|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 21:35:34   
Naja31
Kaj rečete svojim otrokom, ko jih udari drug otrok?

Do zdaj se nisem srečevala s tem, saj je moj starejši sin  ( 4 leta) bolj umirjen in nič agresiven, pa tudi v vrctu imajo bolj umirjeno skupino (in vzgojiteljico,ki tega ne dovoli). Ima pa nekaj ne-vrtčevskih prijateljev, ki so postali kar agresivni.
Zadnje čase sem bila večkrat priča situacijam ko je en otrok udaril drugega (ne mojega). Vsak starš je reagiral drugače. Ena mamica je sinku rekla naj pač udari nazaj, da se mora naučiti braniti, drugače bo vedno sam tepen.
No,in sem se zamislila kaj bi jaz rekla. In priznam,da pojma nimamuser posted image

Valjda nočem,da bi bil moj otrok tepen, ampak tudi mi ni všeč, da bi potem on udaril nazaj.
V bistvu ne vem kako naj mojega sina učim.
Kako vi to počnete?

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 21:43:46   
Najaa
Jaz se tudi to sprašujem. Kako bi reagirala. Najraje bi rekla, naj se umakne oz. je že bila situacija, ko je bil en fantek agresiven do moje 28m hčerke in sem ji rekla (bili sva na igralih), da greva stran, ker ta fant ni prijazen. In pol sem ji rekla, da se mi ne tepemo. Sam po drugi strani bi pa rada vidla, da se zna branit. Ne vem... moj pravi, da je treba usekat nazaj. user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 21:44:34   
Zofy
Hm, zanimivo vprašanje. Tudi sama sem se prav danes isto spraševala. Sem pa jaz reagirala v mojem slučaju tako, da sem otroka, ki je udaril mojo punčko okregala. Pač, bil je otrok od prijateljice, star več kot 2 leti, moja pa malo manj kot 1. In to ni bilo prvič. Zelo resno in strogo sem ji rekla, da je že ne bo tepla, da se ne sme tepst. In valda je ven padla in vse okoli sebe zrušila. Samo pri manj kot 1 letu itak ne morem otroku rečt, da kakorkoli odreagira na udarec.user posted image Po moje več koristi naredim z zgledom, da povem, da se to ne sme in da to ni prav. Čeprav se tukaj sprašujem kdaj pa postane starš preveč zaščitniški, kje je meja??

Nam pa je naš mojster karateja razložil kaj je samoobramba (ker če znaš karate se smatra kot bi imel orožje in ga zato lahko uporabiš res v samoobrambi). Torej, če te nekdo udari in ga ti nazaj klofneš, še ni samoobramba. Samoobramba je, če vidiš, da te bo hotel še drugič udarit in da si torej ogrožen.
No, in jaz sem nekaj takega razmišljala, da bi moji punčki rekla. Rada bi, da razume, da se tepsti ne sme. Da to NI prav. In da če jo nekdo 1x udari, še ne sme udarit nazaj, ampak rečt, da naj neha in da to ni prav. In če bo ta otrok hotel še 1x udarit, ga pa lahko sklofa user posted image

No, v praksi ne vem kako bom to speljala, ker zaenkrat itak še ne razume takih stvariuser posted image


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 21:55:15   
skuštrana
Jaz Lizo (4 leta) učim, da če jo kdo udari naj mu pove, da se to ne počne in da to ni lepo oz. prav...In naj gre enostavno stran.

Ampak...

Ravno imamo v vrtcu situacijo, ko ena punčka tepe, lasa, ščipa, grize vse po vrsti, najbolj pa našo Lizo. In sitaucije je postala že nevzdržna, Liza se je začela ponoči zbujati, jokati da ne gre v vrtec, zjutraj grozni problemi, ko sem prišla po njo spet jok...In vedno isti razlog, Ines jo tepe...In verjemite grozno je gledati otroka kako trpi nasilje drugega otroka, čeprav vem da jo pred tem ne morem obvarovati. To se dogaja. Sva se pogovorila z vzgojiteljicami, one so poklicale na sestanek staše te punčke in starši so rekli, da ne vedno več kaj naj naredijo z njo, da jih je preraslauser posted image user posted image Pri 3 letihuser posted image user posted image No, v glavnem, jaz sem že v vrtcu na sestanku povedala, da bom Lizi rekla da naj to punčko udari, zlasa, ugrizne nazaj, da naj je nikoli ne udari prva, ampak če dobi od nje kakšno pošiljko naj jo mirne duše lupne nazaj..Ker kar je preveč je pa preveč. Trenutno je stanje boljše, Liza se ne pritožuje več... Bomo videli kaj bo prinesel čas.




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:09:51   
Naja31
Vidim, da imamo vse podobne težave.

To, da počaka,da ima"pravico do obrambe" ko drugič dobi,se mi zdi prav dobra ideja,samo dvomim, da bo otrok to razumel.
Sicer pa jaz tudi posežem,če vidim,da je kdo mojega sina udaril. Ali sina odpeljem stran ali pa tistemu, ki ga je udaril, rečem, da to ni bilo lepo in naj neha. Meni gredo varijante "naj se sami zmenijo" pri3eh in 4ih letnikih blazno na živce. Še posebej ker je moj otrok tisti ki ponavadi potregne ta kratko.   

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:10:36   
zband
vpiši ga v klub bojnih veščin,mi bomo to storili jeseni

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:13:59   
Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Meni gredo varijante "naj se sami zmenijo" pri3eh in 4ih letnikih blazno na živce. Še posebej ker je moj otrok tisti ki ponavadi potregne ta kratko.   

Enako. Pa tudi čakat ne mislim, da bojo starši otroka, ki je udaril kaj rekli. Jaz ga bom okregala, ker tudi moja je med tistimi bolj mirn ein nežne narave. Bogi cukrčki, tej najbolj nasrkajo.user posted image

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:14:31   
Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: zband

vpiši ga v klub bojnih veščin,mi bomo to storili jeseni

To pa ni slaba idejauser posted image . Od katerega leta naprej pa vpisujejo?

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:21:03   
zband
mislim,da ni starostne omejitve,saj pri nas na izlakah ne,če je otrok zainteresiran naj gre.pa da ne misliti,da se bo naučil samo tepsti naučil se bo,da bo vedel kdaj se postaviti v bran.in seveda kakouser posted image zlobno a resnično,pa še lumparije mu ne bodo šle po glavi,ker bo od miganja ves utrujen.


bomo poročali rezultate,ko ga vpišemo

zband

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:22:27   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy


IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Meni gredo varijante "naj se sami zmenijo" pri3eh in 4ih letnikih blazno na živce. Še posebej ker je moj otrok tisti ki ponavadi potregne ta kratko.   

Enako. Pa tudi čakat ne mislim, da bojo starši otroka, ki je udaril kaj rekli. Jaz ga bom okregala, ker tudi moja je med tistimi bolj mirn ein nežne narave. Bogi cukrčki, tej najbolj nasrkajo.user posted image


Do zdaj sem ugotovila, da starši tistih, ki so najbolj agresivni tudi najmanj odreagirajo. Žal.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:22:57   
skuštrana
Meni gredo varijante "naj se sami zmenijo" pri3eh in 4ih letnikih blazno na živce.


Kadar se začne pretepanje je potrebno poseč vmes. Se strinjam. Ne moreš pustit 4 letnike da se sami zmenijo. Ampak nekaterim strašem enostavno ni maruser posted image user posted image

In ja, naša je tudi takšna bolj občutljiva kar se takšnih stvari tiče, pač ni "ravbar".


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:23:08   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: zband

mislim,da ni starostne omejitve,saj pri nas na izlakah ne,če je otrok zainteresiran naj gre.pa da ne misliti,da se bo naučil samo tepsti naučil se bo,da bo vedel kdaj se postaviti v bran.in seveda kakouser posted image zlobno a resnično,pa še lumparije mu ne bodo šle po glavi,ker bo od miganja ves utrujen.


bomo poročali rezultate,ko ga vpišemo

zband



Koliko je pa star tvoj otrok?

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:31:55   
zband
moj anže je star 4.5 let in v vrtcu se druži veliko z pupikam.tako pravi vzgojiteljica.kar mislim,če se ne motim,da je dokaj nežna duša a vseeno gre v klub.če zna braniti svoji dve mljajši sestrici pa naj se nauči še koga drugega

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:49:08   
kajalin*
starostna meja borilnih veščin je nekje 6-7 let,pri resnih klubih,ker otrok prej nima razvitih motoričinih sposobnosti,da bi lahko pravilno izvajal obrambo,padce,...mogoče imajo kje že za mlajše ampak je to bolj kot telovadba al nekaj podobnega.vem,imamo doma trenerja ju-jitsa.Je pa pametno,tudi sama sem trenirala v mladosti in ti pusti tudi kaj drugega pozitivnega...Tudi jaz čakam,da bo moja dovolj velika,zaenkrat pa pleše.

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 22:55:15   
Ribica **
Midva sva njegovemu malemu rekla, naj gre pac stran, ce pa je prehudo, pa do vzgojiteljice. Ko se je to nekaj casa ponavljalo, sva mu rekla, da naj pac udari nazaj. Meni je prva varianta ljubsa, sva pa dvakrat naletela slucajno tako v vrtec, ko je bil on tisti, ki je zacel, tako da se ze zmenijo in naucijo en od drugega, ocitno.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
20.4.2009 22:55:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zband)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 23:00:20   
Katjusa
Mojega brata so vsi tepli, ker mu je mamica vedno govorila, da se nej ne pretepa, da se nej umakne..... no jst sem od njega 5 let mlajša in se je v tem času marsikaj naučila ko je brat prihajal domov pretepen, moker k ga je gdo j kak jarek potisnu.... in ker se je večkrat prijokal..... in mi je rekla katja ne tepi se sam če pa tebe kdo udari pa vrni milo za drago brano se in res sem seuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image enkrat me je ena 3 lata starejša punca zmerjala zaradi priimka in sem šla k njej pa sem ji kr povedala kar ji gre in še dodala, da če še enkrat zamuka za mano jo bom razbila.... ona tega ni resno jemala in jih je dobla od mene tak da se je jokalauser posted image user posted image user posted image user posted image

Svojim otrokom bom rekla če te kdo udari, udari nazaj. In povdarla, da ne smejo začenjat prepirov, zmerjat drugih in jih pretepat.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 23:11:16   
Onasiss
Jaz mojega ta velikega vzgajam v prijaznem duhu- pomagati, prisluhniti, poslušati, prositi, zahvaliti, ne tepsti, ampak če te pa kdo udari - udari nazaj, se brani in ne rini v težave.user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 23:14:46   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: zband


bomo poročali rezultate,ko ga vpišemo

zband



da ne boste razočarani.....

v klubih borilnih veščin jih najprej naučijo, da tega ne smejo uporabljati zunaj telovadniceuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 23:17:57   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

Jaz mojega ta velikega vzgajam v prijaznem duhu- pomagati, prisluhniti, poslušati, prositi, zahvaliti, ne tepsti, ampak če te pa kdo udari - udari nazaj, se brani in ne rini v težave.user posted image


Tako je pri nas. Saj ni lepo, da koga udari, vendar otrok se mora naučiti postaviti tudi zase. In v tej starosti se ne morejo ravno "pametno" pogovoriti....torej....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 23:18:12   
ronja
Še nista toliko stari, ampak sva se to z lubijem že pogovarjala in prišla do nekega takega zaključka:"Probaj se zmenit, da naj ti drugače rečejo, ne pa da te tepejo. Če se gre za eno bedarijo in ti ni toliko do tega, se lahko vedno umakneš, pa zato nisi reva. Če se  pa nikakor ne da zmenit in bi se oni še kar tepel, ga pa mahni nazaj, da bo dal mir." branit se ipak mora znat, drugi pa morajo vedet, da se jih ne boji in verjamem, da se s 5 letniki ne da vsega zmenit z nekimi pogovori - mislim oni med sabo, mi jih seveda ne smemo namlatit, ker smo že v štartu močnejši. Baje jim moramo pa pustit, da se sami zmenijo, če jih vedno mi branimo, potem naj bi jim dali vedet, da mislimo, da se sami ne znajo...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 23:22:46   
rija
sicer pa.....

v prvi taki situaciji, pri letu in pol, kjer nasprotna starševska strani ni reagirala ampak je apatično zrla v svojega mulca, ki je tolkel po glavi mojega, ta pa ga butasto gledal, ker tega ni bil vajen....sem znorela....nadrla malega, ga fizično ločila od mojega, pa nadrla še mater.....še HB, da smo bili v Italiji, pa me oni niso čisto nič razumeliuser posted image

v parih naslednjih situacijah, kjer so bili prisotni neapatični starši, smo jih fizično ločili, vsak je dobil svojo porcijo jezikove juhe...so malo pojokcali....se igrali naprej.

zdaj pri treh pa je ravno kontra, ker moram navadno mojega odstranjevati, ko ravno leži na kakšnem drugem mulčkuuser posted image   
bomo morali prej razmisliti, kako ga odvaditi, da poči s prveuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
20.4.2009 23:29:59   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: rija

sicer pa.....

v prvi taki situaciji, pri letu in pol, kjer nasprotna starševska strani ni reagirala ampak je apatično zrla v svojega mulca, ki je tolkel po glavi mojega, ta pa ga butasto gledal, ker tega ni bil vajen....sem znorela....nadrla malega, ga fizično ločila od mojega, pa nadrla še mater.....še HB, da smo bili v Italiji, pa me oni niso čisto nič razumeliuser posted image

v parih naslednjih situacijah, kjer so bili prisotni neapatični starši, smo jih fizično ločili, vsak je dobil svojo porcijo jezikove juhe...so malo pojokcali....se igrali naprej.

zdaj pri treh pa je ravno kontra, ker moram navadno mojega odstranjevati, ko ravno leži na kakšnem drugem mulčkuuser posted image   
bomo morali prej razmisliti, kako ga odvaditi, da poči s prveuser posted image user posted image user posted image

men tud to dvigne pritisk k mi kak mali preveč dreza v mojga in starši samo gledajo... no zdej je boljše k je star 3 leta sam pr letu in pol je pa kr stal in gledal zakaj ga oni večji tepe... zdej se vsaj umakne...

ja težko je, če je tvoj pobudnik in ti vsaj veš da ga moreš dat stran in mu verjetno poveš, da tega ne sme počet.... no nekaterim staršim se pa fučka dokler so njihovi otroci na vrhu in v premočiuser posted image user posted image user posted image

je bla situacija k je 4 letnik vrgel v mojega 1,5 leto starega sinka žogico (sicer mehko, sam kaj pa če bi bil kamen) in ker njegova mama ni nič rekla sem mu jst rekla, da tega ne sme delat in je zečel neki sej nisem..... pa je njegova mama rekla kaj nisi sej sem te vidla.... Ja p.... pa nič ne reče čaka, da jst odregairam kot da je moj otrokuser posted image user posted image user posted image user posted image eni starši so res čudni....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 0:25:24   
Anonimen
V primeru, da bi mojega otroka nekdo udaril in starši ne bi odreagirali, bi jih najprej slišali starši. Starši so prvi, ki morajo otroka vzgajati. In nemo opazovanje svojega otroka, kako tepe drugega pove le to, da v prvi vrsti starši niso vzgojeni. Še posebej je to pomembno pri starejsih otrocih, ki se spravljajo na mlajše, ki se jim niti ne sanja še ne, kaj se jim je pravkar zgodilo, ko so dobili batine. Če tukaj starši sterejšega le gledajo, češ naj se sami zmenijo je nekaj konkretno narobe z njimi. Potem pa se čudimo, da tudi v prometu in še kje prevaga miselnost "ko je jači"...
Če bi moj udaril, bi seveda odreagirala najprej tako, da bi ga umaknila, mu razložila da se to ne dela in potem zahtevala, da se tepenemu opraviči.


(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako vzgajate otroke,ko jih nekdo udari?
21.4.2009 7:21:16   
Luni
Tudi naš ta velik je nežna dušca in ravno zaradi tega jih je večkrat dobil: in vsi smo ga vzgajali v smislu: umakni se, tako midva, kot vzgojiteljice v vrtcu in kasneje učiteljice. In vam iz izkušenj povem, da ni dobro. So pa tekli za njim in ga zmerjali z mevžo, kar velikokrat še bolj boli! Ta srednjega  učim: udari nazaj! Vendar nima teh  problemov, ker je drugačen karakter, priljubljen med sošolci in sošolkami, pa zna se besedno postaviti zase

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...
BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?