|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nosečnost po spontanem splavu in bolniška
24.8.2009 9:37:43   
veronika25
Punce živjo!

Jaz pa imam eno vprašanje. Ponovno sem noseča v 5 tednu po spontanem splavu, ki sem ga imela 3 mesece nazaj. Ker pa imam v službi precej odgovorno in stresno delo, veliko terena, me zanima, ali lahko pričakujem, da me bo G dala na bolniško. Ne spadam sicer v takoimenovano skupino starejših nosečnic po 35 letu, imam pa nekoliko povišan tlak 140/90.
kakšne so kaj vaše izkušnje s tem?

vsakega odgovora bom zelo vesela,

lp,
Veronika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nosečnost po spontanem splavu in bolniška
24.8.2009 9:54:15   
Isabellabina
Ene gredo na bolniško ,ko jim nič ni,druge zaradi slabosti,tretje spet zaradi česa drugega.Jaz upam ,da imaš dovolj razumljivo G in ,da te bo dala na bolniško že zaradi tega ,ker si imela ss.Lepo ji povej kakšno delo imaš in upam ,da bo to dovolj,vsaj za nekaj časa,da minejo ta kritični tedni.
Pa lepo nosečnost

(odgovor članu veronika25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nosečnost po spontanem splavu in bolniška
24.8.2009 10:26:22   
tassika
Ti napišem mojo izkušnjo, imela SS, ponovno zanosila po pol leta. Na prvem pregledu v 6t določila, d aje nosečnost va mternici in me naročila čez 3tedne, nič bolniške, v 7t sem začela krvavet letela na urgenco, dobila utrogestan in hodila še naprej v službo, potem me ja pa na naslednjem pregledu v 9t poslala na bolniško, komisija mi jo je podaljšala za točno 3t in 2dni, se pravi sem bila doma točno do 17t potem sem si vzela še 1t dopusta in šla nazaj. Moja g ni bila zadovoljnai n je hotela da delam polovični delovni čas s čimer se jaz nisem strinjala in na morfologiji v 23t sem imela skrajšan MV in sedaj sem spet doma, konec tedna mi poteče bolniška in čakam odgovor komisije, da vidim kaj bodo spet povedali.

Vse je odvisno najprej od tvoje g in kasneje od komisije, v lj so zelo neizprosni, sam glede na to, da imaš povišan pritisk mislim, da ne bo problema, da bi ostala doma, če bi svoji g. to predlagala.

lp

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nosečnost po spontanem splavu in bolniška
24.8.2009 11:09:33   
MAŠKA
Jaz sem imela 2 ss in mi je po drugem SS g napovedala, da bom v vsakem primeru na bolniški. Ampak, ko sem zopet zanosila, je bilo od začetka vse OK, zato sem se odločila, da delam, ker v službi nisem imela nadomeščanja. Sem pa imela na naslednjem pregledu nizek hemoglobin in potem v 9. tednu zakrvavela, zato me je G. zopet dala na bolniško. Je pa res da jih štejem že 34. Zdaj sem v 20 tednu in imam bolniško podaljšano do 19.9.

V tvojem primeru boš pa morala sama zdravnici razložit, da imaš stresno delo, pritisk pa tudi nimaš ravno nizek. Do 1 meseca te bo sigurno dala na bolniško, ko si v breme delodajalca, naprej pa je odvisno, kako komisija odloči.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu veronika25)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nosečnost po spontanem splavu in bolniška
24.8.2009 11:13:39   
ronja
Jaz sem imela najprej ss, pa bruhala non stop med bolniško, vendar me g. vseeno ni dala na bolniško - res pa ji nisem nič jamrala. Zdaj vem, da bi bilo bolj pametno,d a bi šla, ker sem se tako izmozgala, da sem bila potem celo nosečnost bolana, dobila pljučnico in 4 uroinfekte... Tak da - odvisno od ginekologinje. Mi je pa komisija vedno podaljašala za ful dolgo (3 mesece, kar je maksimum), ker sem pač vedno imela zelo konkretne in dokazljive razloge za bolniško (sem tudi iz Lj), obakrat sem bila tudi v bolnici...

(odgovor članu veronika25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nosečnost po spontanem splavu in bolniška
24.8.2009 13:13:26   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: veronika25

Punce živjo!

Jaz pa imam eno vprašanje. Ponovno sem noseča v 5 tednu po spontanem splavu, ki sem ga imela 3 mesece nazaj. Ker pa imam v službi precej odgovorno in stresno delo, veliko terena, me zanima, ali lahko pričakujem, da me bo G dala na bolniško. Ne spadam sicer v takoimenovano skupino starejših nosečnic po 35 letu, imam pa nekoliko povišan tlak 140/90.
kakšne so kaj vaše izkušnje s tem?

vsakega odgovora bom zelo vesela,

lp,
Veronika


Točno tako situacijo sem imela jaz. Po ss sem čez 2 meseca zanosila, v službi pa precej stresnega in fizičnega dela. In ne, zarad tega me ni dala na bolniško.

(odgovor članu veronika25)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nosečnost po spontanem splavu in bolniška
24.8.2009 13:21:15   
ronja
non stop bruhala med nosečnostjo namesto med bolniško, sem se zmotila, pa se ne da popravljat...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nosečnost po spontanem splavu in bolniška
24.8.2009 14:25:53   
veronika25
Hvala za odgovore. ja bomo videli kaj bo, čez 1 teden mam pregled.

Drgac sem pa jaz iz gorenjskega konca. A to kaj vpliva na komisijo al kako? Jaz pojma nimam o teh stvareh k v zadnjih 10 letih sploh pri dohtarju nisem bila.

lp

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nosečnost po spontanem splavu in bolniška
29.8.2009 20:40:58   
soncica01
jaz sem po spontanem splavu čez dobre 3 mesece ponovno zanosila, takrat me je ginekologinja takoj dala v bolniško in uspeh se pozna - uspešno sem donosila in rodila punčko, ki je stara skoraj 7 mesecev. Sem pa 100% sigurna, da če bi hodila še naprej v službo, da bi splavila, ker je moja služba izredno stresna in odgovorna. Torej hvala ginekologinji in Bogu!

(odgovor članu veronika25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nosečnost po spontanem splavu in bolniška
10.10.2009 22:29:41   
Maxy
Po moje je odvisno od g. Jst sem mela dva zaporedna ss, ugotovljena sedlasta maternica. Za operacijo se nisem odločila, ampak sem še v istem mesecu zanosila. Krvavela v 9.tednu - 1 teden bolniške. Drugače sem pa delala(v pisarni - dokaj stresno delo) brez problema. V 23.tednu spet šok, ugotovili so mi kratek MV. Pa so mi rekli, da se moram ful pazit in veliko počivat. Kar sem tudi počela, po službi sem večinoma ležala. Hodit (zaradi bolečin ) že od 20.tedna ne morem. Pa mi je rekel g, da me bo dal na bolniško, če bo res kaj narobe(zgoraj našteti razlogi očitno niso dovolj). In tako smo prišli do konca. Sedaj pa sem že na porodniški. Ene res dobijo bolniško z lahkoto. Moj g pravi, da nosečnost ni noben razlog za bolniško. Drugače sem pa iz lj in ocenil je, da me komisija ne bi spustila čez. Pa vso srečo. 

< Sporočilo je popravil Maxy -- 10.10.2009 22:31:39 >


_____________________________

Do krajev, kamor se splača iti, ni nobenih bljižnic. B.Sills

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?