|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  183 184 [185] 186 187   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 7:50:09   
Kati81
Ma dobro jutro, čeprav sem szmozgana kot cunja.
Katastrofa, kakšna noč.

Najprej sem s tamalo zaspala ob 8h, super, pol pa wc ob 9, pa ob 11, pa ob 2h, pol telefon mojmu zvoni, in je mogu v službo, čez pol ure Kaja začne kašljat in pride valda k men v posteljo, ob 3.30 pride moj nazaj, pa spet wc, pa ob 6 tašča gre v spodnjem štuku po stopnicah, kot da bi šel slon, spet wc, ob 7h pa že Kaja pokonc, pol pa si lohk zračunate kok sem spala, s tem da rabim kar nekaj časa da nazaj zaspim, ko grem lulat.

Ma dons se ne premaknem s kavča dokler ne grem po Kajo v vrtec. Jao zvečer ima pa še moj vaje z bendom, pa bom sama.

Nič si grem kar eno brezkofeinsko kavico nardit.

(odgovor članu ninček1)
Neposredna povezava do sporočila: 4601
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 8:02:35   
valentinčica30
Punce se tut vam zdi al se samo meni, da ta luna vpliva na nas,mislim spanje, pa naj bo polna al pa prazna.user posted image

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 4602
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 8:41:05   
mucica2

Dobro jutro.

Jaz sem imela pa včeraj bolj kot ne delovni dan, sm zjutraj vstala in sem mojmu, atiju in seb nardila zajtrk (moj si je zaželel umešana jajca in sendviče iz tosta), potem sem pa toliko posode umazala, da sm pol fajn pomivala po zajtrku, pol pa malo še doma, pa česanje pa umivanje zob, pa AS sva z mojim srčka poslušala (in sm ugotovila, da se je spet nekak čist drugače postavil, ker sem ga našla na čisto drugem mestu kot en dan pred tem), potem sva šla pa k mojmu mal. Od tam sem jaz še skočila k moji stari mami, kjer imam tudi svojo psičko Pio, k jo totalno obožujem ona pa mene (je tako cvilila in jamrala ko sem se pripeljala, kot da pogovarja z mano, potem sem jo pa crkljala in je še kr jamrala in skoz tačko dajala), potem smo imeli kosilo, pač najprej sva ga z mamo nardili pol pa po njem pa pomivanje, pol sva skuhali puding pa peljala sm Pio na sprehod, pol sm pojedla puding in šla nazaj k mojmu, tam se pa lotla pomivanja oken, in sicer najprej v najini garaži, potem se pa še v najini bodoči hiški pomila vsa okna, sm bla prav ponosna nase, moj je bil tud. On pa je še neki elektriko napeljeval po kuhinji. Pa so mi pr njemu doma rekel da zakaj pa pomivam okna ker bo itak še delal in bo umazan, ampak jaz ne morem gledat tako umazanih oken pa še od mušic pa muh, tako da sm jih lepo umila.Pol sva še bla malo tam, smo večerjali in sva šla domov, doma sm pa itak sam pod tuš pa v posteljo in sva oba kmalu zaspala, pol me je pa telefon zbudu, pol pa nekako ni šlo več spanje, tako da je bila res ena butasta noč. Ampak bomo že user posted image

sm se razpisala a ne? hehe

Danes greva pa v materinsko ob 15.30user posted image user posted image user posted image Potem po materinski grem pa na masažo obraza in dekoltejauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Kati81

A danes pa nobene nikjer.

Pr nas Kaja in možek spita, jaz pa štručke pečem, sem jih že včeri 2x in so ratale full dobre, pa vse smo pojedli, zdej jih pa še eno rundo.

Po tv itak ni nič pametnega.





kakšne štručke si to pekla?


IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Jaz sem pa danes spekla že potratno potico, 1. v življenju in mi je super uspela.


user posted image user posted image user posted image user posted image in  je bla dobra?


IZVIRNO SPOROČILO: kora33

ojla....
mi mamo pa zgleda gripo...samo ne vemo al ta novo al klasično...mali je imel temperaturo 2 dni čez 38...no zdaj je že ok...enako se je par dni prej dogajalo z mojo mamo...ona je ž skor ok...malo je še švohna....
jazpa...no nč kaj posebnega...upam, da se me ne bo lotilo...ne vem, kako lahko rečejo, da naj bolnik spi in biva ločeno od zdravih...ja odrasli ja...jaz do mame nisem šla par dni...ampak , ko zboli otrok...sorry samo jaz nimam srca, da bi mu rekla, da ne sme do mene...da se ne sme pocartat...da ponoči ne sme prit k meni spat...zdaj, ko je bolan, me še bolj rabi, kot drugače...pa čeprav je star "že" skor 8 let...še vseeno je otrok in bo še en čas....
no tolko o novi ali stari gripi....moje mnenje...je pa grozno letos...prej ziher ene 5 let ni bil sploh bolan...letos se mu pa kr skup drži...zdaj je bil en teden v šoli...pa bo spet doma...no...bo že....
upam, da ste zdrave ve in vaše družine...lp


upam da se čimprej pozdravi in držim pesti da se ne nalezešuser posted image

tako nič grem zdaj v knjižnico pa se še kasneje kaj javim

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 4603
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 8:46:35   
mucica2

aja sam to sem še hotla povedat, da včeri k sm tok migala sm se prav fajn počutla, celo bolš kot kadar cel dan kr počivam (kljub temu da so me zvečer bolele noge in križ)

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 4604
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 8:51:23   
mucica2


Ja zajtrk vam bom danes jaz nekaj ponudla

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

user posted image

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 4605
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 9:03:58   
kora33
hoj....
mucica...hvala za zajtrk...je bil saj za oči...jest kaj takega itak ne smem...sem na polnozrnatem rženem kruhu z nizkim GI...pa jogurti z malo maščobe...no to za zajtrk...zdaj sem imela že malico...2 medexova bio keksa...kosilo...solata verjetno iz paprike in paradižnika in testenine z zelenjavno omako...
no po kosilu pa grem na 4D...da vidimo svojo pikico...komaj čakam....
mali se že boljš počuti in bo šel jutri v šolo...jaz...mislim, da je šlo mimo mene...sem pa res upoštevala par nasvetov, ki so krožili po mailu...čebula je na vsakem vogalu po stanovanju...usta in nos sem izpirala s slano vodo...umivala roke...no te itak...pogosto...sem pa malega cartala in mu nudila vse kar je rabu...ga nisem izolirala...on je že zdrav...jaz pa še tud...tako, da mislim, da neki od tega vsega je pomagalo...aja...pa zračila sem stanovanje non stop.....
lp in lep ponedeljek vsem

_____________________________

sreča je

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 4606
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 9:12:45   
protina
Dobro jutro!

Kavico sem spila zdaj pa ležim in čakam na sončeka.
jada82 ah nič zato, če moramo ležati, verjemi da po porodu sledi akcija:)
Ne bo časa za ležanje.
Pri prvi nosečnosti sem delala do konca brez poćitka in mi je bilo zelo žal,da nisem šla zadnja 2 meseca na bolniško, ker nisem imela enostavno nič časa za sebe.
No zdaj pa vse to nadoknadimo.
Glavno, da se naši otročički rodijo čim bolj proti datumu poroda.

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 4607
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 9:23:38   
Kati81
Štručke- v bistvu sem pekla kruh, sam da sem nardila štručke, ker je pol bolje za sendvičke. Bela, pirina in ajdova moka.

Jaz mam tud čebulo po hiši, bomo vidli če se nas bodo bacili izogibali. S fiziološko pa tamali itak vsak dan 3x spiram nos. Pa velik pomarančnega soka iz sveže stisnjenih pomaranč, mandarine, pa čaj z limono, pa ja se bomo izognili.

Je pa tud tak turoben dan da se mi ne da niti tipkat.

(odgovor članu protina)
Neposredna povezava do sporočila: 4608
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 9:34:04   
babajči
živjo punce...

ah, ti dohtarji. danes sem bila na pregledu, uz vse ok, glukozo spila... sem pa na bolniški že od 23.10. zaradi ledvic... vnetje, viroza, ponovno vnetje, pregled v porodnišnici, pregled pri internistu (ugotovili, da je desna ledvica bolj švoh in po porodu moram na urološki pregled), v petek so me klicali na ponoven odvzem urina, ker je sredin vzorec bil slab, danes po 11. uri naj bi bili rezultati. nasplošno nekaj se dogaja, ampak jaz se ne počutim bolno, tudi vročine nimam, bolečin tudi ne več. zdravnika v porodnišnici sta mi dala vsak svojo razlago glede ledvic in glede bolniške. prvi pravi veliko piti, počivat, pa ne zaradi vnetja ampak zaradi možnosti ponovitve hellp sindroma. druga zdravnica v porodnišnici pravi, da hellp sindrom ni sporen, da to je reakcija na partnerjevo celico, na katero je moj organizem že navajen in da se naj hellp ne bi ponovil v 2. in naslednjih nosečnostih (??). danes mi moja ginekologinja pravi, da jaz nisem bolna in da bi tudi lahko šla delat, neketere nosečnice bi šle. da sem jaz nosečnica z nekaterimi težavami, ki ima pravico biti na bolniški ampak bolj zaradi psihe kot kar koli drugega. da počitek ne vpliva na potek nosečnosti in še nekaj cvetk, ki so ovrgle vse trditve in napotke, ki so kao do zdaj držali. in to naj bi bila slišala na nekem seminarju, simpoziju.ter da naj bi bile te težave subjektivne v smislu, da nekatere nosečnice se sploh ne bi na špikanje v ledvicah ozirale, jaz pa, ki sem očitno bolj občutljiva (pa verjemite, da še predobro vem, kaj je vnetje ledvic...sem ga imela večkrat), sem potožila o težavah in, ker sem imela v prejšnji nosečnosti hellp, mi je dala pregledat vodo in kri in potem seveda tudi predpisala antibiotik, ko se je pa ponovilo, pa me je napotila na dodatne preiskave v porodnišnico. če ne bi imela hellpa v prejšnji nosečnosti, bi mi rekla, da naj samo več pijem...?? pa koga tukaj luna trka? mene? ali pa je zdravnica z levo nogo vstala? aja rekla je še to, da te preiskave delajo samo za to, da so zaščiteni. tudi glukozni test zdaj delajo vsem nosečnicam, da so zaščiteni in če bi šlo kaj narobe, da bi imeli papirje, da so vse naredili. v zadnjem 3. mesečjiu bodo meni naredili jetrne teste,pa tudi baje samo zaradi tega, da če bi se hellp ponovil, da ne bi kdo v porodnišnici delal zdrahe, zakaj mi niso jetrnih testov naredili... tudi bolniško ti dajo, da so oni zaščiteni, ti pa se lahko sama odločiš, ali boš na bolniški ali greš delat. saj ne vem, ali naj bom jezna, ali naj se vsemu temu smejim ali kaj...da ne govorim, da je govorila, kot iz topa in s ful tečnim glasom. brezveze. zdaj se počutim, kot da izkoriščam bolniško... jutri moram nest izvide k svoji zdravnici za komisijo,pa vam povem, da ne vem kaj bi. če počitek ne vpliva na potek nosečnosti? če me ne boli v ledvicah, čeprav se nekaj dogaja? če nimam vročine? ampak največja finta pa je v tem, da sva se z zdravnico pogovarjale že prej o bolniški zaradi hellpa in vožnje, ki jo imam do službe (50 km v eno smer). jaz sem svojemu delodajalcu predlagala, da bi delala od doma in ne bi šla v bolniško. on se je strinjal, s tem, da bi morala 2-3X na teden priti tja. in ko sem to povedala zdravnici je rekla, da to je brezveze, da bolje da ostanem doma na bolniški, itak bo zdaj zima in kaj se bom matrala po tej cesti...??? danes pa tako.

tako, punce drage... jaz sem zmedena... in res več ne vem, kdo je tukaj hecen.

evo še za seznam: naslednji pregled imam 7.12.

lepo bodite...

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 4609
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 9:35:48   
babajči
vau sem se pa razpisla...šele zdaj, ko sem pogledala na forumu, sem videla, da sem cel roman napisala user posted image

(odgovor članu babajči)
Neposredna povezava do sporočila: 4610
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 9:36:23   
zirafa76
dobro jutro...

samo, da vas pozdravim in pošljem sonce...Tu imamo zadnje dni namreč takooo lepo vreme, včeraj je bilo kot sredi poletja, čisto, modro nebo, sonček, toplo,..samo še morje je manjkalo za idilo...user posted image user posted image

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 4611
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 9:39:34   
Kati81
babajči, ti kar lepo doma pa na bolniški, sigurno je počitek boljši kot naprezanje.

Kar se tiče Help sindroma, ti pa povem da ga je imela moja kolegica v obeh nosečnostih,  v prvi so jo komaj rešili, v drugi pa so bili pripravljeni in dovolj hitro ukrepali. Ampak je bil.

Drži se!

(odgovor članu babajči)
Neposredna povezava do sporočila: 4612
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 9:57:38   
ninček1

user posted image

PREGLEDI:


NOVEMBER
14.11.-plouse, jada82
16.11.-Aja1, babajči, lunca83, gapii27, kora33
17.11.-bauky, twixy, Cappy96, julieb(UZ)
18.11.-smuki, ninček1,
rožca26, punsha
19.11.-mucica2
20.11.-junehope, t*e*j*k*a,
rožca26

21.11.-zirafa76
22.11.-gapii27 (špika za rh-)
25.11.-Astralis, plouse, ninček1, bipi
27.11.-slomak, vaney

DECEMBER
1.12.-spelch,
Aja1, niwci, dskubin
2.12.-bili83, kora33
3.12. - rožca26
4.12.-valentinčica30
7.12.-julieb, elaaa, babajči
9.12.-zvesta
10.12.-jada82
11.12.-Lara73+UZ
14.12-valentinčica30, lana08

*drugi pregled (in nadaljnji)
*morfologija 

* 3D



_____________________________

Tin, rojen 25.1.2010

(odgovor članu ninček1)
Neposredna povezava do sporočila: 4613
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 10:00:39   
ninček1
Mucica, ti si nam pa taki kalorični zajtrk poslala, da če nisi imel težav z cukrom, jih zdaj maš, če si to pojedel user posted image user posted image user posted image .Aha ti si sigurno mislila, da si naj vsaka enga izbere, jaz požeruh pa že razmišljam, kakšen vrstni red bi uvedla, da bi lahko čimveč požrlauser posted image user posted image .

_____________________________

Tin, rojen 25.1.2010

(odgovor članu ninček1)
Neposredna povezava do sporočila: 4614
   RE: Februarke 2010
16.11.2009 10:10:00   
ninček1


 user posted image  PDP / NICK (STAR.)  ( , )   kraj, Spol
 

     
xx.2.                                 user posted image user posted image
user posted image Komarka (30)           (2,1)                ?                      user posted image                              
user posted image busybee882006(?)   (3,2)                ?                     user posted image                             
user posted image biina(?)                      (?,?)                 ?         
user posted image marjetica11               (?,?)                 ?                                                              

 1.2.
user posted image punsha(28)                (1
,0
)          Gorenjska             user posted image
user posted image brcko2                        (2,1)          Ljubljana               user posted image    

user posted image twixy (28)                 (3,0)          Tujina                     user posted image

2.2.
user posted image bili83 (25)                 (1,0)          Ptuj                         user posted image                
user posted image ninu                            (2,1)          Gorenjska               user posted image
user posted image bejbs                          (?,?)                 ?                        user posted image

3.2.
user posted image Lana08                      (2,0)                ?                         user posted image                
                               
 5.2.       
user posted image ToBoNi (?)                  (?,?)                ?                                          
user posted image elaaa (31)                  (1,0)               ?                          user posted image
                                                        
6.2.                           
user posted image bambi14 (?)               (2,1)               MB                       user posted image                              
user posted image MATEJKA_(28)          (3,2)               MB                        user posted image                               
 
7.2.         
user posted image Irsa (?)                       (?,1)                 ?                            

8.2.
user posted image Aja1(31)                    (2,1)            Dolenjska                   
user posted image Valentinčica(31)        (3,2)            Dolenjska               user posted image                  
user posted image rosa2(28)                  (2,0)             CE 
user posted image spelch                         (1,0)            Koroška                  
user posted image
user posted image bipi(31)                      (3,1)                 ?                         user posted image
user posted image bmwjka                       (4,3)            Polica pri Gros.      user posted image

9.2 
user posted image kanna(26)                  (2,1)                  ?                           
user posted image anemona(?)                (1,0)                  ?                            
user posted image ninček1(30)               (1,0)               MB                         user posted image                            
user posted image MANA 7(26)               (2,1)                 ?                          user posted image                  
user posted image ne_ja                           (?,?)                 ?                    

10.2.             
user posted image Zariya(?)                     (?,?)                 ?                                     
user posted image Cappy96(32)              (2,1)            Zasavje                  user posted image                  
user posted image Lara73(35)                 (3,2)            Gorenjska              user posted image

11.2.
user posted image niwci(25)                     (2,0)           NG, KK  
user posted image neja.mat(25)               (2,1)             NM                        user posted image    
 
     

12.2.
user posted image Nattasha(30)               (1,0)             MB                        user posted image                      
user posted image zirafa76(32)                (2,1)            CE, Bratislava       user posted image       
user posted image Kora33(33)                 (3,1)            Koroška                 user posted image

14.2.
user posted image plouse(29)                   (1,0)               ?                         user posted image                       

15.2.                          
user posted image Kati81(?)                     (3,1)               LJ                        user posted image       
user posted image Zofy(31)                      (2,1)             Ljubljana              user posted image
user posted image dskubin(?)                   (3,2)             Primorska


16.2.
user posted image Liagal(26)                    (?,?)                    ?                                                         

user posted image mucica2(26)                (?
,?
)              CE                  user posted image                     
 
17.2.                   
user posted image gapii27(28)                  (1,0)            Rogaška Slatina   user posted image user posted image      
user posted image katy_                             (2,?)                    ?
user posted image Dari(?)                          (3,2)             Gorenja vas
user posted image slomak                           (?,?)                                           user posted image
                                                 
 
18.2.
user posted image P1ka23(?)                    (1,0)                  ?                            
user posted image Jada82(27)                  (1,0)               Bled                     user posted image              
user posted image Zimska(32)                   (3,1)               LJ  
user posted image tasa3(?)                         (?,?)                  ? 
                  

19.2.
user posted image julieb(31)                      (1,0)            Pomurje                user posted image        
user posted image tajab                               (2,1)             Kranj                    user posted image              

20.2.
user posted image silmarillion(?)                (2,1)                  ?                        
user posted image zvesta(30)                     (3,1)            Lenart                    user posted image               
user posted image vaney(26)                      (2,1)            Dolenjska              user posted image      
user posted image mamica(37)                   (4,3)            Dolenjska             
user posted image      

21.2.
user posted image Astralis(36)                   (3,0)             Praga                   user posted image          Brina  
user posted image seya(33)                        (2,0)                                          user posted image        
       

23.2.
user posted image smuki(29)                       (2,0)            Posavje                user posted image                
user posted image fiesta(28)                       (2,1)            Ajdovščina           
user posted image lily86(23)                       (1,0)            Maribor                 user posted image                 

24.2.
user posted image ursulina(29)                   (3,1)                   LJ                    user posted image                
 
25.2.
user posted image Rocio(28)                       (1,0)                    LJ                 
user posted image rožca26(26)                   (2,1)            Domžale                user posted image            

26.2.
user posted image lunca83(26)                  (1,0)                  ?                            

27.2. 
user posted image babajči(?)                       (2,1)                  ?                   
          
28.2.
user posted image JanaB(33)                      (1,0)                LJ                       user posted image                    
user posted image junehope(?)                   (2,1)                  ?           
user posted image Bauky(?)                        (1,0)               Dolenjska           user posted image
user posted image vita(?)                            (2,1)                PO                  
user posted image t*e*j*k*a(26)              (2,1)              Konjice          
user posted image protina(?)                       (?,?)                   ?    
user posted image mavo(?)                          (2,1)                  ?
  
 
4.3.
user posted image dreja80(29)                 (2,1)                   LJ               


18user posted image in 14user posted image 13user posted image

 
user posted image SKUPAJ FEBRUARSKE NOSEČKE  2010  = 73



Z nami so pot začele:

*dotika* z Ajdo rojeno 29.10.2009 ob 23.16, naš user posted image Ajda bo vedno v naših srcih.

**špela, skitnica, abundancija, binabina, Bacek, amelie010

 
 
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:  
PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE
 
 
user posted image
 


 
  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi v nosečnosti:
    PREGLEDI            
       
  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila

    LINK                VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC

  • nosečnost in delo:

    TUKAJ                                      TUKAJ  

  •  
     



    _____________________________

    Tin, rojen 25.1.2010

    (odgovor članu ninček1)
  • Neposredna povezava do sporočila: 4615
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 10:17:30   
    Jada82
    Dobro jutro!

    Jaz sem pa danes tako fajn spala - pa do 9h user posted image user posted image user posted image user posted image Jupiiii, prov fajn, tko da se nič ne pritožujem. Sem pa ravno zajtrk pojedla - ga kar ob računalniku ponavadi - zdaj, odkar sem pri tašči, ko bova na svojem, da bom seveda v jedilnici, pa časopis zraven. Ampak ko sem vidla tiste slikice, sem kar še enkrat postala lačna ... ampak kaj, ko nič takega nimamo v hladilniku user posted image
    No ja, bom mogla mojega mal v nakupe poslat...

    Babajči - joj, te čisto razumem, ti zdravniki, vsak ti reče po svoje, pol ma pa kakšen še slab dan in evo, se znese nate ... res je grozno, mi pa samo želimo profesionalno obravnavo in zaupati svojim zdravnikom. vsekakor pa ti tudi jaz svetujem, da kar ostaneš lepo doma na bolniški! Vsekakor je bolj varno, kot pa naprezati se .. pa kar naj ti delajo nadaljnje preiskave... bolje preventiva kot kurativa, se ti ne zdi?

    Punsha - dej mi prosim link tiste strani za čestitke. Sem se odločila, da bom tudi jaz ustvarjalna. V srednji šoli sem tudi precej risala in uživala ob tem .... potem pa sem vse skupaj opustila. Mogoče je sedaj čas, da spet začnem. Bom pač v polsedečem položaju.

    No, danes imam delo - moram zrihtati, da nama v stanovanje spet telefon priklopijo, tako da vsaj eno nalogo mam. Zdaj moram pa mojega poklicat, če so že pripeljali in montirali kamin user posted image Upam.

    Evo, zaenkrat toliko, pa gremo počasi pred knjigo ....

    Se slišimo!
    Pa pa. user posted image

    (odgovor članu ninček1)
    Neposredna povezava do sporočila: 4616
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 10:40:06   
    rožca26
    IZVIRNO SPOROČILO: babajči

    živjo punce...

    nasplošno nekaj se dogaja, ampak jaz se ne počutim bolno, tudi vročine nimam, bolečin tudi ne več. zdravnika v porodnišnici sta mi dala vsak svojo razlago glede ledvic in glede bolniške. prvi pravi veliko piti, počivat, pa ne zaradi vnetja ampak zaradi možnosti ponovitve hellp sindroma. druga zdravnica v porodnišnici pravi, da hellp sindrom ni sporen, da to je reakcija na partnerjevo celico, na katero je moj organizem že navajen in da se naj hellp ne bi ponovil v 2. in naslednjih nosečnostih (??). danes mi moja ginekologinja pravi, da jaz nisem bolna in da bi tudi lahko šla delat, neketere nosečnice bi šle. da sem jaz nosečnica z nekaterimi težavami, ki ima pravico biti na bolniški ampak bolj zaradi psihe kot kar koli drugega. da počitek ne vpliva na potek nosečnosti in še nekaj cvetk, ki so ovrgle vse trditve in napotke, ki so kao do zdaj držali. in to naj bi bila slišala na nekem seminarju, simpoziju.ter da naj bi bile te težave subjektivne v smislu, da nekatere nosečnice se sploh ne bi na špikanje v ledvicah ozirale, jaz pa, ki sem očitno bolj občutljiva (pa verjemite, da še predobro vem, kaj je vnetje ledvic...sem ga imela večkrat), sem potožila o težavah in, ker sem imela v prejšnji nosečnosti hellp, mi je dala pregledat vodo in kri in potem seveda tudi predpisala antibiotik, ko se je pa ponovilo, pa me je napotila na dodatne preiskave v porodnišnico. če ne bi imela hellpa v prejšnji nosečnosti, bi mi rekla, da naj samo več pijem...?? pa koga tukaj luna trka? mene? ali pa je zdravnica z levo nogo vstala? aja rekla je še to, da te preiskave delajo samo za to, da so zaščiteni. tudi glukozni test zdaj delajo vsem nosečnicam, da so zaščiteni in če bi šlo kaj narobe, da bi imeli papirje, da so vse naredili. v zadnjem 3. mesečjiu bodo meni naredili jetrne teste,pa tudi baje samo zaradi tega, da če bi se hellp ponovil, da ne bi kdo v porodnišnici delal zdrahe, zakaj mi niso jetrnih testov naredili... tudi bolniško ti dajo, da so oni zaščiteni, ti pa se lahko sama odločiš, ali boš na bolniški ali greš delat. saj ne vem, ali naj bom jezna, ali naj se vsemu temu smejim ali kaj...da ne govorim, da je govorila, kot iz topa in s ful tečnim glasom. brezveze. zdaj se počutim, kot da izkoriščam bolniško... jutri moram nest izvide k svoji zdravnici za komisijo,pa vam povem, da ne vem kaj bi. če počitek ne vpliva na potek nosečnosti? če me ne boli v ledvicah, čeprav se nekaj dogaja? če nimam vročine? ampak največja finta pa je v tem, da sva se z zdravnico pogovarjale že prej o bolniški zaradi hellpa in vožnje, ki jo imam do službe (50 km v eno smer). jaz sem svojemu delodajalcu predlagala, da bi delala od doma in ne bi šla v bolniško. on se je strinjal, s tem, da bi morala 2-3X na teden priti tja. in ko sem to povedala zdravnici je rekla, da to je brezveze, da bolje da ostanem doma na bolniški, itak bo zdaj zima in kaj se bom matrala po tej cesti...??? danes pa tako.

    tako, punce drage... jaz sem zmedena... in res več ne vem, kdo je tukaj hecen.


    tako ... najprej moje smile mnenje glede na reakcijo dr. na tvoje zdravje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

    Zdej pa da se o tem še malo razpišem ...

    Jaz "na srečo" nisem prišla v 1. nosečnosti do hellpa, sm imela pa preeklampsijo. Zdej me mora G več gledat, še posebej z UZ. In še to ... meni je dala bolniško zaradi poteka 1. nosečnosti ... KER MI JO MORA DATI!!! Glede na tvojo situacijo in že možna začetna opozorila na ponovno nevarnost, pa o tem dr., G nimata kej razmišljat!!!! PO HITREM POSTOPKU TE MORJO DAT NA BOLNIŠKO!!!!!!!!!!!!!!

    Zdej pa še razlaga odebeljenih stavkov:
    1. ne rabiš se počutiti bolno, da se v telesu kej dogaja. K meni je PE prišla v 3dneh. Pa sm se še na dan poroda počutila kot rožca (če izvzameš strah in šok) - nism zatekala, glava me ni bolela - skratka nobenih predznakov. Če pa ne bi poslušala Vida bi me en dan sam na tleh našli ...

    2. se popolnoma strinjam z njim ...

    3. vprašaj jo, če bi podpisala na list, da hellp ni sporen in da se ne more več ponovit. Ti povem, da bi bila tih k rit user posted image user posted image user posted image

    4. nisi bolna???? Pa sej ne rabiš imet vročine ..., da te pošlje na bolniško. Ene imajo "sam" nizkoležečo posteljico in s tem "samo" nevarnost prezgodnjega poroda, pa jih morjo po hitrem postopku poslat na b. Pa še nekaj, ti nisi bolno, tvoj user posted image  pa je lahko v hudi nevarnosti. Pri nosečnicah morjo gledat tudi na otroka in ne samo na bodočo mamico.

    5. vprašaj jo, če upa na to stavit!!!!! Kaj si upa rečt. Mene je špikal v ledvicah, ko še nism bla user posted image , pa sm letela na urgenco. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

    6. napaka, zato ker jih morajo rizičnim nosečnicam!!!! To ti pripada!!!! Zato jih pa plačujemo!!!!!

    7. ja, sej zato pa je še vedno toliko primerov nepojasnene preeklampsije, hellpa, mrtvorojenih user posted image  ...

    8. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  nikar tako!!! Izkoristi, saj se ti lahko vse še enkrat ponovi!!!!

    9. počitek zagotovo vpliva na potek user posted image  v tvojem, mojem in marsikaterem drugem primeru. To je dokazano!!! Ne pozabi, da je vmes vpleten stres ...

    10. edina pametna od dr. v tej zgodbi. user posted image user posted image user posted image  za tako zdravnico.

    11. zagotovo so tukaj hecni oz. neprofesionalni dr., predvsem pa tvoja G. Nikar ne bit zmedena ... obvezno pojdi na bolniško. Poznam primer, kjer je mela punca prvič hellpa, drugič so jo zopet tretirali kot nerizično nosečnico in se je zgodba ponovila - v drugačni obliki - otrok v istem tednu, kot sestrica, rojen, s tem, da je on slabšo potegnil - bil je zahiran!!!

    user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  to ti pošiljam, da se malo pomiriš. In ne pozabi ... za svoje zdravje in za zdravje naših še nerojenih user posted image  moramo predvsem poskrbeti same. Za ostale, ki v to zgodbo niso tako vpleteni, smo le številka! POLAGAM NA SRCE .... POJDI NA BOLNIŠKO, VELIKO PIJ, VELIKO POZ. ENERGIJE, SPOČIJ SE IN NAJ TE TAKI IDIOTI NE VRŽEJO IZ TIRA!!!

    _____________________________

    Doma imam dva sončka - Vida in Elo.

    (odgovor članu babajči)
    Neposredna povezava do sporočila: 4617
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 11:03:45   
    mucica2
    IZVIRNO SPOROČILO: rožca26

    IZVIRNO SPOROČILO: babajči

    živjo punce...

    nasplošno nekaj se dogaja, ampak jaz se ne počutim bolno, tudi vročine nimam, bolečin tudi ne več. zdravnika v porodnišnici sta mi dala vsak svojo razlago glede ledvic in glede bolniške. prvi pravi veliko piti, počivat, pa ne zaradi vnetja ampak zaradi možnosti ponovitve hellp sindroma. druga zdravnica v porodnišnici pravi, da hellp sindrom ni sporen, da to je reakcija na partnerjevo celico, na katero je moj organizem že navajen in da se naj hellp ne bi ponovil v 2. in naslednjih nosečnostih (??). danes mi moja ginekologinja pravi, da jaz nisem bolna in da bi tudi lahko šla delat, neketere nosečnice bi šle. da sem jaz nosečnica z nekaterimi težavami, ki ima pravico biti na bolniški ampak bolj zaradi psihe kot kar koli drugega. da počitek ne vpliva na potek nosečnosti in še nekaj cvetk, ki so ovrgle vse trditve in napotke, ki so kao do zdaj držali. in to naj bi bila slišala na nekem seminarju, simpoziju.ter da naj bi bile te težave subjektivne v smislu, da nekatere nosečnice se sploh ne bi na špikanje v ledvicah ozirale, jaz pa, ki sem očitno bolj občutljiva (pa verjemite, da še predobro vem, kaj je vnetje ledvic...sem ga imela večkrat), sem potožila o težavah in, ker sem imela v prejšnji nosečnosti hellp, mi je dala pregledat vodo in kri in potem seveda tudi predpisala antibiotik, ko se je pa ponovilo, pa me je napotila na dodatne preiskave v porodnišnico. če ne bi imela hellpa v prejšnji nosečnosti, bi mi rekla, da naj samo več pijem...?? pa koga tukaj luna trka? mene? ali pa je zdravnica z levo nogo vstala? aja rekla je še to, da te preiskave delajo samo za to, da so zaščiteni. tudi glukozni test zdaj delajo vsem nosečnicam, da so zaščiteni in če bi šlo kaj narobe, da bi imeli papirje, da so vse naredili. v zadnjem 3. mesečjiu bodo meni naredili jetrne teste,pa tudi baje samo zaradi tega, da če bi se hellp ponovil, da ne bi kdo v porodnišnici delal zdrahe, zakaj mi niso jetrnih testov naredili... tudi bolniško ti dajo, da so oni zaščiteni, ti pa se lahko sama odločiš, ali boš na bolniški ali greš delat. saj ne vem, ali naj bom jezna, ali naj se vsemu temu smejim ali kaj...da ne govorim, da je govorila, kot iz topa in s ful tečnim glasom. brezveze. zdaj se počutim, kot da izkoriščam bolniško... jutri moram nest izvide k svoji zdravnici za komisijo,pa vam povem, da ne vem kaj bi. če počitek ne vpliva na potek nosečnosti? če me ne boli v ledvicah, čeprav se nekaj dogaja? če nimam vročine? ampak največja finta pa je v tem, da sva se z zdravnico pogovarjale že prej o bolniški zaradi hellpa in vožnje, ki jo imam do službe (50 km v eno smer). jaz sem svojemu delodajalcu predlagala, da bi delala od doma in ne bi šla v bolniško. on se je strinjal, s tem, da bi morala 2-3X na teden priti tja. in ko sem to povedala zdravnici je rekla, da to je brezveze, da bolje da ostanem doma na bolniški, itak bo zdaj zima in kaj se bom matrala po tej cesti...??? danes pa tako.

    tako, punce drage... jaz sem zmedena... in res več ne vem, kdo je tukaj hecen.


    tako ... najprej moje smile mnenje glede na reakcijo dr. na tvoje zdravje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

    Zdej pa da se o tem še malo razpišem ...

    Jaz "na srečo" nisem prišla v 1. nosečnosti do hellpa, sm imela pa preeklampsijo. Zdej me mora G več gledat, še posebej z UZ. In še to ... meni je dala bolniško zaradi poteka 1. nosečnosti ... KER MI JO MORA DATI!!! Glede na tvojo situacijo in že možna začetna opozorila na ponovno nevarnost, pa o tem dr., G nimata kej razmišljat!!!! PO HITREM POSTOPKU TE MORJO DAT NA BOLNIŠKO!!!!!!!!!!!!!!

    Zdej pa še razlaga odebeljenih stavkov:
    1. ne rabiš se počutiti bolno, da se v telesu kej dogaja. K meni je PE prišla v 3dneh. Pa sm se še na dan poroda počutila kot rožca (če izvzameš strah in šok) - nism zatekala, glava me ni bolela - skratka nobenih predznakov. Če pa ne bi poslušala Vida bi me en dan sam na tleh našli ...

    2. se popolnoma strinjam z njim ...

    3. vprašaj jo, če bi podpisala na list, da hellp ni sporen in da se ne more več ponovit. Ti povem, da bi bila tih k rit user posted image user posted image user posted image

    4. nisi bolna???? Pa sej ne rabiš imet vročine ..., da te pošlje na bolniško. Ene imajo "sam" nizkoležečo posteljico in s tem "samo" nevarnost prezgodnjega poroda, pa jih morjo po hitrem postopku poslat na b. Pa še nekaj, ti nisi bolno, tvoj user posted image  pa je lahko v hudi nevarnosti. Pri nosečnicah morjo gledat tudi na otroka in ne samo na bodočo mamico.

    5. vprašaj jo, če upa na to stavit!!!!! Kaj si upa rečt. Mene je špikal v ledvicah, ko še nism bla user posted image , pa sm letela na urgenco. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

    6. napaka, zato ker jih morajo rizičnim nosečnicam!!!! To ti pripada!!!! Zato jih pa plačujemo!!!!!

    7. ja, sej zato pa je še vedno toliko primerov nepojasnene preeklampsije, hellpa, mrtvorojenih user posted image  ...

    8. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  nikar tako!!! Izkoristi, saj se ti lahko vse še enkrat ponovi!!!!

    9. počitek zagotovo vpliva na potek user posted image  v tvojem, mojem in marsikaterem drugem primeru. To je dokazano!!! Ne pozabi, da je vmes vpleten stres ...

    10. edina pametna od dr. v tej zgodbi. user posted image user posted image user posted image  za tako zdravnico.

    11. zagotovo so tukaj hecni oz. neprofesionalni dr., predvsem pa tvoja G. Nikar ne bit zmedena ... obvezno pojdi na bolniško. Poznam primer, kjer je mela punca prvič hellpa, drugič so jo zopet tretirali kot nerizično nosečnico in se je zgodba ponovila - v drugačni obliki - otrok v istem tednu, kot sestrica, rojen, s tem, da je on slabšo potegnil - bil je zahiran!!!

    user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  to ti pošiljam, da se malo pomiriš. In ne pozabi ... za svoje zdravje in za zdravje naših še nerojenih user posted image  moramo predvsem poskrbeti same. Za ostale, ki v to zgodbo niso tako vpleteni, smo le številka! POLAGAM NA SRCE .... POJDI NA BOLNIŠKO, VELIKO PIJ, VELIKO POZ. ENERGIJE, SPOČIJ SE IN NAJ TE TAKI IDIOTI NE VRŽEJO IZ TIRA!!!


    ja se kr podpišem pod tole user posted image

    (odgovor članu rožca26)
    Neposredna povezava do sporočila: 4618
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 11:05:32   
    mucica2
    IZVIRNO SPOROČILO: ninček1

    Mucica, ti si nam pa taki kalorični zajtrk poslala, da če nisi imel težav z cukrom, jih zdaj maš, če si to pojedel user posted image user posted image user posted image .Aha ti si sigurno mislila, da si naj vsaka enga izbere, jaz požeruh pa že razmišljam, kakšen vrstni red bi uvedla, da bi lahko čimveč požrlauser posted image user posted image .


    ja ne zdej vsega pojest, vsaka nekaj, sploh pa takle zajtrk preko neta si lahko privoščimo vse, pa nič ni kaloričen user posted image

    bom jutri nekaj druga dala za zajtrk, kej bol zdravega user posted image

    (odgovor članu ninček1)
    Neposredna povezava do sporočila: 4619
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 11:07:40   
    rožca26
    IZVIRNO SPOROČILO: mucica2

    IZVIRNO SPOROČILO: ninček1

    Mucica, ti si nam pa taki kalorični zajtrk poslala, da če nisi imel težav z cukrom, jih zdaj maš, če si to pojedel user posted image user posted image user posted image .Aha ti si sigurno mislila, da si naj vsaka enga izbere, jaz požeruh pa že razmišljam, kakšen vrstni red bi uvedla, da bi lahko čimveč požrlauser posted image user posted image .


    ja ne zdej vsega pojest, vsaka nekaj, sploh pa takle zajtrk preko neta si lahko privoščimo vse, pa nič ni kaloričen user posted image

    bom jutri nekaj druga dala za zajtrk, kej bol zdravega user posted image



    mogoče res boljš, ker če ne se bomo vse spravle v hladilnik pa špajzo gledat user posted image  Nam bodo G vrat zavil user posted image

    _____________________________

    Doma imam dva sončka - Vida in Elo.

    (odgovor članu mucica2)
    Neposredna povezava do sporočila: 4620
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 11:27:31   
    MATEJKA_
    jaz še vedni prisegam na hipp zadeve za kopanje in bebival kreme...

    tako... v sobot sem dopolnila 28. teden... trebih: 110 cm; kg: +6 (v prejšnji nosečnosdti je v tem času bil trebuh za 3 cm manjši. kg pa +9). in največja finta je, da sem prejšnjič ful pazla kaj in koliko jem, da se ja ne bi preveč redila, tokrat pa jem toliko, da je groza in sploh nič ne gledam na to... ja, že imajo prav, ko rečejo, da pa je vsaka nosečnost drugačna...

    no, naša mala ima spet vneta ušeska, tako da ponoči spet bolj malo spimo. zdaj spet 2 tedna vrtca odpadejo, je pa pri babici tačas...

    (odgovor članu mucica2)
    Neposredna povezava do sporočila: 4621
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 11:28:21   
    MATEJKA_
    IZVIRNO SPOROČILO: rožca26

    IZVIRNO SPOROČILO: mucica2

    IZVIRNO SPOROČILO: ninček1

    Mucica, ti si nam pa taki kalorični zajtrk poslala, da če nisi imel težav z cukrom, jih zdaj maš, če si to pojedel user posted image user posted image user posted image .Aha ti si sigurno mislila, da si naj vsaka enga izbere, jaz požeruh pa že razmišljam, kakšen vrstni red bi uvedla, da bi lahko čimveč požrlauser posted image user posted image .


    ja ne zdej vsega pojest, vsaka nekaj, sploh pa takle zajtrk preko neta si lahko privoščimo vse, pa nič ni kaloričen user posted image

    bom jutri nekaj druga dala za zajtrk, kej bol zdravega user posted image



    mogoče res boljš, ker če ne se bomo vse spravle v hladilnik pa špajzo gledat user posted image  Nam bodo G vrat zavil user posted image


    jaz sem si tudi vrstni red naredla kak bi jedla user posted image .

    (odgovor članu rožca26)
    Neposredna povezava do sporočila: 4622
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 11:31:11   
    MATEJKA_
    počiek v nosečnosti - pa še kako pomaga!!!!! res je, da marsikaj nardi psiha. ampak če jaz v prejšnji nosečnosti ne bi čisto izprezla in začela počivat, zdaj ne bi imela čudovite 15m deklice.  in tudi tokrat me je dr že dala vmes za 14dni na bolniško, samo s tem namenom, da se spočijem, ker se drugače tud ne bi dobro končalo...

    (odgovor članu MATEJKA_)
    Neposredna povezava do sporočila: 4623
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 12:01:16   
    dskubin
    babajči - joj, jaz pri G sigurno ne bi bla tiho, bi kar rekla, ja sej ste vi predlagala počitek user posted image . In bi rekla, da če bi blo vse v redu sigurno ne bi bla doma! Mi gre tko na živce, da moraš bit včasih prav žleht, da te začnejo "normalno" obravnavat. Ne počuti se krive in pazi nase in user posted image in izkoristi vse dodatne preiskave, ki ti pripadajo, rajši kakšno preveč, kot premalo.

    _____________________________

    I don't know who you are -
    But you probably deserve a hug.

    (odgovor članu MATEJKA_)
    Neposredna povezava do sporočila: 4624
       RE: Februarke 2010
    16.11.2009 12:15:27   
    Nattasha
    Oj!

    Moram se malo spihat, včeraj sem sicer bila na robu solz (hormoni, hormoni), danes pa piham od jeze. Več ali manj poslušam, kako se mame/tašče vmešavajo v to kaj rabi bodoča mamica, kaj rabi otrok, kaj je še treba kupit itd itd. Pri meni je ravno kontra, odka sem doma povedala da sem noseča in tega je sedaj pol leta, me je moja mami poklicala 2x, pa še to ne zato, da bi mi rekla, dober dan, ampak je kaj rabila.

    In jaz seveda sem se hotla pohvalit, kaj vse sem že za malo kupla (beri: 2 kompletka, eno pižamo, ene hlače z širokim pasom, ene čez celo in pa EN bodi in ENE bodi žabice, vse številka od 56 do 68) Skratka, ja in jaz to poslikam in pošljem po mailu. Kot sem rekla, da se malo pohvalim. Ne znam vam povedat kako bombo sem dobila nazaj...da pretiravam, da je vse preveliko, da naj si kupim rajši to, to, to, kot pa da denar za bedarije zapravljam, ki jih mimogrede sploh ne bo nosila...Na koncu pa seveda slavni stavek "pa bez zamere"...

    Danes res piham od jeze, ampak včeraj, ko sem pričakovala res čist drug odgovor me je podrlo. In sem se zdaj odločla, če jo/jih bo kaj zanimalo, bodo lepo poklicali ali pa prišli na kavo...

    Uh paše pihat, mogoče še bom danes kaj... "pa brez zamere seveda" user posted image user posted image user posted image

    LP

    _____________________________

    13022010146331538 (datum, število, lokacija)

    (odgovor članu dskubin)
    Neposredna povezava do sporočila: 4625
    Stran:   <<   < Prejšnja stran  183 184 [185] 186 187   Naslednja stran >   >>
    Stran: <<   < Prejšnja stran  183 184 [185] 186 187   Naslednja stran >   >>
    Pojdi na:





    10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
    Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
    Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
    Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




    Dudica.
    пеперутка16

    Do kdaj je imel vaš otrok dudico?