|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:19:24   
žaki
Živijo vsem. Sinoči smo leteli na metelkovo dežurnemu zdravniku. Mala je v treh tednih dobila že drugič vnetje ušes. No, pa mi je rekel, naj povem svoji P da jo cepi proti pnevmokokom. Zanima me, je že kdo cepil svoje otroke in koliko stane ta zadeva (je baje samoplačniško)? In ali mi lahko to moja P odsvetuje oz. da se ne strinja s tem? V glavnem me zanima vse to skupaj
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:21:17   
ledenaa
Čisto vsak zdravnik ti lahko katero stvar odsvetuje ali pa ne
je pa tvoja izbira kaj boš ti naredila
je samoplačniško,cene so različne od 60 pa do 75 e
Mi smo se cepili in od takrat nobenih vnetij več,prav tako prijateljica je dala hčerko cepit ,čeprav so na ORl-ju rekli da ne bo pomagalo da je treba na operacijo ,pa ni šla,ampak je cepila in tamala tudi več nima vnetij

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:24:35   
zmajaz
Jaz se tudi ravnokar odločam, da bom dala cepit oba otroka - stara 6 in 22 mesecev. Bom pa počakala, da bo ta mali star 7 mesecev, ker po 7 mesecih dobi samo 2 odmerka (prej pa 3). Ta mali bi torej dobil 2 odmerka synflorixa ali prevenarja (cena 62-74 eur za 1 odmerek - odvisno tudi od zavoda, ki cepi) v razmaku 2 mesecev + en odmerek pnevmo23 (cena 25 eur) po 2. letu starosti, ta večja pa en odmerek synflorixa ali prevenarja + pnevmo23 čez 2 meseca. Če otrok ne sodi v rizično skupino, je vse samoplačniško.

Cepivo naj bi naročil izbrani pediater in tudi cepil, sem pa brala na med.over.net, da so se eni pritoževali, da pediater ni  hotel cepiti. Pediatrinja, ki svetuje na tem forumu, jim je nato svetovala, da naj grejo v takem primeru pač cepit k drugemu pediatru, ker ti lahko to naredi kateri koli pediater. Jaz sem ravno danes spraševala pri našem pediatru in mi niso vedeli nič kaj povedati o tem, češ da oni tega ne delajo, da naj se pozanimam na zavodu, so pa dodali, da če bo treba, bodo pa tudi naročili cepivo. Zdaj sem se pozanimala, kako to gre, in jih poklicala, da naj bi oni to uredili, pa so rekli, da bodo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 10.11.2009 13:28:26 >

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:26:33   
zvesta
Mi smo našega cepili septembra. In mi je žal, da ga nismo že prej. Je pa rabil samo en odmerek, ker je star že 2 leti, cena 60 €. Ni bilo nobene reakcije na cepljenje.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:30:37   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Mi smo našega cepili septembra. In mi je žal, da ga nismo že prej. Je pa rabil samo en odmerek, ker je star že 2 leti, cena 60 €. Ni bilo nobene reakcije na cepljenje.


Če je bila cena 60 eur, potem je dobil prevenar ali synflorix, ker pnevmo23 je cca. 25 euro. In v tem primeru mora obvezno dobiti še pnevmo23 po najmanj 2 mesecih - je rekla Tanč na med.over.net, da se to pogosto spregleda in da zaščita ne bo popolna, če ni še tega cepljenja. Je pa lahko po 2. letu cepi tudi samo s pnevmo23, vendar je pa bolj priporočljivo 1x prevenar ali synflorix + pnevmo23

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:33:15   
zvesta
Ja, dobil je prevenar..... mi pa ni P nič omenila, da bi naj dobil še kaj drugega...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:37:28   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta
Ja, dobil je prevenar..... mi pa ni P nič omenila, da bi naj dobil še kaj drugega...


Kar povprašaj jo, ker je čisto možno, da je tudi spregledala - če sodim po svojem pediatru, ki nima kaj dosti pojma o tem cepljenju, ker ga do zdaj še ni nikoli izvajal. Pa je sicer super pediater, sem zelo zadovoljna z njim, samo pač ni imel interesentov za tole cepljenje. Pnevmo23 naj bi dobili vsi, ki so bili cepljeni s konjugiranim cepivom.

Povej ji, da si brala, da je tako priporočilo IVZ: TULE si lahko prebereš njihovo zloženko o tem cepljenju.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 10.11.2009 13:39:32 >

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:43:14   
žaki
Potem je to čisto super zadeva, če le pomaga. Če moja P ne bo pač o tem imela pojma, lahko računam na vas do katerega P naj grem? Ker imate že izkušnje s tem, da se ne lovim po temi? Drugače hodimo v ZD na viču

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:44:56   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta
Ja, dobil je prevenar..... mi pa ni P nič omenila, da bi naj dobil še kaj drugega...


Kar povprašaj jo, ker je čisto možno, da je tudi spregledala - če sodim po svojem pediatru, ki nima kaj dosti pojma o tem cepljenju, ker ga do zdaj še ni nikoli izvajal. Pa je sicer super pediater, sem zelo zadovoljna z njim, samo pač ni imel interesentov za tole cepljenje. Pnevmo23 naj bi dobili vsi, ki so bili cepljeni s konjugiranim cepivom.

Povej ji, da si brala, da je tako priporočilo IVZ: TULE si lahko prebereš njihovo zloženko o tem cepljenju.


bom vsekakor povprašala, hvala.... ker pol naj bo zaščita popolna :)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:46:54   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta
bom vsekakor povprašala, hvala.... ker pol naj bo zaščita popolna :)


Vsekakor - pa sploh, ker je strošek cepiva pnevmo23 zanemarljiv. user posted image

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 13:51:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Potem je to čisto super zadeva, če le pomaga. Če moja P ne bo pač o tem imela pojma, lahko računam na vas do katerega P naj grem? Ker imate že izkušnje s tem, da se ne lovim po temi? Drugače hodimo v ZD na viču


Jaz ti bom glede tega težko pomagala, ker sem 100 km iz Ljubljane. user posted image  Če ti ne bo znal kdo drug svetovati, kam se obrni, pa povprašaj pediatrinjo Tanč na forumu med.over.net, ker ona dela nekje v LJ in izvaja ta cepljenja.

Ampak jaz bi na tvojem mestu kar vztrajala pri lastnem P, naj uredi zadevo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 10.11.2009 13:59:01 >

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 15:17:52   
thaiss
Mi smo našega tudi cepli, in smo zadovoljni, ker prej je imel prej  na 6 tednov vnetje ušes, od cepljenja pa nič (trkam tok tok).
Ob cepljenju je bil star 24 m in je dobil Prevenar, po 5meseh pa še Pneumo23. Vse skupaj nas je stalo cca 90€

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 15:27:16   
Bety11
http://www.svood.org/

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
10.11.2009 15:44:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bety11)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 16:07:20   
žaki
IZVIRNO SPOROČILO: Bety11

http://www.svood.org/


Ampak saj tudi mi kot otroci smo bili cepljeni proti mnogim boleznim pa nam danes ni nič. Upam, da je medicina napredovala bolj kot pred 30imi leti user posted image

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
10.11.2009 16:20:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu žaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 16:42:16   
žaki
Razumem ampak me kar malo spravi vse skupaj v dvom, ko preberem kaj takega. Verjetno obstaja določen procent otrok, ki jim lahko cepiva škodujejo. Ampak ali naj pustim otroka v bolečini, če vem, da lahko nekaj pomaga?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 21:48:07   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

Živijo vsem. Sinoči smo leteli na metelkovo dežurnemu zdravniku. Mala je v treh tednih dobila že drugič vnetje ušes. No, pa mi je rekel, naj povem svoji P da jo cepi proti pnevmokokom. Zanima me, je že kdo cepil svoje otroke in koliko stane ta zadeva (je baje samoplačniško)? In ali mi lahko to moja P odsvetuje oz. da se ne strinja s tem? V glavnem me zanima vse to skupaj


Naša starejša je tud cepljena. Pred tem je imela vsake tri tedne vnetje ušes in skoz je bila bolana. Po cepljenju letos spomladi vnetja ušes še ni imela. Bolana je, ampak manj kot prej.
Njena P je rekla, da super, ko sem ji omenila cepljenje. Je pa čisto tvoja stvar, če daš otroka cepit tak da tud če ti odsvetuje, se moraš sama odločit. Midva z možem sva dobro premisla o tem in ni nama žal, ker prej je res bila boga s temi vnetji pa AB na AB, da itak ni pol že noben več prijel...
Cena je pa bla okol 75 evrov in dobila je samo en odmerek, ker je bila starejša od 2 let. Mlajši od 2 let dobijo pa 2 v razmaku 2 mesecev. Sicer pa itak vse piše v linku, ki ga je ena dala.


< Sporočilo je popravil Najaa -- 10.11.2009 21:50:22 >

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
10.11.2009 22:21:13   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Cena je pa bla okol 75 evrov in dobila je samo en odmerek, ker je bila starejša od 2 let. Mlajši od 2 let dobijo pa 2 v razmaku 2 mesecev. Sicer pa itak vse piše v linku, ki ga je ena dala.


Zdaj se sicer že ponavljam, ampak ti moram napisati isto, kot sem zvesti - če je dobila en odmerek prevenarja ali synflorixa, to ni dovolj - vedno je treba cepiti še s Pnevmo23 enkrat po 2. letu starosti, lahko pa tudi samo s pnevmo23, se pa pri cepljenju med 2. in 5. letom bolj priporoča 1x prevenar ali synflorix + pnevmo23. Pa pnevmo23 je itak samo okoli 25 eur. Očitno ima tanč na mon-u prav, ko pravi, da eni pediatri kar pozabljajo na to - ampak tako je priporočilo IVZ.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
11.11.2009 6:27:24   
ledenaa
MI smo dobili 2x prevenar

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
11.11.2009 9:11:46   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Cena je pa bla okol 75 evrov in dobila je samo en odmerek, ker je bila starejša od 2 let. Mlajši od 2 let dobijo pa 2 v razmaku 2 mesecev. Sicer pa itak vse piše v linku, ki ga je ena dala.


Zdaj se sicer že ponavljam, ampak ti moram napisati isto, kot sem zvesti - če je dobila en odmerek prevenarja ali synflorixa, to ni dovolj - vedno je treba cepiti še s Pnevmo23 enkrat po 2. letu starosti, lahko pa tudi samo s pnevmo23, se pa pri cepljenju med 2. in 5. letom bolj priporoča 1x prevenar ali synflorix + pnevmo23. Pa pnevmo23 je itak samo okoli 25 eur. Očitno ima tanč na mon-u prav, ko pravi, da eni pediatri kar pozabljajo na to - ampak tako je priporočilo IVZ.


ja to sem tudi jaz zasledila da eni P cepijo samo enkrat. Meni so se vsi čudli da zakaj je prejel prevenar in kasneje še pnevmo23, pa je bil starejši od 2l
Po cepljenju s penvmo23 je dobil reakcijo, zato je bil sprejet v bolnico, kjer cepiva in možnih reakcij sploh niso poznaliuser posted image user posted image  

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: cepljenje proti pnevmokokom
11.11.2009 9:57:07   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: thaiss
ja to sem tudi jaz zasledila da eni P cepijo samo enkrat. Meni so se vsi čudli da zakaj je prejel prevenar in kasneje še pnevmo23, pa je bil starejši od 2l


Ker, tako vsaj pravijo na IVZ, prevenar samostojno ni dovolj - dovolj je lahko samo pnevmo23 samostojno. Tako pravi tudi pediatrinja na MON-u, pa se mi zdi, da je ona kar dobra zdravnica.

http://med.over.net/forum5/read.php?46,5816744

To, da v bolnišnici niso poznali tega cepiva je pa zelo zelo čudno - otroke, starejše od 5 let in odrasle se namreč cepi samo s tem cepivom, prevenar zanje ni več primeren.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 11.11.2009 9:58:58 >

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?