|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojeni otroci
11.6.2005 22:51:13   
Pi@
Mene pa zanima koliko pojejo ali so pojedli vaši otroci, ko so bili stari 7 - 10 dni in kako pogosto ste jih dojile?
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   dojeni otroci
11.6.2005 23:00:00   
eva1
Koliko poje-nimam pojma, tok da je sit menda:)-:)-:)-, pa da velik lula, pa kaka! Ja hraniva se od začetka na 3-4 ure!
lp, Eva in Luka

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   dojeni otroci
11.6.2005 23:04:07   
Zea
Dokler nismo uvedli dude se je včasih dojila tudi na 20 min, ker je imela tako močen sesalni refleks. Se mi je že mešalo od hodega - pa na začetku itak tako boli dojenje, no vsaj mene je.

Zaradi lakote pa se je dojila na 2 - 3 ure.

Koliko je pojedla v ml? Pojma nimam, ker še niso iznašli merilca na joški.:bravo: Ampak mislim, da je bilo povprečno na obrok 70-100 ml, torej manj kot priporočajo, pa se je vseeno redila v redu. Če v redu pridobivajo na teži potem ni pomembno koliko količninsko pojejo.

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   dojeni otroci
11.6.2005 23:08:17   
Pi@
Zea a pol misliš da ni preveč cca. 80 ml na 1,5 - 2 uri?

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   dojeni otroci
11.6.2005 23:10:06   
CUKRČEK
Ojla,
pri nas je bil v tem času problem, ker je mala kar naprej spala....preskakovala je obroke le da je lahko potegnila. Meni se je sicer zdelo kul, da je tako nezahtevna in pridna...problem pa je bil, da je hujšala namesto da bi se redila.
Tako smo jo morali začeti buditi na 3 ure( ni večjega problema, kot je zbudit dojenčka, ki tako trdno spi).
Tako, da se je tudi potem začela zbujat na približno 3 ure, da je jedla. Koliko je pa pojedla pa nimam pojma.
Očitno veliko, ker se je začela zelo hitro redit in rasti.

lp

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   dojeni otroci
11.6.2005 23:22:38   
Gina
Ne, 80ml ni preveč. Sicer pa otroci tako različno jedo. Naš je že v porodnišnici pojedel 120ml, pa še ves čas je bil priklopljen prvi mesec, dva, kakšnemu drugemu otroku je pa dovolj 60ml.

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   dojeni otroci
11.6.2005 23:23:24   
frutka_
Meni se zdi da je bil nonstop na ziziki. Po potrebi! Samo da je jedel in se redil!

Pozdravi lepo nino nano!

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   dojeni otroci
12.6.2005 18:16:46   
Pi@
Hvala vsem za pomoč. Se boji, da bi se Nik preveč redil :)-
frutka: bom jo pozdravla hvala! :rozica:

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   dojeni otroci
12.6.2005 22:41:47   
Zea
Pi@ če hočeš številke jih pa dobiš - tole sem si enkrat prepisala iz nekega članka. Doječek se mora v prvih treh mesecih na teden porediti za 150 g oz. na mesec 750g. Na dan mora dobiti vsaj 100 ml mleka na 1 kg teže, dobro pa je, če jih dobi več - torej 150 ml na kg teže. Zdaj pa zračunaj.

Če ga samo dojiš pa sploh ne skrbi, da bi se preveč redil - to baje pri dojenih sploh ni možno. Tisti, ki preveč pojejo ponavadi tisto 'preveč' tudi zbruhajo. Če pa se res preveč redi (v kar dvomim ampak seveda ne vem, ker nisi dala podatkov) je možno, da (pre)več sesa, ker ima tako močen sesalni refleks. V tem primeru lahko poskusiš dojko zamenjati z dudo. In ne skrbi, če bo lačen že ne bo hotel dude. Možno je seveda tudi, da je žejen, če se želi stalno dojiti. V zelo vročih poletnih dneh mu lahko daš tudi malo vode za piti.

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   dojeni otroci
13.6.2005 13:31:49   
SaaS
Pi@, brez veze se je ukvarjati s številkami, če le mali lepo napreduje. Tudi jaz sem na začetku spraševala in sem od zdravnikov dobila odgovor: 150-180ml na 1kg telesne teže. Če sem torej množila s težo in delila s številom obrokov, ki sva jih imela, sem dobila številko. Kaj pa to pomaga, saj ne moreš zmerit koliko mali pocuza, razen, da ga stehtaš pred in po dojenju, kar pa doma verjetno ne moreš.. Pa sem nehala s številkami in sem raje prisluhnila sončku, ki že jasno pove kdaj še in kdaj ne več.

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   dojeni otroci
13.6.2005 13:34:43   
SaaS
Dojila pa sva se na začetku 8 do 9x na dan, kasneje pa sva prešla na 6 obrokov, saj je nočne opustil.

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   dojeni otroci
15.6.2005 17:18:34   
frutka_
Moj se je vsaki mesec zredil za kilo.

(odgovor članu Pi@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?