|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porod brez partnerja
2.1.2010 17:54:17   
Zvezdici
Me zanima, če bo katera pri porodu brez partnerja.

Ter me zanima, kakšne izkušnje ste imele tiste, ki ste to opravile same?
Ste se odločile za katero drugo osebo (katero), ter kaj se vam zdi najbolje,
biti sam ali je boljše imeti še koga zraven (vendar ne partnerja - ker sem žal sama)?

Mogoče malo neumno ali brezvezno vprašanje, pa vseeno vprašam, ker me zanimajo mnenja vas drugih. Kot prav tako tudi vaše izkušnje.



_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 17:58:50   
SURF
Tako čisto na kratko,moje osebno mnenje....naj bo s teboj nekdo,ki mu zaupaš...jaz četudi bi bila sama,brez partnerja bi imela nekoga zraven...seveda osebo ,ki ji zaupam.

Želim ti čim boljši in hitrejši poroduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...




(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 17:59:33   
Anonimen
prvic in drugic sem rodila sama. moj pac enostavno ni za te zadeve. manjkalo mi ni cisto nic. mogoce se koristilo, saj sem se zavedala, da moram sama naredit kot je treba. mogoce, ce bi bil on z mano, da bi bolj "jokala in jamrala", da ne morem, da naj mi pomaga...(rodila sem samo z masko na koncu) prvic sem imela celo vakuum.

zdaj, tretjic, pa je sla z mano najboljsa prijateljica. in moram rect, da ce bi sla se 1x, bi jo s5 vzela s seboj. saj, ko se zacne dogajati, ti itak nima kaj pomagati, razen malo masaze in vlazenja ustnic. je pa fino v drugi porodni dobi, da te bodri, da se se kaj pohecate(ce si sposobna) in cas hitreje mise....in seveda misel, da nisi sama....

(odgovor članu Zvezdici)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 18:00:37   
alička
Jaz sem bila sama, ni mi žal, ga nisem prav nič pogrešala, če bi šla rodit še enkrat bi šla prav tako sama, čeprav verjetno ne bi šlo ker mu je bilo že v prvo žal, da sva se tako odločila.

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 18:02:38   
blaža
ne sekiraj se in ne skrbi. Ti bojo že tam v porodnišnici pomagali.

Sicer je moj šel obakrat z mano. Prvič mi je bil bolj pomemben zaradi straha ker nisem vedla kako in kaj bo potekalo, drugič pa mislim, da bi zmogla tudi sama. če maš možnost vzami s seboj koga, ki mu zaupaš, če ne pa tudi ne skrbi preveč, vse bo v redu.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 18:03:19   
Ploha
Jest sem bila brez partnerja, pač tako je naneslo, on je sploh imel željo da bi bil zraven, jest pa v to nisem bila 100% prepričana...bila sem že v P in ko sem ga sredi noči v najhujših popadkih klicala, se najprej ni takoj javil, pol so me pa itak takoj v porodno prestavl in sem čez 3 popadke že rodila, tako da je blo prehitr...

po eni strani sem vesela, da ga ni bilo, ker bi potem še njega pedenala zraven user posted image pa kako mu je, pa kaj si misle, pa neki bi mi hotel pomagat v tistih bolečinah in bi bolj samo najedal...ne vem tako si predstavljam...če ne druzga bi imel polno neki "humorističnih" komentarjev, ki bi me nervirali....

po drugi strani pa si želim, da bi bil zraven, porod je potekal res lepo, BP in to je le tak dogodek, da je fajn če je zraven....

pa še to: ker sem bila že v P, so me "pustil" na oddelku ležat, kjer sem v temi, v kakršnem koli položaju, brez prigovarjanja in pedenanja drugih (fant in med. osebja) predihavala popadke...sta pa bili v sobi še 2 punci, ki sta imele neke druge probleme in sta me pač tisti 2 uri poslušali, med popadki sem pa tako spala, to je pa še najbolše...

lp

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 18:04:27   
Anonimen
ja, ce gres sama, ti ne bo hudega. jaz sem imela obakrat 1 tako zelooo prijazno studentko.....pri tadeju, je se sluzbo podaljsala, ko je potekla njena izmena, da je z mano "dokoncala"....

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 18:05:30   
Nončika
moj je v prvo protestiral, da ga ne bo zraven. nato pa si je po samo enem klicu premislil in prišel. nato pa v drugo sveto obljubil, da bo zraven. in res je bil. in ni mu žal za nobenkrat.

v prvo sem mela v rezervi sestro. ona je bila pripravljena na skok, če si moj res ne premisli. fajn je če maš koga zraven, da te bodri in pri maratonsko dolgem porodu malce potolaži.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 18:16:49   
Jančika_
Prvič je bil zraven in se mi je zdelo zelo fajn. Drugič je bil prisoten samo zadnjih šest minut, ker je šlo tako hitro in seveda ni bilo posebne koristi od njega, še popkovnico sem prerezala sama, ker on ni ravno za kirurške zadeveuser posted image . Tako da sem si mislila, da ne bo posebne krize, če ga v tretje ne bo zraven. In res ga ni bilo, čeprav ni bil tak načrt - rodila sem tako hitro, da je prišel v porodno sobo 20 minut po porodu. Sploh ga nisem pogrešala. Bi ga pa pogrešala potem tiste tri ure po porodu, ko si še v porodni sobi. Takrat pa ja.

Če bi že vzela zraven koga drugega, bi kvečjemu najboljšo prijateljico, nikogar drugega. Bi šla raje sama po moje.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 18:18:14   
Anonimen
v glavnem....po mojem je za zensko vseeno, ce je kdo z njo ali ne.ok. so izjeme. govorim po sebi.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 18:25:02   
Zvezdici
Hvala punce!

Imam še malo časa za razmislek kako in kaj.
Vsem hvala za odgovore. Ste mi pomagale user posted image .


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
2.1.2010 18:35:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zvezdici)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 20:13:43   
miapia
Moj mož je bil prisoten in tega ne bi nikoli spremenila. Predvsem zato, ker je bila zanj neponovljiva in neprecenljiva izkušnja in doživetje.

Meni je ogromno pomenilo, da sem ga imela zraven, ker mi je pač dajal za piti, držal ob bolečanih za roko, se pogovarjal in mi delal družbo, ker v porodni do rojevanja ni bilo nikogar, le vsake toliko je babičar prišel naokoli. Ko je bilo najhuje, me je venomer opominjal na dihanje, ker bi brez njega verjetno pozabila dihati. Če pa ne bi imela njega, bi pa rada imela poleg kako drugo osebo.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 20:34:45   
mayci
Moj je bil sicer pri meni, ker je tako želel, če pa ga ne bi bilo, bi bila z mano moja mami, ki je moja zaupnica in prijateljica.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 20:44:23   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

v glavnem....po mojem je za zensko vseeno, ce je kdo z njo ali ne.ok. so izjeme. govorim po sebi.


No, veš kaj, verjetno je ravno obratno - izjemoma je ženski vseeno, če je kdo z njo ali pa ne.
Razen, če gre za lisico, ki opazuje kislo grozdje.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 21:03:45   
emibu
jst sm pa že za prisostvovanje prosila mojo mamiuser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 21:09:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

v glavnem....po mojem je za zensko vseeno, ce je kdo z njo ali ne.ok. so izjeme. govorim po sebi.


No, veš kaj, verjetno je ravno obratno - izjemoma je ženski vseeno, če je kdo z njo ali pa ne.
Razen, če gre za lisico, ki opazuje kislo grozdje.



meni je bilo tisti cas, ko je bilo najhuje RES vseeno kdo je z mano in kdo me za rokico drzi!

ce govorimo o predporodnem obdobju cisto verjamem, da je moz zlata vreden. ko pa je otrok zunaj pa je vsekakor nekaj najlepsega, da ste skupaj. zal tega nisem izkusila.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 21:17:49   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

v glavnem....po mojem je za zensko vseeno, ce je kdo z njo ali ne.ok. so izjeme. govorim po sebi.


No, veš kaj, verjetno je ravno obratno - izjemoma je ženski vseeno, če je kdo z njo ali pa ne.
Razen, če gre za lisico, ki opazuje kislo grozdje.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 21:18:46   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Moj mož je bil prisoten in tega ne bi nikoli spremenila. Predvsem zato, ker je bila zanj neponovljiva in neprecenljiva izkušnja in doživetje.

Meni je ogromno pomenilo, da sem ga imela zraven, ker mi je pač dajal za piti, držal ob bolečanih za roko, se pogovarjal in mi delal družbo, ker v porodni do rojevanja ni bilo nikogar, le vsake toliko je babičar prišel naokoli. Ko je bilo najhuje, me je venomer opominjal na dihanje, ker bi brez njega verjetno pozabila dihati. Če pa ne bi imela njega, bi pa rada imela poleg kako drugo osebo.


tako je bilo pri meni, le če njega ne bi bilo bi raje bila sama.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 21:26:44   
TuBoLina_86
moj je pa celo nosečnost govoril, da nebi glih bil zraven, ker noče videti, kak se to tam dogaja.... pol je zadnji mesec govoril, mogoče bom pa šel zraven... na koncu je bil zraven....user posted image user posted image user posted image user posted image in je rekel, ka mu ni žal...

vprašaj tistega, katerega si želiš da bo zraven.... če bo rekel ka ja ok, pa če si premisliš, da nebi mela nikogar zraven, tudi nebo nič narobe.... sicer pa se moraš samo ti odločit, če in koga želiš meti zraven....


meni je moj pomagal, sem bila dosti bolj mirna, ko je bil zraven...


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 22:07:01   
Nattoule
Ojla,

Jaz sem imela v prvo moza zraven in mi ni prav nic pomagal. Dremal je na stolu, cakal in bil cist neuporaben :). Edino ZELO sem vesela, da je bil tam, ker sem imela na koncu carski rez in sem vesela, da je imel sinek ockata, da ga je crkljal po rojstvu, ker sem bila jaz itak koma.

Tokrat gre z mano rodit moja sestra, ce bo naravni porod seveda, ker rabim zensko pomoc. Strah me je namrec ali jaz sploh znam rodit in kako bo, ker se mi zdi, da sem bila v prvo tudi jaz totalno v nekem krcu in porod nikakor ni mogel napredovat od mojih strahov in bolecin (je bil induciran in z umetnimi popadki - zelo bolec!).

V idealnem svetu oz., ce bi mi dovolili bi imela oba zraven. Moza in sestro, ker pa to ni mogoce smo se racionalno dogovorili, da gre sestra zarven, kar posledicno olajsa tudi skrb za prvega otroka, ki bo tako v varnem objemu ocka. Mi je pa v naprej zal, da ne bo pestval svoje hcerkice takoj po rojstvu in njemu tudi.

V kolikor do dolocenega datuma ne bom rodila bo pa itak CR in bom prosila, da gre on pestvat strucko.

Moj nasvet bi bil pa vsekakor v prid spremstva, partner ali ne.. nekdo, ki mu zaupas in se bolje, ce ni ze partner, da je zenska z izkusnjami. Nekaksna doula, ce hoces.

Pa drzim pesti!

_____________________________

Mamica lepega fantina, rojenega 18.04.2007 in male pupike rojene 14.01.2010.

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 22:17:37   
Anonimen
Zvezdici, če bi šla roditi sama, bi se verjetno že pred porodom odločila za določeno babico in z njo prej opravila razgovor, toliko, da se spoznata, ker je samo rojevanje kar močna čustvena zadeva in če bi slučajno rojevala sama pa da bi dobila še babico, ki ti osebno ne bi odgovarjala,...

če pa imaš kakšno osebo, ki ji zaupaš, jo vzemi s seboj. saj ni toliko pomembno, da ti pomaga rojevati, ampak da je tam v primeru, da bi kaj potrebovala, če bi šlo slučajno kaj narobe,... da ti med popadki stisne roko,... ali pa čaka zunaj. da imaš občutek, da nisi sama.

kot sem že napisala, ob rojevanju in ob rojstvu ter po rojstvu, se v tebi dogajajo zelo zelo močna čustva!

ko sem šla rojevat v drugo, sem bila malček jezna na svojega partnerja (hormoni so mi že mešali štrene) in sem bila prepričana, da bom šla rodit kar sama,... no, vseeno sem ga potem poklicala in mi je pomagalo, da je bil tam,... da je poklical babico, ko me je tiščalo lulat, da mi je prijel cevke, ko sem se premaknila,...

prijetno nosečnost in rojstvo otročka ti želim!

(odgovor članu Zvezdici)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Porod brez partnerja
2.1.2010 23:04:33   
Onasiss
Eh... ne sekiraj se. Moj je ta drug porod skoraj zaspal.... user posted image user posted image user posted image  Bi bilo res bolje, da ga ne bi bilo zraven saj mi je non stop moril za MP3.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
3.1.2010 0:39:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Porod brez partnerja
3.1.2010 0:43:52   
Anonimen
Moj mož je bil prisoten in tega ne bi nikoli spremenila. Predvsem zato, ker je bila zanj neponovljiva in neprecenljiva izkušnja in doživetje.



fajn je imet koga zraven....ce pa se v dolocenem trenutku premislis, pa ti nima kdo kaj zamerit!


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 3.1.2010 0:45:43 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?