|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Endometrioza ali ciste
5.1.2010 15:24:30   
Anonimen
Zanima me če so se vam ponovile in po kolikem času?

Me namreč skrbi da se mi je po dobrem letu spet ponovilo.


Hvala.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 5.1.2010 22:32:46 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
5.1.2010 15:37:55   
Amethiste
Meni zaenkrat še ne, je pa bojda endometrioza tako nepojasnjena, da ni nobenega pravila kako in zakaj nastanejo endometriji in kako veliko oviro povzročajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
5.1.2010 15:41:23   
Kliki
Tudi jast sem dobro leto po laparo. Do sedaj je bilo vse OK. Jutri pa upam da bo G rekel tudi da je vse OK.

Koliko časa nazaj si pa imela ti operacijo Amethiste?
Si že zanosila?

(odgovor članu Amethiste)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
5.1.2010 15:55:35   
Amethiste
Laparo sem mela 5 mesecev nazaj, zanosila pa še nisem, bo treba zgleda mal pomagat :)

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
5.1.2010 17:00:04   
shyshy
Čau.

Tudi pri meni bo konec meseca eno leto od operacije in do sedaj še nobenih cist. Nekaj mesecev smo bremzali s tabletki, sedaj sem prvič po operaciji brez zaščite, pa držim pesti da se ne ponovi user posted image  So me pa do HSGja (ne me vprašat zakaj ravno do takrat) vseskozi spremljale bolečine, vendar ni videti da bi se kje kaj nabiralo. Edino med s. odnosi me pa skos kar dosti boli.

Anoonimna, ne preveč mislit na to... boš priklicala... reci si da se ne bo ponovilo, pa upajmo da se res ne bouser posted image

Srečno punce

(odgovor članu Amethiste)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
5.1.2010 17:06:33   
Katy78
Pri meni bo že 10 let odkar so mi odstranili endometrično cisto. Najprej so hoteli narediti to z laparo, potem pa so ugotovili, da bo treba odstranit tudi jajčnik in zato je sledila operacija. Od takrat nobenih cist več, kar se zdi mojemu G skoraj neverjetno, zanosila pa sem po naravni poti v tretjem poskusu.

Mi je pa G, ki me je operiral (dr. Kobal) rekel, da je endometrioza še precej neraziskana in zahrbtna bolezen. Zahrbtna je v tem smislu, da ima lahko ženska za pomarančo velike ciste in kljub temu zanosi, lahko pa ima ženska samo diagnozo endometrioza in je brez cist, pa ne bo mogla zanosit oz. bo imela s tem težave.

(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
5.1.2010 17:07:41   
Katy78
Aja, sem pa bila vse od op. pa do 1 leto pred zanositvijo na kontrac. tabletkah, ki pozitivno vplivajo na širjenje endometrioze.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
5.1.2010 19:16:16   
Kliki
Mene tudi zadnje nekaj dni nekaj špika na desni strani pa ne vem čemu naj bi to predpisala mogoče zaradi O. Upam da bo jutri vse OK in da 20.1 moje tečke ne bo.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
6.1.2010 13:57:13   
Amethiste
Po moje eno špikanje še nič ne pomeni, jaz osebno se po operaciji počutim enako kot pred.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
6.1.2010 16:55:02   
shyshy
Špika te lahko res tudi zaradi ovulacije, pa pravijo da po operaciji rado špika na tistih mestih kjer so ti kaj šarili... ne zganjat panike za vsako špiko... Mene bi lahko že kam odpeljali potem ker me je 10 mesecev nonstop špikalo in bolelo, pa se ni nič razvilo...

Jaz sem malce večkrat šla na pregled, da se je spremljalo kaj se dogaja, pa na kt sem prešla tri mesece po operaciji...

(odgovor članu Amethiste)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
6.1.2010 17:33:38   
Kliki
Evo punce sem pomirjena ker sem bila danes na pregledu in na UZ in je vse OK.

(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
6.1.2010 19:08:43   
shyshy
Pametno si naredila... jaz sem isto kar šla, toliko da sem bila mirna, pa če bi slučajno kaj bilo da bi se čimprej spet na čiščenje naročila...

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
12.1.2010 7:57:08   
shyshy
No, pa žal popravljam svoje poste izpred nekaj dni... evo leto po operaciji imam zoper vidno manjšo endometriozno cisto, ki pa je zaenkrat še ne bodo čistili, ker je premajhna... So me pa zelo šokirali z novico, ker res nisem pričakovala kaj takega, saj sem šele drugi mesec brez tabletk... imela sem 2 menstruaciji...

Sedaj imam novo upanje, da ne bo rasla.. nekaj pa človek mora imet aneuser posted image

(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
13.1.2010 20:39:37   
cacaca
ojla

berem, da ste vse dobile kt  po operaciji, jaz sem zdaj en mesec in pol po operaciji pa mi niso jih dali...lahko zdaj to vpliva, da bi jo dobila takoj....imela pa sem sum na črevesno endometriozo, ki se je izkazala, da je ni...v maju so mi pa odstranili endometriom...kakšno ste pa ve imele....pa bolečine so tud še prisotne, pa sem glih prebrala od shyshy, da je to normalno....


shyshy Želim ti, da ti ne bi zrasla, da bi prej zagledala user posted image user posted image user posted image in vsem puncam tudi enako želim...predvsem da bi ble brezbolečin :)

(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
13.1.2010 20:47:09   
cacaca
aja pa še tole bi vprašala

glede pregledov a to si same plačate dodatni ultrazvok ali vam sama gin predlaga da bo pogledala če je kej novega zrastlo, pa na koliko časa to hodite gledat....

hvala in lep pozdrav :)



(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
14.1.2010 11:47:58   
shyshy
Cacaca, hvala za lepe želje, tudi jaz navijam za nas vse, ker nosečnost je še najboljši recept da se znebiš te tečnobe... ni nujno seveda, ampak upajmo na najboljše user posted image

Jaz imam zlato ginekologinjo, mi ga naredi kadar hočem in nič ne plačam... kadar imam kake večje težave grem pač na pregled... sedaj so mi ga odkrili za UZ maternice v ambulatni za neplodnost.

Sploh par mesecev po operaciji so bolečine kr normalne... kaj so ti pa en mesec po operaciji povedali na pregledu? Meni je ginekologinja rekla da če v treh mesecih po operaciji ne zanosim in se mi pojavijo zopet težave bova šle na KT. In je bilo res tako...

(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
14.1.2010 16:10:07   
cacaca
ojla

shyshy tisto zgoraj sem spraševala zato, ker imam pri svoji ginekologinji pregled čez en mesec, pri tistemu, ki pa me je operiral pa šele aprila....

no upam, da se pri meni ne bo tak hitro pojavila, da bomo prej zagledali user posted image

punce fajn bodite se naprej

(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
18.1.2010 16:04:40   
shyshy
Cacaca, tudi jaz držim pesti da prej ugledaš plusek...

A te mogoče pred spremembo vremena bolj boli? Mene je to šele zdaj nehalo zafrkavat... samo še pred dežjem čutim kak špik... Mal hecn se sliš, sam to je čist res user posted image

(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
18.1.2010 16:11:27   
Kliki
No mene pa tudi še vedno špika v desno spodaj. A mislite da me lahko to špikajo šivi ki so bili tam po operaciji cist.

Ker ponovile se niso sem imela v začetku meseca kontrolo.

(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
18.1.2010 19:02:08   
shyshy
Najbrž je samo vreme krivo Kliki user posted image

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
18.1.2010 19:03:03   
Kliki
Ja upam da res, sej mi je G tudi UZ delal pa ni nič in me je tudi on pomiril.

(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
18.1.2010 19:33:15   
cacaca
pozdravljene punce :)

shyshy boli še zmeraj,samo manj kot prej :)...ob vremenu pa tudi mene boli.....


kliki tud mene boli na desni strani (isto odstranjena cista blizu desnega jajčnika), sploh če sedim predolgo časa....

mene pa neki zanima...glede prehrane...jao jaz se ne morem odvadit sladkarij...a vpliva kej prehrana na nastajanje, imate ve dieto...meni so gin v lj rekli, da prehrana nima vpliva na delovanje cist in tud tam po operaciji ena punca ni imela diete pa so ji odstranili del črevesja....pa to so mi rekli, da je večje ponavljanje cist če imas endometriozo na jajčnikih kot na črevesju...pri meni je bil sum endometrioze na črevesju pa jo potem niso našli...pozabla pa vprašat kako zdaj name to vpliva, ker cisto sem imela,endometrioze pa ne

lep pozdrav

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
18.1.2010 19:35:55   
Kliki
Jast po laparo nisem imela nobene diete in jo tudi sedaj nimam. Sladkarije pa tudi jast z veseljem pojem. 

(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
18.1.2010 19:41:26   
cacaca
uuu kliki hvala ti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

sem že boljše volje :) :) :)

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ENDOMETRIOZA ali CISTE
18.1.2010 19:43:30   
Kliki
kako si pa drugače?

(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Živila, ki lahko povzročijo splav
Čeprav velja, da nosečnost ni bolezen in da lahko ženska počne skoraj vse, je dobro vedeti, kaj so pokazali rezultati ra...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?