|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vulkan Etna!
4.1.2010 22:48:01   
madela
Ne vem,če ta tema spada na ta forum,ampak ker vas je veliko je več možnosti,da dobim pravi odgovor.
Torej zanima me,če je bila katera na tem vulkanu,oziroma do kako daleč(blizu) se da prit. Nekaj sem brala,da so imeli celo vlečnico,ampak jo je lava uničila. Zdaj pa ne vem,pa tud najdem ne,vsaj v slovenščini ne user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 7:35:48   
uškinamama
Mi smo bili  leta 2000. Tako, da takrat je še vozila gondola (najprej z vlakom , potem gondola, potem neki jeep-i, na koncu peš. Peljejo pa te do neke meje , ko je v tistem trenutku še varna - tako, da vidiš te male kraterčke, ko uhaja dim (pod snegom) ...
Je pa cela sicilija zelo ...magična. Če te zanima še kaj, rade volje obujam spomine.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 8:36:18   
nuala
Prijatelji, ki so bili tam 2 leti nazaj so povedali, da te sedaj ne peljejo vec do vrha vulkana ( kot so te vodniki peljali pred 10 leti ), temvec nekje do sredine. Kaj vec zal ne vem, ker smo se o tem pogovarjali bolj slucajno.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 8:36:24   
madela
Ja,seveda me zanima...vse user posted image
Letos imamo namen na potovanje po Italiji. V glevnem bolj kake zanimivost,ki se mi zdi jih je v Italiji precej.
Najbolj na udaru sta trenutno Vezuv in Etna in seveda sama Sicilija,kjer se bomo ustavili za največ časa. A ste videli tudi kak potoček lave?
Zanima me še kakšne so pa tam plaže-so primerne za otroke? Sploh recimo valovi user posted image
Lani smo imeli take valove,da ni bilo za otroke.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 8:39:40   
uškinamama
Ti odgovorim izčrpno na zs, zdaj sem v neki akciji user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 8:41:50   
madela
Hvala user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 8:43:25   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Prijatelji, ki so bili tam 2 leti nazaj so povedali, da te sedaj ne peljejo vec do vrha vulkana ( kot so te vodniki peljali pred 10 leti ), temvec nekje do sredine. Kaj vec zal ne vem, ker smo se o tem pogovarjali bolj slucajno.


Če že kaj,mi bo pa za tole škoda,da se ne bi mogli povzpeti do vrha...no kolikor je možno user posted image

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 9:08:55   
madela
Se priporočam še za kake informacije,ki bi mi znale koristit na poti...Pisa,Rim,Vatikan,Pompeji in seveda Sicilija.user posted image
Kaj je takega,da si res moramo ogledat. user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 9:41:20   
majch
Na Etno se pride na 2 načina: njihovi terenski avtobusi in gondola. Oboje je fajn. Če piha, potem gondola ne obratuje. Peljejo te malo višje od Triglava, vendar to še ni vrh, ker iz kraterjev padajo vulkanske bombe, al kako že oni temu rečejo. Ni fajn, kaj na glavo dobit. V glavnem. Dovolj, da ti na 2000m postane toplo, da smrdi po žveplu,da vidiš žareča tla pod nogami in če maš srečo še kak potoček lave, iz katerega ti na mestu nardijo pepelnik. Je fajn. Pa oblečt se je treba.

Ko boš na Siciliji, naredi krog do Taormine, pa na jugu do Dionizovega ušesa in drugih grških ostankov. PAlermo ima svoej čare, a je bolj daleč stran.

Drugače pa obvezno: Pompeji-Vezuv, Rim itak - v okolici so katakombe svetega kalista (zgodnje krščansko podzemno pokopališče), kjer dobiš slovensko vodenje, če ni uni stric že umrl, Pisa je super lepa - tam poleg stolpa še ene dve "bajtice" Firence na vse zgodaj zjutraj pa tudi - palača Medčejcev, Ponte Vecchio, pa katedrala. Eh...poguglaj...ful je tega.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 10:20:46   
hrchy
potem ti pa jaz predlagam, da se raje kot na Etno odpravis na Stromboli - delujoc vulkan na Eolskih otokih na severu Sicilije. Super izlet, lahko prides do vrha, nekateri gor celo prenocijo. Ladje  te odpeljejo iz Milazza, lahko se pa ustavis se na katerem drugem otocku v sklopu teh otokov (Vulcano, Lipari...) Ko bos enkrat na Siciliji res ni dalec! In ful lepo!

_____________________________

if a man speaks his mind in a forest and no woman hears him, is he still wrong?

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 10:39:49   
madela
Bomo videli,kako bo s Strombolijem user posted image
Malo smo omejeni,oziroma se je treba prilagat še otrokom. Sem si pa že mal prebrala o Siciliji in o vsem ostalem omenjenem,ker bi rada da otroci ne bi samo gledali. Želela bi,da odnesejo nekaj pozitivnega tudi v kulturnem smislu. Moram jih podučit,posebej o mafiji user posted image (mal heca)
Sicer pa imam enega takega,ki bi vse rad vedel in kar naprej sprašuje. Če bo šlo tako naprej,ga ne bom več dohajala. Ali pa bo treba na kako dodatno izobraževanje user posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 10:41:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hrchy

potem ti pa jaz predlagam, da se raje kot na Etno odpravis na Stromboli - delujoc vulkan na Eolskih otokih na severu Sicilije. Super izlet, lahko prides do vrha, nekateri gor celo prenocijo. Ladje  te odpeljejo iz Milazza, lahko se pa ustavis se na katerem drugem otocku v sklopu teh otokov (Vulcano, Lipari...) Ko bos enkrat na Siciliji res ni dalec! In ful lepo!


Stromboli so evakuirali odkar je leto ali dve nazaj izbruhnil, tako da niti za domačine ni dostopen. Ogled je bil res mogoč (leta '98 smo na kraterju slikali izbruhe lave).

Valjda si pri Neaplju oglej Pompeje in na Vezuv greš lahko.

Na Etni je bilo leta '98 mogoče priti le do "pare", nobene lave nikjer...

Na Siciliji pa itak najlepše mesto Taormina user posted image

(odgovor članu hrchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 10:43:43   
madela
Hvala Majch! To še me zanima. Kako pa je tam gori za dihat? A te lahko kaj muči kašelj,dušenje?
Niti nisem pomislila na to. Sem sedaj,ko omanjaš žveplo user posted image

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 10:45:58   
uškinamama
izbruh2000

To je posnetek izbruha leta 2000, tako, da mi smo lavo še kako videli user posted image .





_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 10:47:32   
madela
Pa saj je Etna tudi delujoč vulkan in izbruhne vsake toliko časa. Res pa je,da so izbruhi povečini mali in ni nevarnosti za prebivalstvo.
Pompeje pa v vsakem primeru gremo pogledat. Moj mali bi rad videl,kje imajo tisti kruh,ki ga je vulkanski pepel spremenil v kamen user posted image (sva prebrala v knjigi)
Za Stromboli pa priznam,da nisem niti nič iskala.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 10:54:41   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

izbruh2000

To je posnetek izbruha leta 2000, tako, da mi smo lavo še kako videli user posted image .






Da pa kaj takega vidiš na lastne oči....fenomenalno,srhljivo user posted image

Srečnica ti,da si videla potoček lave user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 11:00:22   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Mi smo bili  leta 2000. Tako, da takrat je še vozila gondola (najprej z vlakom , potem gondola, potem neki jeep-i, na koncu peš. Peljejo pa te do neke meje , ko je v tistem trenutku še varna - tako, da vidiš te male kraterčke, ko uhaja dim (pod snegom) ...
Je pa cela sicilija zelo ...magična. Če te zanima še kaj, rade volje obujam spomine.


Tako sem bila jaz. Uff, že daaaljneeega leta 93. Pa se mi zdi da je bilo ene 10 let nazaj user posted image ...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 11:06:10   
hrchy
a stromboli je zaprt... ne noooo. user posted image  Meni je bilo tam res lepo!

_____________________________

if a man speaks his mind in a forest and no woman hears him, is he still wrong?

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 11:06:30   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Mi smo bili  leta 2000. Tako, da takrat je še vozila gondola (najprej z vlakom , potem gondola, potem neki jeep-i, na koncu peš. Peljejo pa te do neke meje , ko je v tistem trenutku še varna - tako, da vidiš te male kraterčke, ko uhaja dim (pod snegom) ...
Je pa cela sicilija zelo ...magična. Če te zanima še kaj, rade volje obujam spomine.


Tako sem bila jaz. Uff, že daaaljneeega leta 93. Pa se mi zdi da je bilo ene 10 let nazaj user posted image ...


user posted image user posted image user posted image  saj tudi jaz sem najprej hotela napisati " par let nazaj"

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 12:34:07   
majch
žveplo ni noben problem. Je približno tako, kot da prideš v klet, kjer vino rihtajo. Malo zasmrdi na momente. Ni panikeuser posted image

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 13:46:06   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: majch

žveplo ni noben problem. Je približno tako, kot da prideš v klet, kjer vino rihtajo. Malo zasmrdi na momente. Ni panikeuser posted image



Pfuj...ampak bo za zdržat user posted image

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 13:46:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: majch

žveplo ni noben problem. Je približno tako, kot da prideš v klet, kjer vino rihtajo. Malo zasmrdi na momente. Ni panikeuser posted image


HAHAHA

Po zdravilni žvepleni kopeli na vulkanskem otoku smrdi po gnilih jajcih čisto vse še cel teden.

(odgovor članu majch)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 13:48:07   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Mi smo bili  leta 2000. Tako, da takrat je še vozila gondola (najprej z vlakom , potem gondola, potem neki jeep-i, na koncu peš. Peljejo pa te do neke meje , ko je v tistem trenutku še varna - tako, da vidiš te male kraterčke, ko uhaja dim (pod snegom) ...
Je pa cela sicilija zelo ...magična. Če te zanima še kaj, rade volje obujam spomine.


Tako sem bila jaz. Uff, že daaaljneeega leta 93. Pa se mi zdi da je bilo ene 10 let nazaj user posted image ...


user posted image user posted image user posted image  saj tudi jaz sem najprej hotela napisati " par let nazaj"


Leta pa res letijo. user posted image Včasih se prav čudim,pred kolikiiimi leti se je to pa to zgodilo.
Vse se mi zdi,samo par let nazaj-pa je že celo desetletje.user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 13:50:12   
madela

IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: majch

žveplo ni noben problem. Je približno tako, kot da prideš v klet, kjer vino rihtajo. Malo zasmrdi na momente. Ni panikeuser posted image


HAHAHA

Po zdravilni žvepleni kopeli na vulkanskem otoku smrdi po gnilih jajcih čisto vse še cel teden.


To pa ni več za zdržat user posted image . Torej Etna,zadnji dan si na vrsti user posted image
Sam kaj,ko mi bo pa cel avto zasmrdel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vulkan Etna!
5.1.2010 14:12:35   
viv_
Pošlji mi tvoj mail na zs, ali pa ga tukile napiši... Mam napisan potopis po Siciliji. Mi smo bili leta 2005.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kam na počitnice (ideje Ringarajinih starš...
Ste že rezervirali letošnje poletne počitnice? Če niste in še kar ne veste, kam bi se odpravili, smo na Facebooku povpra...
18 učno – doživljajskih poti po posameznih...
18 učno – doživljajskih poti po posameznih regijah v Sloveniji, na katerih boste uživali s svojimi otroci.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?