, te tišči na wx, lažen za znoret, zaparkiral si en avto - ker pred vrtcem je kap parkirati, stalne težave.... Pa še to: če en otrok sodeluje, še nekako ignoriraš drugega, kaj pa, ko začneta ofenzivo z obeh bregov???!!! Jaz takrat povsem znorim, priznam, tudi mi je nerodno pred drugimi, ampak ko vidim, da se mala dva še podžigata v tem, kdo me bo manj ubogal - adiiiiiiiiijo pamet!
Tako da prosim še za kak nasvet v dvojiniuser posted image



Jap, jaz ti povem, da pri trmastih otrocih ignoranca ne pelje nikamor. Je čist brez veze ignoranca, ker ponavadi trmastega otroka bolj moti ingoranca kot tebe tuljenje, zato bo tulil in vztrajal in na koncu bosta oba zmatrana zaradi količine časa, ki sta ga preživela ti v ignoriranju in hkrati dajanju samemu sebi terapijo, da boš še zdržal in še zdržal in še zdržal, pa otrok zaradi tuljenja. Jaz res ne vidim čisto nobenega smisla.
Stvari je treba ustavit, ko so sveže, ko se začno. Moraš priti fizično do otroka, ga prijeti za roke, pogledati v oči, se prepričati,d a te posluša in komunicira, potem pa razložiti zadevo, ga probati pomiriti in če ne gre drugače pač zahtevati svoje s svojim pristopom, odločnostjo in ne popuščanjem. Če otrok igro tuljenja nadaljuje, ste vsi samo čedalje bolj nervozni in on si dopoveduje kako je bogi in razne kozlrije melje v glavi. Prej moraš ustaviti ta naval bedastih misli in mu predložiti svoje argumente. če se strinja je fajn, če se ne, pa še vedno lahko zahtevaš svoje in stojiš tam zraven in ne popuščaš. Če nič ne pomaga, pa če oba otroka sitnarita, jih je najboljše dati narazen, pač ju pošlješ vsakega za en krajši čas v svojo sobo, toliko da se misli umirijo pa sta sposobna potem spet skupaj funkcionirat. če se ti to zgodi recimo pred trgovino, se obrneš in greš domov. Če se ti zgodi pred vrtcem, rečeš da ne boš vzela ta velikega otroka, če sitnari prej iz avta, dokler ne neha težit. In čakaš in ne greš nikamor, dokler ne neha. Ampak res neha, ne samo za sekundo. Če sitnari sredi ceste, ustaviš avto ob kraju in rečeš da se v takem ne morete vozit, ker se boš sicer zaletela in ne greš nikamor, dokler ne nehata. Če odgovarja, ji vzameš nekaj njej ljubega, za vsako besedo recimo eno bretsko ali 2eura ali en dan pc-ja. Garantiram, da ne bo več jezikala. Dejanja poganjajo svet.
Se pa strinjam, včasih je lajf ko imaš dva mala otročka zelo zelo naporen. Pogumno punce, vsak dan bo lažje.  

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?