|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali naj nehamo z dojenjem?
26.5.2009 11:33:26   
Zanica
To nedeljo je naša user posted image  dopolnila 2 leti. Še vedno se dojimo, večinoma kadar si to ona zaželi, ker ji nikoli ne ponujam sama zizo. Meni je zdaj v 90% neprijetno dojenje, pa še posebej zaradi vročine, ne paše mi, mogoče prve 3 minute, potem mi je res neprijetno. Hčerka pa obožuje zizo. Ko pridemo po njo v vrtec takoj začne zahtevat zizo, ko pridemo domov začne jokat za zizo, nič ne pomaga, ponudimo vodo, sok, hrano, igro, nič..... Ziza, ziza, ziza.... Ne razume pa, če ji kaj kratkega pojasnim npr. ziza je utrujena, ziza paja, ni več mleka, ona to še vedno ne razume. Razume edino to, da če me ugrizne, da ni več zize...
Dojim jo pred spanjem, po noči smo prenehali, zbuja se 1x-2x in joka, potem gre nazaj v posteljico sama od sebe-to nam je hvala bogu uspelo. Dojim jo zjutraj, ko se zbudi okoli šestih, ker se meni še vedno full spi, ampak to mi pomaga bolj tko...

Ali je moj otrok pripravljen prenehati. Težko mi je, ko jo vidim da tako joka, da si želi moje bližine, jaz pa ne morem otroka objet brez da zahteva zizo... Uf... Čakat ne morem dokler se sama ne odloči, dudo in flaško ne uporabljamo...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
26.5.2009 11:39:52   
bskrle
V bistvu se moraš sama odločiti, da ne boš dojila.Jaz sama to naredim ful težko. V zadnje je mož popakiral otroka za 2 dni in ko je prišla domov nisva več dojili. Ponujala pa ji dojke nisem.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
26.5.2009 11:44:36   
ljupka
Moja sestra je tudi dojila 3 leta večji je bil težje je končat,ker se bolj navad.Ker ni videla druge rešitve,je kupila lak proti grizenju nohtov,ali če otrok molze palec(dobi se ga v DM),namazala si je bradavico iza je bila fuj in je nehal,mal je bilo joka,zdaj pri 4 se nič več ne spomne.


Jaz ne vem nisem imela problemov,ker sta se moja dva do 1 leta sama odvadla,ker sta se na žlico tko najela,da pri meni nista več marala.Do 6 meseca sem samo dojila,pri 8 mesecih sem pa postopoma zmanjševala in dodajala gosto hrano.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
26.5.2009 11:45:08   
pipic
2 letni otrok razume.
To kar pa kriči joka,je pa z drugo besedo izsiljevanje.
Če si se odločila d anehaš,pač nehaj,saj je otrok že velik

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
26.5.2009 11:53:42   
ribica.
reči da je mleko pokvarjeno, namaži si bradavico s kisom, pa bo.

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
26.5.2009 12:19:12   
Tanchy
Naš je šel s 13. meseci z babi pa dedijem na morje za 1 teden, potem pa ni več dobil....on bi še, samo smo ga zamotili s čim drugim in vztrajal, da je dovolj.
Sedaj je star 2 leti 2 mes.

Po moje pri večjih jim je pa treba razložit kako in kaj pa bodo razumeli (če hočejo).

_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
26.5.2009 13:08:20   
Ana009
tuki imas link od LLL, kjer je nekaj predlogov:
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978884,1978888#msg-1978888

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
26.5.2009 19:25:11   
potepinček
Najprej se odloči ti, kdaj boš rekla NE in od takrat naprej naj to tudi velja. Jaz sem hči dojila 1,5 leta. Vedno me je pregovorila. Potem pa sem res nek popoldan  (po nasvetu zobozdravnice) odločila, da bo konec. Od takrat naprej sem rekla, da mamico boli ziza. Dva dni je še malo cvilila, potem pa pozabila. Po enem tednu se je zopet spolnila in sem vztrajala. Bil pa je problem, ker sem imela toliko mleka, da sem morala mleko zaključiti z tabletami.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
28.5.2009 21:51:55   
frutka_
Če bi bila na tvojem mestu in bi me motilo, bi jo nehala dojiti. Ne bi čakala, da se ona odloči.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
29.5.2009 19:13:23   
Raho
Če te moti in ti je neprijetno, boš pač morala najprej pri sebi razčistiti in dokončno reči ne.

Imam pa jaz s koncem dojenja pozitivno izkušnjo, ker se je sin sam od sebe čez noč odločil, da se ne bo več dojil. Zbvečer je rekel, da od jutri naprej več ne bo dudal in res se zjutraj dojke več ni dotaknil. Bil pa je star 3 leta in 3 meseceuser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
15.9.2009 11:52:24   
Zanica
Zdej vlečem staro temo ven....

Mi še vedno dojimo, ampak več je dni ko se sploh ne dojimo! Ampak še vedno včasih enkrat zjutraj, in enkrat zvečer (večinoma).... Mislim da sem ravnala prav, ker se mi vse več zdi, da bo kar sama nehala, ker se lahko crkljamo skupaj brez da zahteva dojko, včasih jo pogleda in reče "Aha, tukaj je ija" in da lubčka in se igramo naprej.... To je pa res dosežek!!

In še nekaj-NIMAMO VEČ PLENICO!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
15.9.2009 13:50:20   
Suzikaa
Otroci rabijo dojenje do 1 leta starosti, vse ostalo je RAZVAJANJE!! To so besede svetovalke za dojenje! Dlje časa mu tiščiš dojko, slabše je, ker ga je vedno težje potem odvajat!

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
15.9.2009 14:35:31   
Zanica
Suzika, ne vem če imaš otroke, vidim pa da enega pričakuješ - čestitam user posted image

Enako kot ti sem mislila tudi jaz, ko sem bila noseča, pa nekje do 11. meseca starosti moje pupike.... tko da, upam da tvoja ne bo tolk navezana za ziziko kot je moja, pa v vednost, ne tiščim ji nič, ona sama zahteva...

(odgovor članu Suzikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali naj nehamo z dojenjem?
15.9.2009 15:05:14   
Anonimen
Se strinjam z Zanico. Raho in se kaksno mamico najdemo na RR, ko so tamali sami odnehali z dojenjem pri cca 3letih.
Jaz tudi upam,da bo slo pri nas tako.Trenutno je star 2,5leti.Nic mu ne tiscim,sem pa npr ze rekla,da ne more zizat,ker me boli.Pa je popihal josko,ji dal lubcka in rekel zdaj pa ne boli vecuser posted image

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?