|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Novembrski kostanjčki 2009
8.11.2009 10:13:03   
tassika
Evo mamice naših novebrčkov, odprta je nova tema, na kateri bomo čvekale o težavicah in srečnih trenutkih z našimi otročki.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
8.11.2009 12:23:19   
Tinshna
Žal še ne morem čvekati :)  rok sem imela 6.11. pa še kar čakam na svojega kostanjčka

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
8.11.2009 12:35:28   
tassika
NOVEMBRKE

user posted image user posted image

=======================================================
 NOSEČKA     DATUM ROJ.     PDP      OTROK            MERE
======================================================= 
01.  Miška73     02.09.         10.11    ROK,NEJC         1420 g/1430 g user posted image user posted image
02.  Lucky girl   08.10.         02.11    JON JANEZ                                  user posted image
03.  Nina68       17.10.         13.11.   TJAŠ                  2600g/48cm user posted image
04.  Pikica28     20.10.         02.11.   OŽBE                3170g/51cm user posted image
05.  Pecorella    20.10.         09.11.   JON                  2520g/47cm user posted image

06.  Lilynovy
     23.10.         03.11.   IAN
07.  Nončika      24.10.         30.10.   TIMON             4180g/54cm user posted image

08.  rožica13    29.10.        31.10     LINA                                         user posted image
09. Kajjada      30.10.         05.11.    JAN                  4650g/53cm  user posted image     
10. Tassika       31.10.          23.11.    ZOJA                2525g/49cm  user posted image
11. Sanjacka   31.10.          02.11.    NINO               3740g/51cm  user posted image
12. Lupinca     02.11.         06.11.    LAURA              3520g/51cm  user posted image
13. Bojana82  02.11.         05.11.    PUNČKA              g/cm             user posted image
14. Barbchen   03.11.         20.11.    SARA                2410g/48cm  user posted image           
15. Daisy1980 06.11.        07.11.    GAL                   3890g/52cm user posted image                                        
16. Ellam          06.11.        01.11.    LUCAS               3990g/52cm user posted image     
17. Menta         07.11.        22.11.    MARTIN               g/cm            user posted image    

user posted image user posted image



_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
8.11.2009 12:36:24   
tassika
IZVIRNO SPOROČILO: Tinshna

Žal še ne morem čvekati :)  rok sem imela 6.11. pa še kar čakam na svojega kostanjčka


Brez skrbi, bomo počakale tudi tvojega kostanjčkauser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Tinshna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
8.11.2009 22:27:42   
pikica 28
hoj, hoj, kostanjčki...kak dober naslov...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

20.10.2010 .. 3170g/51cm
1. mesec: .... 3870g/54cm
2. mesec: .... 4900g/59cm
3. mesec: .... 5930g/61cm
4. mesec:.... 6950g/63cm
5. mesec:......7330g/67cm

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
8.11.2009 22:40:57   
nogavicka80
Se vam pridružim konec novembra. Tudi jaz se strinjam, da je lepo ime - ga je bilo verjetno lažje zbrati kot tistega za svoje dete, a ne user posted image ?

(odgovor članu pikica 28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
9.11.2009 8:41:52   
tassika
To pa itak in tukaj ga je izglasovala večina, tam sem se pa mogla sama odločit, ker če bi koga poslušala, bi se vse tukaj križale, moja tašča je imela par zlo konkretnihuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu nogavicka80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
9.11.2009 9:47:30   
Tinshna
Jst pa kljub temu da sem že tretji dan čez rok kolebam med Jaka in Jakob.... kaj vam je bolj všeč?

Danes imam pregled, upam da me pošljejo na Šlajmerjevo....ne morem več čakat tega trenutka ko bom vidla svojga pikca....


(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
9.11.2009 12:51:00   
Metuljcica77
Ojla,

sm prišla pofirbcat kje bom klepetala ko bom mamiuser posted image .

Tinshna meni je malo bolj všeč Jakob.

(odgovor članu Tinshna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
9.11.2009 13:55:58   
tassika
Tudi meni je jakob bolj všeč, pri meni je bil v izboru, če bi imela fantka.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Metuljcica77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
9.11.2009 14:14:01   
rožica13
Ojla!

Še jaz se malo oglasim na novi temi!

Naj povem, da smo imeli včeraj malo bol pestro, jo je nekaj matralo in mene tudi, še danes me malo boli želodec. Smo bli kar malo živčni, pa spet je začela bol polivat, ampak naju je patronažna danes potolažila, je tko prijazna in vse lepo razloži, ne dela nobene panike pa nič. Sem pa jedla zelje včeraj, pa pravi da naj nebi to škodlo, če sem bla že prej navajena ga jest, da mi je mogoče sluznica ratala bolj občutljiva. Se je še kateri to zgodilo?

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
9.11.2009 14:25:23   
Tinshna
Hvala za mnenja user posted image

Šibam na pregled, pa da vidmo če sem že kej odprta.......se javim še kaj in lep preostanek dneva....rožici 13 pa mirno noč

(odgovor članu rožica13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
9.11.2009 15:45:21   
srecna_zvezda
Pozdravljene tudi tukaj!

Kako super ime... kostanjcki....user posted image tassika bravo!user posted image user posted image user posted image

No malo bom spegala zaenkrat, 6.11. je bil rok, pa je skoraj mimo ze tretji dan ko nas malcek zamuja...user posted image

Rozica13...glavo pokonci! Vama bo hitro zalaufala vsa stvar, pa se bos tudi ti bolje pocutila, bos videla. Kadar ti bo pa hudo, imas pa nas tukaj, ki si bomo v oporo, a ne?user posted image

(odgovor članu Tinshna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
9.11.2009 18:17:01   
Nončika
tassika, da ti ne bo dolgčas in da ne boš predolgo sama se ti pridružujem. obe sve sicer malo pohitele, ti še bolj ko jaz in sma obe rodile že oktobra.

ostale novemberke pa bodo kaj kmalu prišle za nama.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu srecna_zvezda)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
9.11.2009 18:49:58   
Tinshna
Ja hudo, srečna zvezda, na isti dan imava oz. sva imele rok....

Kako se počutiš? Jaz sem ravno iz pregleda, nič odprta, nič posebnega ne kaže, tko da mam nasl. pregled v petek, v porodnišnici?

Pa ti? Kje boš rodila...mogoče se še srečamo user posted image

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 8:45:01   
pikica 28
ojla...

No midva sva končno po hudih krčkih prišla nazaj na svoj ritem...sva se non stop dojila in posledica je bila...hudo polivanje in še hujši krčki. No sedaj pa se hraniva na cca 3 ure ko se Ožbe zbudi. Morem povedati, da je veliko bolje...manj krčkov in seveda manj polivanja. HB, da smo nekako ugotovili kaj je narobe. Sedaj je tudi bolj miren in prav lepo je. Prej je pa bil prisoten histerični jok in hudo zvijanje v naročju.user posted image Seveda pa brez dudice preden zaspi ne gre.

Punce me pa zanima koliko časa dojite. Pri nama se je zgodilo, da tudi po eno uro in pol...Sedaj smo pa v 20 min fertik...

Danes pa gremo slikati kolke, da vidimo ali moramo še povijati na široko ali ne.

Včeraj sva se kopala...naš mali tako uživa v vodici, da ga je prav lušno gledat, kako čofota.user posted image user posted image user posted image

Sem pa ugotovila, da če sem jaz živčna in nemirna, se to prenese tudi na otroka. Zato punce moje čim bolj mirne moramo biti... So me na začetku full znervirali prehitri obiski in seveda tudi tašča je pristavila svoj lonček, nikakor da ji dopovem, da si želim biti čim bolj sama s svojim otrokom in da nimam energije za obiske in njene nasc+vete in komentarje. Sedaj se je nekoliko HB umirila, ker sva ji jasno dala vedeti, da naj se ne upleta preveč v nas tri. Je pa problem, ker ona ga non stop želi carta. Tudi če pančka, ji vrag ne da mira.


_____________________________

20.10.2010 .. 3170g/51cm
1. mesec: .... 3870g/54cm
2. mesec: .... 4900g/59cm
3. mesec: .... 5930g/61cm
4. mesec:.... 6950g/63cm
5. mesec:......7330g/67cm

(odgovor članu Tinshna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 10:16:07   
srecna_zvezda
IZVIRNO SPOROČILO: Tinshna

Ja hudo, srečna zvezda, na isti dan imava oz. sva imele rok....

Kako se počutiš? Jaz sem ravno iz pregleda, nič odprta, nič posebnega ne kaže, tko da mam nasl. pregled v petek, v porodnišnici?

Pa ti? Kje boš rodila...mogoče se še srečamo user posted image



Ja jaz se zaenkrat predobro pocutim da bi karkoli kazalo na kaksen konkreten zacetek poroda..user posted image Vceraj sem tudi jaz bila na CTG-ju v celjski P (kjer bom tudi sla rodit) pa nobenih popadkov, bebi je zivahen 100 na uro (hvala bogu), plodovnica je se baje bila cisto ok.  Jutri spet na CTG tja pa bomo vidli. Ce se odpiram pa nimam pojma ker me vaginalno se niso sploh gledali. Verjetno bi to naredili ce bi zasledili kak popadek na CTG-ju...user posted image

Kje pa ti mislis rodit? Koliko si ze cez rok?

Pikica 28 a ko je polival sta za hranla bolj pogosto al kako? A zdaj ga budis na 3 ure ali se sam zbuja ko zeli jesti? Mene to tako zanima, se zelim cim bilj informirat glede dojenja da bi kasneje imela cim manj tezav pri tem...

Glede obiskov...tasce.... te popolnoma razumem. Tudi sama sem mnenja da zenska rabi cas za pocitek in cas da se mala druzinica navadi biti druzina. Potem pa pridejo babiji in dediji in familija ki ti prej mogoce se nikoli ali redko kdaj pride na obisk in so vsi user posted image pametni. Jaz sem svojim ze vnaprej rekla da ko bo user posted image spal, nema nista da se ga slata in vzdiguje iz posteljce. Tudi ko bo buden in miren se ga nima kaj nositi okrog. Na koncu bom pa jaz tista ki bo sama ostala z njim in ga celo noc prenasala okrog da zaspi... mislim halooo!

(odgovor članu Tinshna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 12:24:41   
tassika
Opa pa je zalaufala naša tema.
Pikica28 midve se tudi dojiva na 3ure oz tam 2,5, ker če zamudim je potem tak jok da je groza, na teži lepo pridobivava, kupčka enkrat podreva, drugič ne, se ji pa ful velikokrat kolca, je tako boga ko jo celo premetavauser posted image . Aja pa katero dudo uporabljate, jaz imam aventovo od 0-3m pa je noče imet, na rokice sem ji zdaj dala rokavičke, da ne tlači prstka oz rok v usta pa zdaj to dela z rokavičko, sploh ne vem kaj naj naredim, dudo pa takoj pljune vn oz se začne kar davit.

Glede obiskov je pa tako, da so nujno zlo, pri meni so tudi vsi prileteli takoj, sploh babice in dedki, pa prababice in pradedek,... pa smo preživeli tudi to, po eni strani mi je bilo še bolj všeč da so prišli sedaj, ko je mala več spala in so se samo poslikali malo pocartali ca 5 min in je spala naprej in niso imeli več veselja in je šla nazaj v svojo posteljico. Zaenkrat se ji to še nikjer ne pozna, ker ni ful na roke navajena, tudi če jo imam pri sebi jo probam dati v ležalnik in včasih deluje.

Sicer je pa ful priden otrok, joka zelo redko, če je res kaj hudo narobe, malo veliko prdka pa ne vem kaj jo napihuje, še nisem poštudirala, vse ostalo BP, razen popek kar noče stran, včeraj ga je patronažna še enkrat prevezala in rekla, da bo šel z naslednjim previjanjem stran, ker se drži samo še čisto malo, pa mislite da je šlo, še danes se vztrajno drži na tistem malem koščku grrrruser posted image , no se pa tam kjer je odstopil lepo celi, vsaj nekajuser posted image

Aja dojenje traja, ponoči ko je bolj koma mogoče 10-15min jo ne pripravim, d abi še z druge, poje samo z ene joške, zjutraj in popoldne si pa gosta vzame časa tudi od 30-45 min.

< Sporočilo je popravil tassika -- 10.11.2009 12:25:53 >


_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu srecna_zvezda)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 12:43:07   
valerija77
Živjo

No jaz se vam še ne morem pridružiti, ker se moj fakin noče ven spravit, ampak ima še nekaj dni v rezervi. Danes imam rok po nuhalni, po uz pa v petek. V petek imam tudi ctg v P tak da je možno da se še s katero srečamo. Sem pa ravno prišla domov in sem tolk utrujena od hoje da bi kr mal zadremala sam pa mam še en opravek pa ne morm.

Glede dojenja vam svetujem, da pustite otročku da sam pokaže potrebo po dojenju. Če vam spi 2 uri in je že lačen, ga nahranite. če vam pa spi morda 4 ure pa je šele potem lačen pa tudi prav. Nima ga smisla buditi, zato da bo nahranjen točno na 2 ali 3 ure. Tako ga samo predramite in je siten, najedel se pa najbolj ne bo.
Za dudiko pa priporočam bolj Nukovo. Kar poglejte obliko bradavice po dojenju. Je podobna obliki aventove dude? Ni ne. Od nuka je še najbolj podobna, zato sem tudi kupila tako, ker smo že pri prvem imeli to, pa jo je imel kr rad, druge pa ni hotel.
Ne bom vam prevreč "težila", se oglasim naslednjič ko bom imela svojega "kostanjčka" že v rokah.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 12:44:17   
ninka80
Oj,

mamice že pridno čvekate, superrrrr. user posted image user posted image user posted image

pikica28, ti kar odločno nastopi do tašče, saj je to tvoj otrok in bo tudi tvoja vzgoja. Boljše prva zamera, kot zadnja.

tassika, moj sine je bil isti. ni blo variante, da bi imel aventovo dudo, ampak palček v usta. Mi je patronažna svetovala, da je verjetno pretrda zanjga in naj kupim dudo iz kavčuka (rjava). No to je pa lepo dudlal.
Če se mali kolca jo malce pristavi na prsa, da mal popije, pa bo nehala.


_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 12:53:21   
tassika
Saj delam to, samo če je čisto sita in če se ji ful kolca noče zagrabit in potem se mi revca tam smili. No bom popoldne skočila do BC pa pogledala če imajo kaj manjšega, zdajle bo počasi treba jest, se kar točno prebujauser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu ninka80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 12:54:29   
ninka80
tassika, kaj pa če poskusiš s čajem.

Tudi mi smo imeli nato Nukovo dudo in flaško (kavčuk) in ni bilo več težav.


_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 13:16:21   
tassika
Ne vem, patronažna je rekla, da ne, ker imam svojega mleka dovolj in ni treba nič drugega, sem hotla ji dati malo vode. Je rekla, da do 6 meseca ni potrebno nič, sploh ker je sedaj zima in ni tako vroče, da bi potrebovala dodatno tekočino, saj načeloma nama kar gre, mogoče 1x na dan pa da noče zagrabit, kolca pa tam tudi do 3x na dan.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu ninka80)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 13:28:04   
ninka80
tassika, ma ja glede čajev, vod...imajo vsi drugačno mnenje. Midva sva se sam dojila, do GH, pa mi je patronažna že v štartu tako svetovala, kadar se mu kolca (ali malo pristavit ali pa čaj in vodo). MA tukaj si itak nikoli ne bodo enotni. Je pa res hudo vidit te male štručke, ker jih tolk premetava pri kolcanju.

_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Novembrski kostanjčki 2009
10.11.2009 14:09:32   
tassika
Evo mi smo pa brez popka, no ja ne brez popka, tega ima še vedno, brez tistega grdega krna, je kar odpadel in se mi zdi da zdaj kar nekaj manjka tam na trebuščkuuser posted image .

Ja mnenja so različna, zaenkrat nama gre kar s pristavljanjem, če bom pa opazila da ne bo šlo, bo pa dobila malo vodice.

Moj mi pa kuha kosilo, piščančji zrezki v sirovi omaki in pa njoki + solata. Včeraj je bila pa gratinirana zelenjava. Baje je korkomač oz janež ful dober proti napenjanju, meni je pa itak dober na tisoč in en način, no in moj je to prebral in sem ga včeraj imela med mepanico zelenjave.

Evo šibam jest

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu ninka80)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?